Jump to content
Reborn fórum

Bard - Buildy


oggi

Recommended Posts

VytáhneÄ si soubor dc_scream.txt, respektive ba_frostjoke.txt z reborn.grf, upraví­Ä, smažeÄ starý, vloží­Ä nový a jedeÄ. A při balení­ tam musí­Ä dát správnou verzi archivu, jinak tÄ to nepřipojí­.

MenÄí­ než originální­ poÄet hláÄek může bejt, vÄtÄí­ mi myslí­m fungoval taky.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply
  • 10 months later...

viete mi poradiÂť, ktoré skilly sa mi hodia a ktoré síş mi naopak naprd? diky :)

Základní­ skilly do každé party:

Musical Lesson (10)

Amp (1)

Unchainted Serenade (3)

Magical Strings = Poem of Bragi (10)

Song of Lutie = Apple of Idun (10)

 

Useful skilly do GW party:

Encore (1)

Impressive Riff = Assassin Cross of Sunset (v PvM málo využitelné - převážnÄ LK, SinX, BS)

Classical Pluck = Loki's Veil (v PvM useless, pokud nechceš vymlátit cizí­ partu - vÄtčinou za cenu banu/jailu)

Acoustic Rhythm = Invulnerable Siegfried (v PvM useless)

Unbarring Octave = Frost Joke (v PvM dobré tak možná v labu)

 

Useful skilly do PvM party:

Mental Sensing = Mr. Kim a Rich man (vÄtčinou mí­vá dualovej bard)

Battle Theme/Harmonic Lick (využitelnost je dost malá, jen pro fyzickej dmg, hlavnÄ to musí­ hrát bard i dancerka)

Power Cord = Into the Abyss (hrajeÄ spolu s danckou, lidé v partÄ nemají­ spotřebu gemů - jen pro nenapravitelné Äkudlily - osobnÄ bych určitě nejel)

 

Useful skilly na solo PvM:

Melody strike - jen pokud bys hrál na loutnu - nepouží­val luk (výhoda - máÄ redukce, nenároÄnej skill na SP, s velkou agi a 150 dex se dá celkem spamovat).

Link to comment
Share on other sites

Já osobně bych DS za barda používal jen při expení prvních jobů barda. Ale to je proto, že bych takovej char mimo partu neexpil. Tzn nevyužíval bych ani jedno, ale pro přehled ti písnu nějaký základní výhody a nevýhody jak je vidim já.

 

DS - větší dostřel (a to dost podstatně), nemáš redukce, asi lepší výběr zbraní než u hudebních nástrojů (chello je až pro advanced), větší dmg (380% atk), menší ASPD

 

Melody (Musical) Strike - dostřel jen 9, musíš mít 150 dex aby byl instantní (tzn s full jobem aspoň 7 dex z equipu nebo 8 dex z equipu a karet (karty se nepočítají do IC, equip ano)), můžeš mít štít, obrovskou výhodou je spotřeba SP (lvl 1 = 1 SP, lvl 5 = 9SP), což je oproti DS velice výhodné na slabé moby (1 SP oproti 12 určitě poznáš), menší dmg (250% atk), s musical instrumentama máš větší ASPD -> mělo by se to dát lépe spamovat (nevim jak moc omezující je tady animace).

Link to comment
Share on other sites

mÄlo by se to dát lépe spamovat (nevim jak moc omezují­cí­ je tady animace).

Proti DS docela je. Jako za gypsinu (je to dost podobne) pouzivam Slinging Arrow (obdoba Musical Strike) na slabsi moby (1SP za ranu, navic mi bic vraci 5SP za zabiti) nebo jako dorazecku po vulkanu (ktery ale bard nema), na "normalni" moby i pres vulkan jedu DSkem, hlavni vyhody jsou:

DSka s Concentration potem udrzi potvoru v hitlocku az do smrti (kdyz se nezdari tak moji ;) ), SA ne

DSka maji neporovnatelne vetsi dosah, tech 9 policek u slingu je dost blizko na to aby potvora kterou nekdo tankuje zmenila target, vetsinou s fatalnimi dusledky...

DSka maji bezkonkurencne nejvetsi damage output (jedine lexovany vulkany maji trochu vyssi)

Nevyhoda: Clovek nemuze stit s redukci, vyssi spotreba SP

 

Podotykam ze tohle plati pro Dex+Agi build (oboji 90+), coz zase u barda na hrani stringu neni moc idealni,

stringovy bard potrebuje hodne Inty a pak je vyhodnejsi musical.

 

Jeste k tem skillum - davat bardovi za ktereho clovek hraje pytle neni dobry napad - na pytle se pouzivaj dualy (nejen) prave proto ze umiraji vic nez celej zbytek kempu.

