Jump to content
Reborn fórum

Assassin Cross-buildy


medved

Recommended Posts

Plánuju nasadit SB sinXe na GW a chtÄl bych poradit s buildem. Zatí­m to plánuju takto:

STR 76+14 (možná by Älo ví­ce)

AGI 1+15  (myslí­m že není­ třeba)

VIT 47+3  (aby něco vydržel)

INT 99  (možná by Älo i ménÄ)

DEX 1+10  (taky netřeba, s criticalem se vždy trefí­)

LUK 38+8  (se dvÄma Kobold C. to je dostaÄují­cí­ - 45.6 crit.)

 

Výsledné HP je 12k a SP 1089, v equipu 2x Ring s Kobold C., Hard (Pupa C.) Chain Mail, Boots s Verit C. a Triple Bloody Jur (3x Hydra C.).

Build jsem se snažil zamÄřit na ví­ce typů boje, a tak i když převažuje SB, je build snad použitelný i bez nÄj dí­ky criticalu.

Jestli byste na tomto buildu něco zmÄnili, nestyÄte se a napiÄte svůj názor  :P

14730[/snapback]

 

Nic proti ale tohle je asi ten nehorsi sinX build co jsem kdy videl :)

Zkus si nejdriv rozmyslet co od nej cekas, ono zamerovat se na vice typu boje muze byt sice pekne na PvM kde se pak clovek nezblazni z pouzivani jen jednoho nebo dvou skillu ale na GW to teda neni nic moc :confused1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 474
  • Created
  • Last Reply

STR 76+14 (možná by Älo ví­ce)

 

AGI 1+15 (myslí­m že není­ třeba)

Na SBr OK, na cokolvek ine nepouzitelne koli mizernemu ASPD

 

VIT 47+3 (aby něco vydržel)

Lepsie dat aspon 57, ked uz GW build

 

INT 99 (možná by Älo i ménÄ)

Premrstene, na SBr 92~96 podla equipu, ono na 90+ su staty dost drahe, ;epsie investovat inam.

 

DEX 1+10 (taky netřeba, s criticalem se vždy trefí­)

Crit, necrit netrafis ani Fabre. S SBr budes stale missovat fyzicku cast utoku. Minimum je 40Dex, aj v tomto pripade sa rata 4xmummy v Main Gauche.

 

LUK 38+8 (se dvÄma Kobold C. to je dostaÄují­cí­ - 45.6 crit.)

Malo na natural aj equip crit sina.

 

Rozhodni sa, bud SBr alebo EDP. Ak SBr tak max INT, max STR, hodne VIT, 40Dex, AGI a LUK1.

Link to comment
Share on other sites

AGI 1+15  (myslí­m že není­ třeba)

DEX 1+10  (taky netřeba, s criticalem se vždy trefí­)

LUK 38+8  (se dvÄma Kobold C. to je dostaÄují­cí­ - 45.6 crit.)

 

14730[/snapback]

S Agi1 je zbyteÄné dávat body do LUK, protože jak už nÄkdo psal, tak aspd bude mizerná. Ty body dej do dex, int dej o pár bodů menÄí­ a dej to zase do dex pří­padnÄ co zbyde do vit...a máÄ dobrej build :confused1:

Na lvl98 by to vyÄlo bez equipu např. takto: Str81+9 Agi1+15 Vit47+3 int91+0 Dex40+10 Luk1+8. A když seženes něco co ti dá jeÄtÄ 4 body do int, tak dostaneÄ dalÄí­ bonus k matk.

Link to comment
Share on other sites

podle mne kdyz uz se pojede hodne int tak proc tak moc str a agi spis vice vit

 

str 30

agi 50

vit 50

int 80

dex podle chuti :confused1:

luk podle chuti :)

14742[/snapback]

No, Soulbreaker(/Destroyer) zavisi na INT a na STR, proto tolik STR a navic pomuze i v expeni a unese vic potu...

Link to comment
Share on other sites

... A když seženes něco co ti dá jeÄtÄ 4 body do int, tak dostaneÄ dalÄí­ bonus k matk.

