Jump to content
Reborn fórum

Anime


Thror

Recommended Posts

  • Replies 402
  • Created
  • Last Reply
X/1999, Angel Sanctuary, Gravitation, Fruits Basket, Tokyo Babylon, Loveless, Yami no Matsuei, Sailor Moon, Mononoke-hime, Spirited Away... A na dalÄí­ si nevzpomenu :)

22181[/snapback]

Muzske casti obecenstva bych vetsinu z toho radsi nedoporucoval. Prece jen...shoujo je shoujo ^-^

Link to comment
Share on other sites

Tak já teda taky přispÄju svojí­ troÄkou do mlýna i když už to zdaleka nežeru tak jako dří­v, spí­Ä vůbec...

 

1. Azumanga

2. GitS: SAC

3. Shura no toki

 

z mangy pak seiden RG Veda (jednou se tí­m snad v originále prokouÄu). Inuyasha jako manga taky není­ Äpatná vÄc, hlavnÄ je tam jednoduchá japonÄtina (přecejen cí­lová skupina je ponÄkud mladÄí­ vÄkové kategorie :))

Link to comment
Share on other sites

Serialy:

1. Berserk

2. NGE

3. Elfen Lied - trochu moc krvi ale da sa.

4. Ghost in the Shell Stand Alone Complex 1st GIG

5. Dragon Ball, Dragon Ball Z - moje prve anime najpr som to videl v madarcine potom v nemcine ani jednemu som nerozumel, ale to nevadilo aj tak tam neslo o to co tam hovoria. :mega_shok:

 

Filmy:

1. Grave of the Fireflies - prilis depresivne, nepozerajte to

2-x. vsetky ostatne od Studio Ghibli

Link to comment
Share on other sites

vcera sem KONECNE po mesici dotahl prvnich 26 dilu Inu Yasha a nemoh sem se od toho odtrhnout jakmile sem prisel ze skoly dival sem se na to nepretrzite 6,5h a dneska sem dokoukal zbytek (nemuzu se dockat az budu mit dalsi dily - beeeee proc mam tak pomalej net :mega_shok: )

btw ampere ty krve tam bylo fakt hodne i kdyz ne vic jak v hellsingu ale stejne se me to desne libilo :)

Link to comment
Share on other sites

Vymyslet pořadí­ je tÄžké, zatí­m jsem vidÄl: Akira, Appleseed 2004, Gits (oba filmy), NGE, BPS, Martian Successor Nadesico, Iria Zeiram The Animation, Gunbuster, Hellsing, Intrestella 5555 (obrovský videoklip ^_^), Macross Zero OVA, Gungrave, BLAME!, Hoshi No Koe, a jestÄ pár dalÄí­ch sérií­, které jsem nevidel celé ^_^

 

Edit: Málem jsem zapomnÄl Sakura Wars na AXN s pÄkným dabingem ^_^ a taky cca půlku Samurai7

Link to comment
Share on other sites

Asi by bylo lepÄí­ psát sem jen to, co bylo fakt dobrý. Kdybych jsem mÄl napsat každou anime kravinu, kterou jsem vidÄl, tak se to snad ani do jednoho okna nevejde :) KaždopádnÄ mÄ teÄ napadlo, že by bylo nejlepÄí­ psát jsem TOP 3 Anime a ke každému novému anime, co jeÄtÄ tu nebylo rozebráno napsat malej popisek, o Äem to je a co je na nÄm nejlepÄí­/nejslabÄí­ vÄc. A třeba i hodnocení­ x/10 :) Myslí­m, že by to pomohlo hodnÄ lidem nají­t si právÄ takový anime, který by si zalí­bili.

