Jump to content
Reborn fórum

Monk Buildy


ZeroX

Recommended Posts

jasný no monk tam bude stát a koukat na nÄj :D .. taky jeÄtÄ dalÄí­ varianta poÄkat si, až ti chce hodit asuru a snapnout :) ovÄem poslední­ dobou se mi zdá, že už neplatí­ co kdysi ... takže pak klasickej hide :P a nevim esli to tu nÄkdo psal nebo nÄkde řikal, ale ze zkuÄenosti se i lí­p hiduje asura s ruwachem a 130 dex než se 120 .. protože při 120 tÄ ruwach stihne odhalit jeÄtÄ před dokonÄení­m castu :P ale to záleží­ na reflexu :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

To je dost známá vÄc, že se při pomalém castu stihne otočit ruwach a při rychlém dost často ne, ale řekni mi kolik lidí­ dokáže pokaždé hidnout 130 dex asuru? :D A to můžeÄ mí­t hide klidnÄ i na koleÄku a i s dobrým odhadem to jen tak nehidneÄ... to samé i se safety wall :P Monk není­ na GW Äpatný... ale ne na serveru, kde je XYZ transcendent charů s pořádnou výbavou, kteří­ přežijí­ asuru (od monka, ne champa) jak nic (berte s rezervou :) ). Mám se zmiřovat jeÄtÄ o snapu? :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Lehce navážu na topic o hunt questech, kdy jsem si chtÄl udÄlat kombo monka pouze na huntquestÄní­, ale lehce jsem ho přepracoval na hybrida co by si občas mohl hodit i OI :P

 

V kostce 120 str ,177 aspd s fistem (možná troÄku málo oproti původnÄ plánované 179), 42 int s blessem a 80 dex. Skilly jako klasický kombomonk + OI 5 a root 3. Může být?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reinard

Lehce navážu na topic o hunt questech, kdy jsem si chtÄl udÄlat kombo monka pouze na huntquestÄní­, ale lehce jsem ho přepracoval na hybrida co by si občas mohl hodit i OI :P

 

V kostce 120 str ,177 aspd s fistem (možná troÄku málo oproti původnÄ plánované 179), 42 int s blessem a 80 dex. Skilly jako klasický kombomonk + OI 5 a root 3. Může být?

Proc by nemohlo :P .. typciky combac ;) na hunt questy urco jako delanej

:P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Tak sem neodolala a po mnoha letech rozjela zase monka (proste nejzabavnejsi RO class, stojim si za tim :))

 

Kazdopadne mam vymysleny trochu neobvykly build - maximalne offenzivni combat s asurou z comba. Aby se s tim hezky a rychle expilo navic cas od casu budu mit za prdeli priesta ktereho hraje kamos. (ale ne porad proto bless a agi tak vysoko)

 

str: 120 (96+24 (bless+mantisove))

agi: 80 (62+18)

vit: 50 (44+6)

int: 42 (30+12)

dex: 50 (36+14)

luk: 21 (18+3)

 

heal: 3

agi: 9

bless: 10

d+d: 20

pneuma: 8

 

iron fists: 5

sss: 5

ssa: 1

fury: 5

Occult impaction: 5

throw spirit sphere: 4

Asura: 5

flee: 5

Raging triafecta blow: 5

raging quadruple blow: 5

raging thurst: 5

 

---

 

Dex 50 buffed by mela snad stacit, asura pujde jen prez comba bez rootu tak jako tak. Int by mohla byt trochu vetsi kuli asure ale neni to cisty asura monk a sp dozenu jeste kartama trochu. Proc luk 21 z myho pohledu je tech 18-21 luk za malo penez hodne muziky. Bodu to je par a 5% critu uz je znat.

 

Na skillech zas nic tak prekvapivyho neni, no az na vypusteni vsech defenzivnich skillu ktery nejsou nutne treba.

 

Je to takovej hybridek, na GW se nepodiva urcite, spis aby se to co nejdriv pokusilo prosekat k rebirthu a to zpusobem ktery je mi nejlepsi - nejlepsi obranou je utok. Zadnyho munchkina od toho neocekavam.