14741[/snapback]

 

mAtk nema ziady vplyv na dmg SBr, pocita sa to cisto od velkosti INT a nie mAtk, kde kazdy Int bod dava cca +100dmg.

Ak pojde teda SBr build tak jedine +Int equip. (earring, elder willow resp. Incubus Sucubus combo :confused1:, haedongum) Koboldov si odloz na Kapra quest ;)

 

ak neverite ten mAtk, je to overene cez Gospel. Rozdiel dmg pri mAtk 600 a 1200 = 0, naopak rozdiel s +20Int cca +2000dmg

 

podle mne kdyz uz se pojede hodne int tak proc tak moc str a agi spis vice vit

 

str 30

agi 50

vit 50

int 80

dex podle chuti :)

luk podle chuti :P

14742[/snapback]

 

Mno bud jedno alebo druhe, kombinovat to nema zmysel. Upozornujem AGI sa nejde ako obranny status ale ako ASPD boost. btw. aj s AGI 1 (skill perfect dodge + mocking muff/manteau) ta v PvM bude missovat dooost monstier.

 

No, Soulbreaker(/Destroyer) zavisi na INT a na STR, proto tolik STR a navic pomuze i v expeni a unese vic potu...

14746[/snapback]

 

Ano STR treba pomerne dost, jednak na weight limit, ale pocita sa z nej aj dmg fyzickej casti SBr a hlavne na skill Meteor assault + dalsie doplnkove skilly (grimtooth, sonic ...)

Link to comment
Share on other sites

Tak uznávám, že jsem u toho buildu asi moc nepřemýÄlel a jaksi mi unikla ta DEX... :P

Mno jinak jsem zatí­m z toho, co jste tu psali, sesmolil tohle:

STR 81+9 = 90

AGI 1+15 = 16

VIT 56+6 = 62

INT 90+15 = 105

DEX 37+10 = 47

LUK 1+9 = 10

 

Snad už je to lepÄí­ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Mno ja kdybych jel sinX tak to pojedu asi takhle

 

str 79 + 9 (+2 kobold c.)

agi 64 + 15

vit 59 + 3

int 12

dex 40 + 10

luk 50 + 8 (+2 rosary[1])

 

Teoreticky to vychazi na 12k HP ( :) ) 500+ SP, flee 218 bez whispera, APSD 173 s awakem

 

Ze skillu pak urcite meteor assault a enchant DP

9503[/snapback]

 

 

cauvec bych rekl ze mas moc luk stacilo by 36-37 a zbytek vyhnat koboldem + 3xSS to pak mas cca 49,8 cri hit rate => katar 2x to mas pak 100procent pokud se pletu tak me opravte :whistling:

 

edit : ja bych videl svuj build takto jako cri sin :

 

str 89+11 = 100

agi 67+15 = 82

vit 67+3 = 70

int 1+0 = 1

dex 22+10 = 32

luk 36+10 = 46

 

euq = 2x rosary(2xkobold) xjur (3xskeletonsoldier)

Link to comment
Share on other sites

cauvec bych rekl ze mas moc luk stacilo by 36-37 a zbytek vyhnat koboldem + 3xSS to pak mas cca 49,8 cri hit rate => katar 2x to mas pak 100procent  pokud se pletu tak me opravte :unsure:

 

edit : ja bych videl svuj build takto jako cri sin :

 

str 89+11 = 100

agi 67+15 = 82

vit 67+3 = 70

int 1+0 = 1

dex 22+10 = 32

luk 36+10 = 46

 

euq = 2x rosary(2xkobold) xjur (3xskeletonsoldier)

15166[/snapback]

 

Mno build je to rozhodne moc peknej :thumbup:

Jinak moje luk je takove proto, pac jsem nikdy (!!!) SS karty nepouzival, radej mam prece jen kartovane (na dmg) katary nebo elementalni, navic na GW s EDP bez SS karet to nebude s tvym luk nic moc (u me budou prece jen ty krity padat vic :) ). Sice mas furt moznost hazet SB ale to te bude stat spoooustu penez na BP a nerozbijes tim Classical

Navic mi prijde ze na GW bez SS karet budes mit i problemy s hitem (priznejme si, ze ta dex :confused1: ), a budes castit delsi dobu Meteor Assault

