Jump to content
Reborn fórum

Blacksmith - Buildy


comr4d

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
chcem sa opytat ci by siel takyto build na battlesmitha?

 

str 89+11

agi 55+2

vit  74+6

int  12+2

dex 38+12

luk  1+2

 

(ked bude topic o bs tak to tam prehodte :) )

5492[/snapback]

 

V podstate "typicky" build MvP/GW battlesmitha. Nekdo ti mozna vytkne vysokou INT, protoze na GW stejne budes muset potovat :) a na expeni bohate staci 10+2, ale ja sam jsem zastancem trochu vyssi INT, spotreba SP je vysoka B) . Kdybych jel podobny build, mozna bych trosku srazil AGI a dal to do LUK (Ulric me presvedcil, ze LUK u BS neni vubec k zahozeni :) )

Link to comment
Share on other sites

tak som si to upravil

 

str 89+11

agi 50+3

vit 71+6

int 11+2

dex 38+12

luk 24+6 (2x rosary)

 

s matyrom je to 9713 hp

a 175 aspd s chain

 

a ked uz budem mat luk a dex tak sa oplati dat nejaky bodik do kovania alebo by sa s tym nedalo kovat? aspon 1lvl zbrane

Link to comment
Share on other sites

JJ, ja jsem sel s merchem z 50job (mam 10 lvl mamo a full OC/DC) takze wieght limit mi vysel jen 8.

Battle skilly ti vezmou vetsinu, ikdyz neco zbude:me zbyly 4 bodiky, 2 jsem dal do Iron tempering -ted ho mam lvl3 (no, nebyly moc kam dat, tak bude vyrabet iron pro meho forgera) a dvema bodiky jsem "zadotoval" Weight limit. Battlebuildu sice nejake bodiky zbydou (oproti forgerum, kteri jich maji nedostatek), ale dat je na kovani zbrani je urcite asi skoda.

 

Edit: to uz je lepsi dat je mozna do Vendingu.

Link to comment
Share on other sites

AGI a VIT jsou defenzivni staty, zvedej nejdriv jen jeden z nich na finalni uroven. Zvedat obe najednou se nevyplaci, vyssi hodnota v jednom statu je lepsi nez male hodnoty v obou.

Takze si vyber, jestli pojedes nejdriv AGI nebo VIT, a zvedej ji spolu se STR.

 

DEX...zvedej jak chces behem expeni, ta zrovna moc nepospicha, ale kdyby jsi hodne netrefoval i po Weaponry Research 10, tak ji zvedni.

 

INT na 10-12 +2 se hodi co nejdriv, je to znat.

 

Na LUK zatim kasli, dokud nebudes na vysokem levelu, a nebudes mit dost zkusenosti s hranim sve postavy v pvm, v pvp i na gw.

 

---

 

Jestli pojedes prvni AGI, znamena to o neco rychlejsi expeni, ale musis sehnat whisper kartu, jinak to bude stat hodne. Taky to znamena, ze VIT pojedes az v 8x-9x levelech, coz oddali efektivni pusobeni na GW az na vyssi levely.

 

Jestli pojedes prvni VIT, budes expit pomaleji, bude to stat asi vic nez u agi, ale na GW budes mit vic uspechu uz na nizsich levelech.

Link to comment
Share on other sites

V podstate "typicky" build MvP/GW battlesmitha. Nekdo ti mozna vytkne vysokou INT, protoze na GW stejne budes muset potovat :) a na expeni bohate staci 10+2, ale ja sam jsem zastancem trochu vyssi INT, spotreba SP je vysoka B) . Kdybych jel podobny build, mozna bych trosku srazil AGI a dal to do LUK (Ulric me presvedcil, ze LUK u BS neni vubec k zahozeni :) )

5495[/snapback]

 

proc je tak dulezity luck u BS ?? :)

Link to comment
Share on other sites

proc je tak dulezity luck u BS ?? :)

5525[/snapback]

 

No, ono se neda rict, ze by byl TAK dulezity. V podstate zpestruje hru a pokud mas trochu stesti (nebo vyssi hodnoty LUK), tak dokaze i prijemne zvysit dmg (samozrejme nahodne). Hodnota LUK taky trochu ovlivnuje delku trvani negativnich stavu pripadne muze trochu ovlivnit uspesnost, jakou muzes ty negativni stav seslat (proste LUK ma alespon z urcite casti prsty ve vsem).

