Jump to content
Reborn fórum

Warlock - Buildy


Lord Excalibur

Recommended Posts

Řekl bych, že je na čase začít s buildama na warlocky.
Build, na kterým jsem pracoval zhruba 2 dny, včetně testování:
semi-elementalist warlock na huntění:
staty:
int 120 - samozřejmost, na matk dělitelnost 8, zaokrouhluje se pomocí equipu.. + redukce variable cast time
dex 110 - pouze na cast, s touto dexou už je velice pěkný, další body jsou extrémě drahé a instant stejně nepujde dosáhnout
vit 105 - každé 2 body resist na statusy, 19 064 HP, víc je škoda dávat vzhledem k poměru cena/efekt
str 23 - nosnost, je možno dát i víc na úkor dex a vit, equip + red gemy něco váží
agi 20 - každých 5 bodů resist na statusy ... těch 20 bodů mi připadá jako dobrá cena za pár resistů + flee k dobru, ale není nutné, wizny nikdy nebyly nějak imunní a pohyblivé
luk 1 - sice zvyšuje matk, ale rozdíl mezi 1 luk a 120 luk je 3000 damage (na 80k skillem comet)

skilly:

za mage:
firebolt 10, fire ball 5, fire wall 10, cold bolt 10, lightning bolt 4, thunder storm 1, frost diver 1, stone curse 5, napalm beat 1, increase SP rec. 1
SW je velice drahá záležitost, na to jak na renewal mechanice funguje, nechte to bishopům, nebo sorcererům ;)

za HW:
meteor stor 10, storm gust 10, lord of vermillion 10, jupitel thunder 10, amplyf magic power 10, quagmire 5, ice wall 5, earth spike 3, sight trasher 2, magic crash 1, heavens drive 1, ganbantein 1, sense 1

za WL:
summon fireball a waterball, stasis- nepoužívané, pouze jako předpoklady
radius 3 - nutnost, zvyšuje dosah castem
reading spellbook 1 - nutnost: přeštete si knihu s kouzlem, což vám následně umožní seslat ho instantně
release 2 - nutnost, umožňuje seslat kouzla přečtená pomocí reading spellbook
freezing spell 5 - nutnost, jakési ,,sloty" pro kouzla pro reading spellbook, umožňuje přečíst více kouzel najednou
recognized spell 5 - zúůsobuje, že budete používat pouze max matk
white imprison 1 - zavře monstra do vězení, nemůže se pohybovat ani používat skilly, bohužel, dá se na ně používat pouze některé skilly (např. soul expansion) - nepoužívám, předpoklad
soul expansion 3 - takový vylepšený soulstrike, při použití na white imprision dává dvojnásobný damage - nepoužívám, předpoklad
drain life 5 - koho by bavilo pořád prosit bishopy o heal? navíc dává poměrně hodně damage neutral elementem - není nutnost, ale dobře využitelné
frost misty 2 - v oblasti 15x15 kolem vás dá damage, může způsobit freezing status (zpomaluje monstra, jack frost dává větší damage) - používám málo
jack frost 5 - nejsilnější water kouzlo, plocha 19x19 kolem vás, kdo ho nemá, není WL :P
crimson rock 5 - nejsilnější fire kouzlo, 7x7 plocha kolem cíle, knockback efekt
hell inferno 3 - poměrně slabé shadow/fire kouzlo, z větší části shadow, šance na burning status (každé 3 sekundy 1000 + 3%*MaxHP damage, nefunguje na boss monstra, čili ne moc použitelné) - předpoklad
comet 5 - nejsilnější plošné kouzlo, plocha 15x15, neutral element, šance na burning, má ovšem i nevýhody: 1) delay 3 minuty (ovšem nevztahuje se na reading spellbook metodu), 2) s rostoucí vzdáleností od středu klesá damage (no a co? vlak bývá stejně na malé ploše), 3) vyžaduje 2 red gemy (proto str v buildu)

další warlock skilly, které stojí za zmínku:
siena execrate - plošný stone curse
earth strain - velmi silné earth kouzlo, bohužel earth nemá mnoho využití a nezbyly body
chain lightning - velmi silné wind kouzlo, bohužel není skoro vůbec plošné (dosah blesku jsou 2 pole), vhodné na bosse (garm umře bezpečně na 2)
tetra vortex - nejsilnější 1 target kouzlo, možnost volby elementu pomocí kouli, nejlepší volba na zabíjení MVP warlockem

