Jump to content
Reborn fórum

Ranger build


Belldandy

Recommended Posts

Ahoj po nejakem case chci opet rozjet a dodelat sveho snipera (aktualne 80lv+) a nasledne prestoupit na rangera. Chci se informovat na nekolik veci a doufam, ze mi poradite.

 

- Po prestupu snipera 99/70 zustane lv a skilly a otevre se moznost ragner skillu na max 150/50 a nebo se resetujou skilly i staty a pojedu od 1lv?

- Bodiky do skillu ze snipera asi nemohu usetrit ze?

- 120 bodu max do urciteho statu?

- Je nejaka nevyhoda kdybych prestoupil na rangera z huntera?

- Videl bych to +- priblizne 120dex, 120 agi, 30 vit, 30 int, 80 luck

- Chtel bych pouzivat primarne luk, sem tam se projet na wargovi a aby warg utocil automaticky. PVP me nebere.

 

Navrh skillu:

 

http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/rgr.html?10JkJfjXbbkDedjNfNsXeKqn4bcFaAIn1

 

Prosim o navrh skillu, equipu i statu. Kdo by byl tak ochotnej. Dekuji prevelice.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj po nejakem case chci opet rozjet a dodelat sveho snipera (aktualne 80lv+) a nasledne prestoupit na rangera. Chci se informovat na nekolik veci a doufam, ze mi poradite.

 

- Po prestupu snipera 99/70 zustane lv a skilly a otevre se moznost ragner skillu na max 150/50 a nebo se resetujou skilly i staty a pojedu od 1lv?

- Bodiky do skillu ze snipera asi nemohu usetrit ze?

- 120 bodu max do urciteho statu?

- Je nejaka nevyhoda kdybych prestoupil na rangera z huntera?

- Videl bych to +- priblizne 120dex, 120 agi, 30 vit, 30 int, 80 luck

- Chtel bych pouzivat primarne luk, sem tam se projet na wargovi a aby warg utocil automaticky. PVP me nebere.

 

Navrh skillu:

 

http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/rgr.html?10JkJfjXbbkDedjNfNsXeKqn4bcFaAIn1

 

Prosim o navrh skillu, equipu i statu. Kdo by byl tak ochotnej. Dekuji prevelice.

Přestup na třetí class:

Quest - poslední NPC - Chceš reset a) statů? b) skillů? c) obou? d) pokraÄovat bez resetu [po resetu, před přestupem na 3rd je třeba rozdÄlit všechny skilly a staty tak aby zbývalo max 5 stat pointů]- renewal mechanika ON - job changed na [třetí class] lvl 99/1

při prvním zabití moba se ti připoÄítají expy které jsi mÄl/a přeexpeny přes 99

 

- nemůžeš

- ano, maximální base hodnota statu je 120

- nelze krom dÄtí ( btw, kdyby jo - nemáš wind walk, true sight, sharp shoot - vše klíÄové skilly ... )

- skilly a staty bych vidÄl jinak, například já mám rád vitalitu a vychází mi na 150/50 180 dex, 185 aspd, 70+10 vit, šance na autowarga 25%....

- protože je možné že camouflauge se ještÄ opraví a kdoví co ještÄ, nechci nikomu moc zavrhovat jeho skillbuild, ale k jednomu skillu se fakt vyjádřit musím:

Main Ranger je absolutnÄ useless skill. Je to něco podobného jako sword mastery - dmg ( a v případÄ tohoto skillu i dmg input ) se zvýší ( sníží ) o 5dmg*skill lvl. Tudíž sharpshoot za dejme tomu 12k by se zvýšil na 12 050 dmg a rána za 1k ( v ruce máš luk, ne redukci ) by se snížila na 950 .. a to za cenu zbyteÄnÄ utracených 9~10 skill pointů

 

Pro představu jedu tohle http://calc.irowiki.org/?ca1cAaYabbObiaSb6biukalkkhaaaaaaaae5aaaaaaaaakQgpkxaauhnxaatpbulHaanMbMlYbMaeeaapkkkkaakkaaaakfaa

s tímhle http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/rgr.html?10fXJfnkqodFdFqncAsNcK6bsSraIn1

 

ale za skill build bych si dovedl představit i něco s camouflage bez keen nose

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

V Äem tam spoÄívá úloha LUK? Pouze autowarg a crit? PaÄ se mi možná zdá lepší jet INT na Freeze imunitu a získat tím možnost nosit beztrestnÄ ghosta na GW ;) Jestli jsem to s tou freeze imunitou pochopil dobře, že prostě nezmrzneš... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zdravim přemýšlím nad pvm agi buildem rangera, takže vás žádam o kritiku.

