Jump to content
Reborn fórum

Co byste na Rebornu zmenili?


k3dT

Recommended Posts

 

Vacsina MVP ma vyrazne viac base exp proti job exp. Bezne prisery ti daju minimalne 65.job pri dokonceni aury ... edeny davaju joby podla tvojho jobu - pod 60.lvl davaju menej, ako 300k.

No čili stejně budu přeexpovat výrazně víc basu něž bylo před renewalem běžné (teda asi kromě postav vyexpených na drakách) před renewalem bylo normální 99/67-8.

 

Jen doplním - při přeexpování druhé aury expy do base neztrácíš, po přestupu se ti započítají.

Momentálně mám aurovaneé advnc chary a mají přeexpení 5.5M cca a nejde to víc... když jsem přesotoupil tak mě naskočil tuším lvl 100.

Link to comment
Share on other sites

Otázkou je co se bere jako běžné před renewalem.. z anubisů bejvaly 99/69, z draků i úchylné 99/64, u negrů 68 nebo 69 a kdo šel na 90ce do labu měl leckdy i 97/70

a abych odpověděl Corwinovi: na Rebornu nemůžeš dát multiple lvl(edit: jedním killem/questem/něčím; nevztahuje se na legendární zbraně a možná homuny), dáš maximálně lvl a něco přes 90%, tedy hranice je (expy na 100 lvl + 0,9*(expy na 101lvl))

Edited by Dweep
Link to comment
Share on other sites

No čili stejně budu přeexpovat výrazně víc basu něž bylo před renewalem běžné (teda asi kromě postav vyexpených na drakách) před renewalem bylo normální 99/67-8.

Vravis, ze expis na MVP.

Tak si zoberme modelovu situaciu, expenie na Atrocovi, postava zacina v oboch pripadoch na 90/55

Pre-re: po doexpeni aury na Atrocovi mas 99/65 a nejake drobne. V jobe je v tom momente naexpenych 39% z celkovych expov potrebnych na 70

Teraz: po doexpeni aury mas 99/65. Tu ma clovek naexpenych 65% z toho, co treba na job 70

Okrem toho, neda sa pozerat len na to aky mas level - zaujimave z pohladu doexpenia je hlavne to, kolko expov si uz nahrabal, a kolko este potrebujes na dokoncenie toho jobu - a exp potrebny na level na renewale rastie pomalsie, nez predtym.

Napr. 99/60 je na pomer expov uz naexpenych/potrebnych naexpit ekvivalent 99/67 pred renewalom.

Link to comment
Share on other sites

..takže pozitivum je že ti co doteď ignorovali edeny a byli spokojení, že jim to leze bez nich budou emovat, že se zas nutí do něčeho, co dělat nechtějí a je výhodnější... zvykej si, delay máš i později u renewal edenu a navíc nemůžeš brát dvakrát po sobě stejný

Link to comment
Share on other sites

..takže pozitivum je že ti co doteď ignorovali edeny a byli spokojení, že jim to leze bez nich budou emovat, že se zas nutí do něčeho, co dělat nechtějí a je výhodnější... zvykej si, delay máš i později u renewal edenu a navíc nemůžeš brát dvakrát po sobě stejný

Tak tos mi to moc nevysvětlil. Pokud edeny ignoruješ, tak co ti brání v tom nepokračovat. Spíš by mě zajímalo jaký je důvod k tomu omezení.

Link to comment
Share on other sites

důvod je jednoduchý, není to omezení, ale základní nastavení, které tu bylo nějakou dobu špatně nastavené

edeny nemají být primární zdroj expení, ale spíše posílení

navíc, pokud je řeč o 9x-99 edenech, lze dělat všechny, až je budeš mít oběhnuté pod tři hodiny a budeš žhavý na další kolo, řekni ...

 

odpadá tím brekot hráčů nemám na to tolik času ale chci být OP jako oni - to pobavilo

Link to comment
Share on other sites

důvod je jednoduchý, není to omezení, ale základní nastavení, které tu bylo nějakou dobu špatně nastavené

edeny nemají být primární zdroj expení, ale spíše posílení

navíc, pokud je řeč o 9x-99 edenech, lze dělat všechny, až je budeš mít oběhnuté pod tři hodiny a budeš žhavý na další kolo, řekni ...

 

odpadá tím brekot hráčů nemám na to tolik času ale chci být OP jako oni - to pobavilo

Díky za upřesnění edenů.