 

Navic predpokladam ze pocitas s matyrem (+1 agi) a thief clothes (+1 agi), jinak me to nejak nevychazi s ASPD :unsure:

 

Nadruhou stranu ta tva vit je super :drool: , str rozhodne taky (pokud trefis sonica s EDP tak to bude sakra bolet) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

co poviete na tento build ? (moj prvy vobec napad na cross sina) :

 

str 70

agi 99

vit 39

int 31

dex 40

luk 1

 

hp 10611 sp 664 flee 213 aspd 180,2 (bez awake a pod, s awake 183,17)

je to vsetko bez bonusov atd

 

no a cem aby bol vsade pouzitelny, rychly, smriaci :wub:

tak poradte a okomentujte, a ak sa Vam nieco nezda tak napiste co zmenit a preco to zmenit (neviem staty ako maju byt podla delitelnosti a tak)

a ak je niektoreho statu malo/vela tak tiez preco a vyuzitie :wub: jj viem moc toho chcem.....dakujem vsetkym

 

edit : luk fakt niak moc nechcem....

Link to comment
Share on other sites

co poviete na tento build ? (moj prvy vobec napad na cross sina) :

 

str 70

agi 99

vit 39

int 31

dex 40

luk 1

17086[/snapback]

a]zapocitej bonusy, equip, vsechno, s cim pocitas, ze je mozne abys mel. (Byt i za hodne dlouho)

 

Pokud chces... DD SinXe: pridej STR a DEX, uber AGI, znic INT.

Pokud chces... Hybrid DD/SD SinXe: Pridej STR a DEX, uber AGI.

Pokud chces... SD SinXe, znic AGI a nahod to do INT, STR, DEX.

 

DEX 50-60 se vyplati, 40 je dost malo... a je hloupost ztracet zbytecne dmg kvuli tomu, ze musis mit ve zbrani na polovinu priser mummy kartu.

 

Ve vsech pripadech uber/pridej VIT podle toho, jestli hodlas chodit na GW. 60 je dobre cislo. 50 je jakztakz pouzitelne cislo. 70 je luxus :]

Link to comment
Share on other sites

prohodit str a agi, pohrat si se str aby to vyslo na bonus (nejlip 120)

int na muj vkus moc, malo vit, dex snad bude stacit )

 

edit: a udelej to s bonusama a equip, build bez toho aniz bys tohle zapocital nebude idealni..

17088[/snapback]

 

totiz poriadne este nepoznam tento class takze neviem aky equip sa mu hodi...a aj ked tu niekto napise niake veci tak moc neviem co pridavaju atd...skor poradit v tomto smere by som potreboval....

Link to comment
Share on other sites

a]zapocitej bonusy, equip, vsechno, s cim pocitas, ze je mozne abys mel. (Byt i za hodne dlouho)

 

Pokud chces... DD SinXe: pridej STR a DEX, uber AGI, znic INT.

Pokud chces... Hybrid DD/SD SinXe: Pridej STR a DEX, uber AGI.

Pokud chces... SD SinXe, znic AGI a nahod to do INT, STR, DEX.

 

DEX 50-60 se vyplati, 40 je dost malo... a je hloupost ztracet zbytecne dmg kvuli tomu, ze musis mit ve zbrani na polovinu priser mummy kartu.

 

Ve vsech pripadech uber/pridej VIT podle toho, jestli hodlas chodit na GW. 60 je dobre cislo. 50 je jakztakz pouzitelne cislo. 70 je luxus :]

17110[/snapback]

 

hmmm co som si tak pocital tak mi ide v podstate hlavne o rychlost alebo taky kompromis rychlost/dmg....aby bol pouzitelny na gw a tiez normalne...no neviem....proste ked tam nieco vyrazne zase zmenim tak aspd mi z 180 klesne na 175...a to je uz rozdiel, nie ? .....

otazka znie ci je to zly build alebo stoji za skusku....predsa niekto musel setky buildy vymysliet kym sa zacalo podla nich robit :wub:

Link to comment
Share on other sites

Co sa tyka veci tak ber hlavne do sily, som to minule prebiehal kalkulatorom a vychadzalo dmg/min vyrazne lepsie pre silu a nie pre agi.... Ale zasa niekedy je lepsie viac slabsich ako menej silnych (napriklad s takymi sinmi budes mat zarucene problemy a pokial sa postavis proti critsinovi tak pravdepodobne da on teba), co sa tyka GW, urcite potrebujes aspon 40 vit(to je absolutne minimum, odporucam dat si tak 50), menej znamena ze permanentne budes v stune, ci uz od knechta/crusa, hammerfallu alebo dancerky, vtedy pomaha byt v hide a modlit sa aby si ta niekto nevsimol :) alebo ti nehodil na hlavu nejaky plosak.

no ale k eq....

Urcite ber poopoo, ak chces silou mocou 99 agi tak si zober thief clothes, davaju +1 k agi, ale lepsie bude prepocitat si to v kalkulatore leo taktiez je dobre zobrat si do boots matyra, ktory taktiez dava +1 k agi a vyjde ti 110, teda ako pozeram je to sinX tak aj viac ;)

Urcite na GW marca, pokial je to DD sin tak sa ti oplati do buckleru zobrat si medusa card, ktora dava imunitu proti stone curse, a pokial nieje v okoli ziadny proffesor/wizz co by sa sustredil len na teba tak bud druhu dyku alebo buckler s tharou.

Do accessory ringy s mantisami (/gg), tie ti dokopy pridaju +8 str (ring +1 str a mantis +3 str)

Do garmentu raydrica na gw, popripade sa ti moze hodit viac flee na PvM tak bud whispera alebo ak sa ti podari dat nejaky garment na +9 (/gg) tak si tam daj ninetail kartu.

Dalej na middle head bud sunglasses zo slotom, alebo skor nejake angel/evil winged ears, lower pravdepodobne flu mask, mozno nieco co dava def.

A teraz som zvedavy ako ma spucuju :P

Link to comment
Share on other sites

ak sa ti podari dat nejaky garment na +9 (/gg) tak si tam daj ninetail kartu.

17154[/snapback]

 

Ak funguje nine tail karta tak ako je napisane na RO Empire tak ho bude musiet dat az na +10

 

Nine Tail card

AGI +2.

Add Flee Rate +20 if the garment is upgraded higher than +9.

 

Neviem sice preco nedali do toho textu rovno +10 kedze je to jedina moznost.

Link to comment
Share on other sites

hmmm co som si tak pocital tak mi ide v podstate hlavne o rychlost alebo taky kompromis rychlost/dmg....aby bol pouzitelny na gw a tiez normalne...no neviem....proste ked tam nieco vyrazne zase zmenim tak aspd mi z 180 klesne na 175...a to je uz rozdiel, nie ? .....

otazka znie ci je to zly build alebo stoji za skusku....predsa niekto musel setky buildy vymysliet kym sa zacalo podla nich robit :)

17119[/snapback]

Tak mnt, stale z tebe neni jasne, CO za SinXe vlastne delas...? Cim to vlastne hodlas ostatni zabit? Mlacenim katarem? Tak to by sis mel dat LUK, protoze ne-crit katar je dobry tak akorat na grimtooth, pripadne se sidewinderem na PvM. Nebo Sonic Blowem? To budes potrebovat krute vic STR. Kombinaci Sonic Blowu a SD, s moznosti vzit do ruky Ice Pick? Na to tvuj build vypada... a pro ten jeste stale nejake zmeny udelat musis, viz vyse.

 

A rychlost? Na Hit-lock katarem by ti melo stacit 175 aspd.

 

Ci to je zly build alebo nie? Nie zly, ale aby bol dobry, potrebuje poupravit. Na to prijdes i casem sam, ale to uz muze byt pozde.

