Jump to content
Reborn fórum

Coho by ste sa najviac obavali pri kompletnej zmene na renewal mechaniku?


Guest Baalberith

Coho by ste sa najviac obavali pri zmene na renewal mechaniku  

61 members have voted

  1. 1. Coho by ste sa najviac obavali pri zmene na renewal mechaniku

    • Noviniek - nechcem novinky, chcem si hrat po starom, dajte mi pokoj...
    • Novych buildov - nieco by som si pokazil na svojej existujucej postave
    • Nemoznosti zabijat prisery o viac, ako 15 levelov vyssie a neexpenie na priserach s nizsim lvlom
    • Cast time - pevny cast time na vela skillov + variabilna cast
    • Nepacia sa mi zmeny v skilloch - Assumptio, SW, atd.
    • Nic, nemam s tym problem
  2. 2. Pre tych, ktori odpovedali na 1. otazku na body 2 a 4:

    • Stacil by mi reseter 2x pre kazdu postavu - 1x pre zaciatok a 2.krat pre uz spravny build po case, ked sa rozhodnem
    • Nestaci reseter
    • Stacil by mi rovnako nastaveny cast time, ako maju teraz 3rd classy
    • Chcel by som nulovy fixed cast time pre vsetky skilly - pozor, toto sposobi velku nevyrovnanost v PvP


Recommended Posts

Guest Baalberith

Mám dotaz k nahození full renewalu. Bude to zahrnovat i výpoÄet matk podle iRO (3 Äásti, z nichž jednu ovlivřuje třeba LUK), nebo to zůstane jak je to teÄ? Hraju priest class, zkoušel jsem buildy na reborn tesÂťáku a jestli to je finální verze, tak neber si to Baale nijak špatnÄ, ale je to výsmÄch a dost to ty povolaní táhne k zemi.

http://www.reborn.cz/renewal_zmeny?magic_attack_formula

nevylucujem, ze sa s healom trochu pohne, ale zatial to tak naozaj bude

Link to comment
Share on other sites

Caute,

Ro hraji uz peknych par let a nerikam, ze se mi ty zmeny az tak libi.

Ale zase na druhou stranu, kdo to hraje trochu dele, tak uz vetsinou buildy na postavy vytahuje z rukavu. Tohle beru jako vyzvu se s tim poprat, posedet si nejakou dobu nad testovanim buildu a equipu. A pokud expeni bude horsi, tak alespon to nektere hrace donuti jit v aktivnich partach a ne to, co je tu dnes.

A nedokazi si ani predstavit, kolik casu musi byt s tim udrzovat dve rozdilne mechaniky pri zavedeni novych casti hry.

Takze vsem preji hlavne zabavu u hrani, protoze o tom to je.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Takze, najprv som si hovoril, ze kompletny renewal by mohol byt v pohode, ze budes mat menej roboty so spravou servera atd, ze to vlastne nema negativa. Neskor sa tu ale objavilo, ze GX bude dmg s EDP znizeny cca o 1/2...dost ma to rozladilo, kedze som vedel, ze aj teraz vela mobov zabijam na tesnotku, ale zvedavost mi nedala a isiel som to vyskusat na test a tam ma prekvapila dalsia vec...nielen ze sa zmensil DMG s EDP, ale aj dmg bez neho(cca 2-3x) cize po teste davam v konecnom dosledku 4-5x mensi dmg nez predtim(a vyhadzovat tazke miliony za 2k dmg naviac to ani nehovoriac, dps mozna i mensi ako som mal kedysi na sinxovi+nehovoriac o tom, ze teraz netrafim ani netrafim 3/4 mvp), takze char moze ist akurat tak do kosa :-/

Edited by Bakok2
Link to comment
Share on other sites

Já osobnÄ jsem proti jakýmkoliv zmÄnám, také se přikláním k názoru že to spíš odradí nÄkteré stávající hráÄe, než přiláká nové.

 

Zároveř bych se chtÄl zeptat: Budou po té zmÄnÄ ještÄ advanced postavy použitelné jako support pro 3rd? SamozřejmÄ hlavnÄ mÄ zajímá HP, jestli mi bude ještÄ 99 HP k nÄÄemu nebo je potřeba dÄlat AB, ale také ostatní postavy jako profove/bardi/dancerky/linky (at uz non-adv nebo adv). Díky za info.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Co sem tak pochopil z IRC, tak to bylo hlavne tim, ze atk vzorec byl spatnej. Takze tahle zmena by prisla nejspis tak jako tak ;)

 

Zároveř bych se chtÄl zeptat: Budou po té zmÄnÄ ještÄ advanced postavy použitelné jako support pro 3rd? SamozřejmÄ hlavnÄ mÄ zajímá HP, jestli mi bude ještÄ 99 HP k nÄÄemu nebo je potřeba dÄlat AB, ale také ostatní postavy jako profove/bardi/dancerky/linky (at uz non-adv nebo adv). Díky za info.

