Jump to content
Reborn fórum

Video a praca s nim ...


LEXIP

Recommended Posts

Mam problem a potrebujem si upravit video ktore som natocil cez Fraps ... ulozilo ho vo formate AVI a rodelilo ho do 4 celkov kazdy o velkosti 4 GB ! Potrebujem softver ktory s tychto video zaznamov uroby DIVIX a nastavis si potrebnu kompresiu. Stiahol som si soft : Pinnacle Studio Plus ale pri exportovani videa do formatu DIVIX ce aktualizacie prostzrednictvom NETU apyta to aj peniaze co je blbost :D a to ani nepisem ze ma skoro 1,5 GB samony program. Poradite lepsi a plne funkcny softver na editace video zaznamov ?

 

dakujem PiXI

Edited by LEXIP
Link to comment
Share on other sites

Virtual dub postačí­ na kompresi některých částí­ nebo celého videa, stří­hání­ by v tom nebylo zrovna moc pohodlný, efekty v tom neuděláš žádný. Jestli chceš nějaký zpomalení­, zoom, overlay text, efekty přechodů, nějaký layery, synchronizovanou hudbu a takovýhle věci, tak jedině stří­hací­ (a placený) programy, napří­klad to Pinnacle studio.

edit: Ještě mě napadlo, protože to tam nemáš jasně napsaný - zaplacení­ chce Pinnacle nebo DivX? Neví­m, proč by už nainstalovaný program vyžadoval připojení­ k internetu, dyžtak ho zakaž ve firewallu a ať funguje normálně jako na jakýmkoli kompu, kterej nemá net. Jestli to je kvůli DivX, tak použí­vej mí­sto Pro kodeku (kterej je trial na 15 dní­) obyčejnej free (nebo něco, čemu se ří­ká "community") kodek.

A nebo jiný řešení­: jestli ti Pinnacle dovolí­ export třeba do mpeg-2 a placení­ chce jen při divx, tak si to exportni a pak hotový dí­lo jen převeď ve virtual dubu, to už je hračka.

Edited by MichalPelc
Link to comment
Share on other sites

to Pinnacle Studio 10.5.1 Titanium multilanguage mam zaregistrovane normalne pod s.n. ale pri funkcii Export ma to odkaze na stranku pretoze nemam asi kompletnu sucast softver aj ked nechapem preco ide o to ze :

 

This site will guide you through purchasing an Activation Key that will enable premium content packs or premium features inside your Studio Plus version 10 application.

You Have Selected:

 

 

Codecs: DivX

Price: € 3,99

Pinnacle Advanced Codec pack for Studio includes: DivX, Dolby Digital Consumer 2 Channel and Dolby Digital Creator 5.1 channel encoders and MP3 audio encoder

 

o to ide a do MPEG-2 to ide w pohode ..dalsi problem ktory sa mi objawil je ze pri samotnom uprawowani videa mi nezobrazuje nahlad obrazu pri spusteni ale iba hudbu co nechapem preco , ked som to cel dat do MPEG -2 pise mi zlyhani exportu chyba renderovani a urobi mi len 1 snimok a to video ktore som tam naimportowal to neprida ku prvemu snimku ..omg je to o nicom soft...

Edited by LEXIP
Link to comment
Share on other sites

to Pinnacle Studio 10.5.1 Titanium multilanguage mam zaregistrovane normalne pod s.n. ale pri funkcii Export ma to odkaze na stranku pretoze nemam asi kompletnu sucast softver aj ked nechapem preco ide o to ze :

 

This site will guide you through purchasing an Activation Key that will enable premium content packs or premium features inside your Studio Plus version 10 application.

You Have Selected:

Codecs: DivX

Price: € 3,99

Pinnacle Advanced Codec pack for Studio includes: DivX, Dolby Digital Consumer 2 Channel and Dolby Digital Creator 5.1 channel encoders and MP3 audio encoder

 

o to ide a do MPEG-2 to ide w pohode ..dalsi problem ktory sa mi objawil je ze pri samotnom uprawowani videa mi nezobrazuje nahlad obrazu pri spusteni ale iba hudbu co nechapem preco , ked som to cel dat do MPEG -2 pise mi zlyhani exportu chyba renderovani a urobi mi len 1 snimok a to video ktore som tam naimportowal to neprida ku prvemu snimku ..omg je to o nicom soft...

 

To nebude softwarem...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

mno myslim ze ti pomoze nainstalovat free codec XVID...podobna kvalita ako DIVX ale zadarmo.

Mal som podobny problem a toto pomohlo.

edit. samozrejme musis zohnat encoder, nestaci decoder:D

Edited by Baalberith
Link to comment
Share on other sites

Neví­m jak poslední­ dobou, nějak to moc nesleduju, ale dří­v mÄl dobře udÄlanej xvid lepÄí­ kvalitu (hlavnÄ co se týÄe ostrosti a rozpixelování­ při rychlejÄí­ akci) než DivX, ale xvid se mi nikdy nepodařilo nastavit dost dobře. Je možný, že poslední­ (placený) verze DivX už jsou srovnatelný nebo lepÄí­.

Link to comment
Share on other sites

Udelej z toho XviD nebo DivX, kdyz sem delal ja (dost lamersky), tak sem si frapsnul nejaky video. Pak jsem to v pinaclu sestrihal a udelal nejakou fazonu. Udelal sem z toho DVD Movie (je to tam na vyber) vypalil to na DVD RW. Pak sem to pres VirtualDub a GuardianKnot (nepamatuju presne) ripnul to video do DivXu nebo XviDu a nebyl problem na to koukat.

Link to comment
Share on other sites

Udelal sem z toho DVD Movie (je to tam na vyber) vypalil to na DVD RW. Pak sem to pres VirtualDub a GuardianKnot (nepamatuju presne) ripnul to video do DivXu nebo XviDu a nebyl problem na to koukat.

 

Coz je naprosto zbytecny, kdyz to muzes ulozit na disk a namountit jako obraz ze :P

 

Mozna by stalo za to pixi, kdyby si sem poslal aspon nejakou hlasku(screen) a ne jen "Proc mi to nefunguje?".

Ja nejsem vestec, abych vedel co to po tobe chce..

 

EDIT:

Encoder: http://www.free-codecs.com/download/DivX_Free.htm

 

Zjevne na to potrebujes PRO verzi, takze bych zkusil Xvid, nebo torrent, dc, ale sem proti warezu, takze to si hledej kde chces, Pinacle Studio stoji asi taky nejmin 30 000,- takze asi tak,. delej jak umis a bud na to pak peclive pysnej ;)

 

How-To: http://www.divx.com/divx/windows/codec/guides/pinnacle.php

w hocijakom softe ked cem ulozit nieco do MPEG 2 tak mi to nejde .. kodek mam all4one a Divix 5.1 ak mi nejaky chyba koli comu nedokazem renderowat obraz do MPEG 2 poslite linku na codek ...DAKUJEM

MPEG-2 Neni DivX, DivX je MPEG-4. Btw :P

Na to abys to do toho mohl encodovat potrebujes encoder, ale proc to davat do MPEG-2?

Vzdyt je to velky jak krava...

 

Jo a jeste dodatek: myslim, ze jsem ti venoval dost casu na to abys o me vykrikoval jakej sem "klamar", takze si na to priste vzpomen.

Edited by tulpik
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...