Jump to content
Reborn fórum

Mate doma, ve skole nebo jinde blokovane porty?


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ahoj Kenny, pisu sem jmenem hrace Religion, ma ten samy problem. IP zaslu PM Dekuji

Tenhle problem jsem mel uz nekolikrat. Resim to se svym poskytovatelem netu, kterej to posila na Slony, kde to vetsinou relativne rychle opravej.

Link to comment
Share on other sites

Vime, dneska vypadnul paterni prvek sloanu v Brne diky vyhoreni trafa EONu .. a sloanu nefungovala vnitrni konektivita, takze se nedalo dostat z ISP, co jim konektivitu posklytuje SLoan do Sloani site.

 

Takze se nedostane ani na sloani stranky. to zbyle proveruju, portoze s konektivitou jinak problem neni a mamem 100%.

 

Zdraví­m, otestujte teď, Sloane už dal dopořádku routovací­ tabulky.

 

tak to zkuste, melo by to byt ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

k3dt, tak po velmi namahavom a zdlahovom nastavovani zistovani a uceni sa sa, konecne som sa mi to nejako podarilo, uspech mam pripojil som na ventrilo rebornu, na ktore sa mi pred tym pripojit nedalo....lenze je tu problem, hra pouziva 3 porty a nato aby som sa pripojil k hre, potrebujem zadat adresu a nie sa napriamo pripajat ^^..kde sa da rucne zmenit pripojenie sa na adresu? (neviem ci si dobre spominam ale bol to nejaky txt. dokument ?)

Edited by Tema
Link to comment
Share on other sites

je to soubor sclientinfo.xml kterej najdes uvnitr souboru reborn.grf (pouzij GRF builder)... btw kdyz si nastavis na PC defaultni routu na stroj kde mas tunel tak pujde veskerej trafic na pc pres ten tunel... tudiz nemusis menit adresy v programech.Jo a na stroji kde ti bezi PPTP server musis nastavit NAT/maskaradu na segment kterej pouzivas pro tunel...

Link to comment
Share on other sites

je to soubor sclientinfo.xml kterej najdes uvnitr souboru reborn.grf (pouzij GRF builder)... btw kdyz si nastavis na PC defaultni routu na stroj kde mas tunel tak pujde veskerej trafic na pc pres ten tunel... tudiz nemusis menit adresy v programech.Jo a na stroji kde ti bezi PPTP server musis nastavit NAT/maskaradu na segment kterej pouzivas pro tunel...

 

no lenze to asi nepojde tak spravit, totiz ja to mam ako keby cez proxy spravene (squid proxy) , cosi som robil ja cosi mi spravil kamarat...totiz, na kazdy jeden port musim nastavit vzdy tunel....pouzivat putty, pripajam sa na server kde mi bezi tunel (proxy) pricom sa tvarim ze ten server som ja sam, ak rozumies...

 

add1: mam bloknute porty na char a na map, cize musim zistit aj to, kde sa to meni a nielen login..cize ktore subory su to v reborn.grf?..vopred dik

add2: Este pre ozrejmnenenie, pouzivam ten program Putty, cize mam adresu servera na ktory sa napajam cez otvoreny port ktory mam ja /5190:icq port/. Potom si vytvorim tunel s danou adresou (priklad, pripajam sa na server kde mam proxy, tunel...v puty si nastavim v tuneloch nejaky port vymysleny, trebars 2000 a ako destination tunela dam adresu, trebars na ventrilo rebornu som napisal vt.reborn.cz:1337 a potom na ventrile nezadam adresu ventrila ale localhost ako IP a port dam 2000)...tym padom porebujem spravit 3x tunel na LOGIN, na CHAR a na MAP a kazde musim zmenit aby som sa napojil na server....Pojde to takto i na squid proxy alebo treba socks5 spravit?

Edited by Tema
Link to comment
Share on other sites

Pre tých, ktorý majú rovnaký problém ako ja a chcú hrať na reborne. k3dt spustil OPENVPN tunel, vďaka ktorému sa môžete pripojiť na server i keď máte bloknuté porty (či už ste na internáte, alebo máte poskytovateľa internetu, ktorý blokuje dané porty, tento návod je pre Vás):

 

1. Napísať k3dt na mail Do správy napíšte vašu hlavnú postavu a registračný mail.

2. Následne Vám príde mail so súbormi a inštalačkou programu.

3. V prípade, ak máte Windows Vista alebo Windows 7 musíte najskôr program uviesť do režimu kompability Windows Vista SP1 (pravým tlačítkom myši na

vlastnosti. (viď obrázok 1,2)

4. Následne potvrdíte a spustíte ako správca.V prípade, ak máte v užívateľských účtoch nastavený vyšší režim riadenia. Platí pre Vistu a win7. (viď obrázok)

5. Prebehne inštalácia a v priebehu inštalácie musí vyskočiť okno, niečo na spôsob zabezpečenia windows atď. Všetko treba odklikať.

6. Po naištalovaní následne skopírujete "defautne" do tejto zložky C:\Program files\OpenVPn\config celú zložku, ktorú Vám zaslal k3dt.

6.1 Ak sa stane, že sa Vám nedá pripojiť, otvoríte v txt. dokumente zložku reborn.ovpn a nájdete #remote vpn.reborn.cz [daný port] a prepíšete na port, ktorý

máte otvorený u seba (na výber sú tieto:80,443,110,993,995,25,21,22,53) (viď obrázok)

7. Spustíte program ako správca a pripojíte sa. Pri hodinách sa Vám objaví táto ikonka> (viď obrázok)

 

Možné problémy:

 

- musíte inštaláciu a program spúšťať ako správca

- skopírovať celú zložku do priečinku config, nielen dané súbory

- zistiť, ktorý port nemám blokovaný a následne ten zmeniť v reborn.ovpn (port 80 je pre web, ak teda môžete chodiť na web, tento port určite nemáte bloknutý)

Edited by Tema
Link to comment
Share on other sites

super, funguje to na prvy pokus.

dakujem moc pekne.

 

ovplyvnuje to nejak okolitu siet?

ja len, ze nejak zacalo padat spojenie von. mne a druhemu pocitacu v kancli. podnikova siet ide dalej v pohode.

zatial som neskumal ci maju problemy aj ostatny vo firme, ale v mojom kancli zrazu chvilami nesiel net :)

a akurat ked skusam ako funguje to vpn :air_kiss:

tak hadam som nezrusil celu firmu.

 

mozno iba zhoda nahod, ale radsej sa spytam.

Link to comment
Share on other sites

ovplyvnuje to nejak okolitu siet?

Funguje to tak, ze to udela virtualni adapter (pokud pouzivas to z baliku,

tak mu da IP 192.168.200.xx/24, jestli jedes pres UDP, tak 192.168.201.xx/24)

takze jestli jsou tyhle dva rozsahy pro tebe nejak dulezite (treba v nich mas

nejakou DMZ s nejakym serverem) tak to zlobit muze,

jinak ne.

 

Pak samozrejme jestli mas nejakou hloupejsi personal firewall nebo dalsi VPN

klient tak to muze byt zajimave :air_kiss: (treba Cisco klient nebo CheckPoint SecureClient

nebo Nokia Firewall jsou znamy svou snasenlivosti) ale to uz je vysoka magie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
Guest jirkan

pripajam sa k otazke. respektive, bude to este niekedy fungovat znova?

 

Nemam tucha, uz bezi, zkus to prosimte

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...