Jump to content


Highest Reputation Content


#102565 Anketa - stat reset

Posted by Guest on 16 November 2012 - 10:30 AM

Argumenty beriem v uvahu, takze nejak sa dohodneme ... pravdepodobne jednorazovym resetom pri prechode na 3rd (samozrejme s urcitymi obmedzeniami - staty max 99 a naklikat hned, inak nepojdu dalej expy, skilly tiez samozrejme musia sediet.)
 • 7


#103423 Vaše nápady

Posted by hyah on 11 January 2013 - 12:14 PM

Mít možnost směnit bony za dukáty... popřípadě i opačně. Člověk by si aspoň konečně mohl vymést účty kde mu jsou bony na nic... Jestli nějáký poměr či 1:1 bych nechal na GM
 • 5


#103026 Vaše nápady

Posted by Skywalker on 19 December 2012 - 12:44 PM

Navrh: zvysit pocet clenu guildy, at si clovek nemusi porad zakladat nove guildy pro nove postavy

je nekde problem, kde by mohl vetsi pocet lidi vadit?

tam, kde jsou instance, tak je to stejne omezene velikosti party a u GW je to snad fuk, protoze jsou mrtve ;) a i kdyby jo, tak neni problem odebrat odebrat guildovni skill Approval
 • 5


#102492 Vaše nápady

Posted by Aiweril on 14 November 2012 - 04:00 AM

Zdravíčko,

mám takový drobný nápad.. Nedalo by se nějak udělat, aby se mezi počtem hráčů online nezobrazovala ta část, která je tvořená @at merchant classy?
nebo alespoň rozdělit ty online hráče na online hráči a autoselling hráči nebo tak něco.

Myslím si, že číslo, ač je krásně vysoké, je k ničemu, když je v podstatě fiktivní...
 • 5


#104893 Populace serveru :)

Posted by Gracy on 01 August 2013 - 10:35 AM

Reborn jsem s velkou lítostí (ne, nemyslím to ironicky) opustila na začátku roku 2013. Důvod: 3rd classes. Jakkoliv to zní sentimentálně, jsem zastáncem pre-renewal Ragnaroku, anebo prostě nemám ráda nové věci, renewal se mi nikdy nelíbil. Přestože jsem hlavně gw-hráč, na Reborn jsem se vždycky vracela odpočinout si a poběhat si pvm a po zavedení battle groundy. Projít si známé věci, odpočinout si při hře, která mě baví. Po nasazení renewalu, zejména pak renewal mechaniky, mě opravdu už nelákalo učit se všechno znovu a pokračovat po staru prostě nejde.

Nechci říkat, že nasazení renewalu byla chyba, jistě se našli lidé, kteří si to rádi vyzkoušeli, ale další to rovnou zabalili.

Renewal se měl otevřít jako druhý server, tak jak je to na ofiku, pre-renewal měl zůstat zachovaný tak jak byl. Pokud se podívám do zahraničí, nejvíce lidí hraje ragnarok s first classes. Každopádně RIP <3

kZqHPB4.jpg

 

 

 


 • 4


#104872 Populace serveru :)

Posted by Cindyyy on 30 July 2013 - 08:28 PM

Ragnarok nehraje málo lidí... Málo lidí hraje jen tady na serveru. Na zahraničních serverech je hráčů dostatek. Tudíž otázkou spíš zůstává, proč lidé z Česka či Slovenska nechtějí hrát tady. Z toho, co já vím, začaly větší skupinky odcházet z RO už cca před rokem. Hráči z RO odešli jak na nové servery, tak už na běžící. Takže důvodem rozhodně nebude, že jim vadí "elitáři", kteří u nás mají v podstatě vše dostupné. Ne. Většině lidí - včetně mě - vadí přístup některých výše postavených. Nebudu se zrovna k tomuto tématu nijak zvlášť vyjadřovat, myslím, že každý ví, o čem mluvím.

Hlavním cílem změn by sice mělo být "nalákat nové hráče", ale také by se přitom neměli znechucovat dlouholetí hráči. Myslím, že co se renewalu týče, šlo spíš o přístup, o to, jakým způsobem se změna podala, než o změnu samotnou.


 • 4


#104827 Populace serveru :)

Posted by Tote on 22 July 2013 - 05:01 PM

Všichni jsou mrtví, Dejve.


 • 4


#103910 Skalovanie instancii

Posted by Guest on 24 February 2013 - 09:24 PM

Uz v priebehu tyzdna sa mozete tesit na zmenu vsetkych instancii tak, aby ste mohli silu priser nastavovat podla vasich poziadavok.