Link to comment
Share on other sites

Proc luk 21 z myho pohledu je tech 18-21 luk za malo penez hodne muziky. Bodu to je par a 5% critu uz je znat.

 

Pokud se nepletu, tak Äí­m ví­c crit, tí­m menÄí­ Äance na spuÄtÄní­ komba.

A pokud se pletu, tak mi vynadejte a já se předem omluouvám :)

Link to comment
Share on other sites

Ar. Ulric : je to naopak, nejdriv se vypocitava trifecta a az pak crit

a k tem skillum : pokud budes asurovat jen z komba, tak je ti asura 5 na nic (ten dmg to moc neovlivni)

a na body na rozdani mas jen 49 (vzdy 1 bodik mas pres)

takze ja bych to upravil na :

heal: 3

agi: 8

bless: 10

d+d: 20

pneuma: 8

 

iron fists: 5

sss: 5

ssa: 1

fury: 5

Occult impaction: 5

throw spirit sphere: 5

Asura: 1

flee: 5

Raging triafecta blow: 5

raging quadruple blow: 5

raging thurst: 5

z monka ti zbudou 2 body, a tema muzes domaxovat agi up, nebo je dat kam chces

a wendigo : nejdriv de trifecta, takze crit monci maxujou trifectu (na max mas nejmensi sanci ze se spusti), nebo ji vubec nedavaji (moje domnenka)

a combo nikdy neslo spustit critem (pokud vim, nikde sem o tom nenasel zminku)

Link to comment
Share on other sites

49 no jo fakt, asi me zmohlo nutkani pocitat 51 za ty tri roky na wowku :) Vubec sem si nevzpomela...

A co se tyce toho critu tak mi to vyhovuje ten crit by mel byt ve finale s frenzy kolem 27% takze cisty crit to nebude a karty na crit s nejvetsi pravdepodobnosti nepojedu.

 

Jeste me napadlo ty usetrene 2 bodiky plus 2 z throw spirit sphere (ranged utoky jsou pro sraby :P no dobre hodi se ale ja se s nicim kitovat nebudu) na root 4 jen tak pro sichr spis na expeni v parte nebo vytahnout iron fisty, je to sice jen par atk ale pasivne a porad.

 

edit: No neslo kdyz se nejdriv vypocitava triafecta, me spis slo o to ze se mi nikdy nezdalo ze by mi vysoky crit nejak snizoval sanci na triafectu. Aspon se mi zdalo ze naskakuje stejne s frenzy i bez nej. Ale je to 4 roky tak mi moc neverte, tuhle mi trvalo hodku najit peso orc village to je ta pamet no... navic se toho od prvniho czro hodne zmenilo (k lepsimu)

Link to comment
Share on other sites

 

jen pár vÄcí­:

asura skuteÄnÄ na 1, lvl asury je poznat jen v cast timu, rozdí­l v dmg je jen 600 bodů

TSS budeÄ s touhle dex tahat až z paty takže buÄ bych to nechal na 3 (kůli asuře) a zbytek narval do trifecty, nebo možná sní­žit vit tak na 20-30 a mí­sto toho to narvat do dex aby TSS bylo o něco použitelnÄjÄí­

Link to comment
Share on other sites

Rikam s TSS nepocitam a necham tam jen ty 3 body na asuru, co resim je kam se nejvice vyplati narvat ty 4 usetrene body. Co jsem to zbezne prolistovala nazory na triafectu vetsi nez 5 se dost ruzni proto se ptam. Mozna by bylo vyhodne ji skutecne vytahnout a riznout ten build trochu crit monkem co se equipu tyce a mozna o 10 stahnout vit a narvat to do luk aby to melo vetsi efekt. Co myslite? Kdyz to namixuju jeste critem bude to uz opravdu maximalni mozny hybrid prece jen, s nejakym podobnym buildem asi nahodou nemate nekdo zkusenosti?

