Jump to content
Reborn fórum

Preklad questu do cestiny/slovenstiny


Koca

Recommended Posts

Ahoj vsem hracum smile.gif

 

Protoze nejake prestupove questy, co tu mame, prestavaji fungovat, chceme je aktualizovat. Bohuzel nove opravene verze jsou v anglictine, ktere spousta hracu nerozumi a tech questu je spousta (na kazde povolani jeden, 2nd classy jsou nejdelsi), tak potrebujeme s prekladem pomoc od vas.

Pokud umite aspon trochu anglicky a chcete prispet, ctete dal:

 

Preklad NPC:

Na adrese http://svn.eathena.w...trunk/npc/jobs/ najdete vsechny prestupove questy. Jsou rozdelene do adresaru podle classu (1st class, 2nd class, advanced a expanded class). Txt soubory jsou samotne skripty... pokud se v nich vyznate, preskocte nasledujici odstavec.

Pred prekladanim mi napiste bud tu na foru, alebo na IRC/ICQ a ja vam questy na prelozenie poslem [baalberith].

Kdyz se rozhodnete prekladat nejaky quest, napiste post do tohoto topicu s informaci, do ceho jste se pustili. Pod timto textem budou informace o tom, kdo co preklada nebo prelozil, aby se neco neprekladalo vicekrat.

 

Orientace ve skriptu:

Skript se sklada z prikazu, jako v kazdem programovacim jazyce. Nas nezajima nic jineho, nez prikazy:

mes "text, ktery se vypise na obrazovce";

menu "volba 1",navesti1,"volba 2",navesti 2.....;

switch(select("volba1:volba2:volba3"))

if(select("volba1:volba2:volba3")==x)

 

U prikazu menu mente jen texty v uvozovkach.

U prikazu select() prelozte texty mezi dvojteckami, ale dvojtecky nemazte!

 

Ostatni veci vubec nemente, neni to zadouci. Potrebujeme prelozit jen texty. Strukturu skriptu take nemente a zkontrolujte si stredniky na konci kazdeho prikazu. Pokud jste uz nekdy programovali v jakemkoliv vyssim programovacim jazyce nez Assembler, jiste pro vas nebude problem zorientovat se v techto sktiptech.

Pro ty, kteri umi zachazet s PSPadem, jsem pripravil ini soubor na zvyrazneni syntaxe pro lepsi orientaci: http://dupeto.cz/~kingkoca/eAthena.zip

Soubor eAthena.INI rozbalte do adresare C:\Program Files\PSPad editor\Syntax\ (nebo tam, kde mate PSPad - do adresare Syntax).

V PSPadu se nahravaji: Nastaveni->Nastaveni zvyraznovacu. Tam vyberte nektery <not assigned>, a v zalozce Upresneni vyberte ze seznamu Uzivatelske zvyraznovace -> eAthena.

 

Preklad:

Samotny preklad nemusi byt doslovny, nemusi se zachovavat pocet radku skriptu. Potrebujeme vsak, aby bylo z textu zrejme, co maji lide udelat a pochopil to kazdy. Neprekladejte nazvy npc, takze i radky uvozujici jmena npc, se kterym vedete dialog - napr. mes "[Father Mareusis]"; - neprekladejte. Take neni zadouci diakritika. Pro verohodnejsi preklad je lepsi, kdyz preklad udela nekdo, kdo podstoupil ten ci onen prestupovy quest, oproti puvodnim se lisi jen minimalne.

Pro inspiraci muzete pouzit texty ze soucasnych questu, ktere tu jsou: http://server.reborn.cz/k3/jobs.tar.gz ale neni to nutne.

 

Vysledek prekladu:

Pokud jste uspesne prelozili nejaky quest, poslete ho me ( koca@reborn.cz ) nebo kennymu ( k3dt@reborn.cz ) na email na baalberith@reborn.cz.

 

Pro nejpracovitejsi prekladatele s nejkvalitnejsimi preklady ceka urcite nejaka pekna odmena. Nesnazte se jich udelat co nejvic v co nejkratsi dobe, dejte si na nich zalezet.

 

Preklady:

 

1-1:

Acolyte - theeray - Hotovo

Archer - theeray - Hotovo

Thief - theeray - Hotovo

Swordman - LuKe - Hotovo

Merchant - Draxlith - Hotovo

Mage - president - Hotovo

 

2-1

Assassin - Nessa - Hotovo

Hunter - kozel - Hotovo

Wizard - Draxlith - Hotovo

Priest - Argel - Hotovo

Blacksmith - Lina Huba - Hotovo

Knight - Argel - Hotovo

 

2-2:

Crusader - Koca - Hotovo

Dancer - Tinka - Hotovo

Sage - Blanka - Hotovo

Bard - Crowley - Hotovo

Monk - Chlupata Noha - Hotovo

Alchemist - Zaxx - Hotovo

Rogue - Freesia - Hotovo

 

