Jump to content
Reborn fórum

Rogue - Equip


ulo

Recommended Posts

...

luky:na expeni +8 2xAndre gakung,na Gw +8 2x hydra gakung.na emperium

+8 2xOrc skeleton gakung a na sting exp +¨8 gakung s kaho a peco egg nebo

+10 composite bow 2x kaho 2x peco egg mam to vyzkousene a compost se vyplati

je tam rozdil v dmg 1k mez compositem a gakungem

1316[/snapback]

takze na expenie je imho PODSTATNE lepsie nahradit jednu kartu sidewinderom (teda pokial nemas 30+ int aby si mohol davat vacsinu casu DS)

a dalej ten rozdiel medzi compositom a gakkungom - toto mam zo simulatora:

+10 double underneath double beholder composite DS priemer 3648

+8 double underneath gakkung DS priemer 3620

+8 underneath beholder gakkung DS priemer 3723

co sa tyka gakkungu, tak ten damage sedi minimalne z CzechRO, composita som netestoval, ale pokial viem tak ta hodnota co som napisal by mala byt realna. podla vsetkeho sa composit oplati az od dex 140+ (cize pre rogua nedosiahnutelna)

dalej rozdiel o 1000 je takmer nemozny (ak mi ukazes screen, pripadne in-game uverim), uz len to ze bonus pri gakkungu z kariet je 44% a pri composite je 96%, ale zakladny atk compositu je 26, zatial co gakkung ma 100. s tvojou dex to vychadza na ~240 base atk (staty) + upgrade (co je viac pre gakkung) + atk zbrane (gakkung ma o 74 viac) + bonus za overupgrade (zas vedie gakkung)

celkovo vzate vysledny atk pred pridanim bonusu za karty vedie dost vyrazne gakkung (cca 400 vs. 300) po aplikacii bonusu za karty sa to vyrovna

(a to samozrejme nehovorim o nutnosti zhanat o 2 karty viac, teraz sa to nezda, ale na rate 1-2 to bude dost problem)

 

a este poznamka: dex 99 je zbytocna, kedze bonus na damage mas za kazdych 10 (cize aby si mal bonus by si musel mat bud 2x dropsa v gakkungu a rockera, alebo arbalest a rockera), co sa tyka divestu, tak kazdych 5 dex da 1% sancu (s vynimkou cielov s vyssim dex nez mas)

Link to comment
Share on other sites

ja te svojim rogue pozdeji stalkerem sem na stngy pouzival jak rikas

2xkaho2xpecoegg +10 composite bow a dmg sem daval okolo 4k+

takze sem stinga dal na 2DS a 2-3 sipy (BEZ BOOSTU !!!!)

dobre ten dmg mezi gakungem a compostem neni 1k jak sem rikal

ale jedna se zhruba o 600-500 coz si myslim ze se vyplati si sehnat ty karty

do compostu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
S vitality 80 ti vyjde lepsi az do 90. levelu mit Hard Chain Mail (Pupa + 700 hp), pokud to teda nema byt equip pro lvl 99

 

Integrated Simulator

3510[/snapback]

A najlepsie je zobrat si picky kartu do armoru :P

 

Edit: Ja som to myslel vazne. Picky karta je pri dostatoÄne vežkom base HP (pri 3000 hp uz pupa az tak moc nezavazi na PvM) celkom dobra alternativa.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Ja som to myslel vazne. Picky karta je pri dostatoÄne vežkom base HP (pri 3000 hp uz pupa az tak moc nezavazi na PvM) celkom dobra alternativa.

3513[/snapback]

 

To bys na to ale musel mit staveny build (zaokrouhleny str), protoze +10 atk te nejak nevytrhne a tady u Gul Mortara je fakt uplne jedno, jestli bude mit Str 76 nebo 77. Pro obycejny build mi prijde tech 700 hp lepsi, ale je to vec nazoru a taky toho, jaky kdo najde karty :mellow:

Link to comment
Share on other sites

To bys na to ale musel mit staveny build (zaokrouhleny str), protoze +10 atk te nejak nevytrhne a tady u Gul Mortara je fakt uplne jedno, jestli bude mit Str 76 nebo 77. Pro obycejny build mi prijde tech 700 hp lepsi, ale je to vec nazoru a taky toho, jaky kdo najde karty  :mellow:

3539[/snapback]

Ono ide prave o tych 10 atk aj ked kym nechodis gw tak mozes pocitat aj s +1 str.

Pri viac HP ti je 700 HP hlavne nanic ked ides ako hlavny obranny stat agi.

 

A 10 Atk nie je 10 dmg ... na ten atk sa este zapociatvaju bonusy za element / +% dmg karty a aj Double attack. Ved taka lepsia dyka gladius len 105 base atk.

Link to comment
Share on other sites

Ono ide prave o tych 10 atk aj ked kym nechodis gw tak mozes pocitat aj s +1 str.