 

Asi nebude duvod zustavat s charem na 99 adv. HP 99 a AB 99 budou mit rozdil asi jen v tom, ze ti zmizej job bonusy (castecne kompenzovany Immature Apple Ringem). Navic by sis u HP musel vystacit s healem za cca 2k. :)

Edited by Mithariel
Link to comment
Share on other sites

Ja se jen obavam ze tu mnozi nepochopili hlavni smysl techto zmen.

Aby se dalo rozumne postupovat kupredu - za novymi vecmi (lokace, chary, atd.) je potreba dostat cely server na zakladni renewal mechaniku a az se toto vyresi a lide otestuji co a jak funguje, budou/mohou se provadet nejruznejsi upravy - reborn customy.

Pokud tu nekdo breci ze uz mu nepujde se sinx/gsin expit solo v labu nebo ze kvuli nizsimu dmg nezabije na bg vsechno na instant, tak by se mel probrat.

Nekteri hraci prestanou hrat, jini zacnou .. to se deje stale, otazkou je jen kolik bude na jedne strane a kolik na druhe .. a to se ukaze casem.

Uplatnovani demokracie na server je blbost, stejne tak jako si ve skole "demokraticky" nezvolite/neodhlasujete ucitelku, obsah vyuky (to zda budete psat pisemku nebo ne), apod. Nebo jak si takovou demokracii predstavujete ?

Jak se rika "neni na svete clovek ten, ktery by se zavdecil lidem vsem" .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co sem tak pochopil z IRC, tak to bylo hlavne tim, ze atk vzorec byl spatnej. Takze tahle zmena by prisla nejspis tak jako tak ;)

 

Aha, takze mam davat za 150 gilotina dmg mensi jak kdysi za 99 sinxe? tak proc ne, ze jo :-)

Link to comment
Share on other sites

Aha, takze mam davat za 150 gilotina dmg mensi jak kdysi za 99 sinxe? tak proc ne, ze jo :-)

 

SinX do ted nemel renewal atk vzorec. Ted bude mit ;)

edit : samozrejme si nejsem jistej, jestli vyslednej dmg ma bejt takovej, jen posilam dal info, co se objevilo na IRC :)

Edited by Mithariel
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

 

Aha, takze mam davat za 150 gilotina dmg mensi jak kdysi za 99 sinxe? tak proc ne, ze jo :-)

Znova .. meni sa mechanika .. nie 1 char .. mensia redukcia z DEF atd... preto mensi dmg .. co sa tyka GX .. skusal si to porovnavat napr. s iRO calcom? Jedine pozor ... na iRO sa berie do uvahy menej main stat - STR/DEX a viac LUK, kdezto u nas naopak .. main stat treba maxovat

http://calc.irowiki.org/

Link to comment
Share on other sites

Uplatnovani demokracie na server je blbost, stejne tak jako si ve skole "demokraticky" nezvolite/neodhlasujete ucitelku, obsah vyuky (to zda budete psat pisemku nebo ne), apod. Nebo jak si takovou demokracii predstavujete ?

Jak se rika "neni na svete clovek ten, ktery by se zavdecil lidem vsem" .

 

Srovnáváš hraní RO se školou? Já nevím jak ostatní tady, ale já to vždycky bral jako zábavu, a tu by si mÄl člověk mít možnost přizpůsobovat sám. Tím nechci říct, že by se Baal mÄl řídit pohnutkama každého jednotlivce, který si usmyslí, že se mu něco líbí/nelíbí. Ale na druhou stranu, vypisovat tady, že tak jak si GM rozhodne tak to prostě bude a teÄka mi příjde dost negativní. A navíc, jedna vÄc je jeden nebo hrstka lidí, a druhá je když si vÄtšina hráÄů něco nepřeje a nenadÄlají nic, aby se to nestalo.

Link to comment
Share on other sites

Znova .. meni sa mechanika .. nie 1 char .. mensia redukcia z DEF atd... preto mensi dmg .. co sa tyka GX .. skusal si to porovnavat napr. s iRO calcom? Jedine pozor ... na iRO sa berie do uvahy menej main stat - STR/DEX a viac LUK, kdezto u nas naopak .. main stat treba maxovat

http://calc.irowiki.org/

 

 

...takze sa zase nebudu dat pouzit ziadne kalkulatory charou? Myslel som ze sa pojde viac-menej podla offiku. Mozno by bolo dobre to niekde trosku rozpisat (vzorce nie su vsetko).

Link to comment
Share on other sites

...

 

Kde všichni berete tu jistotu, že je vÄtšina proti? :)

 

...takze sa zase nebudu dat pouzit ziadne kalkulatory charou? Myslel som ze sa pojde viac-menej podla offiku. Mozno by bolo dobre to niekde trosku rozpisat (vzorce nie su vsetko).

 

UrčitÄ se najde nÄkdo, kdo sepíše nějakej calc, až budou k dispozici všechny vzorce, který budou nakonec použitý ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

...takze sa zase nebudu dat pouzit ziadne kalkulatory charou? Myslel som ze sa pojde viac-menej podla offiku. Mozno by bolo dobre to niekde trosku rozpisat (vzorce nie su vsetko).

