Jump to content
Reborn fórum

Novy patcher


Koca

Recommended Posts

Ahoj :) V ramci predmetu Vyvoj aplikaci v prostredi .NET jsem se rozhodl, ze vyrobim novy patcher pro Reborn a tak muzu zabit dve mouchy jednou ranou :P

 

Ve vyvoji se to dostalo daleko, takze muzu uverejnit prvni testovaci verzi :P

Novy patcher by mel rychleji repackovat grf soubory, ma ruzne moznosti nastaveni, nepotrebuje Internet Explorer a tak podobne. Diky .NET technologii by nemel trpet ruznymi neduhy na ruznych pocitacich, ale je tu ta nevyhoda, ze pro jeho beh musite mit nainstalovany .NET Framework alespon verze 2.0. Ve Windows Vista a novejsich je pritomen od instalace, na Windows XP ho musite nainstalovat.

 

.NET Framework je ke stazeni zde: http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=cs

 

Patcher je ke stazeni zde: http://server.reborn.cz/NewPatcher/update/Patcher.exe

Dokumentace: http://dupeto.cz/~kingkoca/Patcher/index.html

 

Pozor! Protoze se jedna o testovaci verzi, nejsou vyloucene chyby. Pred spustenim patcheru:

1) zalohujte si reexe.exe, reborn.grf, palety.grf a vas Mouse Freedom, ktery pouzivate.

2) Vypnete hru i Mouse Freedom, pokud mate exe verzi.

 

 

Pokud se vyskytne jakakoliv chyba, prosim nahlaste to at se to muze opravit. Vyjimky by to melo psat do hlavniho okna, ty zkopirujte cely, takovej nesmyslnej text to bude :P Taky pokud mate napad, co pridat do nastaveni, tak to taky napiste, realizovatelne a smysluplne napady se mohou v nektere z pristich verzi objevit. Pokud by se patcher setkal s kladnym ohlasem a vychytaly by se mu chyby, mohl by se stat treba oficialnim :) Ke vsem dotazum ohledne noveho patcheru muze slouzit tento topic, nebojte se zeptat :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hned prvy problem: k zprevadzkovaniu noveho patchera je potrebny NET Framework. Z tvojho odkazu som si ho stiahol, ale pri instalacii mi napisalo, ze nie je kompaktibilny s mojou verziou OS a nedoinstalovalo mi ho. Mam windows XP profi (necrackovany, stale updatovany a Serv.pack 3). Ako prehliadac pouzivam Mozillu poslednu verziu. Neporadil som si s tym.

So starym (terajsim) patcherom nemam abs. ziadne problemy.

 

Edit: tak zda sa, ze verzia 3.5 bude v poriadku, tu mi doinstalovalo.

Edited by yellow4
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith
Hned prvy problem: k zprevadzkovaniu noveho patchera je potrebny NET Framework. Z tvojho odkazu som si ho stiahol, ale pri instalacii mi napisalo, ze nie je kompaktibilny s mojou verziou OS a nedoinstalovalo mi ho. Mam windows XP profi (necrackovany, stale updatovany a Serv.pack 3). Ako prehliadac pouzivam Mozillu poslednu verziu. Neporadil som si s tym.

So starym (terajsim) patcherom nemam abs. ziadne problemy.

 

Edit: tak zda sa, ze verzia 3.5 bude v poriadku, tu mi doinstalovalo.

.NET framework je myslí­m poníşkaný ako voliteÂľná aktualizácia, takže je pravdepodobné, že si ho už mal.

Link to comment
Share on other sites

Tak beru zpÄt, potřebuje to windowsovský Mono a tu chybÄjí­cí­ gdinput knihovnu.

 

Spustit to sice jde, ale po stažení­ pÄti souborů (16.6MB) do \RebornPatch\ to spadne v okamžiku, kdy by to mÄlo udÄlat "Sestavuji tabulku souborů".

Edited by Gell
Link to comment
Share on other sites

yellow4: nemam tuseni, ale jsem rad ze verze 3.5 funguje :D Patcheru staci verze 2.0, ktera je mensi na stazeni, novejsi verze .NET Frameworku maji i pres 100 MB a pripadlo mi zbytecny, aby si nekdo stahoval tak moc kvuli jedny 50 kB aplikaci :D

 

Gell: Nevim co beres zpet ;) Ohledne padu - bez podrobnosti to nemam sanci opravit. Pise to nejakou vyjimku, nebo to spadne jen tak? Je taky dost mozny, ze mas poskozenej soubor palety.grf, nebo ho nemas ve verzi 0x200. Zkusim pridat nejaky osetreni k MyGRF.dll knihovne pracujici s GRF soubory a snad to pomuze. Pises o Monu - znamena to, ze to zkousis na linuxu? Potom bych asi opravu odlozil na neurcito, neni prioritou to ladit na linux ;)

 

Senoon: urcite slo, diky za pripominku

 

Na novou verzi upozornim. Zatim diky za vsechny prispevky a ze se ucastnite pokusu na lidech :)

Link to comment
Share on other sites

Gell: Nevim co beres zpet :D Ohledne padu - bez podrobnosti to nemam sanci opravit. Pise to nejakou vyjimku, nebo to spadne jen tak? Je taky dost mozny, ze mas poskozenej soubor palety.grf, nebo ho nemas ve verzi 0x200. Zkusim pridat nejaky osetreni k MyGRF.dll knihovne pracujici s GRF soubory a snad to pomuze. Pises o Monu - znamena to, ze to zkousis na linuxu? Potom bych asi opravu odlozil na neurcito, neni prioritou to ladit na linux :D
MnÄ to pak doÄlo, chytře sem ten post smazal dří­v, než si ho nÄkdo stihnul přeÄí­st ;)

 

Ve win to funguje vÄechno.

