Jump to content
Reborn fórum

Professor Buildy


oggi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Já mám u professora(resp. budu mí­t :blink: ):

STR 2+6(zbydou 2 bodí­ky :rolleyes: )

AGI 1+9

VIT 92+8 (4 za quad vital rod)

INT 57+13

DEX 90+11

LUK 1+2

 

S GW equipem zůstanou staty takhle, na expení­ INT equip

 

Skilly:

mage skilly:

SP rec 3

FB 10

FBall 5

FW 10

SC 10

Sight 1

CB 1

LB 1

Zbyde vpodstatÄ 8 bodů a je nÄkolik možností­. Dát +8 LB, nebo +3 LB a 5 TS... (mám +8 LB, přeci jenom jsou lepÄí­ mí­sta na expení­ než vláÄkování­ alarmů)

Professor skilly:

Study 5

Freecast 5

Hindsight 1

Magic rod 3

Spell braker 3

Cast cancel 5

Dispell 5

Endow blaze, tornado, tsunami 6

vulcano 3

whirlwind 3

deluge 3

Health conversion 5

Soul burn 5

Soul change 1

Mind braker 5

Memorize 1

Double casting 5

Wall of fog 1

Poslední­ bod nejspí­Ä do +1 deluge

Link to comment
Share on other sites

OK , dalsi vec: Jak zpristupnit doublecast? jeho popisku mam u skillu soulburn, a na skilltree v ro-guardians pisou ze na doublecast musim mit min lvl5 Hindsight.

 

Edit:dava dragonlogy +do int?...je zapotrebi k zpristupneni spider webu? aaa ete neco, myslite ze se vyplati pouzivat pro ruseni magie mindbreaker namisto spellbreaku?

Link to comment
Share on other sites

OK , dalsi vec: Jak zpristupnit doublecast? jeho popisku  mam u skillu soulburn, a na skilltree v ro-guardians pisou ze na doublecast musim mit min lvl5 Hindsight.

tady staÄí­ lvl 1 hindsight

Edit:dava dragonlogy +do int?...je zapotrebi k zpristupneni spider webu?

To jestli přidává do int neví­m, nikde jsem o tom jeÄtÄ nevidÄl zmí­nku. Jinak je potřebná na spider web a to lvl 5

aaa ete neco, myslite ze se vyplati pouzivat pro ruseni magie mindbreaker namisto spellbreaku?

1758[/snapback]

Nevyplatí­, zaprvé má delay a zadruhé by mÄl přidávat 100% MATK (tohle jsem testoval v PvP a nefunguje to)

Link to comment
Share on other sites

jj rekl bych ze mindbreaker je pouzitelny ledatak na pvp kdyz nekomu das mind+SC+Web a potom FB~ Spider web by tetiz mela zpusobit weakness na fire.

1760[/snapback]

Mno mind braker jde pouzí­t na high MDEF potvory

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Rozmyslam nad svojim buildom profesora, a nejako neviem prist na "spravnu konfiguraciu" ... moj build sa meni takmer zo dna na den :P ale tento jeden sa mi celkom paci : (pocitane na base 90 a job lvl 48, netusim v akom pomere sa zvysuje base v pomere ku jobu)

 

staty (base 90, bonusy za job 48 a equip, a+B) :

str 1+6

agi 1+17

vit 91+7

int 1+18

dex 95+24

luk 1+3

 

Ked bude vit 100, pojdem str na poty :)

 

+-10k hp, +-1k sp

 

skilly za maga :

napalm beat 7

soul strike 5

SW 10

SC 10

FB,LB,CB 1 (prerequisities)

Sight 1

Otazka:P

Mam davat Increase SP Recovery? moze to byt dobre na expenie, s Soul Change, lenze ... neplanujem Soul Burn ale hodlam sp nepriatelom brat a davat im 0 sp cez Soul Exhale. Toto 0 sp budem brat od nasich monkov / knechtov ktorym sp doplnim, a nasledne to 0 sp darujem nepriatelovmu priestovi/wizne/hocikomu :P. Je dolezite aby sa mi to sp medzicasom nedoplnilo, teda aby som nepriatelovi ziadne sp nevratil, a pokial budem mat Inc. SP Recovery, tak sa mi za ten tusim 5sec. delay stihne doplnit dost :-/ ... a na doplnanie sp budem mat HP Conversion takze Inc. SP recovery zrejme vobec nepotrebujem.