Link to comment
Share on other sites

Tak zmena, nakonec sem se rozhodla ze si hodim jeste neco silenejsiho a to combo/spirit

 

str: 120 (96+24 (bless+mantisove))

agi: 60 (43+17)

vit: 30 (24+6)

int: 36 (24+12)

dex: 90 (76+14)

luk: 7 (4+3)

 

 

heal: 3

agi: 8

bless: 10

d+d: 20

pneuma: 8

 

Iron Fists: 5

SSS: 5

SSA: 1

Fury: 3

Occult impaction: 3

Throw Spirit Sphere: 5

Asura: 5

Root: 2

Flee: 5

Raging Triafecta Blow: 5

Raging Quadruple Blow: 5

Raging Thurst: 5

Link to comment
Share on other sites

vypada to pekne, ale nac 2 bodiky v rootu?, v oi by (podle me) byli lepe vyuzitelne (na high def prisery)

jinak ten bonus na str mi vychazi na 27 (2 ringy, 2 mantisove - 8+ 10(bless) +9 job, takze tam muzes tri body zkrouhnout, jinak bys taky mohl pocitat s tarou+cramp combem (karty) ktery ti daj +5 str misto mantise kterej ti da (jen) 3, a pokud mas marionette doll, to je dalsi +1 str, a me to vychazi na celkove +30 str

jo a jeste by se taky hodilo abys sem dal i zbrane co budes pouzivat :) (treba claw ti muze pridat dalsi 2 str, karty v obleceni, ja se takhle dostal na 130 str celkem :>, i kdyz na pvp to moc neni a ostatni monci by me prizabili za to ze davam str karty do zbrane a do saintky :>)

ale jinak je to pekny build :) :)

Link to comment
Share on other sites

No 5 na asuru z rootu se mi davat nechtelo ale TSS z rootu taky neni zalezitost k zahozeni a root jako takovy se muze docela hodit.

 

A co se ty vybavy tyce tak neco takovyho muzu planovat tak na champa ale s monkacem tohle asi neposkladam to je peknych par mega.

Link to comment
Share on other sites

Co si myslí­te o mem buildu kombo monka na PVM

 

Staty na 99/50 s blessem a inc. agi

 

STR 90+30 = 120 (+8 job +1 Marionette doll +3 Mantis +2 Ringy +2 Tarou +3 Cramp +10 Bless +1 Devil wing ears)

AGI 86+19 = 105 (+7 job +12 inc. agi)

VIT 21+6 = 27

INT 30+12 = 42 (+2 job +10 Bless)

DEX 36+14 = 50 (+4 job +10 Bless)

LUK 2+3 = 5 (sem prisly zbyle 2 body)

 

Skilly za acolytu:

 

Demon bane 10

Divine protection 10

Blessing 10

Heal 3

Inc. agi 8 (pozdeji 10)

Ruwach 1

Teleport 2

Warp 4

Pneuma 1

 

Skilly za monka:

 

Iron fists 5

Sumon spirit sphere 5

Flee 10

Raging trifecta blow 5 (cim vic, tim mensi sance na spusteni komba)

Raging Quadruple blow 5

Raging thrust 5

Mental strength 5

Inc. agi 2

Ocult impact 5

 

Zustavaji 2 body, takze je moznost snizit flee a dat neco do rootu a Spiritual cadence anebo zbyle body dat do iron fists nebo RTF.

 

Equip:

+5 Marionette doll s Crampem

Devil wing ears

Father's mustache (proste knir)

+5 Buckler s redukcni kartou podle toho kde budu expit

Ring s Mantisem

Ring s Tarou

+5 Muffler s Whisperem

+5 Vidar's boots

+5 Saint robe (asi Pupa, Roda frog ci neco jineho)

Zbrane +5 elementarni fisty

 

Jinak podle me mi staci naplusovat armor na +5, nepotrebuju az takovou redukci, spoleham spis na flee.

Pokud budu tankovat s mentalem tak malicko vic hp se bude hodit.