 

Pod linuxem mi to s linuxovským mono spustit neÄlo, po instalaci windowsovskýho mono přes wine to spustit taky neÄlo, protože chybÄla nějaká funkce z knihovny gdinput.dll, a když sem ji tam ruÄnÄ doplnil, tak už to Älo. OvÄem po stažení­ patchů to spadne (ve win následuje Sestavuji tabulku souborů, v linuxu se to prostě celý předÄasnÄ zavře a ukonÄí­, žádná chyba). Při dalÄí­m spuÄtÄní­ to ty samý patche zaÄne tahat znova, i když v tý doÄasný složce už jsou.

 

Ale vono je to nakonec fuk, hlavnÄ že to funguje tam, kde má.

Link to comment
Share on other sites

Nova verze... novinkou je jen ze pri startu se objevi na stredu obrazovky a zkompilovano to bylo s nastavenim Release misto Debug (mensi soubory a melo by to byt rychlejsi).

Vsechny nove updaty ze stareho patcheru jsou pristupne i v tomto.

 

Stahujte zde: http://dupeto.cz/~kingkoca/Patcher_test.zip

 

Pokud mate navrh jak patcher vylepsit (napr. grafiku - obrazek na pozadi, obrazky tlacitek; nebo ruzne moznosti nastaveni, nebo nejakou novou funkci, kterou by to mohlo umet), ci objevite chybu, tak nevahejte a napiste.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith
Nova verze... novinkou je jen ze pri startu se objevi na stredu obrazovky a zkompilovano to bylo s nastavenim Release misto Debug (mensi soubory a melo by to byt rychlejsi).

Vsechny nove updaty ze stareho patcheru jsou pristupne i v tomto.

 

Stahujte zde: http://dupeto.cz/~kingkoca/Patcher_test.zip

 

Pokud mate navrh jak patcher vylepsit (napr. grafiku - obrazek na pozadi, obrazky tlacitek; nebo ruzne moznosti nastaveni, nebo nejakou novou funkci, kterou by to mohlo umet), ci objevite chybu, tak nevahejte a napiste.

Windows 7 RC x64:

http://aisa.fi.muni.cz/~xprist/patcher.png

Asi by to chcelo aj 64bitovíş verziu :teehee:

Edited by Baalberith
Link to comment
Share on other sites

tak me to teda prozmenu pise:

The specified module could not be found. (Exception from HRESULT: 0x8007007E) at MyGrf.GRF.GetFileTable(String filename)

at Patcher.formPatcher.PatchFile(String source, String dest)

 

:teehee:

Link to comment
Share on other sites

Betaverze novych operacnich systemu logicky nepodporuju :teehee: Me to na windows 7 x86 build 7100 beha. Pokud jste updatovali z betaverze na RC, nebo jste stahovali piratskou verzi, nemuzu slouzit. U windows 7 budu resit problemy az vyjde RTM verze a nebo az budu moci chyby reprodukovat. Buhvi co mate v systemu :(

 

Kazdopadne u Windows 7 doporucuju cistou instalaci z imagu stahnutych od microsoftu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith
Betaverze novych operacnich systemu logicky nepodporuju :teehee: Me to na windows 7 x86 build 7100 beha. Pokud jste updatovali z betaverze na RC, nebo jste stahovali piratskou verzi, nemuzu slouzit. U windows 7 budu resit problemy az vyjde RTM verze a nebo az budu moci chyby reprodukovat. Buhvi co mate v systemu :(

 

Kazdopadne u Windows 7 doporucuju cistou instalaci z imagu stahnutych od microsoftu.

Samozrejme, že ide o čistíş inÄtaláciu od MS, tvárilo sa to, ako problém so vÄetkými x64 systémami, preto som to sem napí­sal.

Link to comment
Share on other sites

V tom pripade musime zjistit funkcnost na 64-bitovych Windows XP a Vista, nebo si pockat jak to bude u finalni verze Windows 7. Pokud ma nekdo nejaky ze zminenych systemu, mohl by otestovat patcher?

Link to comment
Share on other sites

64-bit Vista Ultimate EN:

Access to the path 'C:\Program Files (x86)\Ragnarok Online\rebpatch.inf' is denied. at System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)

at System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy)

at System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, String msgPath, Boolean bFromProxy)

at System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare share)

at Patcher.formPatcher.PatchClient()

 

Ale nevenoval jsem tomu vic, jak 1 minutu.

Link to comment
Share on other sites

Neukoncil jsi pred tim predcasne patcher a nezustal v procesech? Pripadne jestli napoprvy nespad a napodruhy to nenapsalo tuhle chybu? Pokud patcher zustal v procesech, tak ukoncit a znovu :teehee:

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...