Jump to content
Reborn fórum

Halloween 2012


Guest GM Thor

Recommended Posts

Paráda, doufám že se mi zlikvidují i hatky co jsem mÄl před zaÄátkem eventu. Gratuluju ke krásnému zabití eventu.

Komu nedošlo, že to je bug, je prostě ocas nebo neví, jak na Rebornu fungují hunty a eventy celkovÄ. Kdo to vyslovenÄ farmil (5ks+) by dřív byl vybanovanej ihned. Divím se, že se Baalovi vůbec chce dohledávat, kdo co nafarmil a co s tím udÄlal.

A jako takové malé bezvýznamné plus si ti z vás, kterým popadala spousta různých Äepic, můžou vybrat, kterou si nechají (aspoř nějaká malá útÄcha za "snahu" navíc).

 

Díky tomu, že každý item se dá díky logu dohledat, tak není důvod, proÄ by se mÄly likvidovat i hatky, které byly získány dříve.

 

Taky bych pogratuloval k zabití požitku z eventu hráÄům, kteří jsou tak nenasytní, aby dÄlali ptákoviny tohoto typu a nutili GM k další zbyteÄné práci, na což jako bonus doplatí všichni, co si ten hunt prošli víc než 1x.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Komu nedošlo, že to je bug, je prostě ocas nebo neví, jak na Rebornu fungují hunty a eventy celkovÄ. Kdo to vyslovenÄ farmil (5ks+) by dřív byl vybanovanej ihned. Divím se, že se Baalovi vůbec chce dohledávat, kdo co nafarmil a co s tím udÄlal.

A jako takové malé bezvýznamné plus si ti z vás, kterým popadala spousta různých Äepic, můžou vybrat, kterou si nechají (aspoř nějaká malá útÄcha za "snahu" navíc).

 

Díky tomu, že každý item se dá díky logu dohledat, tak není důvod, proÄ by se mÄly likvidovat i hatky, které byly získány dříve.

 

Taky bych pogratuloval k zabití požitku z eventu hráÄům, kteří jsou tak nenasytní, aby dÄlali ptákoviny tohoto typu a nutili GM k další zbyteÄné práci, na což jako bonus doplatí všichni, co si ten hunt prošli víc než 1x.

 

 

Nevím, uznávám, jsem prostě lama a proto jako lama se ptám: Jak zjistím kterou hatku jsem mÄl před zaÄátkem eventu. Abych si nesmazal nějakou co jsem mÄl již před eventem a nezůstalo mi tedy nÄkolik co jsem získal bÄhem eventu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

 

 

Nevím, uznávám, jsem prostě lama a proto jako lama se ptám: Jak zjistím kterou hatku jsem mÄl před zaÄátkem eventu. Abych si nesmazal nějakou co jsem mÄl již před eventem a nezůstalo mi tedy nÄkolik co jsem získal bÄhem eventu.

Kazdy equip ma unikatne ID, podla ktoreho ide dohladat...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

DÄkuji, tímto si mi velmi pomohl. Jdu hledat unikátní ID (snad ho nějakým zázrakem najdu), abych mohl roztřídit itemy na ty co jsem mÄl před eventem a ty co mám po nÄm.

 

To je fakt...taky musim tipovat co sem mel a co ne predtim :D

Link to comment
Share on other sites

PopravdÄ trestání hráÄů za tyto bugy nemám rád, obzvlášÂť když vÄtšinu lidí nenapadne že je to bug. Také jsem si ten hunt chtÄl udÄlat víckrát, ale zachránil mÄ příchod 3rd díky Äemuž mi na to nezbyl Äas :D NÄkolikrát se to psalo i na main a když už se proti tomu nevyslovili ani velmi zkušení hráči...

Avšak zároveř jsem velmi vdÄÄný za to jak to Baalberith s Thorem vyřešili, i když mi ta krabka nepřijde až tak silná že by se na tom dalo nějak výraznÄ nafarmit (viz Jewelry box o vánocích :P ), tak si jistÄ každý kdo zde zažil páté výroÄí rebornu dovede představit jak by s hráči co si hunt udÄlali víc než jednou naložil koca ;) (opÄt chyba která se podle mého nedala poznat= asi 14 zabanovaných hráÄů na mÄsíc, odstranÄní získaných předmÄtů zrušené peníze v bance a v neposlední řadÄ hozen na seznam hříšníků kvůli Äemuž je můj bratr dodnes rozzuřen ;) )

Ps: Pořád je to velmi pÄkný event tak se nenechte zdeptat :)

Edited by Dlouhovous
Link to comment
Share on other sites

Komu nedošlo, že to je bug, je prostě ocas nebo neví, jak na Rebornu fungují hunty a eventy celkovÄ. Kdo to vyslovenÄ farmil (5ks+) by dřív byl vybanovanej ihned. Divím se, že se Baalovi vůbec chce dohledávat, kdo co nafarmil a co s tím udÄlal.

