Jump to content
Reborn fórum

Hry na hrdiny


swall

Recommended Posts

Koukam, kartickari vystrkuj drapky, tak je na case se pozeptat, kdo jste hral jakou hru na hrdiny? Ja osobne zacinal na Dracaku, coz mi vydrzelo od mych 12 let az do konce 8. tridy. Pak prislo kratke obdobi hrani Battletechu a pak jsme cile presli na Shadowrun. Behani ve stinech uz bylo o necem malinko jinem, nez nabiham do jeskyne a vrazdim celou skreti populaci. U Shadowrunu jsme vydrzeli asi pres 2 roky az kamarad dotahl Vampire the Masqurade. Coz bude asi valna vetsina z vas, co jste to hrali za vrchol her na hrdiny. Za upiry jsme hrali asi rok a mne osobne desne prudila ta jejich spolecnost, vazby, zvyky a intrikovani. A pak jsme konecne narazili n ato prave. Werewolf the Apocalypse. Coz ja osobne povazuji za nejlepsi hru, co jsem kdy hral. Vlkodlaci, obranci matky Zeme, vymiraji. Rychl ejich ubyva a zlo-Wyrm sili. Apokalypsa se blizi milovymi kroky, neni jiz prakticka zadna nadeje, ale...Prave o tom "ale" vlkodlaci jsou. Jit se poprat s osudem a zkusit vyhrat prohranou bitvu. Zatimco vampiri si hrajou na svem pisecku, vlkodlaci se snazi drzet pri sobe, i kdyz jim to moc nekdy nejde, ale vztahy ve vlkodlaci spolecnosti jsou preci jen primejsi a rovnejsi nez mezi upiry B)

Link to comment
Share on other sites

Heh, ja so mtoho vyskusal hooodne. Zacali sme s DrD ale cela partia co sme hrali sa zhodla ze to je na hovno... tak sme nasli pravidla na ADnD, a vydrzal som pri tom dodneska co je cca 6 rokov :) Popriptom som stihol odskusat Vampire, Shadowrun, Battletech a dve alebo tri kartickarske hry :)

Link to comment
Share on other sites

Na draÄáku zaÄí­nal asi každý, jak to tady tak sleduju^^ Já taky, ale už je to nějakých 10 let zpátky (to mi bylo...12?^^). PozdÄji jsem přesedlal na AD&D 2nd Edition (u draÄáku jsem vydržel pomÄrnÄ dlouho, jakkoli byl nedokonalý - pravidla jsme si upravovali a tak), což bylo taky na pár let a v závÄru jeÄtÄ i D&D 3rd Edition... to ale jen krátkou dobu naposled v prváku na výÄce zhruba před rokem a půl - pak už na to nebyl Äas. S vampýrama mám jen krátkou zkuÄenost z jednoho LARPu (tam se ale jelo s vlastní­mi pravidly a použil se pouze ten upí­ří­ setting)

Link to comment
Share on other sites

no jako kazdy i ja zacal pred 10 lety na dracaku a skoncil na velice zmutovane verzi dracaku, akorat poslednich par let, uz nejde o pravidla, jako spis o RP.

 

trva to dlouho, ale kdyz se clovek dostane do faze, ze pravidla uz temer nepotrebuje, protoze 98% hry je ciste RP je to nejvetsi zazitek, asi lepsi nez RO :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

no jako kazdy i ja zacal pred 10 lety na dracaku a skoncil na velice zmutovane verzi dracaku, akorat poslednich par let, uz nejde o pravidla, jako spis o RP.

 

trva to dlouho, ale  kdyz se clovek dostane do faze, ze pravidla uz temer nepotrebuje, protoze 98% hry je ciste RP je to nejvetsi zazitek, asi lepsi nez RO  :rolleyes:

6610[/snapback]

 

PřesnÄ. MnÄ to taky dlouho trvalo, ale v poslední­ch letech jsem přeÄel na čistÄ RP hraní­ s minimální­ nutností­ použí­vat pravidla... souhlas - to je pak to nejlepÄí­ ^^

