Jump to content
Reborn fórum

Staré časy - aneb první­ hra v Ragnaroku


Daisuke

Recommended Posts

(OT: Doufám, že to sem patří­ o.O)

 

Tak, tady by bylo hezké napsat pár zážitků když jste zaÄí­nali hrát Ragnarok. Ne zaÄátky na rebornu, czechru.. prostě když jste poprvé s posvátnou hrůzou tu hru zapnuli :) Jaké byly vaÄe první­ postavy, monstra, přátele atd..

Nu, tak třeba já jsem zaÄí­nala hrát za postavu archera (budoucí­ dancer, mimochodem), kupodivu na czechru.. to bylo trapasů.. když mi ojedinÄle padly lunatic, poring karty a tamingy, tak jsem to vždy za 10 Z prodávala NPC :D A první­ dÄsné monstrum? Bigfoot. Scéna: Archerka s Bowem okolo levelu 30 a monk (který představoval mého starÄí­ho bráchu, v té dobÄ už zkuÄeného hráÄe ragnaroku.. ahoj onii-chan! ^-^) jsou u toho payon fieldu, kde jsou smokie, bigfooti a taková ta havÄÂť..

Monk: Jen si bouchni do toho medví­dka, on ti nic neudÄlá.

Archerka: Fakt?

Monk: JasnÄ, je úplně neÄkodnej, toho zvládneÄ a jeÄtÄ něco naexpí­Ä.

(ticho - střela - a archerka leží­ hlavou v zemi)

"OMG mel si mi rict ze me to zabije"

"Si mela rict ze nemas equip"

Ano, nevtipný suchý humor, ale vezme to za srdce, když si na ty zaÄátky vzpomenete .)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

hmm to ja to mel fakt uzasny, asi2 mesice jsem stahoval vseci programy potrebne ke hre a kdyz jsem mel konecne vsechno stazeno a upraveno vlez mi na pocitac bracha a spustil pvni Ro na nasem CPU. Nemelsem co delat tak sem se musel koukat jak on obevuje novy svet a jen doufat, ze me tam co nejdriv pusti <_<

 

...o Ragnaroku jsem se dozvedel reklamou na RTL 2,co vi?

Link to comment
Share on other sites

Ja jsem se o RO konkretne o czechRo dovedel od kamose ze SR. Moje prvni postava byl hunt a taky pamatuju kolik jsem ze zacatku udelal DOST nevyhodnych obchodu ale vetsinou mi kamos radil co kde a jak a tak sem se za chvili zorientoval. B)

Link to comment
Share on other sites

hh nejvetsi blbost za nooba bylo kdyz sem jakozto uplny netusici noob vymenil pupu za stileto protoze mi ten dotcynej tvrdil ze se stileto schani spatne :):) ale nejvic bylo jako novice 1/1 proti creamymu :D

miss-miss-miss-miss-miss bum dead :P

a taky sem karty treba jko poring lunatic atd skoro vsechny pordaval u npc za 10protoze sem si mylsle ze slotovych veci je par kousku :):)

a prcni moje postava byla assassin :P

edit-taky sem zacinal na czechro :P

Link to comment
Share on other sites

Nu, vÄtčina lidí­ zaÄí­ná na czechra, pokud jsou z Är :D Reklama na RTL 2? O co v ní­ Älo? Jinak, já jsem se sem dostala tí­m.. no, je to trochu trapas, ale známej se mÄ ptal, jestli neznam nějakej free server.. tak ří­kám že jo.. a mÄla jsem pár přátel, co tu hráli, tak mi poradili jak mu to ří­ct.. ale když si chtÄl zahrát potom se mnou.. Málem z toho tátovi rupnul poÄí­taÄ, jak sem to rychle potřebovala stáhnout :) (Ano, tátův poÄí­taÄ, kolébka mého RO bytí­. ProÄ? Protože na mém PC je to placené.. .))