A jako takové malé bezvýznamné plus si ti z vás, kterým popadala spousta různých Äepic, můžou vybrat, kterou si nechají (aspoř nějaká malá útÄcha za "snahu" navíc).

 

Díky tomu, že každý item se dá díky logu dohledat, tak není důvod, proÄ by se mÄly likvidovat i hatky, které byly získány dříve.

 

Taky bych pogratuloval k zabití požitku z eventu hráÄům, kteří jsou tak nenasytní, aby dÄlali ptákoviny tohoto typu a nutili GM k další zbyteÄné práci, na což jako bonus doplatí všichni, co si ten hunt prošli víc než 1x.

 

Znam jen Jednoho hraÄe co to dÄlal jen 1x a teÄ upřímnÄ kolik jsis jich udÄlal ty ? Ja jen že uražíš a taky nehraju prvni tyden a nepoznal jsem to. Pokud to bylo nekolikrat vyhlaseno na mainu i IRC a nic se nedelo tak nvm proc bych to mel povazovat za BUG

Link to comment
Share on other sites

Guest GM Thor

Jak tady zaznÄlo testování všech NPC letos probÄhlo (celkem tuším 3x) vzhledem k tomu, že loni s tím žádný problém nebyl, jsem nevidÄl důvod opravdu důkladnÄ procházet úplnÄ všechny řádky skriptu jeden po druhém a při testování mnÄ vážnÄ nenapadlo po splnÄní questu (když už mnÄ NPC dále odmítalo) klikat random chaoticky na všechny NPC jestli se náhodou nedá nÄkde něco obejít.

Vadná podmínka byla ale školáckou chybou a přiÄítám to svým mizerným zkušenostem před rokem. Uznávám, že jsem mohl postupovat obezřetnÄji a sypu si popel na hlavu. Na druhou stranu způsob jakým NPC mluví jasnÄ znaÄí linearitu questu a komu to nepřišlo podivné by se mÄl zamyslet. Baalberithovo řešení pokládám za vhodné i když trochu drastické... pokud díky tomu však bude v příštím takovém problému dopad minimální a vaše ostražitost vÄtší tak je to nejlepší způsob jak se situací naložit.

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pokud to bylo nekolikrat vyhlaseno na mainu i IRC a nic se nedelo tak nvm proc bych to mel povazovat za BUG

Obavam se ze kompletni historii mainu ani IRC opravdu nikdo (tedy ani GM) necte.

 

Pravidla Rebornu:

3. Je přísnÄ zakázáno zneužití/zatajování herních chyb (bugů, chybných nastavení v ekonomice, dropech atd.) i jejich šíření mezi hráÄe.

- Pokud si nejsi jistý jestli si objevil bug, konzultuj to s nÄkým z adminů serveru.

 

Wiki - http://www.reborn.cz/bug a http://www.reborn.cz/bugfind:

V překladu z angliÄtiny to znamená chyba, chybný. Bug je chyba která se může vyskytnout ve hře. Vaší poviností je nahlásit jí GM nebo riskujete ban.

Pakliže jste nalezli nějakou herní chybu (bug), napište to na fórum do topicu hlášení bugů nebo přímo nějakému GM.

 

Vazne nikde nevidim zminku o mainu nebo irc.

 

Pred spustenim 3rd, ktere temer jiste prinese vicero ruznych bugu by si hraci meli dobre uvedomit, jak se v pripade objeveni chyby / mozne chyby spravne zachovat.

 

Ono totiz krome relativne sloziteho reseni v podobe dohledavani putovani stovek itemu a nahaneni desitek hracu existuje i pro gm mnohem jednodussi reseni v podobe (banu a) rollbacku celeho serveru, cehoz bych se nerad dockal.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

...

Pred spustenim 3rd, ktere temer jiste prinese vicero ruznych bugu by si hraci meli dobre uvedomit, jak se v pripade objeveni chyby / mozne chyby spravne zachovat.

 

Ono totiz krome relativne sloziteho reseni v podobe dohledavani putovani stovek itemu a nahaneni desitek hracu existuje i pro gm mnohem jednodussi reseni v podobe (banu a) rollbacku celeho serveru, cehoz bych se nerad dockal.

Presne tak, cim viac zmien, tym viac chyb ... a nie je to tym, ze to netestujeme..