Pokud by jel vyssi hodnoty LUK GW build , tak muze byt celkem uspesnym emperiumbreakerem. Ze vsech GW buildu BS muzes s vyssi hodnotou LUK rozbit emperko nejrychleji (i kdyz na tuto praci jsou zde asi jina povolani).

Vic asi o vyhodach LUK v buildu nevymyslim.

Link to comment
Share on other sites

:)

No, ono se neda rict, ze by byl TAK dulezity. V podstate zpestruje hru a pokud mas trochu stesti (nebo vyssi hodnoty LUK), tak dokaze i prijemne zvysit dmg (samozrejme nahodne). Hodnota LUK taky trochu ovlivnuje delku trvani negativnich stavu pripadne muze trochu ovlivnit uspesnost, jakou muzes ty negativni stav seslat (proste LUK ma alespon z urcite casti prsty ve vsem).

Pokud by jel vyssi hodnoty LUK GW build , tak muze byt celkem uspesnym emperiumbreakerem. Ze vsech GW buildu BS muzes s vyssi hodnotou LUK rozbit emperko nejrychleji (i kdyz na tuto praci jsou zde asi jina povolani).

Vic asi o vyhodach LUK v buildu nevymyslim.

5530[/snapback]

 

ok a empirko se rozbiji jako montra ? a na kolik ran ho tak mas sanci sundat.. ? a kdyz uz mluvis o tm vyzsim luk.. co znamena ,,vyzsi,, ? 30+ ? :)

Link to comment
Share on other sites

:)

 

ok a empirko se rozbiji jako montra  ?  a na kolik ran ho tak mas sanci sundat.. ? a kdyz uz mluvis o tm vyzsim luk.. co znamena ,,vyzsi,, ? 30+  ? :)

5540[/snapback]

 

No Emperium v hrade je v podstate neco jako monstrum. Ma myslim neco pres 68k HP a hrad ziskas, pokud ma HP 0 ;) Ja mam v buildu LUK jen 13+2 a je to obcas znat (ono docela potesi, kdyz das potvurce mnohem vetsi dmg, nez jses schopen dat normalne). Je to jen maly LUK, takze u silnejsich monster nejsem schopen prejit pres jejich crit shield. Vyssimi hodnotamy LUK myslim 30 a vice, to jses pak schopen dat critical atak v podstate jakekoliv prisere.

S tim Emperkem: urcite na to jsou jina povolani, ale nekde jsem cetl, ze BS s hodnotou LUK nad 30 dokaze rozbit Emperko nejlepe ze vsech BS buildu.

Teoreticky Agi (90+) Smith a vysokou LUK (30-40) by mel emperko rozbit nejrychleji ze vsech povolani - pokud se mu podari prezit tak dlouho, aby tam dobehl :) .

 

Samozrejme pokud LUK nechces, tak si ho nedavej, ono se zase tolik nestane.

Link to comment
Share on other sites

chtel jsem se zeptat jestli neni BS pri expeni ale iv PvP znevyhodnen jelikoz nema zadnej ,,aktivni,, skill jelikoz cart revolution dava podle mne malej dmg mamonite bere moc zeny a hamerfall dava jenom stunn . nebo mu ty jeho boosty pri expeni a na PvP staci <_< ???

Link to comment
Share on other sites

chtel jsem se zeptat jestli neni BS pri expeni ale iv PvP znevyhodnen jelikoz nema zadnej ,,aktivni,, skill jelikoz cart revolution dava podle mne malej dmg mamonite  bere moc zeny a hamerfall dava jenom stunn . nebo  mu ty jeho boosty pri expeni a na PvP staci  <_< ???