Co se týče equipu, zde není zcela jasné, co nosit. Časem edituji co by asi tak mohlo být nejlepší. Velký důraz je kladen na hůlky, jelikož upgrade zvyšuje matk a každá hůlka má svůj vlastní matk, který hraje ve výsledným damage velký vliv. Všechny obouruční hůlky mají větší matk než jakákoliv jednoručka, přičemž staff of destruction má největší. A vzhledem k tomu, že zde máme karty co zvyšují o 10% matk na rasy, tak je toto velmi dobrá volba. Další možnost je +9 LBW, ovšem je to o něco slabší varianta, nicméně redukce je redukce. Takže osobní doporučení: vyplatí se mít obě sady.

Edited by Lord Excalibur
  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

řekl bych, že je na Äase zaÄít s buildama na warlocky.

Build, na kterým jsem pracoval zhruba 2 dny, vÄetnÄ testování:

semi-elementalist warlock na huntÄní:

staty:

int 120 - samozřejmost, na matk dÄlitelnost 8, zaokrouhluje se pomocí equipu.. + redukce variable cast time

dex 110 - pouze na cast, s touto dexou už je velice pÄkný, další body jsou extrémÄ drahé a instant stejnÄ nepujde dosáhnout

vit 105 - každé 2 body resist na statusy, 19 064 HP, víc je škoda dávat vzhledem k pomÄru cena/efekt

str 23 - nosnost, je možno dát i víc na úkor dex a vit, equip + red gemy něco váží

agi 20 - každých 5 bodů resist na statusy ... tÄch 20 bodů mi připadá jako dobrá cena za pár resistů + flee k dobru, ale není nutné, wizny nikdy nebyly nějak imunní a pohyblivé

luk 1 - sice zvyšuje matk, ale rozdíl mezi 1 luk a 120 luk je 3000 damage (na 80k skillem comet)

 

Pekny build, jen tu agi bych mu nedaval, co jsem testoval, tak pri 100vit a 100int uz zadne statusy nedostavas, takze bych radeji narval bodiky do str (cim vic red gemu, tim vic adidas).

Link to comment
Share on other sites

Abych byl presny, tak 100 VIT ti da imunitu na Poison, Deadly poison a Stun, kazdy bod snizuje trvani Deadly poison, Ignition a Freezing o 0,1s,

Kazdy bod v INTsnizuje o 2/3% sanci na Blind a Chaos, o 1% sanci na Sleep

Kazdy bod v LUK snizuje o 1% sanci na Curse a mirne sanci na ostatni statusy.

A aby toho nebylo malo, tak kazdy bod equipove (hard)MDEF snizuje sanci na Frozen a Stone curse o 1%.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kazdy bod v LUK snizuje o 1% sanci na Curse a mirne sanci na ostatni statusy.

A aby toho nebylo malo, tak kazdy bod equipove (hard)MDEF snizuje sanci na Frozen a Stone curse o 1%.

 

Ano... nechce se mi psát celý můj build, ale místo tolik vit pojedu 50-70 luk... tím se úplnÄ vyruší nutnost nošení Marca, ED. Více využitelné pro jakýkoli typ WL. Už proto že prostě bez AB se nikdo z mÄsta nehne. proto mi přijde zbyteÄné vyhazovat body do vit. Alespoř já jsem tohoto názoru.

 

 

Co se týÄe equipu, zde není zcela jasné, co nosit. Äasem edituji co by asi tak mohlo být nejlepší. Velký důraz je kladen na hůlky, jelikož upgrade zvyšuje matk a každá hůlka má svůj vlastní matk, který hraje ve výsledným damage velký vliv. Všechny obouruÄní hůlky mají vÄtší matk než jakákoliv jednoruÄka, přiÄemž staff of destruction má nejvÄtší.