Pojde sa takmer uplne podla iRO, ako som pisal, ten iRO calc by mal sediet +- s ohladnutim na tie drobne zmeny .. uspesne som v nom naklikal viacero charov, ktorym dmg sedel pomerne presne

Link to comment
Share on other sites

Kde všichni berete tu jistotu, že je vÄtšina proti? :)

 

tak zatím jsem Äetl víc proti než pro... právÄ proto jsem psal, že by neškodila ta anketa ..aspoř by se to vyjasnilo a nemuselo by se pracovat s prázdnými pojmy...

 

jenže to se nestane, neboÂť Baal je GM a už se rozhodl..."a je to diktátor a neomezenj vládce všehomíra..."

 

aby to nikdo špatnÄ nepochopil, já nemám nic proti Baalovi.. ani nikomu tady... každý má svůj kousek pravdy.... jen je třeba poÄítat s tím, že jestli budou mít pravdu ti co říkaj že vÄtšina odejde....no hosting se sám nezaplatí(a už tu s tím nÄkteří vyhrožovali, že konÄí se supportem ;-) )

jak píše betr, hráči odejdou, hráči přijdou...jenže ragnarok už není hitovka... takže ti co přijdou se nejspíš nezdrží dlouho a nejspíš ani nevyváží ty co odejdou...já nechci aby se to zavádÄla kdovíjaká forma demokracie... pouze je mi přijde sprosté když se tu vÄci řeší stylem - tady máte anketu, napište co by vám vadilo kdyby se přešlo...a klidnÄ buÄte proti, mám vás v p.... stejnak ste jen hráči a já gm... je to hra lidi, i problémy se daj řešit v klidu...jestli baal tak chce ten renewal a nezajímá ho názor hráÄů (jak tu prezentuje) pak nechápu smysl celé té ankety....

jde mi o ten blbej povýšeneckej přístup....

já osobnÄ nejsem proti... je mi jasný, že ze zaÄátku to bude o niÄem, ale taky je mi jasný, že vzhledem k tomu, jak rychle sem hrnou ty úpravy, tak to bude ok, jen trochu jinak....

Link to comment
Share on other sites

tak zatím jsem Äetl víc proti než pro... právÄ proto jsem psal, že by neškodila ta anketa ..aspoř by se to vyjasnilo a nemuselo by se pracovat s prázdnými pojmy...

 

jenže to se nestane, neboÂť Baal je GM a už se rozhodl..."a je to diktátor a neomezenj vládce všehomíra..."

 

aby to nikdo špatnÄ nepochopil, já nemám nic proti Baalovi.. ani nikomu tady... každý má svůj kousek pravdy.... jen je třeba poÄítat s tím, že jestli budou mít pravdu ti co říkaj že vÄtšina odejde....no hosting se sám nezaplatí(a už tu s tím nÄkteří vyhrožovali, že konÄí se supportem ;-) )

jak píše betr, hráči odejdou, hráči přijdou...jenže ragnarok už není hitovka... takže ti co přijdou se nejspíš nezdrží dlouho a nejspíš ani nevyváží ty co odejdou...já nechci aby se to zavádÄla kdovíjaká forma demokracie... pouze je mi přijde sprosté když se tu vÄci řeší stylem - tady máte anketu, napište co by vám vadilo kdyby se přešlo...a klidnÄ buÄte proti, mám vás v p.... stejnak ste jen hráči a já gm... je to hra lidi, i problémy se daj řešit v klidu...jestli baal tak chce ten renewal a nezajímá ho názor hráÄů (jak tu prezentuje) pak nechápu smysl celé té ankety....

jde mi o ten blbej povýšeneckej přístup....

já osobnÄ nejsem proti... je mi jasný, že ze zaÄátku to bude o niÄem, ale taky je mi jasný, že vzhledem k tomu, jak rychle sem hrnou ty úpravy, tak to bude ok, jen trochu jinak....

Vidíš na myši to koleÄko? OtoÄ s ním párkrát nahoru, dokud se ti stránka nepřestane posunovat. Vidíš kolik lidí hlasovalo v anketÄ vyloženÄ proti a kolika lidem by to až na výhrady nevadilo? Kde jsi tedy Äetl, že se to více lidem nelíbí? Pokud se jim to nelíbí, mají hlasovat. Když nehlasují, tiše to schvalují.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Cielom nebolo dat hracom na vyber. To, ci sa pojde dalej do renewalu som rozhodol (a nie preto, ze by som niekomu chcel zle, alebo chcel niekoho vyhnat zo servru... nazor hracov je pre mna dolezity, ale v tomto naozaj nebolo o com), otazka bolo len akym sposobom.

Tak isto lockujem topic .. nema uz nic spolocneho s tym, naco bol urceny. Povedal som k tomu vsetko, co som mohol ...

Zajtra/cez vikend precistim Bug topic pre renewal zmeny, nech je cisty a pripraveny na nove/stare bugy.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...