Jump to content
Reborn fórum

Rybaření­, návnady a vše okolo ryb


Berry

Recommended Posts

Jak jste si mozna vsimli, tak na Rebornu je mozne rybarit a proto sem napsal tento navod:

 

Takze pro rybareni potrebujete tyto itemy:

 

-Rybarsky prut (acessory)

-Rybarsky listek (staci mit v inventari)

-Navnady (acessory)

 

Jak ziskat rybarsky prut:

V Amastu (presneji 250,88) je postava Rybar. (Od lodi kterou priplujete z Alberty je to doprava).

Tomu musite donest tyto veci:

 

50x Piece of Bamboo

20x Oil Paper

1x Scarlet Dyestuffs

30x Thin Trunk

1x Meat

 

Za tohle vam rybar udela rybarsky prut. U nej si take muzete precist jak se vlastne rybari. Doporucuju precist.

 

Co je potreba udelat pro rybarsky listek:

 

Ten dostanene od krale v Pronterskem hrade. Tento quest jde delat po dokonceni questu s prutem a vasim ukolem je zabit Moonlight Creamy (Specialni Creamy pro tento quest a najdete ji vlevo od Prontery). Kdyz se vam podari ji najit a zabit, tak se vam v okne chatu objevi zprava "ukol byl splnen". Vratte se ke kralovi a dostanete od nej rybarsky listek.

 

Take jako kazdy rybar potrebujete navnady. Zakladni navnady se daji koupit za Izlude (kdyz pujdete smerem zpet k Prontere a projdete warpem). Je tam prodavac ktery vam proda destovky. Pozdeji bude pridan kybl s destovkama (protoze navnada je vlastne acessory a nejde kupovat po vice kusech soucasne). Chycenim ryby prijdete o navnadu stejne jako kdyz pozde zaseknete. (viz. nize).

 

Tak a ted mate vse potrebne a muzete vyrazit..... zacatecnicky rybarsky posed najdete v prt_fld08 souradnice 373,114 (neviditelne NPC - krovi).

 

Jak rybarit?

 

Pokud mate equipnuty prut a navnadu, tak staci promluvit si s NPC a cekat.

Objevi se zprava, ze mate nahozeno a cekate na zaber. Pak chvili musite pockat nez se objevi ze ze ryba zabrala. V tu chvili musite rychle stisknout Enter (nebo Next) a podle toho jestli mate stesti tak mozna i neco chytite :)

 

dalsi navnady budou pridavany postupne, stejne jako mista na rybareni.

 

Rybareni zdar Berry.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply
az dodelam ty ***** guildy tak se vrhnu na vareni a budes mit healing itemy. holt budou alchove zase rvat jak je znevyhodnuju :)

2263[/snapback]

Pokud nebudes delat healing itemy stylem heal bomby a pokud to nebude dostupny jako poty u toola tak nevidim ke rvani zadnej duvod :P

Link to comment
Share on other sites

Pokud nebudes delat healing itemy stylem heal bomby a pokud to nebude dostupny jako poty u toola tak nevidim ke rvani zadnej duvod ;)

2268[/snapback]

co som to skusal tak za 30minut som mal cca 5-6 ryb a ak pocitam ze este 50% sa nepodari uvarit tak sa konkurencie vazne bat nemusis :)

Link to comment
Share on other sites

Da se na tom slusne vydelavat... a clovek se i odreaguje ;)

2258[/snapback]

Neda. Aspon zatim ne. Vetsina ryb stoji pri prodeji tolik, ze po odecteni ceny navnad mas ze 100 navnad zisk +- 100 zenu :) Hlavne kdyz uvazim, kolik ryb se ti utrhne i s navnadou, protoze nemas dost velkej skill lvl

Link to comment
Share on other sites

Neda. Aspon zatim ne. Vetsina ryb stoji pri prodeji tolik, ze po odecteni ceny navnad mas ze 100 navnad zisk +- 100 zenu ;) Hlavne kdyz uvazim, kolik ryb se ti utrhne i s navnadou, protoze nemas dost velkej skill lvl

2292[/snapback]

 

Aspon se to blizi realu ;) Ja jsem dodnes (v realu) nechytil dost ryb (v prepoctu cena/kg) na to, aby se mi vratili veskere vydaje :) , ale je aspon sranda ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
ja neeeevim :-( primarni je udelani palet, to hori vic

5519[/snapback]

To beru :)

 

Ale neslo by prece jen, jestli zbude chvilka casu, alespon nejak provizorne opravit ten jeden stavajici rybarsky posed (dobu chytani + pravdepodobnost)?

