Jump to content
Reborn fórum

Staré časy - aneb první­ hra v Ragnaroku


Daisuke

Recommended Posts

Mno tak ja som zacala na czechru minuli rok koncom oktobra(rijen).A moje prve pocity s ro? boli asi taketo co je toto za trapnu hru? :) no a vidite ako to dopadlo. :)

Nemozem zabudnut na to ako som prisla do payonu a videla ako ked niekto napysal to zazracne slovo heal *** a dostal heal tak som aj ja zacala a stala sa zo mna heal plsacka :D.

Najlepsie casy som zazivala na konci roka, skoda ze tie casy skoncili :) .A este rada spomynam na to, ked Loony robil nocne kontroli na bootov <_< , skoro som nepresla touto kontrolou vela nechybalo a mala by som ban. :huh:

Zlate zaciatky na RO.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

MÄ Pilda cely prazdniny bombardoval na chatu lide.cz, ze ma skvelou hru a ze je to RPG a at to stahnu a okamzite zacnu hrat.. jelikoz jsem prazdniny stravila napul v Londyne a napul tak vsemozne s kamosema, nemela jsem cas, ale behem posledniho tydne jsem ragnarok skutecne stahla... Byl to pro me dost problem, pochopit co kde jak stahnout a kam to nainstalovat :huh: pak jsem se zaregistrovala na czechro a vyrazila do hry. Rychle jsem pochopila system PM a bombardovala Pildu at se kouka honem objevit a pomoct mi, ze vubec netusim co mam delat.. Nejak sem nakonec dolezla k tomu hradu, tam si precetla celej tutorial, zvolilo mi to, ze mam byt swordman, ale ja prece chtela byt archerka! Strasne sem se bala, ze az odtamtud vylezu, budu doopravdy muset byt swordik... Nastesti tomu tak enbylo a ja stala nekde v archers village a netusila co kde jak a kam.. Myslim, ze jsem hlavne nemela zapnutou mapu xDD takze jsem tam behala porad dokola. Nakonec jsem dosla k payon cavu a k baracku s tool dealerem, tam jsem vlezla a cetla si co si muzu koupit atd.. Prisel tam za chvili nakej clovek, jmenoval se uz nevim jak ale byl to Darkmor (tech nicku co mel..:D) a ja sem se mu sverila, e jsem uplne nova a ze potrebuju pomoc... Protoze co mi Pilda poradil bylo, ze az mi spadne nejaka karta, at si ji schovam a napisu mu to :), jinak na me nemel moc cas:) (no aspon ze tak, kdyz tak tady ctu ty vase vyhodny prodeje NPC:)) ..darky mi rekl, ze zavola brachu Artena a ze mi pujdou pomoct.. Tihle dva me toho doopravdy hodne naucili a jsem jim za to vdecna, s jejich pomoci jsem se stala archerkou, dohnala je s levelm (pockali na me) a vyrazeli jsme spolu na vypravy do jeskyne. Casem se k nam pridala Yuri a dalsich par lidi, a v parte obcas citajici i 10lidi jsme to brazsdili svetem... behem tohoto casu jsem se seznamila s bardem Knotem, ktery byl pak pokracovatelem darkyho a artena, naucil me chytat pety apod. .. A hra sla dal a dal a ja zjistila vyznam gild a ostatnich veci, jako obchodovani.. a tak dale a tak dale:)

Timto bych chtela podekovat Pildovi, Darkmorovi, Artenovi a Knotovi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ro jsem zaÄala hrát v lednu 2003 tučim, tři mÄsí­ce po tom co to CzechRo rozjelo. VÄtčina lidí­ mi ani nevÄří­ jak to tehdy vypadalo. VÄ ÄpiÄce 30 lidí­ on-line, veřejnej chat co teÄ použí­vaj jen GM, nespoÄet [ /omg ]u, armagedon zkuÄební­ provoz s ratem 50/50/50. No byla to bžunda nebudu to tu rozmazávat. Nedávno jsme s Elessi vzpomí­nali na starý Äasy a málem mÄ to bylo lí­to.

