Jump to content
Reborn fórum

Professor Buildy


oggi

Recommended Posts

jenom s tou int u profy .. až tak naprd neni :clap: samozřejmě neni to pivnnost, ale občas je dobře, když někomu hodí­š ví­c SP, občas se hodí­ i lepší­ regen a int ti redukuje sleep, a připočí­tává se k mdef (s dobrejma redukcema je pak hodně rozdí­l int 1 a int 40) ... ale je jasný, že ta int neni potřeba s tí­mhle buildem..

ta str vychází­ skoro každýmu na 20-30.. to je tak optimální­.. ale klidně bych dal i 40, kdyby na to zbyly body..

vit máš hodně možností­: jet low vit kvůli jedný postavě s jednim skillem... přičemž si s tebou ale poradí­ jakejkoliv jinej char co ti dá dost rychle dmg..1-30 vit (mí­sto matyra vzí­t klidně i jinou kartu)

jet mid vit jako kompromis .. dostávat relativně nevelkou dmg od AD, občas ve stunu, ale pořád tě dokáže relativně rychle vyřešit např sonic nebo CT..30- 60+- vit

high vit ... docela hodně životů (nutnost mí­t matyra a i další­ maxHP equip se vyplatí­), trochu soda od AD, ale creatora můžeš relativně dobře vyřešit.. CT a sonic by ti měli dělat spí­še menší­ problémy, páč stun dostaneš málo a stihneš si hodit SW, spálit manu a další­ věci, ale občas si tě daj.. 60-75 vit

ultra VIT... velká soda od AD, opět se vyplatí­ kvůli vysoký vit nosit equip na maxHP a redukce (možná až čistě defenzivní­ equip), asi všem (krom AD s priestem po boku) se budeš smát, docela dost životů, leccos i utankuješ a na asuru ti stačí­ prohodit SP (soul burn a dispell nejsou sto procentní­) - pokud jich máš dost málo :clap: ale to bys měl mí­t skoro pořád (nebo samozřejmě SW).. nepamatuju si teď cast timy bohužel.. 75-120 vit :clap:

 

je to jenom můj názor :clap: a určitě by to někdo jel jinak :clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Uh dí­ky, zase jsem o něco chytřejÄí­, myslel jsem že redukuje. AÂť tu nepostuju ví­ckrát... chtÄl jsem se zeptat co by tak... :clap: Je na GW použitelný caster build profy? Battle profa se mi opravdu jen na funny pvm dÄlat nechce, toho si asi užiju za sageho, ale takový caster se spider web a doublecastem by nemusel byt marný. Popří­padÄ nějaký halfsupport build s nějakou vit

Link to comment
Share on other sites

ultra VIT... velká soda od AD, opÄt se vyplatí­ kvůli vysoký vit nosit equip na maxHP a redukce (možná až čistÄ defenzivní­ equip)
Takže low vit, který umřou mnohem snadnÄjÄ, nemusej nosit redukce? :clap:
Link to comment
Share on other sites

Uh dí­ky, zase jsem o něco chytřejÄí­, myslel jsem že redukuje. AÂť tu nepostuju ví­ckrát... chtÄl jsem se zeptat co by tak... :clap: Je na GW použitelný caster build profy? Battle profa se mi opravdu jen na funny pvm dÄlat nechce, toho si asi užiju za sageho, ale takový caster se spider web a doublecastem by nemusel byt marný. Popří­padÄ nějaký halfsupport build s nějakou vit

 

S timde sem si taky pohraval, ale nevysly by mi skilly na cisty FS a to jsem nechtel. Nicmene jet int 80+, double cast na 5, dispel a pavuciny a myslim si, ze fireboltem by sis mohl dost charu zabit. Akorat pocitej s tim, ze pavucinu ti ohen zrusi.

 

Na GW by urcite platny byl.

Link to comment
Share on other sites

S timde sem si taky pohraval, ale nevysly by mi skilly na cisty FS a to jsem nechtel. Nicmene jet int 80+, double cast na 5, dispel a pavuciny a myslim si, ze fireboltem by sis mohl dost charu zabit. Akorat pocitej s tim, ze pavucinu ti ohen zrusi.

 

Na GW by urcite platny byl.

až takového hybrida určitě ne. Doublecastera jedinÄ s 99+ int, jinak to nemá význam. To už ty body radÄji omezit na dex než na int u takového profa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest David

ja mam v builde na profa par otaznikou a rad by som sa svami otom poradil.

 

1. pri GW builde sa neviem rozhodnut medzi memorize a spider web, som viac za spider web lebo pri planovanej DEX (135+-) a so sufrou a pripadnimi stringami sa uz asi memorize neoplati.