A k tomu brekotu co tě tak pobavil. Kdybys tady hrál od založení serveru a chodil na GW a stál proti Shokey a Veselím pumprlíkům (SMDWQ) tak bys věděl o čem mluvím.

Link to comment
Share on other sites

 

Vravis, ze expis na MVP.

Tak si zoberme modelovu situaciu, expenie na Atrocovi, postava zacina v oboch pripadoch na 90/55

Pre-re: po doexpeni aury na Atrocovi mas 99/65 a nejake drobne. V jobe je v tom momente naexpenych 39% z celkovych expov potrebnych na 70

Teraz: po doexpeni aury mas 99/65. Tu ma clovek naexpenych 65% z toho, co treba na job 70

Okrem toho, neda sa pozerat len na to aky mas level - zaujimave z pohladu doexpenia je hlavne to, kolko expov si uz nahrabal, a kolko este potrebujes na dokoncenie toho jobu - a exp potrebny na level na renewale rastie pomalsie, nez predtym.

Napr. 99/60 je na pomer expov uz naexpenych/potrebnych naexpit ekvivalent 99/67 pred renewalom.

 

 

Srovnávat MvP expy Pre-re a Renevalské? Opravdu?

Expím na MvP protože jsem byl tímto renewalským nastavením donucen na nich expit, poněvadž je to jeden ze dvou slušných zdrojů expů za menší námahu. Před renewalem se o MvP expení moc nedalo mluvit, protože ve srovnání s labem, necrama, atd... se opravdu nevyplatili.

Ale co už do toho nebudu hnípat, další postavy snad už nebudu dělat.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

 

Srovnávat MvP expy Pre-re a Renevalské? Opravdu?

Expím na MvP protože jsem byl tímto renewalským nastavením donucen na nich expit, poněvadž je to jeden ze dvou slušných zdrojů expů za menší námahu. Před renewalem se o MvP expení moc nedalo mluvit, protože ve srovnání s labem, necrama, atd... se opravdu nevyplatili.

Ale co už do toho nebudu hnípat, další postavy snad už nebudu dělat.

 

V prvom rade ale porovnavas neporovnatelne ty .. 99/70 adv pre-re a renewal je nieco uplne ine ... Vadi ti teda, ze to neexpi este rychlejsie, ako to expi?

Link to comment
Share on other sites

V prvom rade ale porovnavas neporovnatelne ty .. 99/70 adv pre-re a renewal je nieco uplne ine ... Vadi ti teda, ze to neexpi este rychlejsie, ako to expi?

Vadí mi ten nepoměr mezi basem a jobem. To že to expí rychle mi samozřejmě nevadí, ale rád bych aby snaha co vynaložíš na expení postavy, nepřišla z poloviny vniveč. A to se děje tím, že musím doexpovat job lvly a přitom již mám 99.tý base level.

 

Řešení této situace mě napadlo dvojí: a) upravit edeny 91-99 - což nechceš, protože nyní je to podle iRO

b) přeexpené base expy převést bez limitu do 3rd postavy - nevím jestli je to možné a jestli je to správné, ale taky by to řešilo otázky neefektivního expení.

Nicméně jsem smířen s faktem, že se to upravovat nebude a prostě to bude tak jak to je teďka. I když pro mě osobně je tato část doexpování jobu docela protivná.

Link to comment
Share on other sites

mam takovy dojem ze vsechny expi pres 99 na 3rd dostanes.... (jakmile prestoupis -to sis nevsiml?)

 

co se tice doexpeni jobu....spousta lidi zvladne 70 nebo 50 job pred max levlem (a o i o nekolik levlu) dost zalezi kde expis a jak....

Edited by Alulim
Link to comment
Share on other sites

50 job zvládneš úplně v pohodě dávno před aurou, ale 70 málokdy - většinou doexpuji na Desert Wolfech a ještě nikdy jsem tam neměl char co měl full job. Pokud se tohle opravdu chce řešit, tak by mohlo pomoci zvýšit odměny do job expů v edenech 91-99 - o nějaké procento. Díky tomu by se více vyplatily a char by byl vyváženější. Teď je pomalu rychlejší vzít cokoliv co má dobrý plošňák a likvidovat DW po stovkách.

Link to comment
Share on other sites

Na uzavretie: ako bolo uz v mojom prvom poste, 99/60 je na pomer naexpene/nenaexpene rovnake, ako predtym 99/67. Taky level bol bez expenia v labe uplne bezny pred renewalom, takze aj keby postavy koncili s aurou na jobe 60, je to skoro taky isty pomer base/job ako zvykli mat predtym.

