Jump to content
Reborn fórum

ragnarok online v linuxu


Recommended Posts

zdravim vsechny chtel bych se zeptat jestli je mozne se na reborn prihlasit z linuxu hru jsem nainstaloval a pustil pres wine. Client se vsak ukonci hlaskou ze chybi knihovna neco crypt bohuzel nejsem momentalne u sveho PC takze nenapisu presny nazev knihovny, ale snad nekdo bude vedet. Na jinem serveru tato knihovna nebyla potreba a hra bezela bez problemu. Je tedy nejaka sance ze se pripojim na reborn z linuxu? dekuji za odpoved :wub:

Link to comment
Share on other sites

zdravim vsechny chtel bych se zeptat jestli je mozne se na reborn prihlasit z linuxu hru jsem nainstaloval a pustil pres wine. Client se vsak ukonci hlaskou ze chybi knihovna neco crypt bohuzel nejsem momentalne u sveho PC takze nenapisu presny nazev knihovny, ale snad nekdo bude vedet. Na jinem serveru tato knihovna nebyla potreba a hra bezela bez problemu. Je tedy nejaka sance ze se pripojim na reborn z linuxu? dekuji za odpoved :wub:

Dej winecfg a nastav si emulaci Win98, npkcrypt.sys te prestane otravovat

Edited by jirkan
Link to comment
Share on other sites

Dej winecfg a nastav si emulaci Win98, npkcrypt.sys te prestane otravovat

 

uz mi to funguje i kdyz necham emulaci na winXP npkcrypt uz neotravoval. Asi je to verzi wine uz je to nejaky patek co jsem to zkousel naposledy. No hlavne ze to funguje :wub: diky

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Me to teda na Linuxu (Ubuntu) jede hodne pomalu :D, takze je to vicemene nehratelne. Ale s Linuxem, co se tyce Xwoken moc kamarad nejsem, tak mozna delam neco spatne. Poustim to na D3D+HAL v setupu a v okne (fullscreen je tragedie). Mam notes Lenovo R500 (LEN TS TP R500 P8400@2.27GHz, 2GB, 160GB, 15.4" WSXGA+, M82XT, DVD±RW, BT) a ve woknech je to samozrejme uplne ok. Ubuntu je ve verzi 9.04, grafika je ATI Mobility Radeon 3470 power optimized. Poustim to pres wine - instalator mi zatim nefungoval, ale zkusim novej. Nicmene instalace pro me neni tak podstatna, klidne si to opatchuju a nainstaluju ve woknech. Patcher.exe pres wine tez nejede, takze poustim jen pres reexe.exe. Nejake tipy?

/thx

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Chci se zeptat který z výbÄru linuxu byste mi doporučili ?

 

\/___[ EDIT ]___\/

 

AktuálnÄ jsem si stáhl Linux Danix a FreeBSD

FreeBSD se mi zdála z referencí­ nejlepÄí­ volba i když jsem uvažoval i o debianu.

Edited by niCe
Link to comment
Share on other sites

Chci se zeptat který z výbÄru linuxu byste mi doporučili ?

 

AktuálnÄ jsem si stáhl Linux Danix a FreeBSD

FreeBSD se mi zdála z referencí­ nejlepÄí­ volba i když jsem uvažoval i o debianu.

No FreeBSD neni Linux, je to jiny Unix-like system (vychazejici z BSD4.3 linuxu)

 

Osobne jako zacatecnikovi asi jednoznacne Ubuntu, je uzivatelsky velmi privetivy, funguje tam prakticky vsechno,

balickovace ma uzivatelsky pohodle, fora i komunitu ma vybornou (a vlastne navic ubuntu je debian based distribuce).

Edited by jirkan
Link to comment
Share on other sites

Nojo ale já mí­ní­m i hrát ragnarok na linuxu a nÄkdo nahoře v topicu si stÄžoval že mu to hratelnÄ nebÄhá...

To bude dost zaviset na grafarne co mas, bohuzel, bez DRI je to nehratelne, s DRI ano.

Link to comment
Share on other sites

DRI ? - co to je ? :) slyÄí­m teda prvnÄ

Direct Rendering Interface. Konkretne nVidia se k tomu vyjadruje (aspon v novych driverech) ze je to obsolete.

P.S. Koupim ATI do AGP... :)

Link to comment
Share on other sites

Heh tak PC nemám slabé... mám tam ATInu 64 bitovou tak AMD64 jsem si stáhnul ubuntu jen eÄtÄ přeÄtu pár Älánků abych nějak zí­skal přehled :teehee:

 

Akorát mám menÄí­ dotaz... Mám 1 HDD o velikosti 500G a mám na nÄm už Windows a troÄku se bojí­m nahrát tam ubuntu protože mám strach a bych nepřiÄel o svá data... tak jestli s tí­m má nÄkdo nějaké zkuÄenosti.

Edited by niCe
Link to comment
Share on other sites

Akorát mám menÄí­ dotaz... Mám 1 HDD o velikosti 500G a mám na nÄm už Windows a troÄku se bojí­m nahrát tam ubuntu protože mám strach a bych nepřiÄel o svá data... tak jestli s tí­m má nÄkdo nějaké zkuÄenosti.

Jestli mas ty windowsy pres cely disk, o data prijdes na 100% (jo, existuji programy na shrinknuti, tusim ze Partition Magic to treba umi, ale jestli nemas UPS, tak bych rozhodne zalohoval, jestli UPS mas tak bych zalohoval taky :teehee: )

Jinak kdyz mas na disku kus volna (jako nerozdelenou partition), da se instalovat bez ztraty dat, ale hodne peclive cti co po tobe instalacni program chce (a samozrejme predem zalohuj, ze neco zvrtas je dost pravdepodobne ;) )

Link to comment
Share on other sites

Oká takže jsi du vycuknout z archaického PC 4GB disk :Da jdu testit :teehee: uvidí­me zí­tra to skusí­m.

 

EDIT:

 

A co kdybych skusil ten windows instalátor ??? U toho bych možná nemusel shánÄt nový disk ;)

Edited by niCe
Link to comment
Share on other sites

S partition magic sem nikdy o nic nepřiÄel.

Ubuntu se umí­ nainstalovat docela rozumnÄ, i když tam už jiný systémy sou.

Neví­m, co se stane, až zformátujeÄ/odstraní­Ä partition s ubuntu, protože zavadÄÄ (grub) je na ní­. NetuÄí­m, jestli pak ty win půjdou jeÄtÄ kdy spustit :teehee:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ahoj VÄem,

když jsem si Äetl návod na instalaci RO v linuxu, tak je tam jedna hláÄka, která mÄ znepokojuje. ,, Nebýt uplný zaÄáteÄní­k v Linxu ,,

Bohužel mám v práci Ubuntu a co se tohoto systému týká, tak jsem s ní­m prvnÄ v kontaktu. Mám cenu se tedy vůbec pouÄtÄt do instalace?

Na wiki je návod kde je cca každé 3. slovo pro mne nepochopitelné.

 

Tak se chci zeptat, jestli nÄkdo nemá nějaký návod na instalaci RO v Ubuntu pro ,,blbeÄky,, Dí­ky předem a přeji VÄem hezký den.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Zdraví­m...chtÄl bych se zeptat, jak je to teÄ s instalací­ linuxu...poslední­ verze sak a rag jsou nějak z roku 2005...tak jsem si stahl reborn balí­k...nainstaloval přes wine...k tomu jsem nainstaloval i Mono, ale když se o to pokusí­m ho přes wife zapnout skoÄí­ mi hláÄka install the Windows version of Mono to run .NET executables

 

Nějaké rady? dí­k

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...