 

tady jsou staty s eq

 

http://calcxre.wushu...baaacuaaaaHaaaa

 

podle calku dex ma vliv na aspd na test serveru to neplati tak nwm zda to ma cenu.

na test serveru sniper googles nepřidávaj 1aspd při 120 agi, pokud budou pridavat pocitam s dolomedes card v nich, to same dex by vychazela 111+49 takže calk a test se neshoduje znovu.

 

 

http://irowiki.org/~...SsOlkqn4bsSaO2l

 

akorat nwm co s kamuflaží zda se vyplati nebo ne.

Fear breeze dÄlana kvuli aspd kdyby to šlo tak jak ma.

 

což ve výsledku znamená 189aspd 21K hp +- 1600sp

 

tak prosim o radu dÄkuji.

 

 

j chrom a IE to rozjedou firefox ne za to se mlouvam tak to rozepišu.

 

 

lvl 150/50

 

str 1+17

agi 120+55

vit 27+10

int 60+22

dex 111 +49 (podle testu podle calcku to nevychazi ubec)

luk 70

 

eq:

 

sniper googles - dolomedes card

dragon vest - porcellio card

dragon manteau - dragon tail (kvuli agi nebranim se i necemu jinemu)

variant shoes

Orc archer bow

2x bishon horn - kukre card / creamy card

Edited by Lord Ragnar
Link to comment
Share on other sites

Já to zkoušel na testu ten agi/aspd build a je to dle mýho kravina. Dá se vytáhnout zatím 190 aspd (pokud se teda nezobrazuje +1 aspd za sniper googles) co jsem tak zkoušel a to je na autowarga málo se mi zdá neb i přes to že jsem mÄl kolem 100 LUK tak mi ten vlk moc nekousal. Na víc aspd je třeba +20 AGI jídlo od Genetica což předpokládám, že nebude uplnÄ zadarmo se dát sehnat a žrát to každejch 20 minut nebo jak dlouho to vydrží mi přijde docela opruz.

Podtrženo seÄteno je to zajímavej build, ale poÄkal bych s ním jak se bude vyvíjet server a jak se budou dát sehnat itemy na víc ASPD za stávajících podmínek je ten build slabý a jel bych klasickýho DEXáka.

Pozn.: Jelikož se mi to nechce otevírat v jiným prohlížeči tak nevím všecky podrobnosti, ale na co tam máš 60 INT? Ty jedeš Falcona? PaÄ s tímto buildem se imho vyplatí autowarg, paÄ to dává pecky jak sviřa. Pokud jedeš normálnÄ warga tak zkrouhni INT na minimum přidej LUK na 90+ a zbytek VIT. INT přeci nijak nevyužiješ DSka se při takéto aspd přestávají vyplácet díky autowargu.

Link to comment
Share on other sites

Je to dÄlané na autowraga inta čistÄ jen tak naklikaná paÄ do vit jsem to rvát nechtÄl a myslim že 70 luk bylo dost ikdyž pravda že inta u aspd buildu nehraje roli.

 

agi jidla neplánuju, pochybuju, že bude Äas a chuÂť na sehnaní vÄcí a nÄkoho kdo to navaří. Wrag kouše dost 10-12K dmg pravda v poÄtu kousnutí je pozadu a s tím aspd mob chcípne dřív než si kousne znova.

Link to comment
Share on other sites

No dneska jsem to zkoušel na testu s tím genetic +20 agi jídlem. Docela už to jde ;) 192 aspd a tam se teprve zaÄíná projevovat síla autowargu. Ale teda Äekal jsem od toho víc... Zkoušel jsem to na Atroceho, člověk by řekl takové stupidní MvP jenom nakliknu a za pár vteřin umře.... Prdlajs i přes takovou aspd se nedá zaseknout do hit locku a přijde k rangerovi a po chvíli ho zabije meteorem z rage... Jinak nad tím jídlem je třeba přemejšlet paÄ jediná taková surovina, která je třeba huntit na +20 agi jídlo bude nÄkdy Äasem nejspíš padat z Drosery na 2%.... Nebo tak je to aspoř na irowiki. čili to jídlo je uplnÄ zadarmo staÄí najít genetica.