Link to comment
Share on other sites

Mno ja RTL 2 sledoval pravidelne, kvuli Anime PKMN,Digi,Yugi,OnePiece,Doremi a takovy ty snadny k pochopeni :) nejdriv tam byly ty kresleny obrazky 1st classu pak se ukazovalo par map, treba ta s obrima kytkama, pristav v aldebaran, stary pay, pak klip jak novice bije do poringa a ten nakonec ,,vybouchne,, a ke konci uzasny zaber na GW jak tam nekdo prazi SG, Thunder storm, do toho healy a tak a to me naprosto dostalo :D pro tu scenu z gw jsem zil, tak jsem zadal vyhledavat a byl jsem supem na Czechro (no ,supem... za mesic)

Link to comment
Share on other sites

No, ja som sa o RO dozvedel od kamosa(jeho bard ma uplne uchvatil), ale vtedy som mal dial-up, tak by sa to skoro nedalo hrat nehovoriac o tom ze by ma doma zabili...

 

Zacinal som na czro, 1. class bola archer, a mal som to celkom dobre na zaciatku, nejaky dobrak(50-60 lvl, ooo, to je makac :D ) expil noobov na creamoch... Takze som sa dostal na lvl pre archera... No a potom som expil na poringoch snad asi do 25 lvl, ked uz som nejak daval aj creamov :)

 

Potom mi dalsi kamos kupil cross bow a povedal ze su aj take veci ako strieborne sipy(a predtym sa divil ze nie som v payon cave) :)

Karty mi nepadali :-/ Ale viem ze som predal unripe apple v obchode za 500 zenov a bol som spokojny, ze aka draha vec mi padla :)

No a ten build bol strasny, myslel som si ze treba davat aj str nech nieco unesiem a pod :)

No proste vrhnuty do sveta, a nevedel som co kde ako :P

Ale nesockoval som o vyexpenie, aspon si to napamatam :P

Link to comment
Share on other sites

Taky jsem zaÄí­nala kdysi dávno na CZRO. Můj kluk mÄ k tomu tehdy nalákal, ani neví­m kde se o tom dozvěděl, a dnes jsem vÄtÄí­ pařan, než on.

Poprvé jsem si založila kouzelnici, proÄla jsem vstupní­m testem zklamaná, že mi to doporučilo jiné povolání­ (jak si to mohlo dovolit, odpoví­dala jsem přece tak, jak by mÄla odpoví­dat budoucí­ mágynÄ!!). První­ch pár lvlů bylo jako v mlze, neví­m, jak jsem objevila poringy, ale byla jsem nadÄená, že mÄ něco koneÄnÄ nezabije. DodneÄka jsem namÄkko, když slyÄí­m tu hudbu, při které jsem procházela geffenským mostem a bila ty růžové potvůrky. Tehdy se jeÄtÄ creamy moc nevláÄkovaly. A pak jsem narazila na nějakého hodného člověka. řekl mi, že mi pomůže. Jen že si musí­m dát vÄechny skilly do fire boltu. Poslechla jsem a za chví­li jsem bÄhala po gonryunu, zabí­jela s Äí­leným výrazem geographery a on mi dÄlal Ätí­t před Grand peco peco.......nádherné Äasy (a jsem z toho zas namÄkko)

Link to comment
Share on other sites

Zacinal jsem asi pred rokem na CzechRO,o RO jsem se dovedel ze scorephora,tak jsem si to stahnul a zkusil.Byl jsem v RO "panic",nikdy predtim jsem to nevidel a byl jsem prvni z naseho okoli kdo to zacal hrat takze mi nikdo z kamosu nemohl poradit,nic jsem nevedel,takze si to asi dokazete predstavit.Nastesti uz ve cvicnem tabore jsem potkal Novice jmenem Michalka,ktera udajne testovala prave zavedenou cestinu.No chtel jsem byt mag,ale test mi rekl ze se hodim na archera,tak jsem se podle toho ridil,i kdyz jsem od Michalky vedel ze nemusim.V archer village jsem narazil na dalsi prijemnou osobu,Lucinku.Vedela o me jeste nez jsem ji potkal,protoze je sestra Michalky :lol:

Pomohla mi se postavit na nohy,rekla mi kde koupim vybavu pro novice a zavedla me do Geffenu.Dodnes si pamatuju co mi rekla a co jsem potom udelal..."Tady zabijej vsechno krome tech motylu" "Dobre",zabil jsem s jeji pomoci chochona,protoze me malem sejmul,a potom odesla.Samozrejmne jsem byl zvedav co ti motyli delaji,tak jsem si do jednoho dloubnul,no a v tom okamziku jsem byl v Geffenu :)

Pak jsem naexpil job level 10 a chtel se stat archerem,ujmul se me Hunter jmenem Ynnos,ktery mi pomohl nasbirat trunky (spadla mi pri tom willow card,kterou mi nechal presto ze jsem mu ji nabizel,rekl ze ma cenu asi 250k,ale stejne jsem ji pozdeji prodal za 8k kdyz jsem potreboval penize :)

Casem jsem Naexpil nejaky ten level,v archer village se podnikaly obrovske vypravy do payon cave (i v 10ti lidech),expy zadne,ale srandy kopec.Na levelu 45 jsem se dostal do sve prvni guildy,kde se casem shromazdila ta nejlepsi parta jakou jsem kdy v Ragnaroku poznal.Chodili jsme na gw,kde jsme stale umirali,ale hlavne ze byla sranda.:) S nekterymi z nich stale hraju,nekteri hrat prestali,s nekterymi se uz nestykam,ale takovou partu jaka byla tam jsem uz nikdy nepoznal.Ted uz je Ragnarok hlavne o expeni,shaneni equipu,gw,a na to hlavni,zabavu a pratelstvi,se uz davno zapomnelo...

Link to comment
Share on other sites

Mno ja som sa o RO dozvedel z jedneho najskor z isteho casaku (precital som si clanok povedal ze je to celkom pekne, ale nevenooval tomu nejaku extra pozornost), ale blizsie som sa k czechru dostal cez jedno FF forum. Ked som to zapol, pekne som si spravil vycvik a z testu mi vyslo ze mam byt sword... ale ja ne, ja sm chcel byt mag :)

A potom to prislo... objavil som sa v geffe, a cely vystraseny som sa rozbhol dobredu... bezal som az som sa dostal do dungu a tam som bezal asi do polky dungu a za mnou vlacik hub ktory ma nakonec dal :)

Potom som sa spametal, naucil to ovladat, ale este som sa bal nejak cestovat. Tiez som zacal pomaly expit a zazil som aj obvyklu situaciu newbie vs. creamy :)

Nakoniec som prestupil na maga, ktory mal viac STR a VIT ako INT. Rozhodol som sa ze si zacestujem a objavil som sa v payone. Tam bola spusta ludi a ja som si vsimol hlasku ktory som mal este od prestupu, ktora mi oznamovala ze mam odequipnute dake veci. Cely som sa zhrozil ze este to nehram ani 3 hodky, prvy krat idem do mesta a uz ma okradli XD

Potom som si pekne expil svojho maga na poporingoch stylom FB-utec. Potom prisiel [ /omg ]e... Po [ /omg ]e som prvykrat spoznal aka je to parada hrat v parte a hral som asi dva tyzdne s jednou a tou istou...

Po niekolkych zmenach jobov som konecne jedno dotiahol na 2nd class a to sina. Hned ako som prestupil si ma v payone niekto vyhliadol a ponukol mi guildu (taku z tych lamerskych :)). Prijal som, a ako tak som hraval, zas som vystriedal par jobov a potom to prislo... Ponukol som sa do mojej vysnivanej guildy a pretoze som par ludi poznal, prijali ma. A odvtedy tam som... v ten den sme po prvykrat dobili hrad :lol:

A som tam doteraz a vobec mi nevadi ze nie sme nejak uber, pretoze som tam spokojny.