 

2. Spider web, niesom si isty ci je to skill na blizko alebo na dialku, resp. ci to funguje ako pasca alebo sa to kuzli na nepriatela a toho to zastavy. ak to funguje ako pasca tak tento skill z buildu vypustam :-)

 

3. MvP build, ci double casting funguje aj pri hindsighte, tj ze ak mam linku a mlatim hlava nehlava do nejakej prisery (a mam hindsight a aj bolt na lvl 10) tak sa nanu spusti fb 2x alebo ten double casting funguje len na kuzlene bolty.

 

4. niekto tu pisal ze dragonology pridava +na INT kazdim 2. bodom, a ak je to pravda tak mi staci o 5 menej bodou do INT a to je par bodou (tusim 25) a tie sa daju vyuzit v AGI/STR popripade LUK

 

5. INT staci 60 (na regen aj z blesom) alebo sa to uz oplati dotlacit na 70 (lepsi matak) teda ci sa to prejavi nejak vyraznejsie aj na mdef alebo len na matak.

 

6. ci sa z VIT 70 na gw oplati nosit cristal pumpsky alebo uz nejake topanocky s + hp cartou (verit?), alebo popripade sa oplati nosit aj aj a podla potreby ich menit? s menenim by nemal byt problem ak je dost potov, ale nadruhustranu mdef je mdef....

 

dufam ze si to precita nejaky znalec a napise svoj nazor, popripade viac znalcov:-D a ako som tento topik cital tak sa tesim na vase nazory :-) prosim poradte.

Link to comment
Share on other sites

1. pri GW builde sa neviem rozhodnut medzi memorize a spider web, som viac za spider web lebo pri planovanej DEX (135+-) a so sufrou a pripadnimi stringami sa uz asi memorize neoplati.

 

2. Spider web, niesom si isty ci je to skill na blizko alebo na dialku, resp. ci to funguje ako pasca alebo sa to kuzli na nepriatela a toho to zastavy. ak to funguje ako pasca tak tento skill z buildu vypustam :-)

 

3. MvP build, ci double casting funguje aj pri hindsighte, tj ze ak mam linku a mlatim hlava nehlava do nejakej prisery (a mam hindsight a aj bolt na lvl 10) tak sa nanu spusti fb 2x alebo ten double casting funguje len na kuzlene bolty.

 

4. niekto tu pisal ze dragonology pridava +na INT kazdim 2. bodom, a ak je to pravda tak mi staci o 5 menej bodou do INT a to je par bodou (tusim 25) a tie sa daju vyuzit v AGI/STR popripade LUK

 

5. INT staci 60 (na regen aj z blesom) alebo sa to uz oplati dotlacit na 70 (lepsi matak) teda ci sa to prejavi nejak vyraznejsie aj na mdef alebo len na matak.

 

6. ci sa z VIT 70 na gw oplati nosit cristal pumpsky alebo uz nejake topanocky s + hp cartou (verit?), alebo popripade sa oplati nosit aj aj a podla potreby ich menit? s menenim by nemal byt problem ak je dost potov, ale nadruhustranu mdef je mdef....

 

dufam ze si to precita nejaky znalec a napise svoj nazor, popripade viac znalcov:-D a ako som tento topik cital tak sa tesim na vase nazory :-) prosim poradte.

1. Rozhodne oboje, body na o jsou. Dex equip nahradit redukcema a pouzivat memorize.

 

2. Spider web se dava na dalku 5-7 poli(nevim presne, nikdy jsem to nepocital). Targetuje se primo na cil a muzes mi max. dva soucastne.

 

3. double casting vypusti druhy bolt bez ohledu na zpusob vykouzleni.

 

4. Dragonology [LV 5] +20% MATK and DEF, +3 INT (viz nase DB)

 

5. Jsou dva zakladni buildy profesoru. FS/battle ani u jednoho 60-70 int nema vyznam.

 

6. neoplati s VIT 70 dostavas od AD uz dobre slupky a mdef nijak nepomaha redukovat jeho dmg. Ke se vsemu se pocita ze polozis magnet takze na co ti je mdef :)

 

Pokud by ses chtel podrobneji poradit o buildu profesora doporucuji kontaktovat Busvu. Staci zajit do hry a na mainu ho sezenes :)

Link to comment
Share on other sites

...

Takže si tí­m chtěl ří­ct co?

70 INT se na battle profa vyplatí­, není­ to jedinej stat kterej potřebuješ, FSko jede každej ňouma, 99 DEX, 80 VIT, zbytek INT.