Pri viac HP ti je 700 HP hlavne nanic ked ides ako hlavny obranny stat agi.

 

A 10 Atk nie je 10 dmg ... na ten atk sa este zapociatvaju bonusy za element / +% dmg karty a aj Double attack. Ved taka lepsia dyka gladius len 105 base atk.

3573[/snapback]

 

Zkusil jsem nasimulovat damage s a bez Picky karty proti dvou rozdilnym souperum. Andre je "small" monstrum, dyky mu davaji 100% damage a navic ma malou obranu. Zato takovy Minorous je podstatne vetsi (dokonce "large") a i s obranou je na tom lip.

 

Pouzite zbrane jsou: obycejny Gladius+5 a "Combo" Gladius +5 se size, element a racial kartou (od kazde jedna, padnou akorat do tech 3 slotu). Str 80, dex 40.

 

nejdrive bez Pickyho:

Andre, obycejny 228~271

Andre, combo 384~455

Minorous, obycejny 149~177

Minorous, combo 253~299

 

s Pickym v armoru je to:

Andre, obycejny 238~281

Andre, combo 400~471

Minorous, obycejny 158~186

Minorous, combo 268~316

 

odtud se da snadno spocitat rozdilny damage s a bez Picky karty:

 

Andre, obycejny: 10~10 damage

Andre, combo: 16~16 damage

Minorous, obycejny: 9~9 damage

Minorous, combo: 15~17 damage

(pozn: pro Double Attack staci vynasobit dvemi)

 

u Backstabbu lvl 10:

Andre, obycejny: 69~70

Andre, combo: 114~116

Minorous, obycejny: 65~66

Minorous, combo: 109~110

 

Bohuzel, i po nakombeni karet je vysledny bonusovy damage tak maly, ze se ztraci v rozptylu (minimalni~maximalni) damage. Komu to za to stoji, at si da do armoru klidne Pickyho, vse zavisi na tom, jaky ma kdo flee a na jake monstra chodi (treba takovy Minorous te muze sejmout Heaven's Drivem flee neflee :) )

Link to comment
Share on other sites

.....

3594[/snapback]

Hmm kedze sa mi to ratanie pacilo tak aj ja som si pripravil :)

 

Iste ze to nebude nejake super zvysenie dmg s pickym ale dam sem opacny priklad k tvojmu, tj. zapocitam bonus za 1 str a budem ratat rovno double attack a na beznej prisere na ktoru dagger rogue moze chodit expit.

Takze beriem lvl 80 +- rogue .. str 80 s picky .. 79 s pupou (tj s pickym je bonus za 80 str)... dex 40 ...

Zbran: wind damascus a protivnik Seal.

 

Pupa v armore, Double attack

Seal: 616 - 736 ~ priemerny dmg 674

 

Picky v armore, Double attack

Seal: 686 - 800 ~ priemerny dmg 742

 

Takze rozdiel v DA je 68 dmg. To je ~ 10.1% viac dmg. A to uz je myslim celkom dost. (Pre priemerne navysenie dmg to staci vydelit 1.5)

 

Pre porovnanie pocet zabitych sealov za hodinku:

s Picky: ~ 407 sealov

s Pupou: ~ 369 sealov

 

Pritom rogue na lvl 80+- bude mat (ratam 20-30 vit) okolo 4200-4500 HP takze pupa mu uz pomoze asi jedine v kritickych situaciach ked nebude stihat dat potik (alebo nebude mat).

Link to comment
Share on other sites

...

 

No, ja jsem jiz drive psal "To bys na to ale musel mit staveny build (zaokrouhleny str)". Pocital jsem to se str 80, 81 s Pickym. Je jasny ze pri zaokrouhleni do toho skoci jeste bonus. Tohle nikam nevede, takze ja ze svoji strany koncim. Kazdej at si da do armoru co chce :)

Link to comment
Share on other sites

No, ja jsem jiz drive psal "To bys na to ale musel mit staveny build (zaokrouhleny str)". Pocital jsem to se str 80, 81 s Pickym. Je jasny ze pri zaokrouhleni do toho skoci jeste bonus. Tohle nikam nevede, takze ja ze svoji strany koncim. Kazdej at si da do armoru co chce  ;)

3640[/snapback]

Ved ok len sa mi nepaci ze porovnavas pickyho s poringom :):P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Prosí­m o radu.

 

Jakou tak ideálnÄ kartiÄku do Thief Clothes pro rogua PvM, gank, na huntÄní­ itemů a penÄz. Staty ví­ceménÄ dle ulricova buildu v pří­sluÄném topicu (str 86+x, agi 82+8, dex 63+7, vit 15+5)

 

Pří­padnÄ mi prosí­m řeknetÄ, jeslti je blbina mí­t vůbec thief clothes :(

DÄkuju.