Co sa tyka popisu:
Pri vstupe do instancii zadate pocet levelov, ktore prisera dostane navyse. Spolu s nimi dostane aj:
 • 2% HP a SP/lvl
 • 2% ATK, MATK, DEF, MDEF, /lvl - u DEF a MDEF je max. mozne cislo 90 pre pre-renewal moby
 • +2 do statov/lvl
 • +2 FLEE a HIT/lvl
 • zvysena rychlost behu a ASPD kazdym levelom
Odmenou bude zvysenie dropu o 2%/lvl, co znamena z prisery, ktora bude mat zvyseny level o 20 a bude mat drop na 1% vam tento drop padne na 1,4%.

Male demo najdete tu. Prve zadavane cislo je level, ktory sa prisere pripocita, 2. cislo je ID prisery na vyvolanie.

Mozete ocakavat tuto moznost u instancii Endless Tower, Endless Cellar, Sealed Shrine, Orcs Memory a Nydhoggs Nest.
 • 4


#103201 Prontera International Film Festival

Posted by Guest on 30 December 2012 - 06:52 AM

Pátý a poslední počin, je z dílny hráče Sagara Sosuke
nenechte si ujít srandovní snímek Ragnarok film:

 • 4


#99887 Renewal klient

Posted by Guest on 26 March 2012 - 12:21 PM

Ptáte se stále na stejné dotazy, tak jsem se některé rozhodl rozebrat, s tím, že většina hráčů čte fórum a ostatním to jistě ochotně sdělíte např přes main. :)

-F12 / BM
Používáte-li raději lišty a tlačítka f1-f9 než celou klávesnici. Můžete využívat příkazu @lista, který přehodí pořadí 1.-4. lišty.

-Otravná PM okna
Vyskakování nových chat oken při každé PM můžete vypnout přes nastavení přátel v party okně (alt+Z).
Posted Image Posted Image
Pokud vám tlačítko nastavení přátel nefunguje, nastavte si do něj přístup klávesovou zkratku v BM/Shortcut settings
Posted Image

-Nefunkční klávesové zkratky příkazů (alt+M)
Nejdou-li vám nastavit přikazy do zkratek vypněte hru a spusťte ji jako správce. Automatické spuštění jako správce můžete nastavit ve vlastnostech. Patcher by se měl vždy ptát jestli chcete spustit program jako správce.
Posted Image Posted Image

-Token of Ziegfried
Momentálně nefunguje zobrazování posmrtného políčka pro oživení, prosíme o strpení, během zítřka by měl Token znovu fungovat.

-Mounti
Mounti na rebornu hned nebudou. Vyzkoušeli jsme jak fungují a až se rozhodneme jaký k nim uděláme přístup určitě budete včas informováni.

-Kostýmy
Půjde o předměty pouze vizuálního charakteru, které zakryjí váš bojový equip, zatím žádné nejsou a jen tak nebudou, tuto záložku prozatím vesele ignorujte.

edit:
-Homunkulové
Ještě se často ptáte na problémy s homuny. Řešit by to měl příkaz /hoai, kterým přepnete AI ... případně si zkopírujte do složky AI z původního klienta.
 • 3


#104939 Ress Reborn?

Posted by Miko2609 on 02 August 2013 - 11:51 PM

Tu sa ale deju veci :D .....Nech sa urobi cokolvek vacsinu ludi (nehovorim len za seba) uz na to prestala mat chut a zacala sa venovat inym veciam... Lognut sa lognem pozrem ci tu niekdo je a to je koniec :D.... o nas (starsich hracov) tu uz az tak moc nejde.... skor ide o to nalakat sem novych....


 • 3


#104874 Ress Reborn?

Posted by Guest on 31 July 2013 - 02:32 AM

Hraji tady spoustu let a docvaklo mi že takhle je to uplně zbytečný. Chtěl bych aby sem napsal každý svůj názor jak nalákat lidi a dali by jsme to něak dohromady... Myslím si že lidi který tu hrajou 5+ let tak je to musí štvát že tu hrajou "samotní"

Každopádně bych byl rád kdyby se každý vyjádřil a třeba to dáme něak dohromady :))

 

Obavam se ze uprimne vyjadreni mnohych jedincu by znamenalo jejich okamzity permban o cez i pres to ze tu (temer) nehraji nemaji zajem. ;)


 • 3


#104656 Mining a Forging:)

Posted by Visak on 16 May 2013 - 10:29 AM

Gratuluju, podařilo se ti mě nazvat tak, jak ještě nikdo nikdy... (a to už je co říct :-D ) Ale urazit? to by jsi se musel snažit více... Nic sem nedokázala? hmmm to je sporné, ale i kdyby proč bych něco měla dokazovat? Dokazuje se něco v práci, ne při hře u které se chcu bavit... Že RO neznam? ale znam :-) 

 

Vis proč se zastávám kování? Protože mě to baví... Někoho baví skákat na MvPcka, mě baví hromadit a hromadit :-)

 

A mimochodem podle sebe, soudím tebe... 