NejlepÄí­ historka co dávám k dobru je jak jsem dostala Dopla za taming na isis a Mistresku za něco obdobnýho. JežiÄ no to byly Äasy, ále sakra. :)

Link to comment
Share on other sites

Ro jsem zaÄala hrát v lednu 2003 tučim, tři mÄsí­ce po tom co to CzechRo rozjelo. VÄtčina lidí­ mi ani nevÄří­ jak to tehdy vypadalo. VÄ ÄpiÄce 30 lidí­ on-line, veřejnej chat co teÄ použí­vaj jen GM, nespoÄet [ /omg ]u, armagedon zkuÄební­ provoz s ratem 50/50/50. No byla to bžunda nebudu to tu rozmazávat. Nedávno jsme s Elessi vzpomí­nali na starý Äasy a málem mÄ to bylo lí­to.

NejlepÄí­ historka co dávám k dobru je jak jsem dostala Dopla za taming na isis a Mistresku za něco obdobnýho. JežiÄ no to byly Äasy, ále sakra.  :)

8067[/snapback]

Ja si jeste pamatuju tehda moji prvni akci s tebou,... to byla moje prvni postava,.. hunter :), jste me vztahly jeste s Marketou, to byla Guildmaster Flamehearts, na Evil Snake Lorda ... aaach jo ;)

Link to comment
Share on other sites

mno zacal som niekedy ked bol rate 10/10/x(nepametam...nevedel som co to znamena)....dozvedel som sa o tom z recenzie na scorecku(a v ten den ked vyslo uz som to stahoval)....no potom som nasral loonyho(zabijanim v meste s dalsimi individuami(ktore boli lvl 90+)...mno dalej som nasral petrsona(bol som fagan)....nakoniec ...nejakou vyssou mocou som sa opet vratil a hral....stretol som tu Bartuca-R.I.P. a jeho kamosa Santusiu-R.I.P....medzitym nejakych ludi na ktorych si nepametam-sorry...presiel som na sanro-R.I.P. a tam do mojej prvej guildy shokei-R.I.P. stretol mnozstvo ludi ktorych som spoznal vecsina-R.I.P. tot vse

PS:nejak casto RIP....asi nad tym popremyslam

Link to comment
Share on other sites

Destroyer: Jo snake Lord byl vzdycky hukot =))) To jsem jeÄtÄ i byla myslim u Flame Hearts a občas jim pomáhala na GW, ale jsou moc drahý =)))

 

Reload: Napadlo mÄ přesnÄ to samý, vÄtčina starejch známejch je R.I.P, tak jsem vdÄÄná za ogiiska, Greena, Elessi, Lousin a M@gh0ra, že zůstali o jinejch už nemam záznamy :huh:

Link to comment
Share on other sites

Reload: Napadlo mÄ přesnÄ to samý, vÄtčina starejch známejch je R.I.P, tak jsem vdÄÄná za ogiiska, Greena, Elessi, Lousin a M@gh0ra, že zůstali o jinejch už nemam záznamy  :huh:

8134[/snapback]

stare zlate casy vidaru ked sa dalo snipovat...WB fungoval v magme...cez IW sa nedalo prejst.....mi chybaju :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

no tady jsou hrozne nostalgicke kecy....tak ja taky prispeju:)

na CzechRO me pritahl poprve kamos (ted Barbarossa) ktery zacinal se mnou tak jsme se doplnovali, taky me varoval at nezabijim motylky coz jsem samozrejme vyzkousel. Hned z prvni potvory mi padla pupa card, kterou mi naslodovne sezral poporing...vedel jsem ze jsou karty vzacne tak jsem se ji snazil vydolovat ale proste jsem ho nezazil...potom me do dvacateho levelu padly jeste 2 pupy a 1 willow a vzdycky se nasel nejaky hodny clovek (myslim ze to bbyl guildmaster jmenem Zell nebo tak nejak) ktery ty karty ode me koupil za cenu ktera nikdy nepresahla 50k.....coz me teda prislo jako obrovske penize:) no a jinak je to parba i ted ale podle me u kazde hry je vzdycky nejlepsi ten prvni moment kdyz jeste vubec netusis o co jde a je to zahalene takovym....tajemnem:)

Link to comment
Share on other sites

Vidar, Vánoce 2003, Priestka Druellae normální­ mix-nevimvocojde-build, Pak následovala Lady Green ... na Rebornu momentálnÄ v 8. reinkarnaci

 

...

VÄtčina lidí­ mi ani nevÄří­ jak to tehdy vypadalo.

....

