Jump to content
Reborn fórum

High Wizard Buildy


Thror

Recommended Posts

Pokud se dí­vám dobře tak nemáš ani Meteor Storm ani Lord of Vermilion, což mi připadá docela divný na High Wizard build, ale budiš.

Dál si myslí­m, že pokud (jak ří­ká jahy) vypustí­š Frost Driver, tak by ses měl zamyslet i nad Fire Wallem, protože ten použiješ taky tak maximálně z hecu, já jsem spí­š litoval, že sem ho vůbec dával :P

 

Motto: Meteor Storm ruleeeeez! #$%^&*

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

ee FW je dobrá vÄc na warpu a celkovÄ .. sice neseká, ale na vÄechny krom monků staÄí­, aby se neotočili zpÄt do warpu (když nejsou pasti atd), a taky když nahází­Ä vÄechny 3 FW k sobě (ne do sebe ale K sobě) tak to hned nÄkomu přeruÄí­ cast .. když je tedy hodí­Ä správnÄ na spawn pole.. a na expení­ se hodnÄ hodí­ :) ...

btw u toho FD.. já ho mám a využí­vám ho i na GW .. nevidim problém :P dá se bez nÄj samozřejmÄ obejí­t a házet SG1, ale ta cast delay je íşdÄsná :P

Link to comment
Share on other sites

Opet a znova,je to vec nazoru,kazdy rad neco jinyho,ja treba kdysi pouzival FD neco jako provoke,rusil jsem tim casteni wizen,abych k nim mohl dobehnout a flaknout jim SC :) Ale ted uz to nepouzivam,kazdopadne na exp/hunt skvela zalezitost.Nadruhou stranu,osobne si myslim ze Napalm Vulcan je moc pekna zalezitost,ale jen kvuli Curse efektu,v kombinaci s Quagem ti proste nikdo neutece,pokud nebude mit panaceu ci priesta zazadkem.Ja kdyz jsem si pujcoval Higura,tak jsem nosil magnolie a malo,malo lidi mi uteklo :P Ale je to tak cca 4 mesice z5,ted uz asi diky Erastovi jsou obezretni :P Ja teda kdybych jel build znova,NV bych si tam urcite zaradil.

 

Kuba

 

Edit. jeste abych dodal,Ganbantein urcite neni tak spatny skill,ale ten delay...brrrr.Jediny uplatneni vidim v ruseni pasti a niceni CP,ale od toho jsou jine chary,neco jineho bylo kdyz rusil cely magnet,to byla jina pisnicka :P

Take se daji usetrit skilly na FB,sice se zezacatku hure expi,ale po prestupu stejne uz nepouzitelny skill,ja osobne mam jen ten lv abych si otevrel cestu k FW,myslim ze lv.4 ci 5.

Link to comment
Share on other sites

btw u toho FD.. já ho mám a využí­vám ho i na GW .. nevidim problém :) dá se bez nÄj samozřejmÄ obejí­t a házet SG1, ale ta cast delay je íşdÄsná :P

v pří­padÄ že stojí­Ä proti ví­ce nepřátelům:

proÄ házet SG1 pod kterým včichni co nemají­ marca/ED zamrznou na 100%, když můžeÄ tipovat 1 člověka z davu a zkouÄet jestli zamrzne (s mdef equipem bude ta Äance docela malá).

v pří­padÄ 1vs1:

pokud si nÄkdo kdo potká 1vs1 wizarda nevezme unfrozen, tak je Äkoda na nÄj plýtvat FD, takoví­hle vÄtčinou umřou na jeden amplifnutý JT/FB

 

Opet a znova,je to vec nazoru,kazdy rad neco jinyho,ja treba kdysi pouzival FD neco jako provoke,rusil jsem tim casteni wizen,abych k nim mohl dobehnout a flaknout jim SC :P Ale ted uz to nepouzivam,kazdopadne na exp/hunt skvela zalezitost.

na přeruÄování­ castu je mnohem efektivnÄjÄí­ FW

Na exp/hunt - nenapadá mne nějaké reálné použití­, vpodstatÄ pouze na fire potvory, které nezastaví­ FW. Ale v tom pří­padÄ mi stejnÄ přijde mnohem výhodnÄjÄí­ SW+SG. Přeci jen hodit FD na nějakou silnÄjÄí­ potvoru a modlit se že zamrzne je, no, docela riskantní­.