 

 

Protoze te to bavi? lol ;) Nedokazu si predstavit lepsi zabavu nez nesmyslu plne litani po mape a sbirani rudy ^^ > kazdopadne urcite za ucelem zabavy :D


 • 3


#104648 Mining a Forging:)

Posted by Miko2609 on 15 May 2013 - 06:45 PM

Ja by som to uz radsej ani nezapol a vsetky itemy nadobudne z neho zmazal.... Jedine co to na tomto serveru urobilo bolo to, ze dosralo celu ekonomiku a ukazalo silu v tom ze v tej dobe boli mvp len stratou casu 


 • 3


#104395 Hlášení bugu Renewal v2

Posted by Skywalker on 10 April 2013 - 11:47 AM

tak po nejake dobe zase pripomenuti ..

Reborn custom veci se nahrazuji ofiko, podle iRO, tak by i ta velikost guildy mela byt take podle ofika ...

V cem by zvyseny pocet clenu vadil? Guild Wars? ty jsou tolik let mrtve a zmena k lepsimu urcite nebude... pokud by se nahodou nekdy zase spustili, neni preci problem odebrat guilde guildskill Approval, aby nemohli utocit na emperium ...
mimo Guild Wars je stejne pocet clenu omezen kapacitou party nebo omezenim od instance ...

kdyz uz se tedy jede podle iRO, tak by se mohla navysit ta kapacita guildy na tech 56 clenu. 16 clenu zaklad + 40 clenu za lvl 10 Guild Extension
viz: http://irowiki.org/wiki/Guild_System a http://irowiki.org/w...Guild_Extension


 • 3


#104186 Coho by ste sa najviac obavali pri kompletnej zmene na renewal mechaniku?

Posted by Shuuichi on 21 March 2013 - 04:51 PM

Baale, přesně jak říká Pharaone, ty ses rozhodl sám, že bude renewal pro všechny. Většina lidí tu píše, že tyhle novinky nechce, že teda OK, že nebudou hrát, ať si užijeme změny. Navíc se nedávno dohodlo, že pokud se sem nacpou 3rd class, tak že to NEOVLIVNÍ postavy, které už tu jsou! A ty tuhle úmluvu porušuješ.
To, že už tu jsou 3rd class a renewal pro ně máme okay, ale změny mobů ovlivní všechny (i ty 3rd class), a to brutálním způsobem. Vyzkoušeno na testu.

Fail se skilly (heal (HP natož obyč priest do party nepoužitelní?!), GC, wizny, ninjové...), aby to nebylo málo, tak jim ještě přihodíme fixed cast time.
Takže ten, co si teď nevyexpí 3rd class se může jít klouzat a pořádně si nezahraje? To je fajn přístup, který určitě přiláká hromadu nováčků, kteří nemají nahuntěný eq a fajně se jim budou expit adv. aury.

Fail s tím, že musíš udržovat dvě rAtheny je prostě daný tím, co chtěli hráči (první odstavec) a nikdo z nich tě nenutí dělat bleskurychle všechny novinky, je to pracné, ale jen vyhovění hráčům. Ale ten kec, že ti nikdo nechce pomáhat se správou serveru je fakt mimo, dva lidi jsme se ti nabízeli, že ti s kóděním pomůžeme, ale tys nás arogantně odpálkoval s tím, že si to budeš dělat sám, že nám kódy nedáš. Že ani většina GMek je nemá. Fajn, tak to dělej sám, ale pak si nestěžuj, že je toho na tebe moc a že kvůli tomu rozdrbeš server a odeženeš hráče.

Nelíbí se mi primárně tvůj přístup k tomu - prostě renewal bude pro všechny a finito, diktátorsky jsem rozhodl. Tahle anketa je úplně zcestná, protože neřeší, jestli to chceme, ale co se teda musí udělat pokud to nastane.
Hoď do hry anketu, kdo všechno chce tuhle změnu. Poslouchám reakce hráčů v prontě a i z guildy a zatím se nenašel NIKDO, kdo by po té změně toužil. Naopak většina lidí už pomalu končí s RO.