 

Ok, takze potom professor skills (job 48) :

Study 5

Freecast 5

Cast Cancel 1

Magic Rod 3

Spell Breaker 3

Dispel 5

Hindsight 1

Endow Blaze, Tornado, Tsunami 2+2+2

Deluge, WHirlwind a Volcano 3+3+3

Magnetic Earth 3

HP Conversion 3 (uvidim ci to bude stacit, planujem to pouzivat namiesto prirodzenej regeneracie sp, hlavne na GW aby som mohol chodit 89% over a nezozral mi EC vsetky sp)

Soul Change 1

Memorize 1

Wall of Fog 1

 

Ak budem expit dalej tak to bude bud Soul Burn 5 (ale mne sa ten skill nepaci, 70% ze "mozno zabijem" wiznu a potom 15 sekund cast delay :P a 0 sp mozem dat aj soul changeom) alebo pojdem na fiber lock. Jedno aj druhe budem mat na jobe 57.

 

Equip : rod (dropsy alebo fabre), poopoo, silka s marcom, guard s tharou, muff s marsom / raydricom, shoes s veritom, 2x nimble rosary.

Link to comment
Share on other sites

Potom sem napí­Ä, ako dobre sa expí­ mág na 50 job level s INT 1  :)  :)  :D

10596[/snapback]

Posledny level kedy som nejake percenta naexpil solo bol 91, a uz sa blizim k 96 ... vsetko na share, s pomocou gildy alebo dual / triple acc :) ... nebudem potrebovat job 50, pretoze nemam ake skilly dat ... ziadne kuzla ktore davaju damage nepotrebujem, s int 1 s nimi budem missovat :D ... podla exp table by level 90 mal byt uplne v klude naexpitelny ;)

 

Takze sp recovery dam, a soul burn tiez, ale az na 57 jobe (ak sa tam dostanem) :)

 

ensik : s dex 99 ratam, ale najprv dex 95, vit 93+7 (100), str 21 a az potom dorazim dex ... lenze nerad si davam nerealne ciele, takze vsetko postupne :) ... budem rad a spokojny ked spravim 90 ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Mam jeste dost casu, ale od zacatku planuju int profu s doublecastem, mam rad ked ma postava alespon 8000Hp a jeste porad dokaze neco zabit. Build jsem testoval i na jinych serverech (vcetne OMG poringu na czro) a rozhodne jsem se s nim v pvp nenudil.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja idem momentalne professora asi takto:

 

Status pointy:

 

STR 7

AGI 1

INT 91

DEX 80

VIT 70

LUK 1

 

Skill pointy:

 

Mage:

 

Increase SP recovery 1

Sight 1

Napalm beat 7

Soul strike 5

Safety wall 7 (za maga len na 2 za professora dorazam az posledne joby)

Fire bolt 10

Fire wall 6

Stone curse 10

Lighting bolt 1

Cold bolt 1

 

Professor:

 

Study 5

Magic rod 3

Cast cancel 5

Free cast 5

Spell breaker 3

Dispell 5

Endow blaze 2

Endow tsunami 2

Endow tornado 2

Volcano 3

Deluge 3

Whirlwind 3

Magnetic earth 3

Double casting 5

Soul change 1

Health conversion 5

Memorize 1

Wall of fog 1

Soul burn 5

 

Zostanu 2 volne skill pointy takze mozno sense alebo magnetic earth/deluge.