 

(ad výÄe psané o pupe nebo picky do chainu ... chain s pupou mám)

Link to comment
Share on other sites

Doporucuju status zbroj.

Tj. dark frame,majorous,demon pungus.

 

Dobrej nápad, dí­ky moc.

 

A jeÄtÄ se zeptám na jednu kartiÄku ...

Najde Rogue s DEX 63+7 (bez blessu) využití­ pro Mummy cartu (+20 accuracy) ?

Válí­ se mi v bance, prodávat nechci a jinej char, kde bych ji uplatnil zatí­m nemám)

Napadl mne třeba +X Gladius[3] s Mummy a dvÄma kartama na něco (Andre nebo třeba +% proti rase nebo velikosti ... prostě dvÄ stejný karty + Mummy)

Ale jako v tomhle vážnÄ netuÄí­m. Ani přesnÄ neví­m, co to +20 accuracy zbnamená. Je to jako +20 hit? nebo +20% hit? Nemám páru :(

Ale stejnÄ mám dojem, že s takovýmdle dex už bych trefovat mÄl, takže asi mumijka poÄká v kafře na dalÄí­ postavu :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrej nápad, dí­ky moc.

 

A jeÄtÄ se zeptám na jednu kartiÄku ...

Najde Rogue s DEX 63+7 (bez blessu) využití­ pro Mummy cartu (+20 accuracy) ?

Válí­ se mi v bance, prodávat nechci a jinej char, kde bych ji uplatnil zatí­m nemám)

Napadl mne třeba +X Gladius[3] s Mummy a dvÄma kartama na něco (Andre nebo třeba +% proti rase nebo velikosti ... prostě dvÄ stejný karty + Mummy)

Ale jako v tomhle vážnÄ netuÄí­m. Ani přesnÄ neví­m, co to +20 accuracy zbnamená. Je to jako +20 hit? nebo +20% hit? Nemám páru :D

Ale stejnÄ mám dojem, že s takovýmdle dex už bych trefovat mÄl, takže asi mumijka poÄká v kafře na dalÄí­ postavu :D

23868[/snapback]

Jo přidává to hit a +20hit je totéž co +20%hit. Jestli jí­ potřebujeÄ musí­Ä vědět sám, ale dex máÄ dost, takže trefovat by jsi mÄl skoro vÄe

Link to comment
Share on other sites

Jo přidává to hit a +20hit je totéž co +20%hit. Jestli jí­ potřebujeÄ musí­Ä vědět sám, ale dex máÄ dost, takže trefovat by jsi mÄl skoro vÄe

23882[/snapback]

Myslí­m, že se to hodí­ např. na Mistressku, aspoř co si pamatuju, když jsem to kdysi hrál :D

Link to comment
Share on other sites

Gank rogue s tvoji dex urcite mumii nepotrebuje(a mistresku asi okradat nepujdes).Karta je to dobra ,ale pro rogue s dex kolem 40ti.Doporucuju sadu very elementarnich kudlicek(pro pripad ,ze by si opravdu minul ,tak das aspon za 5, popr. za 10dmg a gank by mel probehnout) a jako bonus grimtooth..180 atack a +10 dodge(flee se hodi a takovej dmg tezko nazenes andre kartama...minimalne usetris 3 dobry karty a gladius :D ).Jinak s mumii to chce do stitu jeji starsi sestru(hold kdyz vyuzit tak ,tak uplne..s tim uz se trefi snad kazdej a jako bonus 1x za rok signum crusis).

Link to comment
Share on other sites

Oki, dí­ky za rady.

 

- mumijka zůstane v kafře

- elementární­ kudličky mám, ale very very strong zatí­m ne, páÄ to chce mooooc steelu a elemtnu na pří­padný fizz (už se dvakrát nezadařilo), takže to možná až za hodnÄ dlouho.

- grimtooth ... co to? Myslel jsem, že to je nějakej skill assassina ne? že by na to byla nějaká kartiÄka?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest David

chcel by som sa opytat skusenych bow rogue co sa mi viacej oplati, ci si vziat arabest [+2dex dmg 90] alebo gakk [dmg 100] s tym ze s gakk by som mal bez boostov 90+10 dex, a s arabestom 98+12 dex. co sa mi viacej oplati? u gakk je vyssie agi [so sidewinderom sa zide] ale u arabestu bude viac dex. poradte prosim, idem intimidate len na 5 pre skopirovanie triffecty a utocit zvedsa len pojednom normalnym utokom. takze zase sa to agi prejavi, mno neviem, uz nad tym premyslam dlho, uz mam karty, teraz je otazne ktory luk mam kupit.

Dakujem

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Kdyz si nemuzu dovolit quadraple bloody composite bow neni lepci treba orc archer bow s kombem steel arrow nez double bloody gakkung ? (nebo treba bloody fire bow s kombem fire arrow a navic lidi mivaj EDcka takze ten fire prijde vhod)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...