 

Tady je pár Anime teda ode mÄ:

1.Bleach ... taková bojovka s meči, různé druhy meÄů, hodnÄ skillů s nima a speciální­ íştoky, které opravdu stojí­ za to shlí­dnout. NejsilnÄjÄí­ vÄc .. nauÄenej pří­bÄh a megalomanský souboje 1vs.1. NejslabÄí­ vÄc ... jenom 71 dí­lů zatí­m :rip: ... 10/10

 

2.Naruto ... Taky hodnÄ o soubojí­ch v ninja stylu. Zase jde o "vyvoleného" kluka, který se postupem Äasu stává silnÄjÄí­m a silnÄjÄí­m. No a i vstahy mezi holkama a klukama jsou tam dost dobře vymyÄlený, což pří­bÄhu jen pomáhá. NejslabÄí­ vÄc ... hmm zrovna mÄ nic nenapadá, možná jen nÄkdy troÄku nudnÄjÄí­ retra z minulosti :) ... 10/10

 

3. Full Metal Alchemist ... Celý pří­bÄh je založen na "Fair Trade", jinými slovy, že pokud chcete pomocí­ alchimie něco vyrobit, musí­ se něco obÄtovat. Na zaÄátku se hrdinům stane malá nehod a v průbÄhu pří­bÄhu se snaží­ zvrátit její­ íşčinky. BÄhem toho stihnou zachránit svÄt a podobný ptákovinky. NejlepÄí­ je na tomhle anime propracovanej pří­bÄh. NejslabÄí­ bude asi absence milostného vztahu, ale co už ;o) ... 9/10

 

P.S: Hledám nové a kvalitní­ anime seriály, tak snad mi pomůžete nějakej nají­t.

P.P.S: No možná jsem k nÄkterýmu anime napsal nějakou ptákovinu, ale psal jsem to narychlo, tak se nedivte :D

Link to comment
Share on other sites

...ludia neviete konkretne poradit prosim niake anime, ktore je velmi depresivne, pochmurne, smutne, napinave, zahadne...(asi uz z toho viete ake mam na mysli :) )...a potom este niake na styl Ghost in the shell, Wonderful days, Blood the last vampire a prip. tiez Wolfs rain...ehm tazko sa to vysvetluje co presne chcem :) dakujem Vam... ^ ^

 

EDIT : a este pre tych, ktori poznaju dost dobre a dost vela anime poradte ak viete ako sa vola toto anime, ja som ho nasiel v jednom metalovom videoklipe a vyzeralo velmi lakavo ;) ...

...screeny : 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

(snad som ich spravil rozoznatelne)

Link to comment
Share on other sites

OMFG !! nekecejte ze nikdo neznate Excel Sagu !! Je to naprosto genialni silena komedie s velmi tragickym koncem!! V hl. rolich je Excel (divka co po vystudovani stredni skoly zacina pracovat pro tajnou organizaci ,ktera chce ovladnout svet) , jeji Äéf , do kteryho je beznadejne zamilovana a jeji partacka, ktera je princezna neznámé vesmí­rné rasi a neustále omdlí­vá , pri cemz kasle krev.

 

Exel saga je od stejného autora ,jako take velmi blaznive Puni puni poemi, kde hlavni hrdinka ,,morfuje,, za pomoci mrtve ryby.

 

 

21945[/snapback]

 

Hele po precteni tohohle postu jsem se fakt musel chlamat. Uz vim proc nekoukam na anime. Precti si to, porozmejslej nad obsahem a pak mi rekni.... neni to uplne uhozeny? Podobnej dej maj i venezuelsky telenovely.

Link to comment
Share on other sites

Hele po precteni tohohle postu jsem se fakt musel chlamat. Uz vim proc nekoukam na anime. Precti si to, porozmejslej nad obsahem a pak mi rekni.... neni to uplne uhozeny? Podobnej dej maj i venezuelsky telenovely.

22550[/snapback]

 

mno jeden by se divil, ale vis ze nemas pravdu? Tedka prave skoukavam Excel Sagu a musim s tebou souhlasit je to uhozene, ale proc veci uhozene hazet do stejneho pytle jako venezuelske telenovely ktere s excel sagou maj spolecny akurat tak skutecnost ze je tam jednostranni milostny vztah. Dal usuzuji z tveho postu ze anime posuzujes jenom ze strany popisu Excel sagy, coz je kravina takova ze se mi nechce verit ze nekdo kdo je schopnej racionalne uvazovat ji kdy vypustil z hlavy a napsal na verejne forum. Skouknul sem uz nejake to anime a musim rict,ze z hlediska dejove linie sou mnohe anime mnohem hodnotnejsi nez velke mnozstvi programu, ktere davaji v televizi.