 

GW equip:

 

Head top: Poopoo/Angeling hat;do pre castu Apple of archer na rychlejsi magnet

Head lower,middle: Opera masque

Garment: Muffler s raydricom/noxiusom/marsom

Armor: Silk roba s marcom/evil druidom

Weapon: Quadruple dexterous rod do pre castu(magnet),inak quadruple vital rod

Boots: Shoes s veritom/matyrom/firelockom

Shield: Guard s tharou

Acessory: Nimble glove a hiding clip

 

 

Tento build nerobi z professora len pasivnu konzervu na SP pri troche snahy sa s nim da expit aj solo a bez dual/trial acc.Da sa s nim vyblbnut v PVP,soulchange ma vyznam aj pre wizardov a priestov a takisto nieco vydrzi(bez peca by mal mat tento prof okolo 10k HP a s int equipom takmer 2K SP).A keby mal niekto problemy ohladom malej dexy tak pre jeho upokojenie mu poviem ze s boostami a stringamy takyto prof vycasti magnetic za 0.1 sekundy a to hadam staci :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ChtÄl bych si rozjet MvP profa, na solo exp ... ale taky Äasem na GW a dobrej soul change. Vůbec nvm jaky rozložení­ skillů aby byl nejlí­p FB10, popří­padÄ FW nebo FD-LB nebo nějaká smÄska. Pokud možno (což asi ne :)) s safety wall. Může mi nÄkdo zkuÄenÄjÄí­ poradit?

Link to comment
Share on other sites

ChtÄl bych si rozjet MvP profa, na solo exp ... ale taky Äasem na GW a dobrej soul change. Vůbec nvm jaky rozložení­ skillů aby byl nejlí­p FB10, popří­padÄ FW nebo FD-LB nebo nějaká smÄska. Pokud možno (což asi ne :) ) s safety wall. Může mi nÄkdo zkuÄenÄjÄí­ poradit?

no nejdří­v bys mÄl zaÄí­t u sage a jet u nÄj podobnej build co plánujeÄ za profa.. ale ouplnÄ nejdří­f si ozkouÄet staty a skilly na testu na potvorách kde chceš expit ... a jinak je ví­c druhů jak jet pvm takže kdybys to taky upřesnil esli chceš jet hindsight (bez linky na nic) nebo free cast+chození­(třeba vlakování­ pod thunderstorm)/mlácení­......

Link to comment
Share on other sites

no nejdří­v bys měl začí­t u sage a jet u něj podobnej build co plánuješ za profa.. ale ouplně nejdří­f si ozkoušet staty a skilly na testu na potvorách kde chceš expit ... a jinak je ví­c druhů jak jet pvm takže kdybys to taky upřesnil esli chceš jet hindsight (bez linky na nic) nebo free cast+chození­(třeba vlakování­ pod thunderstorm)/mlácení­......

 

Žádnej battle build by to být neměl nejspí­š +-DEX=INT>VIT / DEX>INT>VIT / INT>DEX>VIT Každopádně bez hindsightu (jedině jako support pro jiny skilly) , silnej soul change, soul burn, dispell , magnet, deluge, whirlwind,volcano, memorize, popří­padě mind breaker + sight a SP recovery na HP conversion a nejspí­š Freecast lvl 10 s tí­m by se dalo pěkně expit. Jenže bych potřeboval kloudnej build aby se dalo expit FB,... a neví­m jak moc se uplatní­ skilly jako FD,SW a SC na expení­, popří­padě GW

 

Dal bych určitě FB na 10 lvl, pak nevim jestli kombinaci FD-LB ~ popří­padě ThunderStorm nebo FW-FB a jestli SW, SC nebo se na ně uplně vyprdnout :) .

