Jump to content
Reborn fórum

Assassin-buildy


medved

Recommended Posts

  • Replies 428
  • Created
  • Last Reply

mno moj build je trosku zvlastny ... dex katar sin

staty PvM:

str ~90+10

agi ~90+10

vit 1+nieco

int 1+nieco

dex 40+10

luk zvysok, okolo 26-29

 

skilly:

thief: vsetko okrem hide, ten ostal na lvl 8

sin: katar mastery, sonic blow, grim na plno, ostatne podla uvazenia (mam tam nejaky ten enchant poison a podobne)

 

equip:

take zakladne veci v style crystal pumps, whisper, chainmail s pickym, matyr, 2x glove s coboldom

hlavna cast equipu je jur[3] / katar[2] so sidewinder kartou a niecim dalsim

konkretne teraz skusam s +8 hybrid critical ancient jur[3] (sidewinder, ss, mummy), ale na vacsinu monstier je ta mummy zbytocna, takze bud hybrid critical katar, alebo tu mummy nahradit niecim inym (andre, dalsia ss, race / element modifikator karta, ...)

aspd to ma okolo 170 bez awaku, ale cele je to zvysene tymi doubleattackmi zo sidewindera, kedze v polovici pripadov da dohromady 3 rany miesto beznych 2

crit rate je nieco cez 50% (s ss-kou), takze v priemere vychadza kazda druha rana doubleattack a kazda stvrta critical, kedze mam hit okolo 170-180, tak triafam prakticky kazdu ranu (s vynimkou zopar specialnych monstier)

 

vyhody: na PvM je to nieco medzi dagger sinom a crit sinom (slabsie ako prvy, silnejsie ako druhy), na PvP (zatial nemam vela skusenosti) by to malo byt taktiez nieco medzi (slabsie nez crit, silnejsie nez dagger). vyhody su ze sonic a grim trafia skoro vzdy (takze su normalne pouzitelne), nevyhody su proti high-def / high-agi postavam (kedze crit rate je nizsi nez u crit sinov). zatial som to neskusal, ale mohol by robit pekne "crit" locky na postavy typu knecht/crus/priest

 

edit: toto je najma PvM build, pre PvP/GW treba jednoznacne vit (na ukor bud str alebo agi)

Link to comment
Share on other sites

Prva vec, bonusy niesu take ako si pisal :lol: pokial myslis aj bonusy z veci to je nieco ine. Druha vec, PvP build je to dost slaby lebo msa nizku vit, dostanes stud/sleep/whatever v podstate prvou ranou. Dalej sidewinder... efektivne ti znizuje sancu na kriticky zasah o polovicu, kedze doubleattack sa prepocitava pred criticalom, daj tam radsej nejaku ss/andre/whatever, alebo ak chces ist viac na doubleattack nez na crit tak tam daj nejaku zbran co zvysuje utok/race mod/elem mod/whatever.

 

Edit: PvM vymenene za PvP :(

Link to comment
Share on other sites

Prva vec, bonusy niesu take ako si pisal :lol: pokial myslis aj bonusy z veci to je nieco ine. Druha vec, pvM build je to dost slaby lebo msa nizku vit, dostanes stud/sleep/whatever v podstate prvou ranou. Dalej sidewinder... efektivne ti znizuje sancu na kriticky zasah o polovicu, kedze doubleattack sa prepocitava pred criticalom, daj tam radsej nejaku ss/andre/whatever, alebo ak chces ist viac na doubleattack nez na crit tak tam daj nejaku zbran co zvysuje utok/race mod/elem mod/whatever.

387[/snapback]

PvM build nepotrebuje vit ... asi si myslel PvP nie ?

Aj ked sidewinder znizuje crit stale bude davat viac ako crit katar .. ten DA prebije v dmg critical (okrem par high def potvor typu solider) takze by som to nebral ako znizenie critu.

Crit potom zvysuje dmg u zvysnych 50% utokov ktore nevyjdu ako DA.

Osobne by som asi nakombinoval Sidewinder + SS + Race/Property/Size karty ... a tych 40 luk asi

 

Na GW ale imho bude sidewinder nanic ... predsa len pri sonicu ti nepomoze a pizlikat niekoho asi nebude to prave. Ale vysoka dex sa hodi na grim a sonic aj ked 40 je este malo .. aspon 50. A samozrejme potom dat ale aspon 50 vit.