 

Ale battle potřebuje, STR, DEX, AGI, INT, ?VIT?.

STR, dává normální­ rány.

DEX, aby něco trefil.

AGI, rychlost íştoku = spam boltů.

INT, sí­la kouzel, boltů.

VIT, aby něco vydržel.

 

Tak si to rozlož, u žádnýho statu ti nevýde nic na 70+ abys něco dělal.

Otázkou zůstavá, zda se to vyplatí­.

To sám neví­m a profa sem jel jako ňouma. :)

Link to comment
Share on other sites

4. Dragonology [LV 5] +20% MATK and DEF, +3 INT (viz nase DB)
MATK a DEF jen proti dragon rase, INT pořád.
5. Jsou dva zakladni buildy profesoru. FS/battle ani u jednoho 60-70 int nema vyznam.
U FS ne, hrát battle je blbost a u hindsight to je málo.
Link to comment
Share on other sites

Takže si tí­m chtěl ří­ct co?

70 INT se na battle profa vyplatí­, není­ to jedinej stat kterej potřebuješ, FSko jede každej ňouma, 99 DEX, 80 VIT, zbytek INT.

Ze bud 99+ jak bylo receno nebo radsi FS /ok

 

u battle profa nema str,dex zadny vyznam, protoze utok je hlavne boltama a na autocast nemusis ani trefit ;]

Link to comment
Share on other sites

No já myslel build, kterej se jak trefí­, tak dá nějakej kritiÄák tou kudlou co padá s RSX, tak zakástí­ nějakej ten bold, jenom bolty sou podle mÄ dost o niÄem.

Ale je každýho vÄc co si dÄlá a myslí­ :)

 

Jen ří­kám, že 70 INT je pro "Battle profa" dobrá volba, protože i tak máÄ 300 MATK.

Se 60 STR už máÄ nějakých 300 ATK+, s nějakou AGI tak 60 dáÄ 175+ ASPD, prostě pohodiÄka :)

 

Akorát neví­m, jestli by to nezabí­jelo až na 99/70 nějak solidnÄ :D

Link to comment
Share on other sites

Tahat všude Soul Linkera jako otrok, protože nic nevydrží­ je opravdu důvod k přispůsobení­ buildu.

Já osobně bych se na SoulLinkera tak z vrchu vyprdl, stačilo mě absolvovat 1st link, po chví­li sem byl tak zhnusenej častým nahazování­m, že sem si radeji založil Acolitu.:)

 

Rozhodně musí­ být hodně humus expit např v magmě naduál se SoulLinkerem, takže bych asi zvolil roli FS, ten aspoň jediný co dělá, že je celou dobu v Cloacku a jinak nahazuje SP, ovšem je težký dopředu ří­ct jestli je budeš mí­t komu dávat. :)

Link to comment
Share on other sites

No já myslel build, kterej se jak trefí­, tak dá nějakej kritiÄák tou kudlou co padá s RSX, tak zakástí­ nějakej ten bold, jenom bolty sou podle mÄ dost o niÄem.

Ale je každýho vÄc co si dÄlá a myslí­ :D

 

Jen ří­kám, že 70 INT je pro "Battle profa" dobrá volba, protože i tak máÄ 300 MATK.

Se 60 STR už máÄ nějakých 300 ATK+, s nějakou AGI tak 60 dáÄ 175+ ASPD, prostě pohodiÄka :)

 

Akorát neví­m, jestli by to nezabí­jelo až na 99/70 nějak solidnÄ :)

 

 

Jen upřesní­m, bez kudly jen pÄstí­ máÄ vyÄÄí­ aspd-> ví­c Äancí­/sec na vypuÄtÄní­ boltu. Můj sage nemá sages diary, takže má 99 int nějakou dex čistÄ na aspd bo nemusí­ ani hitovat a zbytek agi. Sice absolutnÄ závislý na lince, ale hodnÄ funny. Nekecám :)

Link to comment
Share on other sites

Jen upřesní­m, bez kudly jen pÄstí­ máÄ vyÄÄí­ aspd-> ví­c Äancí­/sec na vypuÄtÄní­ boltu. Můj sage nemá sages diary, takže má 99 int nějakou dex čistÄ na aspd bo nemusí­ ani hitovat a zbytek agi. Sice absolutnÄ závislý na lince, ale hodnÄ funny. Nekecám :)

Tak si nÄkdy na testu zkus udÄlat to co sem psal já :P

Třeba já sem něco podobnýho vidÄl expit na Abysí­ch, bez linky :)

Ty Abyse dával za minutu asi :) To boltama nedáÄ ;)

Myslí­m dokonce, že tady ten člověk dal 99 jako první­ po wipu na jednom low-ratu, docela si to dával.