SamozřejmÄ na ní­zkých levelech je FD dobrý skill, ale pokud už si dÄlám HWizarda, tak bych si nekazil build skillem, který budu použí­vat občas na ní­zkých levelech a radÄji ty body investoval do skillů, které mají­ čirÄí­ uplatnÄní­

Edit. jeste abych dodal,Ganbantein urcite neni tak spatny skill,ale ten delay...brrrr.Jediny uplatneni vidim v ruseni pasti a niceni CP,ale od toho jsou jine chary,neco jineho bylo kdyz rusil cely magnet,to byla jina pisnicka :P

ganbantein ruÄí­ i SW, pneumu, profovo blind mist (a mÄl by i ostatní­ bard/dancer songy jako stringy atd)

Take se daji usetrit skilly na FB,sice se zezacatku hure expi,ale po prestupu stejne uz nepouzitelny skill,ja osobne mam jen ten lv abych si otevrel cestu k FW,myslim ze lv.4 ci 5.

no, tady se sice dá Äetřit, ale FB je stále dost silný skill, předevÄí­m na ED, nelépe když pomůže profa s fiberlockem :-)

Takový amplifnutý a lexnutý firebolt do pavučiny dokáže zatopit spoustÄ hráÄům

Link to comment
Share on other sites

na přeruÄování­ castu je mnohem efektivnÄjÄí­ FW

Na exp/hunt - nenapadá mne nějaké reálné použití­, vpodstatÄ pouze na fire potvory, které nezastaví­ FW. Ale v tom pří­padÄ mi stejnÄ přijde mnohem výhodnÄjÄí­ SW+SG. Přeci jen hodit FD na nějakou silnÄjÄí­ potvoru a modlit se že zamrzne je, no, docela riskantní­.

SamozřejmÄ na ní­zkých levelech je FD dobrý skill, ale pokud už si dÄlám HWizarda, tak bych si nekazil build skillem, který budu použí­vat občas na ní­zkých levelech a radÄji ty body investoval do skillů, které mají­ čirÄí­ uplatnÄní­

Jak rikam,kazdy ma svuj uhel pohledu,urcite souhlasim s tim ze FD uz neni tak dobry skill jako byval,ale diky tomu ze jsem ubral na FB tak se mi dost hodil na solo exp ci hunt,co se tyce ruseni castu s FW je podle me snazsi zamerit FD nez FW navic u FW mas jen 3 pokusy a to ti mezitim kazdy obehne.Ale taky znova opakuju,uz to malo kdy pouzivam,opravdu FD jen na solo hunt.

 

ganbantein ruÄí­ i SW, pneumu, profovo blind mist (a mÄl by i ostatní­ bard/dancer songy jako stringy atd)

Ano to rusi,ALE (pisu to zamerne velkyma :P ) ten delay je opravdu hrozny a mezitim tam mas 6xSW a 8xpneumu,proto jsem psal uplatneni,ktere se mi zda jako realne.

 

no, tady se sice dá Äetřit, ale FB je stále dost silný skill, předevÄí­m na ED, nelépe když pomůže profa s fiberlockem :-)

Takový amplifnutý a lexnutý firebolt do pavučiny dokáže zatopit spoustÄ hráÄům

No to je strasne prace,to je stejny jako kdybych rekl ze mi muze dat profa deluge,jemu dispell+mind break,priest lexu a sup WB.

 

 

Kazdopadne nemyslim nic ve zlym,aby jsi me spatne nepochopil,ani se tu nechci o nicem prit kazdy ma urcite pravdu a jak uz to byva zvykem je to proste dilema a neexistuje dokonali build :)

Link to comment
Share on other sites

Skilly

 

Zbyly mi 2 body tak jsem je dal do SP recovery, ale stejnÄ dobře by mohly jí­t do earth spike nebo heaven's drive.

Objektivní­ kritika ví­tána. :)

 

 

Myslim ze ja bych ten FD nejel, misto toho bych si namaxoval Heavens Drive. Je to podle me docela podcenovany skil ale pekne se s nim expi, a malokdo na nej ma rezisty.

 

 

Co ze zbytkem bodu nevim, ale ono dodelat 70 joby vubec neni snadne, takze si myslim ze te to trapit nemusi :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ahoj lidičky,

 

mám na Vás takový dotaz, kdyby mi nekdo z Vás pomohl, byl bych velice rád.

 

Hraji s postavou Mage resp. již Wizzarda a hledal jsem marnÄ na fóru nějaký build, podle kterého bych mohl jet skilly, protože vůbec neví­m jak je mám rozhazovat, kdyby jste mi pomohli byl bych velice ÄÂťasten.

 

DÄkuji za odpovÄÄ.

 

Moje staty.

66 level ... právÄ po přestupu...

STR 1

AGI 6

VIT 8

INT 84+6

DEX 42

LUK 4+2

 

Skilly

Sight 1

SP Recovery 3

Napalm 1

Cold Bolt 5

Frost Diver 10

Stone Curse 1

Fire Ball 5

Fire Wall 8

Fire Bolt 10

Lighting Bolt 4

Thunder Storm 1

 

Wizzzard

????????