 

A jeste k equipu - kdyby se podarilo naslotovat kombo Underskirt+Pantie, tak by byl dalsi bonus +5 AGI, +10 Flee, ale to je myslim utopie:-)

 

No doufam ze sem to sepsal bez chyb:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Planoval bych (ne ted) taky podobneho monka jako pharaone mozna snizil vit a trochu str a dal do int, agi a libi se mi vetsi heal a nevim jestli je dobre mit bless i agi zere totiz hodne SP a zda se vyplati ocult protoze bude mit dlouhej cast jo a jeste staty zvedat v jakym asi poradi ?

edit: jeste bych vynechal mental strenght takze ty zbyly body nevim kam presne

Link to comment
Share on other sites

Planoval bych (ne ted) taky podobneho monka jako pharaone mozna snizil vit a trochu str a dal do int, agi a libi se mi vetsi heal a nevim jestli je dobre mit bless i agi zere totiz hodne SP a zda se vyplati ocult protoze bude mit dlouhej cast jo a jeste staty zvedat v jakym asi poradi ?

edit: jeste bych vynechal mental strenght takze ty zbyly body nevim kam presne

na SPcka bys mel mit absorb spirit sphere (20% na vythanuti 2xlvl prisery SPcek)

s temi zbylymi skilly pointy bys mohl dat asuru (insta z komba)

ale neber to moc vazne, nejsem zadny profik (proto se nevyjadruju k statum)

Link to comment
Share on other sites

Planoval bych (ne ted) taky podobneho monka jako pharaone mozna snizil vit a trochu str a dal do int, agi a libi se mi vetsi heal a nevim jestli je dobre mit bless i agi zere totiz hodne SP a zda se vyplati ocult protoze bude mit dlouhej cast jo a jeste staty zvedat v jakym asi poradi ?

edit: jeste bych vynechal mental strenght takze ty zbyly body nevim kam presne

 

Já sem toho monka v pohodÄ dotáhl na 85, vÄtčina equipu je snadno sehnatelná, tak se expí­ v pohodÄ. Problém s SPÄkam je, často dochází­, ty skilly sem kvůli tomu nakonec jel trochu jinak.

 

OI nemám vůbec, byl by pomalej.

Kdybych to jel znovu, tak bych si určitě nedal MS, je mi to docela k niÄemu a mí­sto toho bych tÄch bodů dal do healu.

 

Moje doporuÄení­ jak jet staty - int se hodilo dát do zaÄátku tak na 20-30, dex taky tak, str sem nechal zhruba na 30 a agi vytáhl na 70 - zýčila se tak dost aspd a flee, takže sem mohl expit na silnÄjÄí­ch potvorách a rychle to lezlo. Než sem si sehnal whispera tak bylo dobrý mí­t neslot kombo panties+underskirt. Tak sem táhl str zruba na 70 abych mÄl sluÄný dmg, dojel sem dex a int a dál plánuju dát agi na max, str na max a vit - no ta je v podstatÄ nepodstatná;) tu si můžeÄ dát kdykoliv, na 21 ji máÄ skoro hned, je to za málo bodůa máÄ pak aspoř delÄí­ životnost:)

Link to comment
Share on other sites

Ja planuju komba takhle : str 80, agi 90, dex 45, int 42 bez blessu a agi

skilly : agi 10, bless 10, heal 8, iron fist 5, flee 9, summon sphere 5, vsechny komba 5 a occult 5, absorb sphere 1 nerikam ze je to ukazkovy build je to spis for fun. Mozna prohodim flee a iron fist jeste nevim

Link to comment
Share on other sites

Ja planuju komba takhle : str 80, agi 90, dex 45, int 42 bez blessu a agi

skilly : agi 10, bless 10, heal 8, iron fist 5, flee 9, summon sphere 5, vsechny komba 5 a occult 5, absorb sphere 1 nerikam ze je to ukazkovy build je to spis for fun. Mozna prohodim flee a iron fist jeste nevim

 

 

Nejede se obvykle u kombare vic str a min int?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...