 

 

btw.: a zabudol som na iste obdobie, ktore trvalo asi mesiac. Od niekoho som nachytal ,,plzovanie", ale to ma za chvilku preslo, ale ak mam byt uprimny, aj ked patrim k tym mladsim hracom (snad aj k najmladsim), snazil som sa od uplneho zaciatku byt slusny a zdvorily... aaaaach jaj tie krasne casy (vianoce na RO boli uplne naaaadherne, jak sme si vsetci v guilde vymienali darceky a neskoro vecer rozpravali co sme dostali...)

:)

Link to comment
Share on other sites

No, moje zacatky v RO nebyly nic moc zajimavyho. Jsem typ cloveka, kterej si nejdriv precte manual nez zacne neco delat, takze jsem pred samotnym hranim precetl asi tak 2-3 aco navody, pak ingame tutorial. Kdyz jsem pak vstoupil do samotnyho ragnaroku, tak jsem uz docela vedel, co je co a jak se s tim hraje. Ty prvni lvly byly fakt hrooozna nuda, expil jsem totiz v tech odlehlejsich mistech (kde to kupodivu lezlo hodne pomalu) a nemel jsem tam zadny kamarady. Jednou jsem vsak poznal jisteho sworda, se kterym jsem se docela spratelil. Ten sword byl "plsak" a otravoval jednoho hrace ohledne equipu a jelikoz ten dotycny hrac s RO koncil, tak mu ho dal. Pak ten zkusenejsi hrac zavolal jeho kamarada wiznu a od neho jsem dostal svoji prvni hard silku. Porad jsem jim velice moc vdecny, ta pupa mi moc moc pomohla. Skoda ze uz si nepamatuju jejich nicky xD. Uteklo par lvlu a jednoho dne, kdyz jsme byli s kamaradem archerem v pay cav 2, tak jsem poznal jistou osobu. Jmenovala se Kaworu a od tyhle doby to byla moje nejlepsi kamaradka. Travili jsme spolu hodne casu. V podstate jsem svyho prvniho monka udelal jen diky ni. Casem jsme se hodne sblizili a potom prisel reborn. Ona chtela zustat na czro a ja chtel jit na reborn...po jednom dnu premlouvani jsem ji na ten reborn dostal :). Pak zase nic zajimavyho. Pak prislo vyznani lasky, a po tom 2. [ /omg ]e na rebornu xD. Z nedostatku casu a z toho, ze uz ji RO tolik nebavi, tak prestala hrat RO T_T...

 

To byla takova ma love story :lol:. Jinak, o RO jsem se dozvedel z RTL 2 a zacinal jsem na CzechRO :)

Link to comment
Share on other sites

....jakou jsem kdy v Ragnaroku poznal.Chodili jsme na gw,kde jsme stale umirali,ale hlavne ze byla sranda.:lol: S nekterymi z nich stale hraju,nekteri hrat prestali,s nekterymi se uz nestykam,ale takovou partu jaka byla tam jsem uz nikdy nepoznal.Ted uz je Ragnarok hlavne o expeni,shaneni equipu,gw,a na to hlavni,zabavu a pratelstvi,se uz davno zapomnelo...

5841[/snapback]

 

Nitro co to meles :) Ted je teprve sranda. Sice do sebe rejem, ale je to porad sranda :) Nas guild chat a ty temata.... dyt pulka guildy to vetsinu casu pouziva misto chatu :) Kdyby se dalo expit sezenim a chatovanim tak je nas vetsina 4th class ")

Link to comment
Share on other sites

Nitro co to meles :lol: Ted je teprve sranda. Sice do sebe rejem, ale je to porad sranda :) Nas guild chat a ty temata....  dyt pulka guildy to vetsinu casu pouziva misto chatu :) Kdyby se dalo expit sezenim a chatovanim tak je nas vetsina 4th class ")

5862[/snapback]

Xante ted je to uplne o necem jinem,uz proste tak nedrzime spolu,jo sice kecame o blbostech,nadavame si,vsichni se tomu svorne chechtame,ale uz to proste neni jako u Smrtonosu pred rokem.