 

JeÄtÄ jednou velice dÄkuji za ochotu a odpovÄÄ.

 

S pozdravem Goldare

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan

Wizzzard

????????

Moznosti mas u Wizarda vic, kazdy bude prosazovat asi neco jineho, taky zalezi na tom kam chces chodit. V kazdem pripade mezi takove must-be skilly patri jednoznacne Storm Gust 10 - na zabijeni a mrazeni, pak bys mel mit stoprocentne Quagmire (pokud ti vyjde tak 5, 3 je takove +- minimum) - tim potvory (pripadne protivniky) zpomalis, snizis jim flee i hit)

Velmi dobre az nutne je mit Jupitel Thunder, ktery je rychly a das jim damage zmrazenym (nebo water) potvoram.

Zbytek zalezi na ceste kterou chces jit (nekde tu konkretni buildy najdes), za zminku stoji nasledujici:

 

Meteor Storm - pouzijes ho hlavne na earth potvory nebo nemrtve (ale tem dava dost SG diky tomu ze nemrznou) pripadne demony apod., dava stuna

 

Lord of Vermillion - wind plosnak, neni sam o sobe moc silny, ale v parte 2 wizen kdyz soucasne jeden hazi Storm Gust a druhy LoVa se tim da zabit prakticky cokoli. Je dobre vyuzitelny sam na expeni na marcich, pozdeji na Mermanech pripadne v Ice Cave.

 

Water Ball - nejsilnejsi (ne-plosne) kouzlo vubec, sundas tim na zavatku spolu s acolytou penomeny, pozdeji i mensi draky, nevyhoda je ze musis stat ve vode aby fungovalo (pripadne dostat od Saga skill Deluge).

 

Ice Wall - vetsina lidi rika ze je k nicemu, na druhou stranu se s ni (lvl2 aspon) da zachranit spousta krizovych situaci kdy se od potvor co maji jen utok na blizko odezdis v uzkem miste a zmrazis je SGckem

 

Heavens Drive -pokud bys ho mel na 5, je to hezky skill, ale asi bys ho pouzival dost malo, dragontaily, mozna jedny zelvicky, harpka...

 

Sense - skill ti vypise elementy potvory a kolik ji zbyva HP - dobra vec na empo na GW, pripadne na tamovani tezsich petu.

 

V kazdem pripade, quagem a SG10 rozhodne neprohloupis, zbytek si vypozoruj v parte jak se co chova a tim padem co bys chtel jet (a zvlast pokud mas treba v gilde uz wiznu s napriklad LoVem, je dobre udelat meteor a naopak)

Link to comment
Share on other sites

 

Zalezi hodne na tom, co je tvym cilem. Zda potvory nebo lidi.

Z toho jake mas skily ted je videt, ze uz mas nakroceno na Jupitel a Safety wall.

 

Jupitel ten si rozhodne namaxuj co nejdriv. (nema totiz po zakasteni delay)

Mas FD na 10. Takze kombinace - FD potvoru zmrazi, zmeni ji element na watter a do nej je dobry prave Wind.

Storm Gust si urcite taky namaxuj.

 

Tyhle dva skily jsou celkem bez debaty.

 

Vzhledem k tomu ze nemas firewall tak bych ti doporucil kvuli zastavovacnimu ucinku

to co ti rikal uz jirkan - tj quagmire. A kdyz uz mas quag tak Heavens Drive bych dal taky.

 

Naopak bych ti nedoporucoval IceWall, ten ma dle meho velice mizerne pouziti (mozna tak v chodbach) zejmena diky position lagum atp.

 

Pokud hrajes v parte lidi, kde jste dva wizardi je dobre se domluvit kdo bude mit jaky plosnak.

 

LoV ma vyhodu toho ze je to nejvetsi plosne kouzlo, navic dava blind nepratelum.

MS ma vyhodu toho ze je to jediny plosnak, jehoz dmg lze kumulovat, tedy vice MS najednou = vice DMG, navic dava stun.

 

Kazdopadne oba dva tyto plosnaky maji spolecnou vlastnost, kdyz je hodis v nespravny cas na poradny vlak

vsichni z tve party v jeho okoli zemrou a ty zemres jako prvni. :thumsup4:

 

 

Zaverem bych chtel rict ze nejlepe je si vyzkouset jak ti skily vyjdou na nejakem skill simulatoru a primo ve hre to zkonzultovat s nejaky wizardem, dle meho mnoho lidi tohle forum uz necte.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
http://web.hc.keio.ac.jp/~fk061999/himeyasha/skill3/hwz.html tak sa mi na to prosim pozrite. viem, ze sa to bude zle expit na zaciatku, ale na konci by som mohol byt spokojny :) rozmyslam dat int aj dex na 99. nieco do str, a zvysok do vit. stun dostanes tak ci tak :)

 

nejprve sem budeÄ muset postnout správný link na ten skill simulátor :)

 

tzn. v simulátoru options a copy to URL

Link to comment
Share on other sites

Nevidim žádnej důvod, proÄ obÄtovat bod z water ballu kvůli napalm vulkánu (kterej je mimochodem úplně na nic).