Já bych jel asi:

80 STR

80 AGI

30 DEX

60 INT

 

Neví­m přesnÄ jak to vyleze, nechce se mi to teÄ poÄí­tat :)

KaždopádnÄ Ságe by byl dost o niÄem, protože mu to nevyleze tak dobře, má mí­ř jobů, etc.

Naví­c +30% HP/SP za Advanced Class :D

Link to comment
Share on other sites

Tak si nÄkdy na testu zkus udÄlat to co sem psal já ;)

Třeba já sem něco podobnýho vidÄl expit na Abysí­ch, bez linky :)

Ty Abyse dával za minutu asi :) To boltama nedáÄ ;)

Myslí­m dokonce, že tady ten člověk dal 99 jako první­ po wipu na jednom low-ratu, docela si to dával.

Já bych jel asi:

80 STR

80 AGI

30 DEX

60 INT

 

Neví­m přesnÄ jak to vyleze, nechce se mi to teÄ poÄí­tat :)

KaždopádnÄ Ságe by byl dost o niÄem, protože mu to nevyleze tak dobře, má mí­ř jobů, etc.

Naví­c +30% HP/SP za Advanced Class :D

No, neví­m neví­m, expit na abyssech battlesaga, horÄí­ mí­sto snad nejde nají­t. Battlesage na nÄ nemá flee a umře na jeden brandish :) UrčitÄ to nebylo na nějakém 200maxlevel hr serveru? :P

 

STR battlesage se nikdy nevyrovná linkovanýmu bolterovi v DMGoutputu. Jediná výhoda je, že není­ potřeba duální­ linker. STR battlesage je spí­Ä taková oddechovka od rychlých expů ;). Ale určitě nepatří­ do starého železa, jen je hodnÄ nároÄný na equip, bolter se klidnÄ obejde bez zbranÄ (pokud nemá sage's diary) a nějaký vÄci na int, popř. agi. STR battlesage potřebuje kní­žky, nejlépe dÄlané pří­mo na potvoru, tedy s kombinací­ race/element/velikost karet

 

edit: tuplik: zrovna u STRbattlesaga a STRbattleprofa je naprosto minimální­ rozdí­l, jen má k dispozici ví­c statpointů = o něco ví­c agi, jinak je to praÄÂť jako uhoÄ. Skilly z profa STR battlesaga nijak výraznÄ neovlivní­ (až na double casting). Ale jestli na tom opravdu trváÄ, tak zamÄní­m vÄechna slova "sage" za "professor", nic jiného potřeba mÄnit není­ ;)

Link to comment
Share on other sites

No, neví­m neví­m, expit na abyssech battlesaga, horÄí­ mí­sto snad nejde nají­t. Battlesage na nÄ nemá flee a umře na jeden brandish :D UrčitÄ to nebylo na nějakém 200maxlevel hr serveru? :)

 

STR battlesage se nikdy nevyrovná linkovanýmu bolterovi v DMGoutputu. Jediná výhoda je, že není­ potřeba duální­ linker. STR battlesage je spí­Ä taková oddechovka od rychlých expů :). Ale určitě nepatří­ do starého železa, jen je hodnÄ nároÄný na equip, bolter se klidnÄ obejde bez zbranÄ (pokud nemá sage's diary) a nějaký vÄci na int, popř. agi. STR battlesage potřebuje kní­žky, nejlépe dÄlané pří­mo na potvoru, tedy s kombinací­ race/element/velikost karet

Jsme v sekci Professor Buildy, né Sage Buildy. :)

Link to comment
Share on other sites

Jsme v sekci Professor Buildy, né Sage Buildy. :)

 

NapiÄ Odule, nebo si s ní­m dej pří­mo pvp :) Str není­ Äpatná, ale je spí­Ä na tahání­ vÄcí­ dneska (v dobÄ linky) se už str agi int dex sage/profa nedÄlá. Expit na abyssech se mi nezdá moc pří­jemné, udÄlej si pár týdnů Äas a vyzkouÄej full int agi sageho na goatech nebo na nÄÄem co má sluÄnou weakness na element a uvidí­Ä jak to hezky poleze s linkou. Str agi sage to je jako expit thiefa na auru. Alespoř mÄ by to nebavilo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Takže ja přemejÄlim o nÄÄem takovymhle.

str 34+16 poty

agi 38+22 pasti

vit 72+8

dex 99+21

s blessem

po tehle statech zbejva nakejch 108 bodu

nevim kam je dat

 

equip plne redukcni 2* rosary s aligatorem a smokim

hulka rod s 4*fabre kuli HPckam: D

 

