Jump to content
Reborn fórum

Oprava popisek (pripadne i preklad)


Guest jirkan

Recommended Posts

Guest jirkan

Ahoj,

 

Kdyby se nekdo nasel komu vadi ze popisky neodpovidaji hre, na https://ucty.reborn.cz/popisky.php muzete kteroukoli zeditovat. Nasledne kdyz zmenu betr nebo nekdo z GM potvrdi, tak se stanou soucasti klienta.

 

Je to hlavne kvuli opravam, kdy popiska neodpovida tomu co je ve scriptu, ale kdyby mel nekdo chut udelat preklad, muze :)

 

Zakladni zasady, ktere ale prosim dodrzte:

- Popiska cela v jedinem jazyce - bud CZ, nebo SK, ale zadne kombinace.

- Prosim pozor na pravopisne chyby - nez preklad gde bi bily chiby, tak to radsi v anglictine.

- Pokud mozno se drzte "stabni kultury" jakou maji ostatni popisky.

- Prosim zadne automaticke preklady ala Google.

 

Pripadne dotazy me nebo betr.

Link to comment
Share on other sites

Jen bych doplnil - pokud se pustite do prekladu, tak prekladejte vetsi celky / skupiny itemu. Napr. vsechny tamingy, vsechny ulovitelne veci, vsechny karty apod. Prelozit popisek u dvou/tri veci a dal nepokracovat nema smysl.

Vhodnejsi texty k prekladu jsou urcite questy a npc ve mestech.

Link to comment
Share on other sites

Jen bych doplnil - pokud se pustite do prekladu, tak prekladejte vetsi celky / skupiny itemu. Napr. vsechny tamingy, vsechny ulovitelne veci, vsechny karty apod. Prelozit popisek u dvou/tri veci a dal nepokracovat nema smysl.

Vhodnejsi texty k prekladu jsou urcite questy a npc ve mestech.

ok, takze to znamena, ze karty neprekladat :) lebo taky sialenec co by ich prelozil vsetki, sa tazko najde :)

capice to iste a ked sa tak nad tym zamyslim tak malych skupin co by sa dali zvladnut v realnom casovom horizonte je dost malo :)

radsej sa drzme toho opravovania popisu podla skriptov.

Link to comment
Share on other sites

ok, takze to znamena, ze karty neprekladat :) lebo taky sialenec co by ich prelozil vsetki, sa tazko najde :)

capice to iste a ked sa tak nad tym zamyslim tak malych skupin co by sa dali zvladnut v realnom casovom horizonte je dost malo :)

radsej sa drzme toho opravovania popisu podla skriptov.

Karet je sice hodne, ale textu malo a hodne se opakujiciho, u nekterejch ani neni co prekladat, napr. hned prvni - poring http://db.reborn.cz/rodb.cgi?item=4001 .. a par veci se da prelozit nasledne hromadne (Class : Card - Trida : Karta), takze to pak samozrejme neni potreba prepisovat u kazdy karty rucne ... pripadne se daji vybrat jen karty do urciteho typu equipu (napr. prelozit vsechny karty do zbrane), ale primarne je to opravdu na opravu chyb.

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan

ok, takze to znamena, ze karty neprekladat :) lebo taky sialenec co by ich prelozil vsetki, sa tazko najde

 

Klidne, treba karty z jedne lokace (napr. NW) - to je radove 10 itemu... apod.

Link to comment
Share on other sites

bude možnost zvolit si zda chci české popisky nebo původní? osobně se řídím podle scriptu a překlad do češtiny mi přijde zprznění - viz BC -.-

Obavam se ze nikoliv, nicmene popisky jsou soucasti klienta, takze staci zazalohovat prislusne soubory z grf a jakmile narazis na neco prelozeneho co se ti nebude libit, tak diffnes tyto soubory (aby jsi neprisel o info o novych itemech) a prepises zpet.

Link to comment
Share on other sites

Guest GM Thor

Mám obavy, že se do popisků naseká spousta hrůz a nepřesností (typu překladu Diabla2: Eagle Orb -> Orlí Koule...) a to i přes překontrolování (buďme upřímní, některé věci se prostě přeložit, při zachování významu, nedají.) Navíc jistě skončíme na bodě kdy část předmětů přeložených bude a zbytek ne, což mi taky nepříjde zrovna šťastné. To jsme až tak líní aby nám dělal problém najít si překlad anglického slovíčka jednou za čas? Navíc se na tom krásně učí angličtina.

Klidně bych uvítal i více zahraničních hráčů ale takhle jim moc vstříc nejdeme :ermm:.