PS: Ber to spis jako dotaz, ci napad ... nemam vubec poneti kolik by ta uprava zabrala casu a jak je to slozite ...

Link to comment
Share on other sites

To beru :)

 

Ale neslo by prece jen, jestli zbude chvilka casu, alespon nejak provizorne opravit ten jeden stavajici rybarsky posed (dobu chytani + pravdepodobnost)?

PS: Ber to spis jako dotaz, ci napad ... nemam vubec poneti kolik by ta uprava zabrala casu a jak je to slozite ...

5523[/snapback]

tohle uz mam davno hotovy, jen dva posedy a je to. akorat sem se k tomu nedokopal kdyz byl cas a ted barvim jak o zivot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tak můj Super Novic Evžen už si z vesela rybaří­ ;)

 

Je to fajn, chvili si posedÄt a otestovat si postřeh a rychlou reakci.

 

Jinak jsem v Rybaření­ na lvl 20 (aktualnÄ mam chyceno 77 rybek) a připadá mi, že na tom posedu u Izlude, už se vyÄ nedostanu. Ryby mi neutí­kají­ nepozorností­, ale tí­m, že na nÄ nemám dostateÄnÄ vysoký level (trhají­ vlasce). A i přestože chytám nějakých 5 zakladnich ryb, nepřipada mi, že by to tam mÄlo jit jeÄtÄ výÄe?

 

TÄÄí­m se tedy na dalÄí­ mí­sta u nějaké řeky a u moře a na vyÄÄí­ lvl a taky na to až nÄkdy vylovim nějaky předmÄt :) Tak Äup, Äup s barviÄkama, aÂť se mužu oddat rybařeni :)

 

Dotazy:

 

1) NeÄlo by dat do infa Rybářského posedu info o tom jakého lvl je? Tedy jak se u nÄj da max. zlepčit? Myslí­m, že to niÄemu neuÄkodí­.

 

2) NeÄlo by v Control panelu, či v nějakém infu pří­mo ve hře udÄlat žebří­Äek rybářů, dle levelu skillu Rybaření­, popří­padÄ íşspÄÄnosti v jednotlivých oblastech rybaření­?

Link to comment
Share on other sites

vsechno tohle je v updatu. ten je zel bohu jen na mym disku. ryby zatim neprodavej. prioritu maji palety, pak ryby a nakonec vareni. s guild questem uz toho moc neudelam, leda by vyvojari opravili par bugu v athene

 

a posed u izlude nejde nad vic jak skill 20. dalsi posedy sou do 50, 200, 500, 800 (ale to je pro hodne trpelivy hrace :huh:)

Link to comment
Share on other sites

Ryby neprodavam, předpokladam, že budou i souÄásí­ nějakých dalÄí­ch kvestů v rybaření­, jako třeba: "Budu ti prodavat navnady na XX pokud, mi dokážeÄ že jsi schopný rybář a doneseÄ mi třeba 50 candátů" :) A když budou i na něco jineho budu jenom rad. A zrovna ti candáti, nějak moc neberou :)))

 

KaždopádnÄ lí­bí­ se mi vtipné popisky jednotlivých ryb a pak taky zavÄreÄný popisek, když člověk konÄí­ na posedu. "Ryby ti na rozlouÄenou mavají­ asi tÄ tu opÄt rády uvidí­" :) nebo nějak v tomto smyslu. Jen tak dále v tomto stylu ;)

 