8067[/snapback]

Vidar byla úplně jiná hra, každý bÄhal s tunou zmrzliny v batohu, priesty v podstatÄ nikdo nepotřeboval a nikdo mi neveří­, že build AGI/INT ME/support priestky byl super :ninja: Sanctuary neléčilo pří­Äery, stackovalo se -> základ u bose :) agi Älo, neÄlo, Älo, water ball a firewall svého Äasu zabili libovolného hráÄe v pvp jednou ranou, ploÄná kouzla a IW jsou kapitola sama pro sebe, Magnus Exorcismus ani nepotřeboval IW na to aby dal Osirisovi ránu tak za 80k hp.

Na betatestu bylo také hodnÄ zmÄn, mezi nejdrsnÄjÄí­mi bylo třeba zvýÄení­ IQ pří­Äer (dokázali pronásledovat člověka za roh, obí­haly Icewall -> už do nÄj tupÄ nenarážely, wizny pak houfnÄ breÄely na fóru (zdraví­me THR338940 .) ) ) (Hunti breÄeli zase když bossové zaÄali při snipu portovat ...)

 

stare zlate casy vidaru ked sa dalo snipovat...WB fungoval v magme...cez IW sa nedalo prejst.....mi chybaju ;)

8144[/snapback]

Jo WB Äel vsude ;)

Na aegisu to už bylo správnÄ, ikdyž skily monstrům v magmÄ zůstaly (WB a Storm Gust) ... vÄude láva a Giga si kolem stří­ká vodou ;) ...

 

 

 

Vidar people (v náhodném pořadí­, co si pamatuju)

 

Shokei guilda (since 24.2.2004): Já :), Erwin (Julian), TokiDoki, Kumi, Inkognito (donPatchi), Wisp, Uloria

 

V dalÄí­ch rolí­ch: Drake, Vami, Topiq, Kraso, Gumidek, Soli, Tarzan, Shras, Julus, Omnislash, Santa, Bartuc, Zury, ReloadAO, Pegas, Miratu, Umbro, Dr. Final, Ryba, Maca, Ancient Drake, DIABLO_II, Haplo, Reegz (Flamey), Leela, Ralis, THR, TomSN, Phoenix, Nanami, Quickling, Qinefer, Bledula, Pavel, Dreamer, Lavo, Ali208, Bambini, Sakura, Viper a samozřejmÄ Peterson a Loony (dodateÄnÄ ví­m, že tam byli např. Oggi nebo Elessi)

Link to comment
Share on other sites

V dalÄí­ch rolí­ch: .......... Quinefer, ...........

11968[/snapback]

 

 

Delala jsem to furt a furt budu (opravovat)

QINEFER...... *buuuuu buuuuuuuu* proc to nikdo nenapise poradne ;):)

jinak musim se pridat byli to krasne casy rada na ne vzpominam jen skoda ze uz tolik nehraji ;):ninja:

Link to comment
Share on other sites

...

QINEFER......    *buuuuu buuuuuuuu* proc to nikdo nenapise poradne  :ninja:  ;)

....

11971[/snapback]

uááááááááá ... za domácí­ íşkol napí­Äu 100* Qinefer ....

 

...

Nj ice wall byla zaruÄená smrt pro bose ;))

...

11969[/snapback]

Firewall bez IW zabil Mayu nebo Osirise do 20 vteřin, jeden aby neproÄli a pak tak 20 jim pod nohy aby moc netrpÄli. (Erwinova a Inkognitova oblí­bená technika)

Napadlo mÄ pár dalÄí­ch zásadní­ch zmÄn, třeba když zaÄalo fungovat agi up, awaik, pasti u hunta, nebo když pří­Äery zaÄaly použí­vat skily. (O něco pozdÄji zaÄaly skily pří­Äer fungovat :) a pak je pří­Äery použí­valy i smysluplnÄ) Nějak na zaÄátku se tuÄí­m s objevení­m mÄsta Yuno dost zmÄnily karty (pupa mí­to 50 zaÄala přidávat 700), zmÄnila se regenerace hp a sp, ale to se mÄ nedotklo ...