Ale asi je to už hotová věc...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mám obavy, že se do popisků naseká spousta hrůz a nepřesností (typu překladu Diabla2: Eagle Orb -> Orlí Koule...) a to i přes překontrolování (buďme upřímní, některé věci se prostě přeložit, při zachování významu, nedají.) Navíc jistě skončíme na bodě kdy část předmětů přeložených bude a zbytek ne, což mi taky nepříjde zrovna šťastné. To jsme až tak líní aby nám dělal problém najít si překlad anglického slovíčka jednou za čas? Navíc se na tom krásně učí angličtina.

Klidně bych uvítal i více zahraničních hráčů ale takhle jim moc vstříc nejdeme :ermm:.

Ale asi je to už hotová věc...

 

Mas bod. Zatim mi cestina prisla dobra pro custom itemy, proste proto, ze bylo videt, ze to je custom ;-) Zprzenych prekladu se bojim jak cert krize. Navic, necesky mluvici hraci si na rebornu neskrtnou, ale ne kvuli tomuto, ale kvuli ceskoslovenskym NPC. Tyhle popisky jsou v grf a neni problem mit moznost strcit treba do patcheru vyber jazyka (a osobne si myslim, ze to vlastne neni tak spatny napad), nicmene ty NPC maj texty primo ve skriptu a muselo by se to rucne projit a vypodminkovat pro nastavovani jazyka nekde v kafre, coz nikdo IMHO delat nebude.

Link to comment
Share on other sites

Imho nikdo nebude delat preklad popisku itemu .. kdyz si vezmu aktivitu zdejsich hracu .. na prstech jedny ruky spocitam vsechny aktivni wiki editory a na prstech druhy ruky lidi kteri prelozili nejaky questy/npc (kdyz pominu to ze jednou za mesic doplni nekdo odmenu k huntu, nebo akci typu prelozim par radku pres googletranslator abych ziskal peknou odmenu).

Reborn neni delany pro hrace kteri neumi alespon trosku cz/sk a pokud si nekdo nenajde cca 1000hodin cistyho casu pro naproste minimum takovychto potencialnich hracu, tak ani nikdy nebude.

Kdyby se precijen nekdo nasel, tak se muzeme domluvit ze originalni text ponechame a preklad umistime pred/za tento text (a pripadne ho barevne odlisime).

Link to comment
Share on other sites

Když ho nikdo dělat nebude (veř tomu, že se někdo aktivní kdo to poprzní najde) tak nač dávat tu možnost? resp jsem pro ty popisky a možnost výběru jazyka v patcheru (většina lidí se v grf vrtat neumí).

 

P.S. kdo neumí anglicky tak by se nad sebou měl zamyslet... je to jeden ze světových jazyků, které se i prakticky využijí.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Když ho nikdo dělat nebude (veř tomu, že se někdo aktivní kdo to poprzní najde) tak nač dávat tu možnost? resp jsem pro ty popisky a možnost výběru jazyka v patcheru (většina lidí se v grf vrtat neumí).

 

P.S. kdo neumí anglicky tak by se nad sebou měl zamyslet... je to jeden ze světových jazyků, které se i prakticky využijí.

Povodny zmysel upravy popiskov bolo opravit chybne popisky;) Ked si v hre vsimnes, ze je na popisku, ze je adv-only a on je pre vsetkych, ze je na popisku iny skill, ako v skutocnosti dava atd.

Link to comment
Share on other sites

Baale já vím... jen jsem upozornil na možnost przění... dál tu vyvstal názor, že to nikdo dělat nebude... neb by se tento topic mohl zavést jako report těch chybných popisků :) a na základě toho by se to opravilo... (přijde mi to lepší než dát volně pravomoce a pak procházet třeba xyz popisků zda ten je upraven dobře či zle - to ho rovnou na zákadě reportu může editnout někdo zodpovědný a bude to rovnou dobře)

Link to comment
Share on other sites

Baale já vím... jen jsem upozornil na možnost przění... dál tu vyvstal názor, že to nikdo dělat nebude... neb by se tento topic mohl zavést jako report těch chybných popisků :) a na základě toho by se to opravilo... (přijde mi to lepší než dát volně pravomoce a pak procházet třeba xyz popisků zda ten je upraven dobře či zle - to ho rovnou na zákadě reportu může editnout někdo zodpovědný a bude to rovnou dobře)

Rovnako moze niekto zacat generovat tony zlych requestov na forum ako to moze zacat priamo v aplikacii. A myslim ze nebude problem to ludom co robia bordel proste vypnut (v pripade velkeho skodenia spolu s pristupom do hry :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan

Asi tak. Odmoderovat/rollbacknout zmenu je jeden klik. Precopypastovat z fora ... no to jsme v podstate tam kde jsme byli, nikdo to nedelal a ani se nedivim.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...