Link to comment
Share on other sites

Xante ted je to uplne o necem jinem,uz proste tak nedrzime spolu,jo sice kecame o blbostech,nadavame si,vsichni se tomu svorne chechtame,ale uz to proste neni jako u Smrtonosu pred rokem.

5899[/snapback]

 

ale je fakt, ze ty prvni gw byl fakt hukot .)

Link to comment
Share on other sites

...  :D ale nejvic bylo jako novice 1/1 proti creamymu :blink:

miss-miss-miss-miss-miss bum dead :D

 

To si mal este dobre. Ja som si dokonca myslel ze som toho creamyho fakticky zabil, lebo sa teleportol v tom istom okamihu ked som skapal. =P

 

moj prvy Ragnarok experience bol CzechRO... a pravdpodobne sa toho u mna moc od tej doby nezmenilo aj ked to uz nejaky ten cas je od toho co som prvy krat spustil RO. Stale sa niekde poflakujem a nadavam ze mi nic nepada. XD

Link to comment
Share on other sites

Spomí­nam si, že prvýkrát som si ragnarok zahral v jednej bratislavskej PC herni, naviedol ma k tomu kamarát. Bol to výsledok toho, že sme dlhíş dobu nazerali cez rameno hráÄom WoW, ale kedže sme nemali prachy na hranie na oficiále, naÄli sme si free MMORPG, ragnarok. ZaÄí­nal som na czechre, a spravil som niekožko vežkých chýb, takže ma skíşsenejÄí­ hráči párkrát dobre oÄklbali. Moja prvá postava bol Mág s fakt divným buildom, ale nejak inÄktinktí­vne som odhadol, že mág by mal maÂť hlavníş vlastnosÂť INT, ale samozrejme som mal aj sluÄné STR a AGI :D. Bol som nadÄený keÄ som zistil, ako sa mí´žem pozrieÂť do merchantovho "obchodu" a odvtedy som stále liezol do Pajonu a kukal Äo je nové :D. Raz poÄas klasického vyexpovania na creamy (:)) mi padla slotová silk robe, a hneÄ ju odo mřa niekto kíşpil za 10k (:)) bol som taký ÄÂťastný že som predal koneÄne nieÄo drahé... :blink:

Ach tie začiatky...

Link to comment
Share on other sites

Ted uz je Ragnarok hlavne o expeni,shaneni equipu,gw,a na to hlavni,zabavu a pratelstvi,se uz davno zapomnelo...

Chvalabohu nie... Stale su tu ludia, pre ktorych je to chat s peknou grafikou :huh:

A som rad, ze este nevyhynuli.

Bola velka sranda ked sme behali 3 archeri a jeden acolyta po GH alebo payon cave ked sme neboli vsetci, jeden vzdy robil "vysavac". Najradsej Vash T.S., tusim sme ho volali aj Vanish :huh:

A jedneho z nich som po dlllllhom case zase stretol na reborne :)

 

Z nedostatku casu a z toho, ze uz ji RO tolik nebavi, tak prestala hrat RO T_T...

A tomu aj veris? :D

Link to comment
Share on other sites

Si predstav, ze zrovna dneska jsem si rikal, ze tam dam "EDIT: Hm...spis bych rekl, ze mi dala kopacky" :D Ale co no...holt me nechala xD

6201[/snapback]

Moc rychlo si na u isiel, to nie je film-hentai, kde je cely dej vcucnuty do 2 hodin :)

Ale uz sme trochu OT :huh:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...