Jinak abych byl trochu konstruktivní v kritice, když nechceš jet VIT, LUK 70 ti přijde akorát, AGI máš na max, INT ti přijde zbyteÄný kam ty body chceš dávat? :D na 120 DEX to předpokládám nevyjde. Dle mého je VIT jediný užiteÄný stat, který se v tomto případÄ nabízí. Jelikož při souboji např. s MvP zamÄříš MvP a jeho summoni tÄ budou kousat respektive ti budou dávat skilly paÄ bude velká šance, že tÄ jentak netrefí. čili Äím víc VIT -> tím vÄtší výdrž.. NehledÄ na to, že se s tímto buildem dá teoreticky jít i na GW v budoucnu...

Link to comment
Share on other sites

No dneska jsem to zkoušel na testu s tím genetic +20 agi jídlem. Docela už to jde ;) 192 aspd a tam se teprve zaÄíná projevovat síla autowargu. Ale teda Äekal jsem od toho víc... Zkoušel jsem to na Atroceho, člověk by řekl takové stupidní MvP jenom nakliknu a za pár vteřin umře.... Prdlajs i přes takovou aspd se nedá zaseknout do hit locku a přijde k rangerovi a po chvíli ho zabije meteorem z rage... Jinak nad tím jídlem je třeba přemejšlet paÄ jediná taková surovina, která je třeba huntit na +20 agi jídlo bude nÄkdy Äasem nejspíš padat z Drosery na 2%.... Nebo tak je to aspoř na irowiki. čili to jídlo je uplnÄ zadarmo staÄí najít genetica.

Jinak abych byl trochu konstruktivní v kritice, když nechceš jet VIT, LUK 70 ti přijde akorát, AGI máš na max, INT ti přijde zbyteÄný kam ty body chceš dávat? :D na 120 DEX to předpokládám nevyjde. Dle mého je VIT jediný užiteÄný stat, který se v tomto případÄ nabízí. Jelikož při souboji např. s MvP zamÄříš MvP a jeho summoni tÄ budou kousat respektive ti budou dávat skilly paÄ bude velká šance, že tÄ jentak netrefí. čili Äím víc VIT -> tím vÄtší výdrž.. NehledÄ na to, že se s tímto buildem dá teoreticky jít i na GW v budoucnu...

 

MvP nejde zaseknout do hitlocku (alespon, kdyz jsem koukal posledne). Kazdopadne nez budete klikat 193 aspd a bambilion LUK, zkusil bych zjistit kolikrat vubec muze vlk kousnout za vterinu.

Link to comment
Share on other sites

Na vlka tuším nemáš delay nebo aspoř jsem nikde nenašel, že by mÄl delay.

Dneska jsem zkoušel na testu autowarga znova a podařilo se mi nejspíš dosáhnout 193 aspd ( nevím ta ÄepiÄka Sniper Googles neukazuje +1 aspd ve statech), equip je docela obyÄejný: http://postimage.org/image/gzz1yjrx1/

jediná nutnost byla +20 genetic food a +8 agi food( které by ještÄ se dalo snížit pokud jde enchantovat dragon vest a ještÄ se dá snížit vyplusováním +9 Black Leather Boots, či použitím Male Thief Bug do bot místo Matyra a použitím Nightmary místo Dolomeda v Äepici.)

Edited by smash
Link to comment
Share on other sites

caute lucistnici

mohol by mi niekto poradit s buildom prosim?

 

moja predstava je nejak takto:

Agi 120

Dex 120

Vit +-30

Int +-40

Luk +-50

 

neviem presne ake cisla do vit/int/luk. Ma tu niekto agi/dex na max? Chcela by som prevazne len zabijat mobky (arrow storm, casom mozno aj vlkom, ale ten je zatial dobry leda ako dopravny prostriedok ...)

