Jump to content
Reborn fórum

Vlastní­ server


fartesik

Recommended Posts

Ahoj vsem

Nez se mi muj topic blokne :D chci upozornit ze tu nedelam reklamu n zadnej konkurencni server (Rebornu se stejne konkurovat neda :) ) jen se chci zeptat zda nekdo nemate zkusenosti s tvorbou serveru popr jestli nevite o nejakem internetovem navodu co jsem nasel tak je hodne stary :) chci si udelat server spis tak sam pro sebe. chtel bych se ucit scriptovat si NPC :) a treba i nejaky questiky a pokud by se mi zdali pekny a povedeny treba bych je ukazal i GM tu :) a ty by pak posoudili jak moc pekny sou ;) jde mi prave o to vytvorit si takovy piskoviste kde se budu moct vyradit a ucit se :) pac RO je vazne ta nej hra co sem kdy hral a ackoliv do toho hraju jeste spoustu jinejch her vzdy se vratim k RO.

 

Takze pokud by nekdo vedel kde stahnu emulator, popr nejakej navod, vychytavky, prikazi + vsechny mozny rady :) do zacatku. Klidne i kritiku :) ze na to nemam a tak :) jen at mi nejak pomuzete k memu snu tvorit i neco pro ragnarok :)

 

moc diik :) za kazdou odpoved a za to ze mi ten topic nesmazete (pokud uz se nestalo ;) )

:)

Edited by fartesik
Link to comment
Share on other sites

Ahoj,

 

rozbehnout vlastni ea neni nic sloziteho, problem nastane v momente, kdy se v tom zacnes hrabat a ono to pak ne a ne naskocit :D

 

Pokud mas opravdu zajem se v tom zacit stourat, tak ti doporucuji TXT verzi, kterou stahnes Zde.

 

Jakmile to rozbalis je treba prejmenovat dve slozky: save-tmpl -> save a conf/import-tmpl -> conf/import

 

Potom staci pustit: runserver.bat

 

Tim spustis txt eAthennu v defaultnim nastaveni, vyskoci ti tri okna, ktere hlasi nejaky error a notice ze pouzivas default hesla a ze je treba je zmenit, coz neni nejak dulezite. Co je ale dulezite, tak aby v oknech nebyly zadne errory na konci vsech trech oken. Pokud je vse connected login->char->map, tak uz jen staci se pripojit. K tomu ale budes potrebovat clienta, ktery umi cist data nejen z grf ale i primo ze slozky /data/ Tam si edituj sclientinfo.xml, kde zmenis, nebo pridas svuj localhost.

 

Ucet si vytvoris v save/account.txt dle vzoru.

 

Pokud mas dalsi dotazy, nebo nemuzes sehnat clienta, tak mi napis na icq.

Link to comment
Share on other sites

Tak diky Mitheress mi to slape :) akor mam problem ze mimu brachovy nejde pripojit se na muj server dlouho mu to nacita a pak to hodi errora :) acc jsem mu vytvoril a zkoumal sem kde co ale proste nevim cim to :) jinak scriptovani je v poho :lol: naky npc jsem si uz napsal :) (treba na summovani mobu :) ) , jeste se chci zeptat zda neznate nakej figle na to scriptovani a jestli neni nakej program na to psani scriptu :) :) :) dikes :)

Link to comment
Share on other sites

http://dupeto.cz/~kingkoca/PSPad.zip

 

Ja pouzivam PSPad se souborama na zvyrazneni syntaxe a prikazama do eAtheny.

Soubor na zvyrazneni syntaxe je v adresari Syntax/eAthena.INI a prikazy (vyvolaj se pres ctrl+mezernik) jsou v Context/eAthena.DEF. Akorat jsem to jeste nestih popsat vsecko. On bohate staci ten soubor na zvyrazneni syntaxe, mnohem lip se s tim pisou skripty a prekladaj se NPC apod. To je vse co muzu ke skriptum nabidnout :lol: Snad pomuze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tak sem tu zas s dalÄí­m dotazem :) chci se zeptat na přidání­ spitů NPC, když bych si chtÄl udÄlat kompletnÄ nový sprit npc jak na to ? nasel sem si nějaký program ale ten umožřuje pouze prohližení­ a práci se soubory s koncovkou " .spr " a osobnÄ si myslí­m že jen přidání­m obrázku to nekonÄí­. Uvedu pří­klad:

extrahoval sem si soubor s názvem "4_f_kafra1.spr" ale je tam i soubor "4_f_kafra1.act" a ten bych mÄl asi taky nějak vytvořit pro nové npc ale jak ? dik za každou radu :) a za každej soft co mi pomůže :)

Link to comment
Share on other sites

tak sem tu zas s dalÄí­m dotazem :) chci se zeptat na přidání­ spitů NPC, když bych si chtÄl udÄlat kompletnÄ nový sprit npc jak na to ? nasel sem si nějaký program ale ten umožřuje pouze prohližení­ a práci se soubory s koncovkou " .spr " a osobnÄ si myslí­m že jen přidání­m obrázku to nekonÄí­. Uvedu pří­klad:

extrahoval sem si soubor s názvem "4_f_kafra1.spr" ale je tam i soubor "4_f_kafra1.act" a ten bych mÄl asi taky nějak vytvořit pro nové npc ale jak ? dik za každou radu :) a za každej soft co mi pomůže :)

Zadny sprite pridat podle me nejde, muzes pouze nahrazovat jiz existujici.