Link to comment
Share on other sites

Vzpomí­nám, když jsem se bÄhem první­ho týdne na CzRO vypravil hluboko do Geffenu, kliÄkoval jsem mezi nightmare a najednou vidí­m hráÄe.. Pozdravil jsem, on mÄ zabil a já jsem 10 minut nadával.. Šel jsem se tam podí­vat znovu, tentokrát opatrnÄ a zjistil, že hráÄ se jmenuje Doppelganger :c)

Link to comment
Share on other sites

Delala jsem to furt a furt budu (opravovat)

QINEFER......    *buuuuu buuuuuuuu* proc to nikdo nenapise poradne  :P  :D

jinak musim se pridat byli to krasne casy rada na ne vzpominam jen skoda ze uz tolik nehraji  :(  :P

11971[/snapback]

tohle je asi puvodce tvych problemu :) ja bych tam to u taky cpal. btw ta pisnicka je bozi a nazpivali ji v cestine Golden Kids :)

Link to comment
Share on other sites

MÄ Pilda cely prazdniny bombardoval na chatu lide.cz, ze ma skvelou hru a ze je to RPG a at to stahnu a okamzite zacnu hrat.. jelikoz jsem prazdniny stravila napul v Londyne a napul tak vsemozne s kamosema, nemela jsem cas, ale behem posledniho tydne jsem ragnarok skutecne stahla... Byl to pro me dost problem, pochopit co kde jak stahnout a kam to nainstalovat :P pak jsem se zaregistrovala na czechro a vyrazila do hry. Rychle jsem pochopila system PM a bombardovala Pildu at se kouka honem objevit a pomoct mi, ze vubec netusim co mam delat.. Nejak sem nakonec dolezla k tomu hradu, tam si precetla celej tutorial, zvolilo mi to, ze mam byt swordman, ale ja prece chtela byt archerka! Strasne sem se bala, ze az odtamtud vylezu, budu doopravdy muset byt swordik... Nastesti tomu tak enbylo a ja stala nekde v archers village a netusila co kde jak a kam.. Myslim, ze jsem hlavne nemela zapnutou mapu xDD takze jsem tam behala porad dokola. Nakonec jsem dosla k payon cavu a k baracku s tool dealerem, tam jsem vlezla a cetla si co si muzu koupit atd.. Prisel tam za chvili nakej clovek, jmenoval se uz nevim jak ale byl to Darkmor (tech nicku co mel..:)) a ja sem se mu sverila, e jsem uplne nova a ze potrebuju pomoc... Protoze co mi Pilda poradil bylo, ze az mi spadne nejaka karta, at si ji schovam a napisu mu to :D, jinak na me nemel moc cas:) (no aspon ze tak, kdyz tak tady ctu ty vase vyhodny prodeje NPC:)) ..darky mi rekl, ze zavola brachu Artena a ze mi pujdou pomoct.. Tihle dva me toho doopravdy hodne naucili a jsem jim za to vdecna, s jejich pomoci jsem se stala archerkou, dohnala je s levelm (pockali na me) a vyrazeli jsme spolu na vypravy do jeskyne. Casem se k nam pridala Yuri a dalsich par lidi, a  v parte obcas citajici i 10lidi jsme to brazsdili svetem... behem tohoto casu jsem se seznamila s bardem Knotem, ktery byl pak pokracovatelem darkyho a artena, naucil me chytat pety apod. .. A hra sla dal a dal a ja zjistila vyznam gild a ostatnich veci, jako obchodovani.. a tak dale a tak dale:)

Timto bych chtela podekovat Pildovi, Darkmorovi, Artenovi a Knotovi :(

6271[/snapback]

...A presne proto je skoda ze furt jeste zijes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
.....ale uz to proste neni jako u Smrtonosu pred rokem.

5899[/snapback]

 

Svatá pravda Nithrile, svatá pravda. Jeste dnes si zive vzpominam jak jsem pobihal svama a delal jsem "tank" se svojim "nevim nic o buildu"crusem.potom jsem zkusil , ale opravdu jenom zkusil priesta a to uz zacinalo byt lepsi, ale az napodruhe se mi povedl, ale to uz jsme byli vsichni vsetaznali RO. Mno proste lamy jak mely byt a to ktomu patrilo... :blink: Saday