Link to comment
Share on other sites

Ako, ked bude mat dex aj s bonusami 50 (tzn pre sina je to 42+8 za bonusy z povolania) tak mu to bude bohate stacit na 90% potvor. Odskusane s daggersinom, zatial jedina potvora ktoru som mal problem trafit bol stormy :( na baphovy som este nebol :lol:

A s tym crit to zle pocitas, crit mu vyjde v podstate len 1/4 zasahov kedze ma 50% double, a z tych 50% co double neda je len 50 % crit tzn 1/4 :( A ano do PvP mu bude sidewinder nanic, hlavne proti highdef postavam.

Link to comment
Share on other sites

tie bonusy boli aj s equipom

dalej ako kya spravne pisal, tu ss tam mam koli zvyseniu crit aspon na 1/4 zasahov, pokial mas prebytok sidewinderov tak samozrejme nie je problem urobit si na kazdy element/race zvlast zbran (bez tej ss) co da celkovo viac damagu nez to co ziskam na criticaloch, ale skus si prepinat rozumne viac zbrani. toto je jedna univerzalna a navyse aspon cosi to kompenzuje pre high-def potvory

build co som pisal je samozrejme PvM (zabudol som dodat, ale samozrejme s vit 1 to nemoze byt GW build)

inac myslim si, ze viac luk by nebolo zle, ale to by chcelo obetovat bud agi, alebo str. menej agi = menej flee a aspd, menej str = menej dmg. kedze luk ma vyznam najma pre elementarne katary, rozhodol som sa ze si ho dam menej a radsej pretrpim menej criticalov s elementom. da sa to obist bud pomocou nejakeho endow slave, alebo (ak je clovek mimoriadne bohaty a ma vela sidewinder kariet) race/element kartami

co sa tyka PvP, tak si stale myslim ze sidewinder ma vyuzitie, proste hodis na zem venom dust a drzis ho na mieste, pri tom by DA malo dost pomoct, kedze prakticky zvysi ASPD o 1/3

ohladom PvP/GW buildu, tak tam treba obetovat nejaku agi a pripadne str na ukor vit

Link to comment
Share on other sites

A s tym crit to zle pocitas, crit mu vyjde v podstate len 1/4 zasahov kedze ma 50% double, a z tych 50% co double neda je len 50 % crit tzn 1/4 :)

395[/snapback]

Ano ale ten double attack da viac dmg ako crit takze aj ked das crit len 1/4 zasahov tak budes davat celkovo viac dmg ako bez sidewinderu. Myslel som to tak ze ten crit je ako taky maly bonus na zostavajuce utoky.

 

A tych 50 dex som myslel na gw nech trafis so sonicom, grimom, breakerom, atd high agi postavy.

 

.... pokial mas prebytok sidewinderov tak samozrejme nie je problem urobit si na kazdy element/race zvlast zbran (bez tej ss) co da celkovo viac damagu nez to co ziskam na criticaloch, ale skus si prepinat rozumne viac zbrani...

413[/snapback]

Mas pravdu to s tou 1 ss som napisal hlupost ... sidewinder + race/property karty bez ss vyjdu lepsie

 

Na GW ten aspd zvyseny o 1/3 neviem ako myslis .. DA myslim funguje ako 1 normalny utok len da zdvojeny dmg.

Link to comment
Share on other sites

Jj DA tak funguje, pokial osm to spravne pochopil. Ale ide o to ze highdef postavy ten DA nebudu ani citit, pretoze im da minimum dmg (mlatil som do plechovky a daval som mu priemerne ta3k 60 - 70 dmg jednou ranou co znamena ze DA mu dal cca 160 - 200 dmg, testovane na Dual dager, cize tam moze byt trocha iny dmg s katarmi)

K tomu dex, sak ano 50 aj s bonusami je tak akurat :)

Link to comment
Share on other sites

mno moj build je trosku zvlastny ... dex katar sin

staty:

str ~90+10

agi ~90+10

vit 1+nieco

int 1+nieco

dex 40+10

luk zvysok, okolo 26-29

 

skilly:

thief: vsetko okrem hide, ten ostal na lvl 8

sin: katar mastery, sonic blow, grim na plno, ostatne podla uvazenia (mam tam nejaky ten enchant poison a podobne)

 

equip:

take zakladne veci v style crystal pumps, whisper, chainmail s pickym, matyr, 2x glove s coboldom

hlavna cast equipu je jur[3] / katar[2] so sidewinder kartou a niecim dalsim

konkretne teraz skusam s +8 hybrid critical ancient jur[3] (sidewinder, ss, mummy), ale na vacsinu monstier je ta mummy zbytocna, takze bud hybrid critical katar, alebo tu mummy nahradit niecim inym (andre, dalsia ss, race / element modifikator karta, ...)