Ktorý z tých dvoch skillov je íşplne naniÄ? :) Aj keÄ je pravda, že nech tíşto vetu interpretujem ÂľubovoÂľným z dvoch spí´sobov je pravdivá...

Link to comment
Share on other sites

Ktorý z tých dvoch skillov je íşplne naniÄ? :) Aj keÄ je pravda, že nech tíşto vetu interpretujem ÂľubovoÂľným z dvoch spí´sobov je pravdivá...
Nevidim žádnej důvod, proÄ obÄtovat bod z water ballu kvůli napalm vulkánu (kterej je mimochodem úplně na nic).
vs

"Nevidim žádnej důvod, proÄ obÄtovat bod z water ballu (,kterej je mimochodem úplně na nic,) kvůli napalm vulkánu ."

:)

 

Rozumný lidi stejnÄ nosej mí­sto green potů panaceu a mí­t ghost element (x1,25) s 500% matk na ghostringa (kde si stejnÄ wizna nebude moc jistá, co má na sobě) mi nepřijde jako moc velká výhra, když se můžou rovnou házet nějaký bolty/jt nebo lépe sg na zmražení­.

Link to comment
Share on other sites

vs

"Nevidim žádnej důvod, proÄ obÄtovat bod z water ballu (,kterej je mimochodem úplně na nic,) kvůli napalm vulkánu ."

:)

 

Rozumný lidi stejnÄ nosej mí­sto green potů panaceu a mí­t ghost element (x1,25) s 500% matk na ghostringa (kde si stejnÄ wizna nebude moc jistá, co má na sobě) mi nepřijde jako moc velká výhra, když se můžou rovnou házet nějaký bolty/jt nebo lépe sg na zmražení­.

Jedine rozumne vyuzitie vidim u dex/int stalkera na precast (pretoze tam by teoreticky mohol curse narobit vacsiu skodu ako 120 int sg bez amplify.) Kazdopadne tento skill tu nikto nema. Mne zase neprijde ako velka vyhra mat waterball ktory si zakuzlis par desiatok krat za celu svoju hernu karieru a to len tak z frajeriny bez vacsieho efektu pravdepodobne pvm v situacii ked by bolo lepsie kuzlit nieco(hocico) ine :) Takze mi to neprijde ako az taky strasny trade off :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

A pouziva ho?

Jak se ten status chyta (do koho nejvic) ?

Jde to pekne?

Na jakym levelu to ma?

 

A co na potvory - detekujou tento cast? Co pouziti quag a NV - nakolik to zpomali.

Nechces natocit instruktazni video? :)

 

 

 

Na lvl5 má NV Äanci 25% na curse, tahle Äance se snižuje jako při kterémkoliv jiném způsobu zí­skání­ curse o LUK% (např. s 40 LUK to bude 0,25x0,6=15%)

 

Je to skill jako kterýkoliv jiný, takžeho samozřejmÄ potvory co mají­ "cast detect" schopnost detekují­.

Link to comment
Share on other sites

Na lvl5 má NV Äanci 25% na curse, tahle Äance se snižuje jako při kterémkoliv jiném způsobu zí­skání­ curse o LUK% (např. s 40 LUK to bude 0,25x0,6=15%)

 

Je to skill jako kterýkoliv jiný, takžeho samozřejmÄ potvory co mají­ "cast detect" schopnost detekují­.

 

 

No jde mi o to jestli to funguje jako SG, zamerujes na zem, nebo jako JT, zamerujes na potvoru.

Link to comment
Share on other sites

1. co keby som vobec nemal fire wall? ano je to pekny skil, ale pri expeni ho nepotrebujem a ne GW ho nepouzivam. jedina dobra vec na nom je, ze rusi kaite. ale na prerusovanie castu aj tak pouzivam sg1..

2. skil water ball. je pekny, je silny, je efektny, ma uzasny damage, ale...pri expeni ho nepouzijes, a na GW? ktora profa ma cas hadzat deluge. velmi rozmyslam, ze ho nebudem davat...

3. skil Napalm Vulcan. davat ho, alebo nie? ono v kombinacii s Quagmire moze byt naozaj zaujimave...

4. funguje skil Gravitational Field aj ked je postava v stone curse?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...