 

opÄt si dovolím trochu nesouhlasit, a že jsme už na toto téma s Lordem vedli debatu. SoD je jedna volba, ale pokud ti jde o vÄtší využitelnost charu než jako DMG, který je ponÄkud vyšší než u normální HW doporuÄuji jednoruÄní zbranÄ. Z tÄch pokud nepoÄítám Combo obleky se zbranÄmi je nejlepší Eraser (Dark Lord), dobo jejich kombinace na každý element jinou (např. Lacrima Staff)

 

earth strain - velmi silné earth kouzlo, bohužel earth nemá mnoho využití a nezbyly body

 

OpÄt trochu nesouhlasím. Takový Frost Jack má podobné využití ale například pro PVP WL je earth strain jeden z nejnutnÄjších skillů. Plošný Full strip vÄetnÄ acessorek je podle mne něco naprosto nutného pro každou trochu více PVP zamÄřenou WL.

 

A abych taky pořád nebyl v opozici. Tuším že mne trochu budete srážet. Ale uvÄdomte si že tohle je volná diskuze a vyjádřil sjem svůj názor. Jinak po ostatních stránkách je ten build fajn...

Edited by Lenus
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jojo, je na každým jak to hraje. Já upřednostřuju high damage PVM, PVP oblast mÄ zcela nezajímá. Proto ty dvojruÄky a nepřítomnost eart strain. Ten luck je zajímavá volba, jen otázka zní, o kolik ménÄ HP vyjde.

BTW psal jsem semi-elementalist na huntÄní. Stone curse moc často v PVM oblasti nedostávám, a když už, tak to zemře dřív, než to staÄí hodit. Frozen už je horší, ale na tÄch pár MVP si klidnÄ vezmu toho marce.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

takže, při souÄasném nastavení matk, co se mi zrovna nelíbí, bych asi "trochu" pozmÄnil skilltree:

http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/wlk.html?10rEfVoXfidDabybeBgKcAacdBbqqSqnaBebqosUcY

ano, toto je jedna velká mage/HW šílenost, ale zkuste si něco zabít boltem, MS, JT, Äímkoliv... tak jsem se na to rozhodl jít "od lesa" a takle to dopadlo. Výhoda je, že pokud delší dobu neafkujete s přeÄtenou knihou, tak by nemÄly SP docházet ani při přetížení. A bez přetížení to je prakticky nemožné.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Co to vlastne znamena instant cast, respektive kolik potrebuju te dexi???

Instant cast se na Warlockovi dosáhnout v podstatÄ nedá. Cast time redukuje i INT. Abys dosáhl, musel bys mít speciální boosty redukující fixed Äást castu, + splřovat podmínku DEX*2+ INT = 530.

NicménÄ existuje způsob, jak nÄkterá kouzla castit instantnÄ, avšak s jistou přípravou předem. Musíš si opatřit Magic book kouzla které chceš instantit, použít skill Reading spellbook a následnÄ Release level 2 (na cíl, i plošná kouzla musíš zacílit).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mno lidičky nechcete sem napsat sve buildy na warlocka? Jake jedete skilly, staty, eq. Koukal jsem na IRO na buildy na warlocka http://irowiki.org/wiki/Warlock a velice se mi zamlouva Elementalist Build, mám rád PvP, ale tady nejsme na IRU, mužete sem prosím napsat své názory...

 

Tady jsem si vypracoval takovou malou tabulku aÂť mám přehled kolik INT je potřeba na pořádný MATK, informace pocházejí z test serveru doprovázené nudným klikáním. :-)

 

int MATK

112 180

+24

120 204

+26

128 230

+28

136 258

+31

144 289

+34

152 323

+37

160 360

+39

168 399

 

Jak vidíte neustále se to opakuje po 8.

 

Dále sem hodím jeden příklad jak si spoÄítat casting na vašem warlockovi. Je to zkopírované z jiné sekce a dÄkuji za vysvÄtlení Jirikiri!!

 

Priklad: Mas char se 150 dex, 100 int a mas nasazeneho phena (+25% variable cast). Snazis se vykouzlit skill s cast timem 2 vteriny.

 

0.8*baseCast * (1 - ODMOCNINA ( ( DEX * 2 + INT) / 530 ) ) * (1 - castReduction/100%)

 

0.8 * 2 * (1 - ODMOCNINA ( (150 * 2 + 100) / 530 ) ) * (1 - (-25/100))

1,6 * (1 - ODMOCNINA ( (300 + 100) / 530 ) ) * (1+0,25)

1,6 * (1 - ODMOCNINA (400 / 530) ) * (1,25)

1,6 * (1 - ODMOCNINA 0,754) * (1,25)

1,6 * (1 - 0.868) * (1,25)

1,6 * 0,132 * 1,25 = 0,264 vterin

 

 

 

A na závÄr aby to bylo kompletní plácnu sem ještÄ příklad té MATK formule.