aspd to ma okolo 170 bez awaku, ale cele je to zvysene tymi doubleattackmi zo sidewindera, kedze v polovici pripadov da dohromady 3 rany miesto beznych 2

crit rate je nieco cez 50% (s ss-kou), takze v priemere vychadza kazda druha rana doubleattack a kazda stvrta critical, kedze mam hit okolo 170-180, tak triafam prakticky kazdu ranu (s vynimkou zopar specialnych monstier)

 

vyhody: na PvM je to nieco medzi dagger sinom a crit sinom (slabsie ako prvy, silnejsie ako druhy), na PvP (zatial nemam vela skusenosti) by to malo byt taktiez nieco medzi (slabsie nez crit, silnejsie nez dagger). vyhody su ze sonic a grim trafia skoro vzdy (takze su normalne pouzitelne), nevyhody su proti high-def / high-agi postavam (kedze crit rate je nizsi nez u crit sinov). zatial som to neskusal, ale mohol by robit pekne "crit" locky na postavy typu knecht/crus/priest

386[/snapback]

 

Me se nezda moc zvlastni protoze jako si cross pak budes delat deadly potiony jejich sance zavisi na dex a luk. takze ja bych akorat dal agi na 82 a zbytek dal do luk

Link to comment
Share on other sites

Me se nezda moc zvlastni protoze jako si cross pak budes delat deadly potiony jejich sance zavisi na dex a luk. takze ja bych akorat dal agi na 82 a zbytek dal do luk

445[/snapback]

zvlastny imho je, pretoze je to sin a nie sin cross. kedze na sin crossa najprv musis urobit rebirth, tak tento build nemusis nutne pouzit ked budes chciet crossa na poison. pokial sa neplanujes zucastnovat GW ako sin, tak je najlepsie ist nieco rychlo expiace (a to je tusim DD sin) a az po rebirthe ist tie staty co chces mat ako cross

 

ad. aspd pri sidewindrovi: hlasi sa nejaky dobrovolnik na test v PvP? (neviem inac ako to otestovat. jedine ci dokazem locknut so sidewindrom a bez neho, pripadne do toho nejake quag/slow)

Link to comment
Share on other sites

mno moj build je trosku zvlastny ... dex katar sin

staty:

str ~90+10

agi ~90+10

vit 1+nieco

int 1+nieco

dex 40+10

luk zvysok, okolo 26-29

 

skilly:

thief: vsetko okrem hide, ten ostal na lvl 8

sin: katar mastery, sonic blow, grim na plno, ostatne podla uvazenia (mam tam nejaky ten enchant poison a podobne)

 

equip:

take zakladne veci v style crystal pumps, whisper, chainmail s pickym, matyr, 2x glove s coboldom

hlavna cast equipu je jur[3] / katar[2] so sidewinder kartou a niecim dalsim

konkretne teraz skusam s +8 hybrid critical ancient jur[3] (sidewinder, ss, mummy), ale na vacsinu monstier je ta mummy zbytocna, takze bud hybrid critical katar, alebo tu mummy nahradit niecim inym (andre, dalsia ss, race / element modifikator karta, ...)

aspd to ma okolo 170 bez awaku, ale cele je to zvysene tymi doubleattackmi zo sidewindera, kedze v polovici pripadov da dohromady 3 rany miesto beznych 2

crit rate je nieco cez 50% (s ss-kou), takze v priemere vychadza kazda druha rana doubleattack a kazda stvrta critical, kedze mam hit okolo 170-180, tak triafam prakticky kazdu ranu (s vynimkou zopar specialnych monstier)

 

vyhody: na PvM je to nieco medzi dagger sinom a crit sinom (slabsie ako prvy, silnejsie ako druhy), na PvP (zatial nemam vela skusenosti) by to malo byt taktiez nieco medzi (slabsie nez crit, silnejsie nez dagger). vyhody su ze sonic a grim trafia skoro vzdy (takze su normalne pouzitelne), nevyhody su proti high-def / high-agi postavam (kedze crit rate je nizsi nez u crit sinov). zatial som to neskusal, ale mohol by robit pekne "crit" locky na postavy typu knecht/crus/priest

386[/snapback]

 

 

S tak malou vitalitou je v PvP dost možné že se zabijeÄ už o Reflect Cruse pokud tohle plánujeÄ nasadit do GW tak by bylo dobré alespon trochu ví­c bodí­ku do vitality...

KaždopádnÄ do pvm možná zajimavé

Link to comment
Share on other sites

Pridam jsem svuj build. Znicil jsem par Sinu, ale nakonec jsem se dopracoval k tomu, ze takhle mi to sedi nejvic ;).