A taky jsem zvÄdav na to až nÄkdy vyloví­m i něco jiného než rybu. Ale to bude asi až od podstatnÄ vyÄÄí­ch levelů rybaření­, nemýlim-li se. Snad to bude i něco jiného než napří­klad Destroyed Armor, či sandaly :)

 

Jinak už zauÄuji do rybaření­ (plní­me kvest) dalÄí­ postavu jedné hráÄky, tak se pomalu rozroste rybařská kolonie :)

 

Jojo a taky se tÄÄí­m na ten kýbl deÄÂťovek, protože naklikat si průmÄrnÄ 30-50 návnad, je celkem k uklikání­.

 

Jinak mohly by byt i darkove balení­ návnad, za nějaké vzácné íşlovky.

 

Pří­padnÄ by bylo fajn mí­t možnost zí­skta pozdÄji i nějaké lepÄí­ pruty, opÄt asi u NPC za nějaké kvanta ryb a cenné íşlovky? LepÄí­ pruty, které by třeba byly odolnÄjÄí­ a vydržely by chycení­ ryby o 1-3 lvl výÄe, byla by u nich vÄtÄí­ Äance na chycení­ nějakého druhu ryby apodobnÄ. A taky by mohly mí­t třeba i silnÄjÄí­ vlastnosti, ale stí­m že by u nich hrozilo zniÄení­, nebo vytržení­ rybou a odvleÄení­ do moře... zakladní­ prut by mÄl byt asi nezničitelny, jestli jsem to pochopil spravnÄ.

 

Pří­padnÄ je nějak řeÄena ztráta prutu? Lze si ho opÄtovnÄ vyrobit u rybáře v Amatsu? protože ten už se pak výrobÄ s poostavou nebaví­. O prut se muže přijí­t přeci jen, nějakou chybou, nebo tí­m, že ji hráÄ nějakým způsobem vyhodí­ na zem a nevšimne si toho (lama :) ). Je na toto myÄleno?

 

Hehe, jsem to ale otrava. :huh: Ale snad jsem přinesl i nějaký nápad, či něco na cos při tvorbÄ zapomnÄl ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak a jsem tu znovu :)

 

Nevim jak moc aktivne se testovalo rybareni pred [ /omg ]e, ale dnes nam to celkem lagovalo. A to až nepří­jemnÄ :huh:

 

 

ZkouÄeli jste rybařit na jednom mí­stÄ najednou ve ví­ce lidech? Nám to dnes stačilo jen ve dvou a Äekací­ doba na zabrání­ ryby se protáhla od půl minuty po nekoneÄna.

 

To znamena ryba se prostě nechytla ani po nÄkolika minutách, když jsme mÄli nahozený prut oba dva. Můj Evžen a pří­telkynÄ ve hře kristy :)

 

Ono nejde tak ani o to, že by člověka mohlo znechutit to, že civi do bí­leho pole a ono se tam nic neobjeví­, ale když už člověku dojde trpÄlivost a on tedy odklikne next aby nahodil novou navnadu, tak semu objevi "byla chycena ryba XY". A to bez toho že by zabrala, ona se nezobrazila a trvalo to do nekoneÄna. Kristy takto chytila napřiklad na první­ pokus, po jak řekla "destiminutách Äekání­" Candáta, a to je celkem dobrej for, jenže ono se to stalo.

 

Ne že by se to tedy dÄlo jen na mém poÄí­tači, ale i na její­m. Pak tam byla s jeÄtÄ dalÄí­m rybářem už beze mnÄ a situace se opakovala i u nÄj. Ryby buÄ zabraly za nepřirozenÄ dlouhou dobu nebo vůbec, a když vůbec tak po kliknuti na next byla ryba chycena. Tomu ří­kam teda pÄkna chyba.

 

Dle toho dneÄní­ho rybaření­ prostě rybářský posed nezvládá najednou ví­c jak jednoho rybáře, k Äemuž ale docházet bude. Ne vždy tam bude sedÄt samotinky jeden rybář.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...