 

Timhle postem nechci zacinat flamewar v tomhle topicu ani nikde jinde je to ciste jen muj nazor na predesly post.

 

A nakonec otazka na zamysleni: Muze nekdo posuzovat neco co jeste neprozkoumal dostatecne?

Link to comment
Share on other sites

A nakonec otazka na zamysleni: Muze nekdo posuzovat neco co jeste neprozkoumal dostatecne?

22634[/snapback]

 

...suhlasim s Tebou, a som tiez toho nazoru ze sa anime neda posudzovat len podla jednoho filmu alebo jednej casti serialu, je dobre a horsie anime a anime ktore sa Ti paci a ktore nie...hh ked sa Ti ale niake nepaci alebo zda uhodene, nemusis ho hned prirovnavat k niakej telenovele :) skus si pozriet niake anime co tu ludia napisali ako ich najoblubenejsie a mozno zmenis nazor...

Link to comment
Share on other sites

Njn, je jasny, ze cloveku, kterymu se anime/manga nelibi budou pripadat ty namety o nicem :) Uz jsem se snazil mnohokrat "naverbovat" lidi na anime a vetsinou to skoncilo tak, ze si o mne od ty doby zacali myslet jeste horsi veci x)

Link to comment
Share on other sites

22634[/snapback]

 

Ne, pochopil si me spatne :) Nic sem neposuzoval ani nesrovnavam s televizi. Anime sem videl asi tak 4 kousky a nerikam, ze se nepodivam jeste na dalsi. Nicmene treba jiz zminena princezna Mononoke ci jak se to presne jmenuje me nebavila ani 20 minut. FF jednicka se mi libila, FFACH uz tak moc ne. A to posledni co sem videl uz nevim, ale taky zadnej zazrak. Mam doma ted pripraveny asi 3 dalsi, tusim Rurouni Kenshin a jeste neco co uz nevim jak se jmenuje. Nelibi se mi styl ala pokemon, ale to je jina vec. Ja jsem pouze reagoval na:

 

"OMFG !! nekecejte ze nikdo neznate Excel Sagu !! Je to naprosto genialni silena komedie s velmi tragickym koncem!! V hl. rolich je Excel (divka co po vystudovani stredni skoly zacina pracovat pro tajnou organizaci ,ktera chce ovladnout svet) , jeji Äéf , do kteryho je beznadejne zamilovana a jeji partacka, ktera je princezna neznámé vesmí­rné rasi a neustále omdlí­vá , pri cemz kasle krev.

Exel saga je od stejného autora ,jako take velmi blaznive Puni puni poemi, kde hlavni hrdinka ,,morfuje,, za pomoci mrtve ryby."

 

Tak tohle mi prijde fakt ujety a ne genialni stejne tak jako venezuelsky telenovely. Bohuzel babca mi semtam vypravi "dej" a tam se stavaj stejne neuveritelny veci :) Ale genialni silena komedie s velmi tragickym koncem asi jinak ani vypadat nemuze.

 

Nic proti anime. Smrt venezuelskym telenovelam!

Link to comment
Share on other sites

Njn, je jasny, ze cloveku, kterymu se anime/manga nelibi budou pripadat ty namety o nicem :) Uz jsem se snazil mnohokrat "naverbovat" lidi na anime a vetsinou to skoncilo tak, ze si o mne od ty doby zacali myslet jeste horsi veci x)

22733[/snapback]

 

mno verbovat lidi neni tak slozite...staci trosku znat cloveka a nahodit mu styl kterej by se mu moh libit...a potom to de dolu vodou clovek sce dalsi, zacne sam shanet a hned je dalsi fanousek na svete. Ale musis vystihnout zanr....jednoho sem na anime dostal pomoci elfen liedu :) (kdo videl vi o cem mluvim)

Link to comment
Share on other sites

Njn, je jasny, ze cloveku, kterymu se anime/manga nelibi budou pripadat ty namety o nicem :) Uz jsem se snazil mnohokrat "naverbovat" lidi na anime a vetsinou to skoncilo tak, ze si o mne od ty doby zacali myslet jeste horsi veci x)

22733[/snapback]

 

Asi si je verboval na spatne veci... .)