Link to comment
Share on other sites

Edit: tak jsem to přepracoval podruhý

 

Prosí­m také o posouzení­ následují­cí­ch dvou podobných buildů, půjde o katar crit crosse s meteor assault, spí­Äe na huntÄní­, ale občas i na gw:

 

equip:

 

katar +7 (sidewinder, andre) + katar +7 (2x skeleton soldier) + elem. katary

coif +4 (willow)

chainmail +7 (peco)

muffler +7 (whisper)

boots +7 (verit)

clip (creamy)

brooch (kobold)

 

str 80+10

agi 74+16

vit 57+3

int 10+0

dex 35+10

luk 42+8

 

hp 14108

sp 806

def 37

hit 144

flee 249

crit 40%

aspd 176 základní­

Link to comment
Share on other sites

17256[/snapback]

 

luk staci imo 42+8

mno jestli to nechces na gw tak nechapu sebemensi duvod cpat tolik vit ) 20 30 bodu bude na solidni bonus na hp stacit az az (jinak jestli to chces na gw tak tech 50 60 je fajn )

jinak dex bych osobne pridal. Da se to jet i s takto nizkou, ale tech 30 40 bych rek ze je takovy rozumny minimum pro crit sina, zvlast kdyz chce pouzit hybrid katar, aby trefil i jinak nez critem. A nepocitej do dex bonusu i +1 z kataru, je to sic malej bonus ale skoda se omezovat kvuli 2 stats pointum )

 

na hlavu cap(spiky)+opera mask raci nez coif, o neco vetsi def )

zkus sehnat jeste peco, vyplati se ti vic nez pupa

do boots raci matyra nez verita, sp tolik imo nepotrebujes a usetris 1 bod v agi

Link to comment
Share on other sites

Takhle bych sinX vidÄl já:

 

str 94+26

agi 62+29

vit 47+3

int 3+10

dex 30+20

luk 52+8

 

na hlavÄ celkem +3 str (hat of sun god / tiger mask / hot-blooded bandana + wingy / orc hero helmet + wingy)

thief's clothes s marc, pecopeco, element c atd

infiltrator +hodnÄ

manteau s ray, whisper, marse, dustiness c ..

boots s matyr c

2x ring s kobold c

 

12-13k hp podle výbavy, flee 230-260, aspd 175, crit 54%

 

 

a nebo ví­c sebevražedná varianta:

str 94+26, agi 76+29, vit 37+3, int 2+10, dex 20+20, luk 47+8, něco málo bodů left over

přes 11,5k hp, flee 250-280, aspd 177+, crit 51% - nahrazení­m matyra třeba antique firelockem, ragglerem nebo amon ra :) a s pickym v brnÄní­ by se dalo uÄetřit na str a zvednout aspd na 178,0 .. ale to už je blbost ;)

 

 

Ale ta první­ možnost se mi lí­bí­ :)

Link to comment
Share on other sites

hmmmm som tak o tom rozmyslal a mate pravdu s tym buildom co som napisal....som trochu zmenil svoju predstavu o nom a napadlo ma skor crit sin...tak skuste poradit

str 81+9 (90) aby bolo delitelne 10

agi 85+15 (100) tiez aby bolo delitelne 10

vit 42+3 (45) aby bolo delitelne 5

int 1+0

dex 14+10 (24) aby bolo delitelne 3

luk 55+8 (63) aby bolo delitelne 7

(tie delitelnosti mam z calculatora tak neviem ci su spravne pretoze sa niekedy lisia od tych na forach)

nezapocital som tam este bonusy od quipu pretoze netusim co za equip k nemu....potrebujem poradit s nim pretoze je to moj prvy sin, nepoznam ich este tak neviem vobec co za equip k nim ide najlepsie /hp ....tak ak poradite budem moooc rad /thx

a k tym statom tak neviem ci nieco pridat/ubrat ci niecoho je moc/malo /hmm

tak dakujem za kazdu radu dopredu....

 

edit : hmmm alebo trochu ubrat str a pridat do dex na tak okolo 20 ???

Link to comment
Share on other sites

 

ok dí­ky, peco c. mi nějak unikla - je to jasná volba, dex přidám na 30 (za sina tÄch 30 dex teÄ mám a DA dávám často)

vit asi nechám, abych mohl i na gw a dost hp se taky hodí­

 

Jen neví­m k Äemu tu def? Mimo gw spoléhám na flee, coif s willow mám a ta mana je dost znát - hodnÄ grimuju a sonicuju.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...