Expy by ze začátku určo šly metaling-geo-soil pak nejspí­š sealy,alarmy a potom asi stingy, možná něco mezi tí­m :) ale nějak takhle by to mělo vypadat, takže 100% by to mělo mí­t ze strany mage FB 10, sight 1, nějaky SP rec. a asi LB 10 - předpokládám že CB se moc využí­t nedají­ a mí­t jedny bolty na lvl 10 je hří­ch :) . ... Už se s tí­m párám nejmí­ň 7 hodin čistýho času... pokud možno poraďte /kis

Link to comment
Share on other sites

ÂŽádnej battle build by to být nemÄl nejspí­Ä +-DEX=INT>VIT / DEX>INT>VIT / INT>DEX>VIT KaždopádnÄ bez hindsightu (jedinÄ jako support pro jiny skilly) , silnej soul change, soul burn, dispell , magnet, deluge, whirlwind,volcano, memorize, popří­padÄ mind breaker + sight a SP recovery na HP conversion a nejspí­Ä Freecast lvl 10 s tí­m by se dalo pÄknÄ expit. Jenže bych potřeboval kloudnej build aby se dalo expit FB,... a neví­m jak moc se uplatní­ skilly jako FD,SW a SC na expení­, popří­padÄ GW

 

Dal bych určitě FB na 10 lvl, pak nevim jestli kombinaci FD-LB ~ popří­padÄ ThunderStorm nebo FW-FB a jestli SW, SC nebo se na nÄ uplnÄ vyprdnout :) .

Expy by ze zaÄátku urÄo Äly metaling-geo-soil pak nejspí­Ä sealy,alarmy a potom asi stingy, možná něco mezi tí­m :) ale nějak takhle by to mÄlo vypadat, takže 100% by to mÄlo mí­t ze strany mage FB 10, sight 1, nějaky SP rec. a asi LB 10 - předpokládám že CB se moc využí­t nedají­ a mí­t jedny bolty na lvl 10 je hří­ch :) . ... Už se s tí­m párám nejmí­ř 7 hodin čistýho Äasu... pokud možno poraÄte /kis

SP recovery nedávej ani kdyby jsi se omylem překlikl. Naprosto nesmysl u profa, máÄ přece HPconv a proto nepotřebujeÄ žádný SP regen

Freecast 10 pro nebattle build je naprosto zbyteÄný, bohatÄ postaÄí­ level 5.

A určitě si do buildu přidej double casting.

Mindbreaker na snižování­ MDEF je nic moc, jediné praktické využití­ má ve zvyÄování­ MATK. Jelikož ale nejde použí­t na gildu ani ali, tak by jsi kvůli tomu musel např. neustále leavovat gildu. Jediné reálné použití­ je na hraní­ v PvP

hlavnÄ nezapomeř na wall of fog(blind mist)

A já osobnÄ bych nikdy nejel profa co nemá SW7 (7 je dostaÄují­cí­, dále už se cast time nesnižuje)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mno SP rec. sem myslel proto, když hodí­m SP nÄkomu kdo nemá ani tÄch 5 (5 SP potřeba na health conversion) tak bych si musel sedat. A v takovym labu by to vypadalo soul change, sit,stand, health conversion,soulchange, sit, stand ...

 

Ja myslel že Freecast je dobrej... když si něco natáhnu, castim a stiham utikat. :)

 

S tim SW pořád nefim... na expech se asi moc nevyužije, kdyby byl freecast, na GW se využije tak nejspí­Ä při asuře, proti který jsou i lepÄí­ vÄci a tenhle prof by nějak vic s GW poÄí­tat nemÄl. (možná tak maximálnÄ s deluge a magnetem a pár VIT naví­c)

Link to comment
Share on other sites

Mno SP rec. sem myslel proto, když hodí­m SP nÄkomu kdo nemá ani tÄch 5 (5 SP potřeba na health conversion) tak bych si musel sedat. A v takovym labu by to vypadalo soul change, sit,stand, health conversion,soulchange, sit, stand ...

Normální­m regenem dostaneÄ tÄch 5 SP maximálnÄ do 2 vteřin. A v tom ti SP recovery nijak nepomůže, aktivuje se totiž POUZE pokud se nehýbeÄ a nehýbeÄ se 5 vteřin

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

S tim SW pořád nefim... na GW se využije tak nejspí­Ä při asuře, proti který jsou i lepÄí­ vÄci

To by me teda zajimalo ktery :) Blinding mist sice dava sanci na miss a redukce dmg a Soulburn jim veme SPcka, takze vlastne snizuje dmg od Asury ale porad je lepsi tu Asuru nedostat vubec, nez dostat malo dmg ale i to te muze zabit, pokud do tebe de jeste nekdo.