Link to comment
Share on other sites

Hh, ja kdyz zacinal, tak jsem vuuubec nevedel, ktera bije...Udelal jsem si Archa, precetl, co dela jakej stat a jel jsem...Expil jsem samozrejme jen v Payon Cave, protoze jsem ani nevedel, ze se jda chodit jinam...Staty jsem daval tak, jak jsem tenkrat myslel, ze by mely jit, takze s archem jsem daval INT, abych mel vic sp na DSka, STR, abych toho vic unesl, VIT, abych mel vic hp, AGI, abych byl rychlejsi, LUK, abych mel vis stesti (myslel jsem, ze diky tomu bude padat lepsi loot :D ), jen na DEX jusem moc nemyslel, daval jsem ho, abych nemel jeden stat nevyvazenej... :clap: ...Pak jsem se seznamil s nejakyma lidma (hlavne swordi) a ti me presvedcili, abysme sli do pyramid...Diky nim jsem se dozvedel, co je to kapra... :D ... delali jsme vypravy v 5 a vic lidech a utikali jsme pred Drainliarama a Matyrama, protoze nas strasne mlatili a Red Poty byly drahy... :):D ...Jj, to byla parada...No a vlastne se nic nezmenilo...porad jsem tLama, ktera nic nevi a neumi...Ale co, hlavne ze se tu clovek pobavi a ma dobrou partu... :)

 

EDIT: a jeste jsem si ted vzpomnel, jakou jsem mel darost, kdyz mi padla prvni Skeleton card...Byl jsem na ni strasne pysnej a pak mi nekdo rekl, ze je to shit...Ja myslel, ze se obesim, celej muj zivot se zhroutil a ja se stal opet tim loserem... :blink::D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jendou sem takhle sel do jedny pocitacovi herny a co nedivim par svych pratel jak hraji nejakou kreslenou hru.

Co to je ? rikam si

Ragnarok odpovedeli

byla to laska na prvni pohled :):)

po case me pratele vysvetlili co vsechno se tam deje, co se jak dela, co ma jakou cenu atd.

opravdu sem koukal co vsechno svet Midgardu nabizi

ty zacatky byly docela trapny (jako kazdy sem zacal na czro) hlavne si vzpominam ze sem prodal asi 2xguard[1] k NPC za 10zenu a mozna sem prodal i pupa card(takova ostude kdyz sem zjistil ze maji takovou cenu)

Ojakziva miluju postavy co hodne caruji jako jsou carodejove atd. tak sem hned vedel na co skocit WIZARD byla jasna volba ( i kdyz ten prvni sice nemel zkazene staty ale ty skily to byla hruza - fire ball 10.....)

mno tedka uz sem pomerne zabehnuty a stal se ze mne totalni zavislak :whistling: dokonce i o vanocich nemam cas na nic jineho a kazdou volnou chvilku venuju RO (hruza to bych si nemyslel ze stravim tolik casu i tyhle hry)

chci podekovat Vevimu a Sajmonovi ze me ukazali tento bezvadny svet RO

Link to comment
Share on other sites

No ja taky zacinal na CZro, a taky to byly trapny casy, protoze me hned prvni dva dny hrani pado asi 5 karet a jelikoz sem nevedel k cemu to je, tak sem je prodal, pak padla sesta, tusim z pupy a tu sem ani nebral, rotoze sem vedel, ze stoji 10z, ale kdyz sem pak prisel do payonu a vidim spousty napisu a jeden z nich byl :"Koupim pupa card za 500K" nebo neco takovyho, tak tm vlezu a s hruzou zjistuju, jakou maj karty cenu. a od ty doby sem prokletej a karty mi vuuubec nepadaj. prvni asi za mesic hrani :):confused1:

Link to comment
Share on other sites

hmmm tak ked si tak ja zaspominam tak najpr si spomeniem na hladanie a stahovanie vsetkeho potrebneho,na instalaciu,ako som sa nemohol vysomarit z tych korejskych znakov :( zacali sme hrat traja kamarati/spoluziaci (konkretne yalk a comr4d spolu so mnou (inac pozdravujem ;) ) ) a prve expenie na poringoch a neskorsie na creamoch v geffene,heh...ako sme sa odhodlavali cela trojica vydat sa na "smrtelneho" chonchona(pre nas vtedy len mucha :( ) a ako sme pred nim zdrhali,ako sme postupne zmenili class a boli z toho uplne na vetvy.....hmmm co dodat...pekne spomienky....asi najlepsie ked sa zacne hrat nieco nove spolu s niekym,je to dvakrat tak lepsie a zabavnejsie ako by to mal clovek hrat sam a vsetkym sa prekusat uplne sam,nie su az take spomienky ani zazitky ;) a tiez nebyt v pohode ostatnych hrajucich ludi a gm a ostatnych tak tiez je to onicom :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...