5654[/snapback]

Mno, pokud se ti zdá BS slabej, tak asi bude nejlepÄí­ řeÄení­ hrát jiný charakter. Ale já si nemyslí­m, že to tak je. Např. Mammonite je dost silný skill, jen hold bere nějaké pení­ze... Hammerfall dává "jenom" stun ? Stun je jedna z nejlepÄí­ch vÄcí­ :blink: (aspoř na chary s malou VIT). ÂŽe by expil BS nějak ÄpatnÄ.. no, napří­klad proti mÄ... V PvP postavy také vyrovnané nejsou, co má ří­kat takový FS Priest ? Ten asi opravdu zabije málo lidí­ (ale zase nikdo nezabije jeho...)
Link to comment
Share on other sites

Mno, pokud se ti zdá BS slabej, tak asi bude nejlepÄí­ řeÄení­ hrát jiný charakter. Ale já si nemyslí­m, že to tak je. Např. Mammonite je dost silný skill, jen hold bere nějaké pení­ze... Hammerfall dává "jenom" stun ? Stun je jedna z nejlepÄí­ch vÄcí­  :blink:  (aspoř na chary s malou VIT). ÂŽe by expil BS nějak ÄpatnÄ.. no, napří­klad proti mÄ... V PvP postavy také vyrovnané nejsou, co má ří­kat takový FS Priest ? Ten asi opravdu zabije málo lidí­ (ale zase nikdo nezabije jeho...)

5655[/snapback]

 

nj mas pravdu BS je good pojdu do neho .. a co cart revolution da se ten skill vyuzit v praxi nebo ja lepsi mamonitovat ?

Link to comment
Share on other sites

NasaS: asi takhle, u BS povolani je pro vetsinu hracu nejtezsi prejit pre mercha, zvlaste pokud budes chtit jit s merchantem z 50job. Vetsinou se nedoporucuje hracum, co zacinaji hupsnout rovnou na toto povolani, protoze patri mezi relativne ty "tezsi" povolani. A skilly battlesmitha? No, mamonitem muzes zabit temer cokoliv, co se ti postavi do cesty, i kdyz ten pri expeni moc nevyuzijes.

Adrenalin rush - zvedne ti ASPD, cimz z tebe udela pomerne rychle mlatici postavicku, ikdyz mas malo AGI.

Weapon perfection - obrovska vyhoda, na vsechny typy monster mas 100% dmg (tzn. ze te nemusi zajimat, zda je monstrum small, medium ci large).

Power thrust - zvedne ti silu utoku o 25%.

Maximize power - skvely skill, mlatis, jako by jsi mel "unlimited" DEX. To v praxi znamena, ze davas presne takovou dmg, jakou ses schopen dat (dle hodnot, ktere mas ve status okne), samozrejme po odecteni def monstra.

 

Kazde povolani ma neco, kvuli cemu stoji za nej hrat. A ze se battlebuild za BS spatne expi? Zase tak spatne ne, stoji to sice o neco vice usili a casu a musis mit trochu trpelivost (oproti "rychle expicim" povolanim), ale da se to :blink:

Link to comment
Share on other sites

nj mas pravdu BS je good pojdu do neho .. a co cart revolution da se ten skill vyuzit v praxi nebo ja lepsi mamonitovat ?

5656[/snapback]

 

Asi takhle, mamonite je nejdulezitejsi BS skill do PvP nebo na GW. Sve vyuziti najde i pokud chces sundat nejakeho bosse - - ale vzdy tim sundas jen jednoho nepritele.

Cart revolution - skill, kterym se zabiji hromadne (neco jako magnum brake u swordu), tzn. udelas si vlacek, nebo vlitnes do skupiny potvor a jedes. A dmg? no, ze by jsi delal malou dmg neni tak pravda, jen si musis uvedomit, ze se ten skill pouziva na HROMADNE mlateni potvor - udelena dmg skupine potvor byva mnohonasobne vetsi, nez kolik ses schopen udelit jednou ranou pomoci mamonite.