2-1a

Sniper - Fisch - Hotovo

Whitesmith - Fisch - Hotovo

Lord Knight - Fisch - Hotovo

High Wizard - Fisch - Hotovo

High Priest - Crowley - Hotovo

Assassin Cross - Crowley - Hotovo

 

2-2a

Stalker - Chlupata noha - Hotovo

Creator - Crowley - Hotovo

Professor - Crowley - Hotovo

Champion - betr - Hotovo

Clown - Crowley - Hotovo

Gypsy - Crowley - Hotovo

Paladin - Crowley - Hotovo

 

1-1e:

Gunslinger - betr - Hotovo

Ninja - betr - Hotovo

Taekwon - Argel - Hotovo

 

2-1e

Star Gladiator - Hotovo

 

2-2e

Soul Linker - Crowley - Hotovo

 

 

Questu je spousta, vyberte si a muzete prekladat... primarne vybirejte Neprelozeno a pokud uz zbydou jen Probiha preklad, muzete i ty. smile.gif

 

Preklad Petu:

Drops, Poporing, Savage Babe, Orc Warrior, Picky, Hunter Fly, Isis, Petit - Dark Warrior

Sohee, Baphomet Jr., Alice - Freesia

Poring, Smokie - betr

Spore, Poison Spore, Dokebi, Baby Desert Wolf, Yoyo, Chonchon - Perthorn

Lunatic, Steel chonchon, Munak, Deviruchi, Bongun, Zherlthsh - Gell

Peco Peco - Dweep

Rocker - pogy

 

 

Preklad Questov:

 

Geffen (Welding Mask a Headset Quests) - Enterprise - Preklada

 

Hugel (Medicine Quest, Biological Weapon Quest, Rebellion Quest, Memory Quest , Hide and Seek quest, Fish cake soup delivery, Juno Remedy Quest, Cow Milking Quest, Odin Temple Excavation quest ) - Nikto - Volny

 

Moscovia (Acorn Exchange, Banish Winter, Shafka Hat, Koshei the Immortal ) - - Preklada

 

Rachel (Bruspetti Quest) - - Preklada

 

Lutie (Vending Machine Man) - - Preklada

 

Ayothaya (Ayothaya Ring Quest, Tom Tung Goong Quest) - Nikto - Volny

 

Gonryun (Broken Sword , Lost Knife) - Nikto - Volny

 

Nifflheim (Piano Quest, Message Delivery Quest) - Lord Hunteros - Hotovo

 

Einbroch (Oridecon Stone OR Mineral Stone Quest, Uwe Kleine, Factory Quest, Murder Quest, Lovers Quest ) - Nikto - Volny

 

Comodo (Cross Hat, Bulb Hairband, Striped Hairband, Blue Hairband quest, Doomed Swords Quest) - Nikto - Volny

 

Morroc (Stop Post Quest, Binoculars Quest, Resurrection of Satan Morroc, The Crow of the Fate, Succession of the Prince) - Nikto - Volny

 

Prontera (Prontera Culvert, Ph.D Hat Quest, Gaebolg Family Curse) - Nikto - Volny

 

Louyang (Soup Quest, Doctor Quest, Poison King Quest, Revolution Quest) - Nikto - Volny

 

Veins (Stone Quest, Spy Quest, Siblings Quest, Thor Volcano Base Quest) - Nikto - Volny

 

Amatsu (Momotaro Event, Sushi Quest, Dungeon Quest) - Nikto - Volny

 

Nameless Island (Nameless Island and Cursed Monestary Access Quest, Peace to the Arunafeltz, Muff's Loan, Broken Diamond, Z-Gang Quest, Unlucky Emerald, Rogue Guild Investigation) - Nikto - Volny

 

Lighthalzen (Gangster Alert, Cube Room, Lighthalzen Pickpocket Mini-Quest, Friendship) - Nikto - Volny

 

Izlude (Edgar's Offer) - Clark kent - Hotovo

 

Yuno (Metto Quest, Doomed Swords) - Nikto - Volny

 

Aldebaran ('Doctor Band', 'Feather Bonnet', 'Opera Masque', 'Sakkat Hat' Quest ) - Nikto - Volny

 

Alberta (Doll Quest, Boy's Cap' Quest, Antlers Quest, Bao Bao, Cresent Hairpin, Fashionbale Glasses, Heart Hairpin, Hat of Sun God, Sunday Hat, Mage Hat, Magician Hat, Turtle Quest, Alberta Boy quest ) - Nikto - Preklada

Edited by Baalberith
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dokedy to treba odovzdat? :) programovat sice neviem ale dalo by sa to spravit tak ze prepisujes iba ten samotny text co treba prelozit ako som to spravne pochopila ze? :) rada by som sa zapojila

Edited by Tinka
Link to comment
Share on other sites

koca rada pomozem :) treba mi len povedat ktore questy su este volne a ako to treba odovzdat :):)

 

