Jump to content
Reborn fórum

Anketa - stat reset


Guest Baalberith

Recommended Posts

Guest Baalberith

By DJ Tiesto:

 

Baalovi jsem navrhoval moznost resetu pri prestupu na 3rd class, z duvodu, ze si myslim, ze vetsina lidi se vykasle na reset celeho aurovaneho adv. charu aby mohli zkusit 3rd class pokud maji nepouzitelny build.

Co mi Baal rikal, tak nema problem temer s nicim pokud by lidi chteli a nemeli s tim problem.

 

Sorry, potrebujem mat voty public.

 

Edit. 17.12.:

Uzavrete - Argumenty beriem v uvahu, takze sa dohodneme:

jednorazovy reset pri prechode na 3rd (staty max 99 a naklikat hned, inak nepojde dalej expit, skilly tiez samozrejme musia sediet.)

Link to comment
Share on other sites

StejnÄ jako se nedÄlaly resety žádných charů při oficiálních zmÄnách, které velice zasáhly do všemožných buildů, nevidím důvod, proÄ to dÄlat teÄ.

Narážím na zmÄny typu

- stringy (int u clownů, vit u ostatních charů kvůli spamu dazzleru)

- marioneta (breweři, kováři, ...)

- stun proof equip (1 vit)

- SP dia equip (kompletní zmÄna buildu champů)

...

 

Když nebude možný reset má to i určitý plus

- lidé si můžou vyzkoušet, co to obnáší a pak do toho jít naplno. Se souÄasným charem prostě otestují, co se od toho hlavního bude Äekat a pak si ho naexpí.

- nebudou se vyhrabávat sto let staré chary (max na ono vyzkoušení, co ty 3rd classy josu) a nÄkteří budou muset zase expit (smutné, že vÄtšinou lidi, co takové chary mají nemají problém expit a ti co mají sotva dva se tváří jako kdyby mÄli naexpeno na celej život dopředu)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest GM Thor

Myslím, že už souÄasný advanced reseter na serveru, je pro pomÄry Rebornu postaÄující.

Navíc by nedÄlalo dobrotu kdyby lidi hráli lehce expitelné buildy a pak tÄsnÄ před dokonÄením postavy si naklikali něco úplnÄ jiného. (expení brewerů, forgerů, support charů...) Äasem by se totiž mohlo stát, že HP, které by kdysi bÄhaly na Anubisech s TU a 80 LUK by potom mÄly naprosto seriózní support build.

Nejsem pro takový reset.

 

Byl bych ale pro doÄasný reset statů/skillů (fungující řeknÄme nÄkdy do března 2013, případnÄ to ošetřit jinak), tak by hráči, kteří postavu zkazili kvůli toho, že s 3rd classem nepoÄítali mohli chyby napravit, souÄasnÄ by to ale zamezilo novým postavám mÄnit úÄelnÄ build za bÄhu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Byl bych ale pro doÄasný reset statů/skillů (fungující řeknÄme nÄkdy do března 2013, případnÄ to ošetřit jinak), tak by hráči, kteří postavu zkazili kvůli toho, že s 3rd classem nepoÄítali mohli chyby napravit, souÄasnÄ by to ale zamezilo novým postavám mÄnit úÄelnÄ build za bÄhu.

tohle nezní až tak špatnÄ

 

btw .. na pomÄry Rebornu (2/2/2) mÄ celkem dÄsí už expení 3rd classu, natož se předtím znova otravovat s expením 99/70, jen abych něco "zkusil" :)

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že už souÄasný advanced reseter na serveru, je pro pomÄry Rebornu postaÄující.

Navíc by nedÄlalo dobrotu kdyby lidi hráli lehce expitelné buildy a pak tÄsnÄ před dokonÄením postavy si naklikali něco úplnÄ jiného. (expení brewerů, forgerů, support charů...) Äasem by se totiž mohlo stát, že HP, které by kdysi bÄhaly na Anubisech s TU a 80 LUK by potom mÄly naprosto seriózní support build.

Nejsem pro takový reset.

 

Byl bych ale pro doÄasný reset statů/skillů (fungující řeknÄme nÄkdy do března 2013, případnÄ to ošetřit jinak), tak by hráči, kteří postavu zkazili kvůli toho, že s 3rd classem nepoÄítali mohli chyby napravit, souÄasnÄ by to ale zamezilo novým postavám mÄnit úÄelnÄ build za bÄhu.