Link to comment
Share on other sites

Na vlka tuším nemáš delay nebo aspoř jsem nikde nenašel, že by mÄl delay.

Dneska jsem zkoušel na testu autowarga znova a podařilo se mi nejspíš dosáhnout 193 aspd ( nevím ta ÄepiÄka Sniper Googles neukazuje +1 aspd ve statech), equip je docela obyÄejný: http://postimage.org/image/gzz1yjrx1/

jediná nutnost byla +20 genetic food a +8 agi food( které by ještÄ se dalo snížit pokud jde enchantovat dragon vest a ještÄ se dá snížit vyplusováním +9 Black Leather Boots, či použitím Male Thief Bug do bot místo Matyra a použitím Nightmary místo Dolomeda v Äepici.)

 

 

tak jsem taky udÄlal dnes 193 aspd a pravda bez genetic food se to udÄlat nedá, Dragon vesta se zatím enchantnout nedá. pravda + botky s thief bug c. jsem netestoval.

 

Ancient mimic v armoru je dobrá volba taky jsem s nim v prvním buildu poÄítal ale když s tím pak půjdeš thor abbey atd tak dostaneš curse nebo v thoru meteorem či fire ball a to dost bolí. takže dragon vestu bez mimica ale s kartama na různé lokace.

 

takže když to poupravíme a použijeme Linen Glove tak build vypadá následovnÄ:

 

str: 3+12

agi: 120+57

vit: 31+10 ( uznávám vit je potřeba ale zas pro aspd build ne tolik )

int: 32+28 ( asi kvůli arrow storm a házeni SP manželkou )

dex: 109 +51 ( pokud se nepletu 160 je instant a hlavnÄ aby to bylo zaokrouhlene )

luk: 90+5

Edited by Lord Ragnar
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

caute lucistnici

mohol by mi niekto poradit s buildom prosim?

 

moja predstava je nejak takto:

Agi 120

Dex 120

Vit +-30

Int +-40

Luk +-50

 

neviem presne ake cisla do vit/int/luk. Ma tu niekto agi/dex na max? Chcela by som prevazne len zabijat mobky (arrow storm, casom mozno aj vlkom, ale ten je zatial dobry leda ako dopravny prostriedok ...)

Plánuješ využívat autowarg? POkud ne přijde mi zbyteÄné dávat 120 agi ponÄvadž já už při 99 base agi mám 184 aspd a víc dle mýho neuklikáš.

Pokud plánuješ jenom autowarg jako doplnÄk myslím že build v pohodÄ no. Možná já spíš preferuju víc VIT na úkor INT. Zatím mám 20 base a na edeny to staÄí než mi spadnou boosty a v partÄ by teoreticky mÄl být dycky nějaký profa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Také se přidám, plánuji tento build:

 

 

Str - 1
Agi - 120
Vit - 1
Int - 63
Dex - 120
Luk - 80

 

Cílem je maximální dmg a tuna SP pro AS a Camuflage - dle všeho můžu castit AS i zamaskovaný -> proto tolik int. Luk na zvýšení dmg a autocast warga & crit když dojdou SP. Warga chci jen jako výpomoc na dorážení, eventuelně huntění menších potvor na které nebudu chtít plácat skilly. A na kombo warg bite + Fear breeze.

 

Padla tu otázka na přístup k Mora village -> projížděl jsem databázi, iro wiki i web a nikde jsem nenašel žádný quest pro přístup k Mora. Dle toho co jsem koukal tak stačí být v NW a projít se tam -> a přežít cestu :D Což už je věc druhá. Jak to tedy je?

Link to comment
Share on other sites

Také se přidám, plánuji tento build:

 

 

Str - 1

Agi - 120

Vit - 1

Int - 63

Dex - 120

Luk - 80

 

Cílem je maximální dmg a tuna SP pro AS a Camuflage - dle všeho můžu castit AS i zamaskovaný -> proto tolik int. Luk na zvýšení dmg a autocast warga & crit když dojdou SP. Warga chci jen jako výpomoc na dorážení, eventuelně huntění menších potvor na které nebudu chtít plácat skilly. A na kombo warg bite + Fear breeze.