Link to comment
Share on other sites

No, ono se to "hrani na hrdiny" u kazdeho cloveka vyviji. Driv byl pro mne vrchol blaha, kdyz sem sejmul draka nebo toho smejda, co mel reflexni vlakna 3. Dneska uz je to o nicem jinem. A proto mne asi tak chytli vlkodlaci. Kdyz jsme zacinali hrat, vlastne jsme se se svetem vlkodlaku seznamovali. A jak jsme vic a vic poznavali ten svet, vic a vic se nase posatvy vyvijeli a hrani za ne bylo lepsi a lepsi. Muj vlkodlak prosel obdobim, kdy byl divoky valecnik, posleze ho okolnosti primely se umirnit a pomahat ostatnim, pak se rozhodl stat kralem a ziskat si respekt ostatnich. Cehoz nakonec dosahl a stal se takrka legendou a vseobecne respektovanym kralem. Ale draze za to platil. Pochovaval sve spolubojovniky, Wyrm mu zabil bratry a rodice, upiri mu unesli manzelku a deti, ktere uz nikdy nevidel. A mozna nejvetsi trauma bylo, kdyz umrel Miyoko vlkodlak Big foot, ktery s nama prozival vse od zacatku, to bylo hodne zle. Protoze uz jsme to nehrali, ale my ty postavy byli a ty ztraty hodne bolela. A o tom podle mne hrani na hrdiny je. Zadne hazeni kostkou nenahradi ten okamzik, kdy civite do hromady trosek, ve kterych prave umrel vas kamarad, ktery vam mockrat zachranil zivot, vy jste ho meli radi a uz mu to nikdy neoplatite.....

Link to comment
Share on other sites

Jako asi každý, kdo kdy vyzkouÄel RP hry, jsem zaÄí­nal na DraÄí­m doupÄti. Jako první­ jsem si omylem koupil pravidla pro experty, které jsem důkladnÄ nastudoval a po nulovém pochopení­ mÄ napadlo poří­dit si pravidla pr zaÄáteÄní­ky. :)

Pak jsem na chví­li přestoupil na Shadowrun, ale ten mi vydržel jen zhruba rok.

DalÄí­ zastávka byl klasický GURPS, ale ani ten mÄ moc dlouho nebavil. :)

Předloni jsem vyzkouÄel Star Wars (systém d20), a to už bylo pravé ořechové. Dodnes je to podle mÄ jedna z nejlepÄí­ch ,,papí­rových" her (jen je třeba vypláznout spousty dolarů za pří­davky).

A co teÄ? TeÄ se momentálnÄ vÄnuji Stargate SG-1 RPG. VÄem fanouÄkům seriálu vřele doporuÄuji. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja som zacinal na DrD(8 rokov dozadu?), ale v podstate skor AD&D(Baldur's gate :) ). To hravam doteraz ked sa da, aj tak ide hlavne o pokec a RP :)

Inac GURPS, AD&D, shadowrun(par krat). A teraz skusame DrD+,ale hral som to prilis malo na posudenie...

Najviac sa mi zatial pacil asi GURPS, alebo AD&D.

Link to comment
Share on other sites

Myslí­m, že v záležitosti DrD/AD&D záleží­ spí­Äe na vkusu. NÄkteří­ si chtÄjí­ jen zahrát a nestrávit mládí­ Ätení­m pravidel.

Pokud mám být upří­mný, já osobnÄ AD&D moc v lásce nemám. :)

Do kolen mÄ ale dostávají­ hry na systému Spycraft, sice jsou hodnÄ realistické, ale zase půl hodiny házet kostkou a pak smutnÄ ohlásit hráči ,,Netrefils." je už opravdový extrém. :)

Link to comment
Share on other sites

No, me na jednom konu rozesmal pribeh jinyho hrace, ktery hral Shadowrun a vypravel, jak chteli s motorovym clunem chteli narazit do nejake obchodni lode. GM prezirave rekl, tak si jako hodte. Tak si hodili a GM se uz pak jen divil, co se to deje:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Já hraju DrD (resp. jeho velemutaci) už asi 12 roků... Myslí­m, že ani tak nezáleží­ na systému - jesli ADaD, DrD, Shadowrun nebo GURPS, ale na lidech, kteří­ se spolu sejdou, aby se navzájem pobavili, na schopnostech GM a ochotÄ hráÄů vží­t se do svých rolí­. Pak je jedno, jaký systém použí­váte, protože jste svÄtem zcela pohlceni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No ja tež sem hrál Drd hráli sme to moc dlíşho a v ríşzných sestavách a hráli sme hlavne na RP ale potom vysel DrD+ a to už je len a iba o RP a nic ví­c a to včil hráváme po ví­kendoch pri táboráku (sem novopeÄený Pán Jeskyne) ale je to hrozná haluz no a troÄku hrávám Mage Knight ale to není­ papí­rovka :D

Link to comment
Share on other sites

i kdyz v AJ, neni nic lepsiho ;)

7059[/snapback]

Jeden kamos to mal vytlacene v cestine... Aspon zakladne pravidla, nech to neodradi novacikov :P

Tusim sa aj mne kdesi valali na disku.

 

 

No, me na jednom konu rozesmal pribeh jinyho hrace, ktery hral Shadowrun a vypravel, jak chteli s motorovym clunem chteli narazit do nejake obchodni lode. GM prezirave rekl, tak si jako hodte. Tak si hodili a GM se uz pak jen divil, co se to deje:-D

7099[/snapback]

Poznam takych hracov :P

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...