Link to comment
Share on other sites

Njn, je jasny, ze cloveku, kterymu se anime/manga nelibi budou pripadat ty namety o nicem :) Uz jsem se snazil mnohokrat "naverbovat" lidi na anime a vetsinou to skoncilo tak, ze si o mne od ty doby zacali myslet jeste horsi veci x)

22733[/snapback]

Tak keÄ verbujeÄ spolužiaÄky na Bible Black sa nediv že si o tebe myslia zlé veci :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Co takhle zpatky k puvodnimu tematu:

 

TOP5: (to je tezky, kvalitnich veci je strasne moc) :)

1. Slayers

2. Junni Kokki

3. Crest/Banner of the Stars

4. Tenchi Muyo

5. Full Metal Panic

 

Z kvalitnich DELSICH (50 dilu plus)veci co jsem tu zatim nevidel napsane:

Hunter X Hunter (zhruba neco jako Naruto, ale ja tvrdim, ze lepsi)

City Hunter

You Are Under Arrest

Hikaru no Go

 

Nekdo tu chtel neco temneho.. zkus Trinity Blood je to neco jako Hellsing (ale jen neco jako, ne Hellsing).

 

K te zflamovane Excel Saga serii, to je predevsim parodie, samozrejme ze i hlavni namet neco napodobuje (i kdyz podle mne je ke koukani tak prvni pulka serie)

Link to comment
Share on other sites

ok, tak moje Top3...

 

1. Cowboy Bebop (a Ed je bezkonkurencne moje nejoblibenejsi anime postava :) )

2. Samurai Champloo

3. Fullmetal Alchemist

 

dal uz se spatne urcuje poradi, tak jenom vypis...

 

Neon Genesis Evangelion, Kimi Ga Nozomu Eien, My Hime, Noir, Full Metal Panic Fumoffu :), Air, ...

Link to comment
Share on other sites

Yenifer, stahni si nekde prvni dil a potom si o tom muzeme promluvit. A nemusis se bat, ze je to jen o vstazich je to klavne komedie a ja mam rad anime pri kterych se muzu poradne zasmat. Pokud porovnavas s telenovelou (mluvim o spouste vstazich) tak se doporucuji podivat treba na Kanon (moc pekny, myslim ze sem u toho i brecel) nebo Love Hina XD .

 

Excel Sagu bych spis zanrove porovnaval s ... Azumanga Daioh? ChibiChaniny copanky /rice

 

A asi pred dvema mesici jsem videl prave Love Hinu prvni serii (myslim ze je jich vic) . Tak abych vam o tom neco rekl.

 

Je to o klukovi, ktery se za urcitych okolnosti je nucen nastehovat do zenskych lazni (je to spis takovej hotel postavenej kolem termalniho pramene ) , kde se snazi uplatnit, jako vedouci, aby mohl splnit slib, ktery dal sve jedine lasce v 8letech : dostat se na tamni skolu. A vse by bylo pomerne snadne, ked by s nim v tom dome nebydlelo asi 6 divek, s kterymi se neustale dostava do ruznych problemu. Navic jedna z tech divek muze byt prave ta, co si s nim dala ten slib! Je to jeden z tech serialu, ktere vam skutecne odlehci den :) .

 

Max je 5 hvezdicek.

 

Romantika ****

Sex 0

Akce *

Humor ****

Napeti 0

Link to comment
Share on other sites

Anime verze LH? Ostuda skvelyho dila. Manga je minimalne 100x lepsi nez anime.

23529[/snapback]

Kde vlastne vÄetku tu mangu bereÄ...u náÄ predávajíş len nemecky preložené komixy...ÂťaháÄ to z netu? (gimme link :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...