 

 

Dal jsem sice NE. Moznost resit "spatny" build u 3rd clasu bych navrhoval omezit casove, presne jak pise Thor, stim, ze by to postavu resetovalo na stav pri prestupu a ne na staty 1 a nerozdelene skilly.

Link to comment
Share on other sites

 

Dal jsem sice NE. Moznost resit "spatny" build u 3rd clasu bych navrhoval omezit casove, presne jak pise Thor, stim, ze by to postavu resetovalo na stav pri prestupu a ne na staty 1 a nerozdelene skilly.

na high novice? to nemusis ani omezovat casove, vzdyt adv reseter to dela

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Skor by som sa priklonil k ciastocnemu resetu - napriklad casovo obmedzenemu na napr. max. 250 stat bodov... Najlepsie by ale bolo, aby to ludia naexpili od 1/1 adv. Mozme sa dohodnut napriklad na vianocnych ratoch, zejo? :) Eventualne vianocny zvyseny bonus za clena party:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No podle toho co Ätu bych řekl že ideální by byl oto Äasové omezení, ale by se zamezilo tomu co Thor psal. NicménÄ už teÄka znám člověka (nebudu jmenovat) který by šel už do druhého resetu adv postavy z 98cky po tom co zjistil že budou 3rd classy. Tím dost Crusicek(a) hups. :) lituju. A třeba já na sniperovi mám 4 podÄlaný skilly jinde paÄ jsme na 99(70 nevěděl kam je dát a fakt jsme netušil že navazují tak jak navazují na 3rd classu. A dÄlat znovu 1/1 kvůli 4řem skillům je fakt fuj. NicménÄ už se do toho pomalu chystáme (kdyby došlo na nejhorší a nešlo by to zmÄnit jinak) , paÄ bych nebyl sám.

 

Na závÄr, dal jsem sice ano, ale nejspíš ano s tím omezením do března 2013. :)

Link to comment
Share on other sites

casove omezeni se mi zda docela nefer vuci hracum, co ted nehrajou a v budoucnu se vrati. Thor ma pravdu, ze pokud by to bylo nafurt, tak lidi budou expit s dobre expitelnym buildem, otazka je, co ze je na tom vlastne spatne.

ja sem za bud na furt, nebo vubec

Link to comment
Share on other sites

casove omezeni se mi zda docela nefer vuci hracum, co ted nehrajou a v budoucnu se vrati. Thor ma pravdu, ze pokud by to bylo nafurt, tak lidi budou expit s dobre expitelnym buildem, otazka je, co ze je na tom vlastne spatne.

ja sem za bud na furt, nebo vubec

 

No tak to si myslím je trochu na prd se ohlížet na hráÄe co nehrajou na úkor tÄch co hrajou ne?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Dalsia moznost, ako toto riesit je povolit prestup na 3rd class na advanced 90, presne tak isto, ako na jRO... takto by vam stacilo po resete naexpit ovela menej...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dalsia moznost, ako toto riesit je povolit prestup na 3rd class na advanced 90, presne tak isto, ako na jRO... takto by vam stacilo po resete naexpit ovela menej...

No tak ale stejnak se musí udÄlat 70 jo aby to smysl mÄlo. Aneb dÄlat advÄko a přecházet z jiného jobu než 70 :D To asi ne. :) A Job se doexpuje vÄtšinou až po auře.

 

A opravdu 5 mÄsíců by bylo podle mého dostateÄný interval.

Link to comment
Share on other sites

Dalsia moznost, ako toto riesit je povolit prestup na 3rd class na advanced 90, presne tak isto, ako na jRO... takto by vam stacilo po resete naexpit ovela menej...

 

Tak to je blbost prestupovat na 3rd z 90...ked uz 3rd, tak z 99...(to by se rovno mohlo povolit jit z 2nd classu, lebo do 90 su tie expy +- zanedbatelne). Neviem ci reset statov(ale povedzme ze ano), ale reset skillov urcite, kedze 3rd skilly maju poziadavky, s ktorymi nikto nemusel(a vlastne ani nemohol) pocitat

Link to comment
Share on other sites

Co takhle nastavit promÄnou s tí­m že postavu můžeÄ resetnout na staty 1 jen jednou za život postavy. Pokud si pamatuju dost z RO nastavení­, nemÄl by to být problém. Pokud chceš jet paladina RG rozhodnÄ bych nikdy nejel 99 dex, 99 vit. Takže mi bude skill simulator pÄknÄ na nic.