 

sMATK = INT + ((INT/8)^3)/40 + LUK/3

 

sMATK=155+((155/8)^3)/40+60/3

sMATK=155+(19^3)/40+20

sMatk=155+6859/40+20

sMatk=155+171+20

sMATK=346

 

Když vám víjde desetiné Äíslo zaokrouhlujte na celá Äísla!!!

Jo a to trapné znaménko ^ znamená 19x19x19 na kalkulaÄce znazornÄné jako "x3" :-) Pro ty co se bojí zeptat a pro kokoty( nemusíte se ptát celé guildy co je to za stříšku nebo co je to odmocnina takové to malé "v" na kalkulaÄce (dÄkuji guildÄ za odpovÄdi).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

aktualizovaný skill build: http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/wlk.html?10rEeKoXfbdDabybeKgKcAapdBbqrFqnaoeBdoqndb1

stále tam je několik věcí, co bych po dosažení lvl 160 a nějaké době intenzivního hraní změnil ... např. nikdy nevyužívaná FW, raději to nacpat do stonecurse například...

staty:

str 41 - nosnost 4230 (equipu je potřeba nosit hodně pokud se jde například ET nebo EC)

agi 21 - trochu to pomáhá se vzpamatovat z hitu nebo autocastěného JT ze SoD

vit 89 - spolu s bonusem z jobu a meho tankovacího equipu (viz níže) mi zajistí imunitu na curse

int 120 - základ, 125 je zbytečný bych řekl, příliš drahé, damage s tímto je dostatečný

dex 120 - po navýšení max base level na 160 se do toho vyplatí investovat a hatka kterou dostanete při přestupu se stává TOP

luk 7 - to zbylo :D

equip:

tady to je na dlouhé povídání, záleží na tom, k čemu máte přístup...

nejlepší univerzální staffka ve hře je SoD, plusujte jak jen to jde (já má zatím 1x +8 a několikrát +6 zakartované) možné karty: zakudam, bradium golem, pinguiculla, cobalt mineral, hell apocalypse, ancient tree, naga, nephentes, draco egg - damage karty na rasy, mora setové staffky, ideálně empowered, pokud není empowered není tolik vidět set, staff of piercing, lich bone wand, pokud se rozhodnete mít štít (pokud nemáte nárazník dost často to je výhodnější)

hat - magic stone, možné karty (non MVP) rata pokud seženete, případně isilla

middle - brýle s isillou, ratou, enriched brýle, red glasses

lower - fathers mask, ninja scroll

armory - je nutnost někam nacpat nepřerušielňák, já ho mám v armoru ... takže orleans uniform, +3 int, možné karty - agav, karty měnící element kam je potřeba, mora setové armory, diabolus +3 int

štít - pokud máte 1h staffku ... valk s hodremlinem, pokud chcete damage doporučuji ho zahodit a vzít si 2h staff, levnější varianta guard, stone buckler nebo bradium nemohu doporučit kvůli hmotnosti

garmet - top damage zřejmě flame manteau of naght sieger s aliotem, levnější varianty - proxy, diabolus (pokud máte boty k tomu), cokoliv jineho ... pokud chcete víc vydržet, nacpěte tam raye

boty - setové (pozor, mají slot), slot varianty, varianty, dia, karty nejlepe green ferus (1 vit), jinak verit, matyr, dá se nosit i sohee na regen

accessory - TOP univerzální bradium earring, jinak alchemy glove na fire kouzla, telekinetic orby na soul expansion (pozor na obrovskou spotřebu SP, není na dlouhé boje pokud nejsou kissy), setové accesorka, orleans glove ... levnější varianty - slot earring, clip .... možné karty - scaraba card na damage pro každou příležitost, phen card pokud není orleans armor, utilita - vitata card, vždy ji nosim u sebe, creamy card (pokud nemáte portící čepku za hunty)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest Lordikin

Ahoj,

zaujal mě skill Intense Telekinesis, ale nikde jsem nenašel, proč nejde ve skill tree potvrdit. Ví o tom někdo něco?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...