Cielom celeho tohoto je len to, aby ste si uvedomili, ze bugy sa maju hlasit, nie napisat na main, pretoze tym padom to nejake GM malo sancu precitat a ja ho mozem beztrestne zneuzivat.

Link to comment
Share on other sites

Nastane klid všehomíra, aneb koneÄnÄ bylo vysvÄtleno jak to bude s tÄma hatkama a unikátníma ID.

 

Baalberith nie, naozaj nemusis predavat presne tie, ktore dostal

Baalberith spocitam, zistim rozdiel

Baalberith ked nebude sediet, tak sa ta pridem opytat a poviem ti, ze este tieto mas z eventu...

Edited by blouznivec
Link to comment
Share on other sites

no ale na maine sa to nehlasilo. na maine sa o tom viackrat diskutovalo, ze to ide. ani raz som si nevsimol, ze by ktokolvek z hracov podotkol, ze to je bug.

viac naznakov prave hovorilo, ze to je v poriadku. vykastrovane ORB, miesto plneho. moznost opakovat hunt, hoci obvykle to nejde. prve co mna napadlo, "aha, niekto tam schvalne pridal moznost opakovania." vsak vianocne sa tiez davaju stale tie iste, a tiez za ne nie su body.

(predpokladam ze na hunty je nejaka sablona, ktora funguje tak ako funguje a ked ma fungovat inac, tak ju niekto musi umyselne zmenit) <- moja laicka predstava.

 

a co sa tyka konzultacie v pripade ze si clovek nie je 100% isty? asi nechcete(GM) aby teraz za vami zacali behat vsetci s kazdou blbostou ze co je a co nie je bug :)

padol mi vzacny predmet apple! ale to nie je vzacne, nie je to bug? :)

navrhujem aby sme si nerobili navzajom zbytocne napriek :)

 

co sa tyka toho ID a rozlisovania itemov pred a po.

z toho boxu pada toto http://db.reborn.cz/rodb.cgi?box=IG_RedBox_2

takze ak si nie ste isty, s tymito 4 hatkami nehybte, nedavajte do nich karty, nepredavajte ich a tak dalej.

vsetci vieme ze nie su v poriadku, takze ako som uz spomenul, nestazujte to zbytocne :-)

 

je to hra, tak sa hrajme ;)

Link to comment
Share on other sites

vsak vianocne sa tiez davaju stale tie iste, a tiez za ne nie su body.

Ano, ale pokud je jednou splnis, tak uz je ani dalsi rok (pokud se zapnou presne ty stejny) opakovat nelze.

Jen doufam ze to neni jen dalsi chyba na moji postave. :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nešlo už by to Halloweenskou mapu odstranit? :/ A dát tam nějakou vánoÄní? Bílá prontera, sníh a tak... hlavnÄ teÄ s nastupem 3rd classu se na pulku námÄstí tÄžko všichni vejdeme když je tam pokaždý nějakej obří vlk a tak...

Link to comment
Share on other sites

Guest GM Thor

Pokud chcete ještÄ na poslední chvíli smÄnit Pumpkin Mojo tak máte Äas do restartu který bude přibližnÄ o této půlnoci.

 

Jinak se moc omlouvám za to jak dopadl eventovÄ konec roku ale dával jsem si na všem příliš záležet a kolem svátků už bylo tak málo Äasu že jsem nic nestíhal dokonÄovat na Äas (a z reakcí spousty lidí není zájem dÄlat tématické eventy pár týdnů po slavení v reálu). KaždopádnÄ vám můžu slíbit že tím pádem bude tento rok co se eventů týÄe velmi nabitý a máte se na co tÄšit.

Link to comment
Share on other sites

Ou, nestihol som to už zameniÂť ... fórum neÄítam denne a myslel som, že bude upozornenie v novinkách aspoř 24h vopred ... nebolo by možne niekam tie postavičky naÄas pridaÂť? Alebo ešte lepšie - NPC, ktoré by zvyšné mojo zamenila za dukáty (napr. 1PM = 5D :)), keÄže u event lady je podobný výber ...

Edited by Palantir
Link to comment
Share on other sites

Pff jeden den nejsem poradne a uz nesmenim Mojo :-( docela skoda a co se tyka tech NPC taky bych byl rad za jejich ukazani jelikoz jsem celou dobu setril Mojo na hatku co si vemu den pred koncem moznosti menit MOJO (urcite kvuly tomu nebudu denne cist forko, jelikoz bylo prislibeno ze ukonceni bude oznameno v novinkach)

Edited by Mergi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...