Popří­padÄ z toho udÄlat nějaký Q. Platí­ se 10M a spousta a spousta itemů. radči to vyhnutit než dÄlat znovu x2 auru.

 

NehledÄ na to že mi přijde že vÄtčina lidí­ co přispí­vá nikdy za 3rd class nehrála. Což nechápete že na tÄch classech se jede vÄtčinou 70luk? Umí­te si představit že takovýhle char expí­te jinak než na leech? Dejte když už reset na 11 při přestupu na 3rd....

 

NemÄl bych s tí­m problém kdyby to byli vÄtÄí­ raty, ale než hrát na Rebornu za 3rd, bez resetu postavy, to radči půjdu hrát na 10 rate kde to udÄlám rychleji od Novice. A pokud mám takový názor já, myslí­m že nebudu sám.

Edited by Lenus
Link to comment
Share on other sites

NehledÄ na to že mi přijde že vÄtšina lidí co přispívá nikdy za 3rd class nehrála. Což nechápete že na tÄch classech se jede vÄtšinou 70luk? Umíte si představit že takovýhle char expíte jinak než na leech? Dejte když už reset na 11 při přestupu na 3rd....

 

 

 

70 LUK? To by mely prave zmeny z jRO resit ne? Abys potreboval na Atk hodne STR/DEX a Matk hodne INT.. Nebo se hodne LUK oplati i po zmenach?

 

K tematu: Reset skillu by mi stacil.

Edited by Jirikiri
Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Co takhle nastavit promÄnou s tím že postavu můžeš resetnout na staty 1 jen jednou za život postavy. Pokud si pamatuju dost z RO nastavení, nemÄl by to být problém. Pokud chceš jet paladina RG rozhodnÄ bych nikdy nejel 99 dex, 99 vit. Takže mi bude skill simulator pÄknÄ na nic.

PopřípadÄ z toho udÄlat nějaký Q. Platí se 10M a spousta a spousta itemů. radši to vyhnutit než dÄlat znovu x2 auru.

 

NehledÄ na to že mi přijde že vÄtšina lidí co přispívá nikdy za 3rd class nehrála. Což nechápete že na tÄch classech se jede vÄtšinou 70luk? Umíte si představit že takovýhle char expíte jinak než na leech? Dejte když už reset na 11 při přestupu na 3rd....

 

NemÄl bych s tím problém kdyby to byli vÄtší raty, ale než hrát na Rebornu za 3rd, bez resetu postavy, to radši půjdu hrát na 10 rate kde to udÄlám rychleji od Novice. A pokud mám takový názor já, myslím že nebudu sám.

70 LUK? To by mely prave zmeny z jRO resit ne? Abys potreboval na Atk hodne STR/DEX a Matk hodne INT.. Nebo se hodne LUK oplati i po zmenach?

 

K tematu: Reset skillu by mi stacil.

Presne tak, Zvyseny doraz na hlavny stat + negative penalty za maly base stat voci zbrani je jedna z hlavnych zmien u jRO renewal mechaniky. Zatial co vzorec na MATK na kRO je v podstate zavisly linearne od INT aj LUK, tak u jRO sa zavislost od INT zmenila na kubicku.

A este negative penalty u fyzickych utokov:

Negative Penalty

  • This feature is only present in Japan’s renewal. This concept further re-inforces the necessity of having strenth in a combat focused build. If a class doesn’t have enough strength to wield their current weapon, they’ll receive a penalty to their max damage. With no strength at all, 2/3 of a weapons attack power is lost to the penalty. The penalty is recovered at a rate of [[str / 10] ^ 2 * (WeaponLv * 0.2 + 0.8)].To put that in perspective, a 100 attack lv 2 weapon will have a negative penalty of 66 damage with no strength. To fully recover the lost damage from the penalty, you will need 70~80 strength. A 200 attack lv 3 weapon would require 100 str, and a 350 attack power level 4 weapon would require 130 str to wield without a negative modifier to damage.

 

a magicke utoky:

Negative Penalty

  • Like weapon attack, magic attack also has a negative penalty. If you do not have enough INT to wield the current weapon, your magic attack power will be penalized up to the entirety of the weapons matk value. At 0 int, the entirety of your weapons matk is negated by the negative penalty. You recover the penalty at a rate of [int / 5] * (8 + WeaponLv). A 200 MATK weapon for example would require about 85 int to wield at max weapon attack power.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...