Jump to content
Reborn fórum

Halloween 2012


Guest GM Thor

Recommended Posts

Guest Baalberith

Nieco mi hovori, ze toto naozaj, ale naozaj nebolo planovane, nechat farmit ORB :) V kazdom pripade pockam najskor na Thora, nech sa vyjadri:)

Link to comment
Share on other sites

Guest GM Thor

Opakovat hunt (navíc opakovat jen závÄreÄný hunt, který je vyvrcholením všech úkolů s duchy a to tím že zaÄnete quest znovu ale přeskoÄíte nejdelší Äást (to vám příjde jako seriózní opakování huntu? O_o )) opravdu jít nemÄlo. Zrovna Äást s hunty jsem loni nepsal já. Letos (už s trochou zkušeností) jsem (i když zdánlivÄ zbyteÄnÄ) tu samou Äást kódu pořádnÄ neprošel a to uznávám byla určitě moje chyba.

Přesto mnÄ ale hodnÄ zaráží, že se na to neupozornilo ani loni ale až teÄ a to po nÄkolika týdnech.

 

...Minulý rok tam naštÄstí nebyly ORB.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Kedze tu je pomerne jasne vyjadrenie, poprosim vsetkych, ktori zopakovali hunt a maju viac, ako 1 ORB/ciapku, do SOBOTY DO VECERA PREDAT VSETKY CIAPKY/ORB NAVYSE NPC, slubujem, ze sa vam nic nestane...

Pre tych, ktori tak nevykonaju, je tu ilustracny obrazok, kto bude kacer v sobotu vecer, asi tusite:

ZMAZANE

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nop ono bude asik hodne dohledavani Mergi jako postava je taky jen shromazdiste a jednu dam tam druhou tam jednu prodam to mas docela prace ani ja sam nvm kde co je :-( neco jsem dostal neco zasek prodal myslim ze i 1 jsem koupil no grat s tim jelikoz pak je to k nastvani nezavidim vubec vyvrcholeni ;-)

 

PS jak uz tu bylo psane tak ORB 2 neni zas tak lukrativni jak Vanocni ORB takze nafarmeno bude ale spis pootvirano a zbytecne hatky rozprodany ;-)

Edited by Mergi
Link to comment
Share on other sites

:D

Ohledne hledani: kazdy inteligentni clovek si vsechny ucty na ktery dava equip hodi k sobe do CP a dat na ty jedny strance ctrl+f s tim ze hleda max. 5 itemu (4 hatky + opb) snad nemuze bejt takovej problem.

Kdo nakupoval, necht kontaktuje prodavajiciho a zbozi reklamuje ze je kradene. :) Kdo nakupoval a chce si zbozi nechat, tomu doporucuji rychle sebrat nejakou postavu ktera tento quest nema a ziskat item poctive (pokud to jeste jde).

 

Vzhledem k infu v novinkach se snad nebude moc lidi vymlouvat ze o tom nevedeli.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

No tak v prvom rade - kratko po spusteni eventu nebolo mozne Thora nikde splašiÂť - nahlásil som bug na irc cca 3 dni po spusteni eventu, kedy som spravil quest druhy krát a dal som zároveř dotaz aj ma main - vy si irc a main nepozeráte, resp so sebou navzájom nekomunikujete? Potom sa necudujte, keÄ nechate taketo veci bez odozvy, že Älovek s Âľahkym srdcom opakuje ... (mimo to som si myslel, že je to už opravene, lebo na mna dlho jakko nereagoval... )

 

EDIT: Este jeden dostreh - ked niekto kupil hatku na trhu, nemôže vedieÂť, či predajca hunt opakoval alebo nie. Myslym, že ešte stale sa nejake predavaju - asi by bolo najčistejšie týchto predajcov odhlásiÂť (ak máte takú možnosÂť), inak dôjde k Äalším predajom ...

Edited by Palantir
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kdo nakupoval, necht kontaktuje prodavajiciho a zbozi reklamuje ze je kradene. :) Kdo nakupoval a chce si zbozi nechat, tomu doporucuji rychle sebrat nejakou postavu ktera tento quest nema a ziskat item poctive (pokud to jeste jde).

 

 

Jebe ti? Zamysli se nejdriv, nez neco napises ;)

 

PS: Kde se da podat prihlaska na dobrovolneho kacera? ^__^

Link to comment
Share on other sites

testing, testing a testing .... pri takom pocte gm sa divim, ze eventy/questy aspon jedno gm zbezne neotestuje. namiesto hombot kontroly mozu testovat, s gm funkciami to musia mat do 10 minut testnute a aspon zavaznym bugom sa predide.

 

nehram uz cez dva tyzdne a do vianoc urcite hrat nebudem, takze nemam kedy predavat hatky a do soboty urcite nie.