HP okolo 12k

 

s mezmerize a sufrou by mel bejt magnet polozenej za 0,2s

 

s jidlem za 0,1s

 

ve 150 dex stringach (bez BC) 0,08s

 

s dex equipem (140 dex s blesem a jidlem) 0,09

 

ve 150 dex stringach (dex equip) 0,04

 

edit diky takhle sou ty skilly lepsí­

Skilly

Link to comment
Share on other sites

Study 10 nepotřebujeÄ, prereq je jen 9; lightning bolt 5 na nic, staÄí­ 1 prereq; cast time SW 7 a 10 je stejnej, takže můžeÄ ubrat a dát firewall až na lvl 6 (když ten ze study dáÄ do sense), jinak až 7.

Link to comment
Share on other sites

HlavnÄ nemá vůbec význam dávat firewall s INT menÄí­ než 70, jelikož to bude vÄechny missovat.

Takže jsou vpodstatÄ 2 možnosti jak uzpůsobit skilly statům.

 

S INT 70+: SW7, FW7, SC10 a zbytek jsou jen prequizity

S INT pod 70: SW10, SC10, prequizity a zbylé body je úplně jedno kam (ale tak od INT kolem 40 by se dalo uvažovat o FD)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Napadol ma uplne crazy build na Battlecaster Profu tak sa chcem spitat co vy nato...

 

Staty

INT 99++++

AGI 90+ zaokruhlil by som podla aspd

DEX 20-30 len na zjednodusenie expu u mage (s hindsightom nepotrebuje trafit ajtak to zakasti)

STR netreba ajtak sa to bude robit DMG cez bolty

LUK 1... status sux...

zvisok VIT... ak nieco ostane... popripade uplne kaslat DEX

 

Skilly:

bolty a co sa da castit na max

za profu Hindsight, Double Casting, Health Conversion, Dragonology, Study, Spider Web, a SC (koly+na fire...)

proste vsetko co dava + na int alebo nieco co sa hodi

 

Na GW to moc neni ale 4 fun to moze byt zajimave :-)

 

tak ma napadlo ze tu DEX IGnorovat, ved s 1.st class linkou ju ani moc netreba...

Link to comment
Share on other sites

Napadol ma uplne crazy build na Battlecaster Profu tak sa chcem spitat co vy nato...

 

Staty

INT 99++++

AGI 90+ zaokruhlil by som podla aspd

DEX 20-30 len na zjednodusenie expu u mage (s hindsightom nepotrebuje trafit ajtak to zakasti)

STR netreba ajtak sa to bude robit DMG cez bolty

LUK 1... status sux...

zvisok VIT... ak nieco ostane... popripade uplne kaslat DEX

 

Skilly:

bolty a co sa da castit na max

za profu Hindsight, Double Casting, Health Conversion, Dragonology, Study, Spider Web, a SC (koly+na fire...)

proste vsetko co dava + na int alebo nieco co sa hodi

 

Na GW to moc neni ale 4 fun to moze byt zajimave :-)

 

tak ma napadlo ze tu DEX IGnorovat, ved s 1.st class linkou ju ani moc netreba...

 

na tom buildu není­ nic crazy :)

 

 

 

je chyba dex úplně ignorovat, dex také zvyÄuje ASPD, jen má 4x menÄí­ efekt než agi

 

Když vezmeÄ že budeÄ mí­t base agi 90+, tak navýÄení­ agi o 1 bod stojí­ 11 statuspointů, kdežto třeba body v dex 2-11 stojí­ po 2 statuspointech. Tzn. že třeba ubrání­ 2 bodů v agi a jejich investování­ do dex navýÄí­ ASPD ví­c, než kdyby ty body byly v agi. Dex se tedy vyplatí­ až do té doby, kdy je 1 bod dex 4x "levnÄjÄí­" než 1 bod agi, takže minimálnÄ 11 base dex se vyplatí­

 

 

 

SC mi přijde zbyteÄné. Efekt za element ze SC se projeví­ až po 5 sekundách "první­ fáze", v první­ fázi element nemÄní­. Jakmile potvora "zatuhne", tak je boostnutý elementem pouze první­ rána - i při doublecastingu pouze ten první­ bolt, bolt z doublecastingu už jde do původní­ho elementu potvory.

 

RadÄji bych ty body investoval do mindbreaku, který má imho vÄtÄí­ využití­. Sní­žení­ MDEF se vužije u velké spousty potvor. Jen to sebere dost bodů na prequizity, které nevyužijeÄ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...