Volny jsou ty, ktery nejsou napsany na konci prvniho postu pod nadpisem "Aktivni nebo dokoncene preklady", takze jeste spousta. A odevzdat tak, ze ho posles bud me nebo kennymu na mail (koca@reborn.cz nebo k3dt@reborn.cz), nejlepe jako prilohu... Kopirovat & Vlozit jako text zpravy radeji ne :)

 

Jinak je to napsany v tom prvnim postu vsecko :)

Link to comment
Share on other sites

Chtela bych jen podekovat vsem, co se zucastnuji prekladani a drobatko bych je jen poprosila... aby se snazily odpovedi na otazky prekladat jako byly puvodne... resp alespon ta spravna odpoved podle wiki... opet vsechny navody na wiki prepisovat.. to snad bude nad moje sily. Nebo pokud udelate zasadnejsi zmenu, ktera by mohla pomylit hrace... tak to prosim prepsat i na wiki.. dekuji :-)

Link to comment
Share on other sites

Jo to je fakt. Jeste dodam, ze hlavne to jsou 2-1 a 2-2, ktery se obcas lisi jak v postupu, tak v otazkach (tyto questy jsou taky nejdelsi na preklad). V postupu jen minimalne (co jsem prekladal cruse, tak tam je nutnost prinyst veci at mate 50 job nebo min), ale otazky se uz muzou lisit vic. Vetsinou tam jsou 3 ruzny sady po 10ti otazkach, ty se vybiraji nahodne. Pokud wiki jeste neni aktualizovana, tak s pomoci databaze ( tady ) je zvladnete bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Jo to je fakt. Jeste dodam, ze hlavne to jsou 2-1 a 2-2, ktery se obcas lisi jak v postupu, tak v otazkach (tyto questy jsou taky nejdelsi na preklad). V postupu jen minimalne (co jsem prekladal cruse, tak tam je nutnost prinyst veci at mate 50 job nebo min), ale otazky se uz muzou lisit vic. Vetsinou tam jsou 3 ruzny sady po 10ti otazkach, ty se vybiraji nahodne. Pokud wiki jeste neni aktualizovana, tak s pomoci databaze ( tady ) je zvladnete bez problemu.

 

jj, tedka jsem u druhe sady a nektere otazky se lisi

Link to comment
Share on other sites

Kdyz jsme u tech prekladu, docela by me zajimalo, co se stalo s mym prekladem factory questu. Nekdy v lete jsem ho posilal Baalberithovi, pak jsem mu to jeste parkrat pripominal, at to hodi na server ale kde nic tu nic. :)

 

Edit: Tak me napada, je potreba prelozit take novy Novice Training Grounds, nebo je ten stavajici zatim dostacujici? :)

Edited by flex
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Kdyz jsme u tech prekladu, docela by me zajimalo, co se stalo s mym prekladem factory questu. Nekdy v lete jsem ho posilal Baalberithovi, pak jsem mu to jeste parkrat pripominal, at to hodi na server ale kde nic tu nic. :)

 

Edit: Tak me napada, je potreba prelozit take novy Novice Training Grounds, nebo je ten stavajici zatim dostacujici? :)

Uff, to vidí­m teraz prvý krát, j mám to v inboxe, treba sa trošku pripomí­nať, po reštarte to tam bude :)

 

Edit. možno po 2 reštartoch, niečo sa tam od leta menilo, tak to potrebujem skontrolovať.

Link to comment
Share on other sites

Guest barbar_6

beru SinX a HP diky :)

 

kua sinX a HP uz jsem udelal taky :mml:

dale pracuju na vsech zbyvajicich 2-2a

Edited by barbar_6
Link to comment
Share on other sites

ja se pokusil o champa, ale jestli se to da zverenit...:mml:

 

edit: barbar_6: Kdyz umis prekladat a chces toho prelozit vic, tak si nevyberes nejakej delsi text a to co je na par radku muzes nechat zacatecnikum. Jestli ti jde o nejakou odmenu, tak doufam ze se nebude odmenovat podle poctu prelozenejch souboru ale treba podle celkove velikosti textaku.

Edited by betr
Link to comment
Share on other sites

Guest barbar_6

dale pracuju na vsech zbyvajicich 2-2a

 

 

ja se pokusil o champa, ale jestli se to da zverenit...:mml:

 

emhm toho jsem uz taky udelal :)

ale to neva .) Koca vybere

Edited by barbar_6
Link to comment
Share on other sites

neperte se kdo bude co prekladat, je toho jeste spousta. Nedejte to jen kvuli tomu, ze jsme vam slibili nejakou sladkou odmenu, a mnozstvi questu neni urcujici... pokud bych to mel hodnotit, tak zatim ma obri naskok kozel s hunterem, ma odvahu ze se do toho pustil :mml:

Link to comment
Share on other sites

Guest barbar_6

OK takze swordman a paladin je muj :)

 

barbar_6: Kdyztak pokud uz toho paladina mas, tak nevadi. :mml:

 

njn Pala uz jsem udelal

ted sem se vrhnul na bardika

hodne stesti se swordem

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...