 

kaÄ-kaÄ

Link to comment
Share on other sites

No tak v prvom rade - kratko po spusteni eventu nebolo mozne Thora nikde splašiÂť - nahlásil som bug na irc cca 3 dni po spusteni eventu, kedy som spravil quest druhy krát a dal som zároveř dotaz aj ma main - vy si irc a main nepozeráte, resp so sebou navzájom nekomunikujete? Potom sa necudujte, keÄ nechate taketo veci bez odozvy, že Älovek s Âľahkym srdcom opakuje ... (mimo to som si myslel, že je to už opravene, lebo na mna dlho jakko nereagoval... )...

http://forum.reborn.cz/index.php?showtopic=7&st=0

 

pokud jsi si myslel ze to opravene je, jak jsi to mohl opakovat s lehkym srdcem... by znamenalo ze jsi bral zadnou zmenu jako opravu ... coz mi neprijde realne ...

 

dle vcerejsiho irc jsem celkem rad ze za ten hunt byly jen vykastrovane red boxy ... kdyz jsem videl pocty nekterych farmeru ...

 

betr : to by bylo hodne ... zajimave kdyby to fakt nekdo udelal... vseobecne jednodussi je aby se prodane resily u prodavajiciho, nejakym mensim poplatkem odevzdanemu GMku, mld/ks zhruba ne? :)

Link to comment
Share on other sites

No tak v prvom rade - kratko po spusteni eventu nebolo mozne Thora nikde splašiÂť - nahlásil som bug na irc cca 3 dni po spusteni eventu, kedy som spravil quest druhy krát a dal som zároveř dotaz aj ma main - vy si irc a main nepozeráte, resp so sebou navzájom nekomunikujete? Potom sa necudujte, keÄ nechate taketo veci bez odozvy, že Älovek s Âľahkym srdcom opakuje ... (mimo to som si myslel, že je to už opravene, lebo na mna dlho jakko nereagoval... )

 

EDIT: Este jeden dostreh - ked niekto kupil hatku na trhu, nemôže vedieÂť, či predajca hunt opakoval alebo nie. Myslym, že ešte stale sa nejake predavaju - asi by bolo najčistejšie týchto predajcov odhlásiÂť (ak máte takú možnosÂť), inak dôjde k Äalším predajom ...

K tomuto aji slouzi tady tento odkaz http://forum.reborn.cz/index.php?showtopic=7&st=0 sna pochopis o cem v nem jde ;-)

 

 

testing, testing a testing .... pri takom pocte gm sa divim, ze eventy/questy aspon jedno gm zbezne neotestuje. namiesto hombot kontroly mozu testovat, s gm funkciami to musia mat do 10 minut testnute a aspon zavaznym bugom sa predide.

 

nehram uz cez dva tyzdne a do vianoc urcite hrat nebudem, takze nemam kedy predavat hatky a do soboty urcite nie.

 

kaÄ-kaÄ

Jn chudacku Free Prace skola ani na nas nemas cas pisnu ti kdyz tak na ICQ ;-) Doufam ze se mas fajn

 

 

Dobry den vazeni, forum vubec nectu, ale dnes jsem se kouknul a nestacim se divit. Odkdy se muze admin takto chovat? Mel by se nad sebou zamyslet, co si muze dovolit... Domnivam se ze ani z legrace by toto nemel vubec psat...

Ježiš marja jsme jen lidé a bez udÄlaného vtípku není zábava No tak co mame se bavit a ne užírat a hned každému davat bany a nvm co ještÄ prostě žert je žert a myslím si že 90% lidi to tak bere ;-)

 

 

P.S Kde jsou přihlášky na Dobrovolnýho kaÄera ? Nikde jsem ji nenašel :-P

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pravidlo je nam vsetkym doverne zname, avsak moznost opakovat hunt je predsa bezna vec, to by som za chybu nikdy nepokladala, hlavne ked sa na konkretne tomto hunte neda napakovat. :-D

len tak okrajovo na pousmiatie: http://sly-and-fluff...re-testing.html

diky mergimu za to ze to nebude double post

 

mensi nesrovnalost.. odkdy je opakovani huntu ( nad ramec "poctu opakovani", tj X v "MobZ hunt 0/X ) bezne?

neda napakovat? v dobe kdy se na trhu muze objevit kastrat orb a orb z Vanoc zaroven, nejdou rozeznat nikym krom GM?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

diky mergimu za to ze to nebude double post

 

mensi nesrovnalost.. odkdy je opakovani huntu ( nad ramec "poctu opakovani", tj X v "MobZ hunt 0/X ) bezne?

neda napakovat? v dobe kdy se na trhu muze objevit kastrat orb a orb z Vanoc zaroven, nejdou rozeznat nikym krom GM?

jak nejde rozezeznat ?