 

Edit 2Sir De Bill: Samozrejme ze bych dal musical na 5, uz jen proto abych si oba skilly osahal a vedel co budu asi po prestupu za clowna chtit a co ne.

To strileni pri hrani jde, jen jsem to moc nevidel pouzivat, naposledy pred hooodne lety na Majo (vysledkem obcas bylo, ze rozmrazena nastvana potvora si to sla s milym bardem vyridit a kdyz se netrefilo vcas SG, tak se resovalo ;) )

Link to comment
Share on other sites

Proti DS docela je. Jako za gypsinu (je to dost podobne) pouzivam Slinging Arrow (obdoba Musical Strike) na slabsi moby (1SP za ranu, navic mi bic vraci 5SP za zabiti) nebo jako dorazecku po vulkanu (ktery ale bard nema), na "normalni" moby i pres vulkan jedu DSkem, hlavni vyhody jsou:

DSka s Concentration potem udrzi potvoru v hitlocku az do smrti (kdyz se nezdari tak moji ;) ), SA ne

DSka maji neporovnatelne vetsi dosah, tech 9 policek u slingu je dost blizko na to aby potvora kterou nekdo tankuje zmenila target, vetsinou s fatalnimi dusledky...

DSka maji bezkonkurencne nejvetsi damage output (jedine lexovany vulkany maji trochu vyssi)

Nevyhoda: Clovek nemuze stit s redukci, vyssi spotreba SP

 

Podotykam ze tohle plati pro Dex+Agi build (oboji 90+), coz zase u barda na hrani stringu neni moc idealni,

stringovy bard potrebuje hodne Inty a pak je vyhodnejsi musical.

 

Jeste k tem skillum - davat bardovi za ktereho clovek hraje pytle neni dobry napad - na pytle se pouzivaj dualy (nejen) prave proto ze umiraji vic nez celej zbytek kempu.

S tou požadovanou intou (40-50 base) tam vychází asi 82-88 base agi, s lukem bez ASPD equipu to je 177 ASPD (s concentration potem), což není až tak moc, ale přesto je možné, že se DS spamuje líp.

 

Osobně bych ten melody strike jel i kdybych ho nepoužil - samozřejmě pokud nechceš na GW. V PvM ti v naprosté většině případů stačí stringy, možná jabka (+musical lessons, amp, možná encore) a pak máš dost volných jobů. Nikdy nevíš, jak slabý potvory budeš muset vraždit a kdy se ti nízká spotřeba SP vyplatí.

Mimochodem melody strike můžeš snad používat i když hraješ písničky, ne? Teoreticky si můžeš hrát s linkou gypsy kiss, běhat rychle jako vždycky a ještě mít menší spotřebu SP (případně zkusit Whistle a mít větší perfect dodge a flee) - samozřejmě záleží na mapě a nutnosti portit...

Mental Sensing = Mr. Kim a Rich man (většinou mívá dualovej bard)

Do závorky jsem to napsal. Pamatuju si i party, kde jsme to combo mívali na sacri, ale to dost výjimečně (a samozřejmě neexpilo). Je pravda, že na expící char se to skoro nedává (v partě by musela být i dancka což jsou 2 expící chary aniž by jejich majitelé něco hráli).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hoj, chci se jen ujistit stringovej bard STR,AGI,LUK nic, max INT/5,max DEX/10 a zbytek do VIT aÂť tolik nechcí­pá? A jeÄtÄ: mob vlezlej do string pole zí­ská taky bonusy? Aspoř tak sem to pochopil. ( v popisu je "postava v dosahu ......") DÄkuji za rady.

Ano, Ano, Ano. Ne, mob není­ postava, vÄechny tance co jsou support (bragi, riff, jabka, vÄetnÄ ensemble tanců - Haarmonic Lick, Into the Abyss) fungují­ jen na hráÄe (vÄechny), kdežto ostatní­ nesupport fungujou jen na moby a nepřátelské hráÄe v pvp/gw (Slow Grace + ten ensamble tanec co sní­ží­ def na 0). Pak je jeÄtÄ Wand of Hermode a CPÄko které fungují­ na vÄechny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Non advanced GW bard

 

http://calcx.wushuan...aaaafaaaaaHaHaa

 

http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/brd.html?10FXJkaQcKGO2bak

Možné modifikace:

evolved pipe místo green feruse

při absenci aliota, brýlí a kafra dollky (výměna za tiaru) se dá jet "pouze" 125 int

Teoreticky jde sundat pár vit na doplnění str (kvůli BP), ale dobrá jabka se vždycky hodí

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...