Link to comment
Share on other sites

Mno SP rec. sem myslel proto, když hodí­m SP nÄkomu kdo nemá ani tÄch 5 (5 SP potřeba na health conversion) tak bych si musel sedat. A v takovym labu by to vypadalo soul change, sit,stand, health conversion,soulchange, sit, stand ...

 

Ja myslel že Freecast je dobrej... když si něco natáhnu, castim a stiham utikat. :(

 

S tim SW pořád nefim... na expech se asi moc nevyužije, kdyby byl freecast, na GW se využije tak nejspí­Ä při asuře, proti který jsou i lepÄí­ vÄci a tenhle prof by nějak vic s GW poÄí­tat nemÄl. (možná tak maximálnÄ s deluge a magnetem a pár VIT naví­c)

Ja nvm no pokial neces SW tak si daj bolty ale podla mojho nazoru sa SW vyplati na GW a mozno aj na MvP ale pokial si pevne rozhodnuty o tom ze na GW nejdes,daj si bolty a thunder storm,testni si ten build co som hore napisal a btw SP recovery je totalne naprd staci ten jeden bodik co potrebujes pre dalsie skilly a s vysokou intou si bohato vystacis.Co sa tyka freecastu fakt staci bohato na 5,mam to oskusane.Vyhody battle castera tam mas tiez popisane.Moznost hrat sa s SP ostatnych dispellovat a davat DMG je haluz.Pockajte v PvP ked budem mat soulburn :P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Chtel bych se optat, jaka je momentalne optimalni VITalita pro FS GW profesora. Tak aby neco ustal, nebyl moc ve stunu, ale zaroven ho nezabilo kazde AD. Az na dex (99+) nemam predstavu, jak rozdelovat zbyle staty. Ale videl bych to zhruba takto: Str 25+-, Dex 99, Int 1 (urcite ji nechci vic, dle me je na GW naprosto zbytecna), luk 1, vit - nemam zdani. Pohravam si ale s myslenkou, dat zbyle bodiky do agi - kvuli pastem. Tady ale nevim, jak vysoka agi by musela byt, aby se to nejak vyrazne projevilo a taky zda to neni naprosta silenost. Nekdo by zbyle bodiky narval do int, nekdo do str.

 

Poradte prosim, jak to vidi momentalni aktivni profaci. Dikes Aza

Link to comment
Share on other sites

Mno, při 10 agi (celkem i s bonusy) by past měla trvat základní­ dobu, tj 20 vteřin na lvlu 5. S dvojnásobnou agi poloviční­ dobu, s poloviční­ agi dvojnásobnou dobu. Tudí­ž rozdí­l napří­klad 10-30 agi bude mnohem znatelnější­ než třeba 30-50 agi. Minimální­ doba chycení­ by měla být tři vteřiny, na což by mělo stačit 67 agi (pokud jsou uváděný vzorce blbě, tak to bude jiný čí­slo .. ale ten dvojnásobek a polovina jsou určitě správně). Jinak já u charu, co teď expí­m, půjdu za advanced taky hodně agi kvůli pastem, i když by do buildu nebyla vůbec potřeba (leda trochu usnadní­ expení­).

 

edit: http://shovels.wz.cz/prof-ad.xls

Profesor se survivor's rodkou (verze se survivor's mantakem se mi už nechtěla dělat) s fabre a s matyrem vs AD, redukovaný GW redukcí­, poo, tharou a raydrikem. 130 int je vepředu, protože mi to přišlo jako nejčastější­ hodnota u creatora. No a jinak ty hodnoty jsou odstrašují­cí­, s lexou stačí­ na smrt 66 vit :clap:

 

edit2: Bah jsem dement, měl jsem hned na začátku překlep a bylo to celý blbě .. už opraveno.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...