Link to comment
Share on other sites

Software : Actor, SPR cokoli (extrakce, zabalení­)

 

*.spr - "Archí­v" s bmp obrázky

*.act - ří­ká jak se mají­ obrázky hýbat

 

takže si namalujeÄ obrázky, ty dáÄ do archí­vu (spr) a pak si vytvoří­Ä act soubor a tam už jen klikáÄ a tvoří­Ä.

Link to comment
Share on other sites

ojoj :giggle: mam tu drobny errory kterejm moc nerozumim

chybazluf.jpgchyba23tzv.jpgchyba3e40h.jpg

 

tech smajlu si nevsimejte :D jde o test ale nwm jak je presunu do stredu ? kdyz sem zkousel upravovat treba kafru tak tam to jde tam normal muzu tahnou mysi a dam tam obrazek a druhej error je ze kdyz sem skousel ulozit soubor act i kdyz by vlastne byl bez informaci bo jsem v tom nic neudelal tak mi to hodi chybu a spadne, fakt nwm co s tim jdu s tim daal zapasit :) ale pokud by nekdo vedel jak na to sup sem s tim :)

Edited by fartesik
Link to comment
Share on other sites

K tomu ale budes potrebovat clienta, ktery umi cist data nejen z grf ale i primo ze slozky /data/ Tam si edituj sclientinfo.xml, kde zmenis, nebo pridas svuj localhost.

 

Cau muzes mi poradit kde sezenu nejakeho klienta popr jak ho nastavim? :D diky

Link to comment
Share on other sites

staÄí­ si jen v tý složce data upravit soubor s názvem "sclientinfo.xml" jen papiÄeÄ IP tam kde je napsáno "vložit IP"
Když tam dáÄ 127.0.0.1, tak se to bude připojovat na localhost a bude to fungovat bez ohledu na to, jakou IP má tvůj poÄí­taÄ.
Nemas nekde verzi na 64bit windowsy? Protoze mi to pri spusteni hlasi ze chybi binkw32.dll stahoval jsem si tu txt verzi eatheny a ta je nejspis taky pro 32bit...
Tu knihovnu můžeÄ stáhnout, aÂť už samotnou nebo jako souÄást bink&smacker balí­ku (je free) a hodit do stejný složky, system32 nebo tam nÄkam, ale neví­m, jak moc ti to pobÄží­ na 64bit. Edited by Gell
Link to comment
Share on other sites

Tak to vypada, ze problem bude delat ta 64bit verze... binkw32.dll jsem stahnul dal do system32 ale potom to pome chtelo dalsi asi 2 knihovny a u mss32.dll mi to vypsalo "Vstupní­ bod procedury _AIL_set_sample_volume@8 se nepodařilo v dynamicky propojované knihovnÄ mss32.dll nalézt."

 

asi to moc nadejne nevypada :)

Link to comment
Share on other sites

Ja uz se na to nemuzu divat :)

 

To ze ti chybi binkw32.dll nema co delat s 64-bit verzi windows, kazdej vite ze vsecky x64 verze maj emulaci (WoW64), ktera umoznuje poustet 32bit aplikace, nacitat 32bit dll knihovny atd atd, koumaci :)

 

Ohledne navodu na eAthenu: Pokud neumis anglicky, moc ti nepomuzu.

O zprovozneni eAtheny je vsecko tady: http://eathena.ws/wiki/index.php/Main_Page

O Exe tady: http://www.eathena.ws/board/index.php?showtopic=209788 ...osobne ale spis doporucuju vzit uz nejaky hexnuty exe z jinyho serveru, ktery cte adresar data a bezi na stejny verzi eAtheny jakou mas ty (nebo aspon ne moc vzdaleny)

Vsemozny navody tady: http://www.eathena.ws/board/index.php?showforum=105

 

 

Pokud se prihlasis, parada ze ti neco funguje. Pokud te server odmitl, tak se podivej do spustenych serveru (char nebo map, kdyz login te pusti), bude tam hlaska o tom, proc te to nepustilo dal. Pravdepodobne nemas exe kompatibilni s verzi eAtheny. Kdyz mi povis co to vypise za chybu v momente kdy se prihlasis, reknu vic. Opakuju - chybu, co vypise server, ne klient :)

Link to comment
Share on other sites

Ty navody samozrejme ctu ale je to spousta a spousta textu. Ja to chci jen rozchodit a pak zkouset skriptovat npc nic vic... nevedel jsem ze to bude takove slozite a problemove jen to rozjet :) jinak po tom prihlaseni mi hodi login-server todle : Char-server 'eAthena' : authentication of the account 0 REFUSED (ip: .........)

 

pritom v char serveru mi to zadnou chybu nehodi jen Account Logged on, Account ID: 0 (GM level 99)

 

a jeste pri startovani serveru mi map-server hodi: [Error] Not all IP adresses in map_athena.conf configured, auto detecting ...

 

vsude mam zmenenou ip adresu na local hosta presto me to presmeruje na IP adresu kterou zrovna pouzivam ...

 

snad sem to nejak srozumitelne popsal uz nebudu otravovat :)

Link to comment
Share on other sites

Prihlasujes se pravdepodobne na spatnej ucet. account_id by nemelo bejt nikdy 0, zacinaj na 2000000. Prihlasuj se jen na ucty, co maj sex F nebo M, ucty S jsou pro komunikaci mezi login, char a map serverem a prihlaseni na ne server odmita.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

zdravím mám stejnej problém jako Cendik "binkw32.dll jsem stahnul dal do system32 ale potom to pome chtelo dalsi asi 2 knihovny a u mss32.dll mi to vypsalo "Vstupní bod procedury _AIL_set_sample_volume@8 se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně mss32.dll nalézt." tenhle problém mám teď taky a mám 32bit nevím jak dál poradí někdo ?

Edited by Harper
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...