 

Moc postav naexpenych 1-99 cele na renewale nemam, ale ta jedna, ktora robila po 86 edeny (za co neni ziadna job odmena) a 86-99 bola tahana na normalnych moboch skoncila prave na 99/60. Ak by bud expil len na moboch do 86, alebo od 91 robil dalej edeny (za ktore uz job odmena je), skoncil by na tej aure s este o kus vyssim jobom.

Edited by Elfinka
Link to comment
Share on other sites

mam takovy dojem ze vsechny expi pres 99 na 3rd dostanes.... (jakmile prestoupis -to sis nevsiml?)

 

co se tice doexpeni jobu....spousta lidi zvladne 70 nebo 50 job pred max levlem (a o i o nekolik levlu) dost zalezi kde expis a jak....

 

Řešilo se to tu pár postů zpět.... Dostaneš "pouze" cca 90% do dalšího levelu.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Řešilo se to tu pár postů zpět.... Dostaneš "pouze" cca lvl a 90% do dalšího levelu.

 

fixed. na rebornu prostě nejde multiple lvl :)

btw celkem usmevne je ze dost mobu kdyz se clovek podiva, dava vic job nez base expu :) (jakkoliv to nemusí souviset s % v base a job, jen pred renewalem meli skoro vsichni base>job exp)

Link to comment
Share on other sites

fixed. na rebornu prostě nejde multiple lvl :)

btw celkem usmevne je ze dost mobu kdyz se clovek podiva, dava vic job nez base expu :) (jakkoliv to nemusí souviset s % v base a job, jen pred renewalem meli skoro vsichni base>job exp)

Ty jo tak dneska jsem zmatenej schválně jsem se koukal když se to tu řešilo, kolik mám přeexpeno s LKčkem měl jsem 5.5M cca a nešlo to přeexpit víc. Teďka koukám na paladina a ten má přeexpeno 13M tak jsem zvědavej kolik mi naskočí. Pač předtím mi naskočilo u všech postav co jsem takhle expil přes MvP, pouze nějakých 80% a nějaký drobný. Čili po přestupu jsem měl normálně lvl 99 a dejme tomu 89%.

 

EDIT: Takže už jsem to vyzkoumal, při přestupu na 3rd se překlopí pouze 5610000 base expů. Přičemž normálně za paladina se mi ukazovalo kolik jsem přeexpil a po přestupu mi naskočilo 99.9%, poté jsem relognul a ukazovali se mi pouze 82,5% a oněch 5610000. To se mi stalo u každé postavy.

Edited by smash
Link to comment
Share on other sites

a to souvisí s edeny... jak?

Přijde mi že to základní nastavení edenů je na serveru kde hraje tak 30 lidí zbytečné, protože ten rozdíl v tom kolik tomu věnuješ času se tím pádem stává bezpředmětným. Pokud jde o mě tak by mi to bylo i jedno pokud by se tady dala složit plná parta ( vlastně vůbec nějaká parta) na expení, což je koření MMO. Takhle je to zase jen o bezduchém mlácení do mobů.

Edited by Dorzen
Link to comment
Share on other sites

Přijde mi že to základní nastavení edenů je na serveru kde hraje tak 30 lidí zbytečné, protože ten rozdíl v tom kolik tomu věnuješ času se tím pádem stává bezpředmětným. Pokud jde o mě tak by mi to bylo i jedno pokud by se tady dala složit plná parta ( vlastně vůbec nějaká parta) na expení, což je koření MMO. Takhle je to zase jen o bezduchém mlácení do mobů.

 

Co mali korejci v hlave ako zakladny zmysel edenov sice neviem povedat naisto, ale moze to byt napriklad aj to, aby sa z hry nestalo bezduche mlatenie stale toho isteho 1 moba 30x dookola a potom znova po dalsi eden. Takto ta to nuti tie edeny bud striedat, alebo medzitym robit nieco ine. Nehovoriac o tom, ze mat eden bez cakania, tak tu partu nezlozis vobec, lebo sa to oproti edenom neoplati.

Link to comment
Share on other sites

ono se stejně nejlépe vyplatí portit s plošným dmg charem a expit duály/jiné lidi

silnější mobové (umře až na dva..! arrow stormy, pět a víc...! rolling cutteru... dva...! crimsony....) neexpí o tolik víc, ani jich není na nějaké vhodné mapě tolik, aby se vyplácelo po té mapě chodit...

edeny jsou stále výhodné, ovšem ne nezbytné, už proto, že jsou slabší než mvp, které na některých mapách s edeny potkáme...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...