Zrovna na trhu kdy vemes a pres CP si ten Item najdes a kliknes na nej (prevede te to do DB) a pak kliknes co dava vis co kupujes

Double post no jeje zrovna jsem psal jak jsi to postnul

Edited by Mergi
Link to comment
Share on other sites

to tu vazne niekto povazuje tento ORB za nieco mega? ved z neho padaju uplne lame hatky, ktore sa este aj daju jednoducho vyrobit. mozno az na alicu. keby padal z huntu ten druhy ORB to by bolo opakovanie huntu podozrive, ale pri tomto ... nestacim sa cudovat...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.reborn....howtopic=7&st=0

 

pokud jsi si myslel ze to opravene je, jak jsi to mohl opakovat s lehkym srdcem... by znamenalo ze jsi bral zadnou zmenu jako opravu ... coz mi neprijde realne ...

 

 

Na forku sa az tak dobre neorientujem - moja chyba ... :wall:

 

Bral som to tak, že keÄ sa niÄ neopravovalo, tak v tom chyba nebola a celý vtip je v tom, že je to opakovateÂľné za cenu veÂľkej trpezlivosti (sú predsa aj take questy, kde treba postavu xM krat oslovit, aby sa dalo ist dalej ... alebo si zober aj samotné skákanie do Nilfu ...) S týmto vedomim som napisal sem na forum onen koment, ktorý to cele spustil ...

 

 

Edit: Kazdopadne, ked uz to dopadlo tak ako, ktoru hatku mi radite si nechat - Magic eye alebo Hibiscus?

Edited by Palantir
Link to comment
Share on other sites

jak nejde rozezeznat ?

Zrovna na trhu kdy vemes a pres CP si ten Item najdes a kliknes na nej (prevede te to do DB) a pak kliknes co dava vis co kupujes

hm, ve hre to nepoznas... trikovat s CP me nenapadlo ...

ja osobne ani nevedel ze to orc za dark priesty je nejak divne ,dokud mi to az letos nerekl crazy :D

Link to comment
Share on other sites

testing, testing a testing .... pri takom pocte gm sa divim, ze eventy/questy aspon jedno gm zbezne neotestuje. namiesto hombot kontroly mozu testovat, s gm funkciami to musia mat do 10 minut testnute a aspon zavaznym bugom sa predide.

To znie skoro ako provokacia ;) "Taky pocet GM" = 3? To mi fakt moc vela nepride.

 

Len tak pre vysvetlenie: testovanie nie je sposob, ako sa daju najst vsetky chyby. Niektore ano, mozno dost vela, ale kym clovek nepokryje uplne vsetky moznosti, tak sa testovanim neda dosiahnut stav, kedy si je clovek isty, ze v tom kode uz ziadna dalsia chyba neni.

To neni pokus o vyhovorku, to je proste fakt z vyvoja software.

 

A formalne verifikovat (co je sposob ako sa daju najst _vsetky_ chyby) je natolko narocne na ludi aj na vypoctovu kapacitu, ze za to jeden event fakt nestoji :)

Link to comment
Share on other sites

Elfi, samozrejme, ze testovanie nikdy nepreukaze, ze finalny "produkt" je 100% bez chyby. preto som aj pisala, ze sa "predide zavaznym bugom". pri testovani sa ani nedaju pokryt vsetky moznosti (hovorim z praxe), to by zabralo mrte casu, ale aspon raz sa to testnut moze. a nech mi nikto nehovori, ze ani jedno gm si nenajde par minut niekolkokrat do roka. aspon pri velkych eventoch

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Elfi, samozrejme, ze testovanie nikdy nepreukaze, ze finalny "produkt" je 100% bez chyby. preto som aj pisala, ze sa "predide zavaznym bugom". pri testovani sa ani nedaju pokryt vsetky moznosti (hovorim z praxe), to by zabralo mrte casu, ale aspon raz sa to testnut moze. a nech mi nikto nehovori, ze ani jedno gm si nenajde par minut niekolkokrat do roka. aspon pri velkych eventoch

Pokial viem, raz to testovane urcite bolo. O com sa tu bavime, su okrajove pripady, na ktore sa prichadza vyrazne tazsie. Inak metody testovania - tu mas event a preklikaj ho, su neskutocne neefektivne a na vacsinu "zavaznych chyb" nepride ani 10 GM. Toto sa mozno da u aplikacii, kde workflow nepredstavuje zlozitejsi graf.

Mimochodom, presne ten isty event bol aj pred rokom, kde sa na to (aspon verejne) neprislo.

 

Co sa tyka spravania admina - reflektuje spravanie hracov, nic viac, nic menej. Mozno si to neuvedomujete, ale skodite tym sami sebe, nie servru, ani ostatnym. Dokonca si tym vo vela pripadoch vobec nepomozete.

 

Pokial ste item kupili, tak to nerieste, ja si vyhladam predajcu a dohodneme sa ... najskor tak, ze odovzda zarobok za predaj mne ...

 

PS. Obrazok som zmazal, ucel splnil...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...