Nevyhodou je nemala narocnost na equip (po [ /omg ]u to nebude uplne snadne), stejne jako mala pravdepodobnost, ze s takovym buildem zabijete DEX postavy (Hunter, Bard, Dancerka). Problemem je i dobre postaveny Crus, ktery vas sice neda, ale ani vy ho.

Vyhodou je, ze krome vyse zmineneho zabijete uplne vsecko (pri vhodne zvolene strategii), snad jen Wiz na vyssim lvlu s dex>100 muze delat problemy. Tak a ted ten build (staty jsou bez bonusu z jobu):

 

STR 80 (tak akorat vzhledem k ostatnim statum)

AGI 80 (bohate staci - DEX buildy trefi i AGI 99)

VIT 50 (vic HP a nejaka ta redukce dmg se hodi)

INT 1 (chvilkama to bude malo, ale da se)

DEX 40 (jen kvuli Sonic Blow)

LUK 36 (nikdy ne vic - o kritikal 100% se postara equip)

 

zbyde 19 skill bodu

 

Nezbytnosti je Triple Critical Jur a 2x Kobold Card, idealne asi v Rosary. Hodi se i ostatni doplnkova vybava jako Angel Wing (nebo Helm) apod. Dohromady by to melo dat critical 50, takze z katarem 19 kritikalu z 20 ran. Enjoy :rolleyes:

 

edit: Nedavno jsem zjistil, ze jsem pouzil spatny kalkulator a vysledek bude muset byt kvuli jinym bonusum s jobu trosku jiny. Takze to berte jen hodne priblizne, konkretni podobu dam dohromady u sve postavy po [ /omg ]u...

Link to comment
Share on other sites

Guest Nabuchanezar
Critical Assassin planuju nasadit hned po [ /omg ]u:)

Str 82+8=90

agi 80+10=90

vit  38+2=40

int 2+4=6

dex 22+8=30

luk 50+0=50

277[/snapback]

Mno fuj luk?? mno fuj

 

str 72+8

agi 80+10

vit 60

dex 40+

luk 1

int 1

 

:D

 

na co luk karty karty karty, co netrefis dexem nasadis jur:D

 

vice ci mene muzete prohodit atributy dex a vit

 

respektive jeste se da build upravit ze snizite vit na 40 a prisypete par bodiku aby byl na 90:d

 

str 90

agi 90

dex50

vit 40

int 1

luk1

 

sonic 10

3x ss + 2x kobold

jur

infiltrator

peco peco

matyr

 

150 WP

100BP a pojd:D

Link to comment
Share on other sites

Mno fuj luk?? mno fuj

 

str 72+8

agi 80+10

vit  60

dex 40+

luk 1

int 1

 

:D

 

na co luk karty karty karty, co netrefis dexem nasadis jur:D

 

vice ci mene muzete prohodit atributy dex a vit

 

respektive jeste se da build upravit ze snizite vit na 40 a prisypete par bodiku aby byl na 90:d

 

str 90

agi 90

dex50

vit 40

int 1

luk1

 

sonic 10

3x ss + 2x kobold

jur

infiltrator

peco peco

matyr

 

150 WP

100BP a pojd:D

575[/snapback]

 

Tenhle build ti dle mého názoru rezseká jakýkoli crit asasin s podobnou vybavou jakou si posal ;):D

Link to comment
Share on other sites

imho sin pouzivajuci katary by mal mat aspon nejaky luk. hlavny zmysel katarov je 2x crit rate, takze nevyuzit to je dost plytvanie, to uz radsej DD sin a katary len velmi obcas (na grim/sonic) a potom uz nejake rozumne (tj. ziadne SS, ale nejake race/element/atk karty)

Link to comment
Share on other sites

Ako DD sin sa najlepsie expi s katarom a cez grim, kedze moze chodit masovo na HO alebo alarmy, hned ako dostane grima do ruk. Zohnat poriadnu dagger vybavu je dost problem, uz len zohnat 4x elementarne dyky je vopruz. Odskusane.

A ked chces ist katarsina, tak nedavat do luk ziadne body neviem neviem, budes mat strasny problem s tym ze bez ss nedas ani jeden crit :D (prehanam ale aj tak)

Link to comment
Share on other sites

ulo > pises zadne SS; treba mne v mem buildu jde o to maximalne usetrit na LUK, abych mohl dat body jinam; je to ciste crit build a tomu je podrizene vsechno; jet crit ciste pres LUK mi neprijde tak super - znamena to mensi ostatni atributy a to mi vubec nesedi.. Ale at si kazdy jede co chce, ja jen nabidl svoji verzi :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...