 

Edit: samozrejme i cart revo muzes pouzit jen proti jedne potvore ale vzhledem k tomu, kolik zere SP se to moc nevyplati.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Psala jsem to už na czechru, ale je to battlesmith na Reborn, tak znova:

agi/crit

 

STR 70+20 (Crazy uproar, Picky, 2x Mantis, Hoot Blooded Hearband, Evil wing ears)

AGI 96+4

VIT 24+6

DEX 38+2

LUK 42+2 (zbytek bodu jsem dala sem)

8038[/snapback]

Chci se jen zeptat, s tí­m LUK. Znamená to, že tenhle smith asi bude kovat, ale co ta malá DEX? BudeÄ hrát na náhodu? Není­ tÄch bodí­ků Äkoda? .. Jen názor :)

 

EDIT>nebo jen na rozbí­jení­ empa?

Link to comment
Share on other sites

Luk je predsa na critical íşdery, myslí­m, že 44 dáva 14% base crit, Dex 38+12 (nie 38+2, ako pí­Äe Leela) je dostatoÄne vysoká, najmí¤ po zarátaní­ +20 Hit bonusu od WR a hidden bonusu k Äanci na zásah - takíş Dex by som bez problémov dal aj ne-Agi ne-Crit buildu na PvM. A ten build asi je na PvM, inak by IMO mal viac Vit/Str.

Osobne by som možno troÄku ubral Dex a dal do Str, aby si nemusela nosiÂť tožko vecí­ pridávajíşcich Str (elementálne armory sa občas zí­du aj v PvM).

Link to comment
Share on other sites

Cakeman: LUK pro smithe funguje výbornÄ, když ho umí­Ä využí­t, a protože má PvM build, může si to dovolit. Myslí­m že o LUK battlesmithovi něco ví­m :]

 

Smith má problémy s potvorami s vyÄÄí­ DEF, a LUK tohle adresuje pÄknÄ. Naví­c žádné jiné povolání­ nemá takové brutus crity jako Smith s vyjí­mkou Crosse s aktivní­m EDP :]

Link to comment
Share on other sites

Cakeman: LUK pro smithe funguje výbornÄ, když ho umí­Ä využí­t, a protože má PvM build, může si to dovolit. Myslí­m že o LUK battlesmithovi něco ví­m :]

 

Smith má problémy s potvorami s vyÄÄí­ DEF, a LUK tohle adresuje pÄknÄ. Naví­c žádné jiné povolání­ nemá takové brutus crity jako Smith s vyjí­mkou Crosse s aktivní­m EDP :]

8225[/snapback]

To je zají­mavá připomí­nka. Já soudil z toho, že jsem nikde nevidÄl build na PvM postavený na tak vysoke LUK

Link to comment
Share on other sites

Hmm, LUK je na critic udery <_< JeÄtÄ, že tady máme :)  (dÄlám si srandu). Jde mi o to, že jestli jede PvM a nebude kovat, tak LUK je uplnÄ na prd. V tom pří­padÄ bych volil dát body do VIT nebo STR

8224[/snapback]

íno, áno, iste. Určite to nie je tak, že by PvM bolo jedinou oblasÂťou, kde crity využije (okrem empéria), lebo inak BS íştoÄí­ cez Mammo alebo CR.

Ja osobne nie som vežký faníşčik criticalov, ale myslí­m si, že aspoř viem objektí­vne priznaÂť, že svoje využitie majíş.

 

EDIT: To, že si eÄte nevidel PvM build s takým LUK, neznamená, že je "na prd". Znamená to proste len to, že si ho nevidel. Ono je viacero buildov, ktoré nie síş práve obvyklé, ale rozhodne síş zaují­mavé a kto rád vytřÄa z radu, mal by si ich vyskíşÄaÂť.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...