Navíc to, že je potřeba nějaký postup, to ano, ale postup dopředu. CzechRO zdechlo kvůli bugu a kvůli neschopným GMkům, ne kvůli tomu, že neměli všechny novinky.

Jediný co po tobě chci je, aby ses zamyslel nad tím, co děláš a vzal v potaz kolik hráčů ze serveru odejde.
 • 3


#104185 Coho by ste sa najviac obavali pri kompletnej zmene na renewal mechaniku?

Posted by Lord Excalibur on 21 March 2013 - 04:33 PM

Lobbuju pro nějakou custom úpravu GC. Až příliš mnoho lidí má GC paladina jako hlavní postavu, nebo alespoň jako jeden z hlavních stěžňů svojí lodě. Pokud snížení matk bylo devastující pro wizardy/HW, tak pro GC cruse/paladiny to je zničující zrovna tak. S atk buildem se dá dosáhnout určitých výsledků, pohužel tento build je naprosto nepoužitelný. SP by bylo velmi málo, regen naprosto nedostačující. Po přidání INT se toto sice zlepší, bohužel za strašlivou cenu - GCčkaři se bude muset tahat, aby dokázal něco zabít a nebyl sám zabit, případně nebude možné být bez stringů/sufry.
Když se podívám na možnosti crusadera jak se vyexpit: může jet STR build a zabíjet bashem a spear guicken, může to být shieldař, GC, a nebo může chránit ostatní. GC je samozřejmě nejefektivnější, nejsamostatnější build. Pokud bude znemožněn, tak zbývá pouze možnost přejít na nějaký jiný build. Problém je v tom, že pokud někdo jel GC, tak nemá equip potřebný pro ostatní buildy, tudíž i když se resetuje, bude opět zneschopněn. Nehledě na to, že ostatní buildy expí daleko pomaleji než GC (logicky, když to je jediný plošný útok cruse, nepočítaje magnum break).
Dále nevim, jak jsou na tom ostatní matk classy, sice ne tak běžné jak mage class, nebo GC. Jedná se o magic ninju a priest (ME, HL). Byla by škoda přijít o možnost tyto používat, když už mají ty skilly.
 • 3


#104161 Coho by ste sa najviac obavali pri kompletnej zmene na renewal mechaniku?

Posted by ropak on 20 March 2013 - 09:57 PM

tim ze z rebornu udelate vpodstate hirate vic lidi rozhodne nenatahnete a vysledek bude ze par lidi prijde a brzy zase odejde ale odejdou predevsim verni hraci rebornu od chvile co se pridaly treti povolani nehraju a jak sleduju ty zmeny uz se pravdepodobne nikdy nevratim vzhledem k tomu ze si hraci v podobne ankete v minulosti odhlasovali ze treti povolani na rebornu nechteji nechapu smysl tohoto hlasovani ale nejsem neprejici takze si to uzijte ja budu hledat alespon stejne dobrou hru jako byval ragnarok na rebornu
 • 3


#104071 Vaše nápady

Posted by Guest on 14 March 2013 - 03:03 PM

Ja by som bol radsej za lahko dostupny popis a navod k hre priamo v hre ... napr. kazdej postave do 40.lvlu by sa zobrazovalo pri nalogovani upozornenie, ze pokial si chce precitat zaklady, nech spravi to a to... napr. by sa mu otvorila nejaka kniha v hre kde by to bolo napisane, alebo by to bolo pristupne v quest logu atd. ... niekto by ale taketo zakladne info musel napisat.

Edit. Keby sa mi na to nasiel nikto, kto ma dostatocne znalosti o reborne a bol by to ochotny spisat, tak nech sa mi ozve .. napr. na IRC

Prave k tomuto ucelu mame uz davno wiki - konkretne http://www.reborn.cz/zaciname.
Problem u novacku je bud neznalost techto stranek, nebo lenost se na ne podivat.
Je sice pekne mit informace primo ve hre, ale tezko do hry nacpes celou wiki.

Bylo by mozne udelat nejaky seznamovaci delsi quest ktery by se spustil pri prvnim prihlaseni a obsahoval body jako zabij sveho prvniho moba, dokonci prvni hunt, otevri chat room, napis neco na main, vyhledej v db nejakou informaci, dokonci vycvik, pouzij kapru k cestovani mezi mesty, pouzij kafru k ulozeni veci, nauc se skill play dead, prestup na 1st class, pouzij nejake kouzlo, ...
 • 3


#101341 Legendary Items

Posted by hyah on 12 July 2012 - 06:53 AM

přidal bych šanci na nezmiznutí webu / proloužení jeho trvání :)
 • 3