 

Padla tu otázka na přístup k Mora village -> projížděl jsem databázi, iro wiki i web a nikde jsem nenašel žádný quest pro přístup k Mora. Dle toho co jsem koukal tak stačí být v NW a projít se tam -> a přežít cestu :D Což už je věc druhá. Jak to tedy je?

ad build: nemáš vitalitu. jakkoliv samozřejmě není nezbytně nutná, přijde mi jako zbytečnost jet takového rangera, jako ty ( stun, curse, silence, bleeding :P.. GL )

ad mora:

Skutečně jsem přemýšlel, jak se k odpovědi zachovat ... a je několik možných verzí ...

 

Drahoušku.

Do mory se dostaneš, pokud projdeš Hazy Forest ( což je instance ---> link http://irowiki.org/wiki/Hazy_Forest

) , poté bifrost field 2, odkud, ideálně warpem zhruba dole v středu vejdeš do mory. Bohužel zde nejde uložit pozice. Proto doporučuji quest http://irowiki.org/wiki/Wandering_Guardian_Quest, na jehož závěru získáš accessory, dávající skill na teleport do mory.

Hodně štěstí.

 

 

 

Projížděl jsi irowiki a nenašel žádný quest pro přístup do Mory. Ve své podstatě k přístupu žádný quest třeba není. peace

 

 

 

Přesně kvůli takovýmhle líným ....... jsem protivný, jedovatý a zlý. Související questy by zadáním "mora" do vyhledávače irowiki našla i retardovaná krysa.

 

 

P.S.: tebe bude asi zajímat jen první spoiler

P.P.S.: ........ ~ hráčům ( samozřejmě, přeci bych nikoho neurážel, no ne .... )

 

edit: chybky

Edited by Dweep
Link to comment
Share on other sites

Vit už jsem s několika lidmi probíral, dost mi to vytkli - build předělám.

 

Za info k moře děkuji, cestu pěšky jsem tam našel - zmátl mě zdejší dotaz na přístupový quest - který jsem nemohl na iro wiki najít. Proto jsem se ptal ;)

Link to comment
Share on other sites

Zrovna to testuji na testu. Dle všeho camuflage ukončí naprosto vše - i normální útok na moba. Jediné co mohu, tak se hýbat a nebýt viděn, což je sice fajn, ale dost to skill oslabuje. Takže build přehodnotím, pokud se camo+AS opraví, tak resetnu.

 

P.S.: s VIT jste měli pravdu, trošku jsem si s tím hrál a je blbost mít vit 1... Podle test serveru by mi mělo v pohodě vyjít na tohle složení:

 

Str - 10

Agi - 100

Vit 95 (+5 za job=> imunita na par hnusných statů)

Int 67

Dex 120

Luk 70

 

Ještě si s tím budu trochu hrát a zkoumat, jen to vypadá že všechny on-line kalkulátory počítají špatně, test mi to ukázal úplně jinak :D

 

Link to comment
Share on other sites

Zrovna to testuji na testu. Dle všeho camuflage ukončí naprosto vše - i normální útok na moba. Jediné co mohu, tak se hýbat a nebýt viděn, což je sice fajn, ale dost to skill oslabuje. Takže build přehodnotím, pokud se camo+AS opraví, tak resetnu.

 

P.S.: s VIT jste měli pravdu, trošku jsem si s tím hrál a je blbost mít vit 1... Podle test serveru by mi mělo v pohodě vyjít na tohle složení:

 

Str - 10

Agi - 100

Vit 95 (+5 za job=> imunita na par hnusných statů)

Int 67

Dex 120

Luk 70

 

Ještě si s tím budu trochu hrát a zkoumat, jen to vypadá že všechny on-line kalkulátory počítají špatně, test mi to ukázal úplně jinak :D

 

http://calc.irowiki.org/

s tímto by to mělo poměrně sedět

 

camo se ještě musí opravit, správně by ji mělo ukončit dost málo věcí, stejně jako by do ní neměl házet kouzla např. mage z labu

 

dex určitě 125 kvůli efektivitě zbraně

zvaž klidně méně int, já jsem bohatě spokojený s 45i + využívám rideword hat - je efektivní zvláště při plošných a/nebo velkých útocích - storm splňuje oboje

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...