Jump to content
Reborn fórum

Royal Guard Builds


tomasv

Recommended Posts

UrčitÄ se hodí Overbrand, zdaleka nejlepší plošřák solo royala.

Banishing Point ujde, LR single target útok.

Cannon Spear vyzkoušený nemám, ale odrazuje mÄ delay a hlavnÄ pomÄrnÄ malý atk.

Pinpoint Attack a Moon Slasher jsou spíše pro PvP.

Reflect Damage se hodí na expení přes vlaky.

 

ostatní, nepříliš zkoušené skilly.

Vanguard Force + Burst Attack - prý nefunguje jak má, nÄkde v bugách to je napsané, ale mÄl by být i zajímavý

Earth Drive - na testu dával slušný dmg, ovšem dost láme štít a potřebuješ štít na seslání ...

další skilly jsou povÄtšinou a) použitelné X royaly v Bandingu, nebo b) zpomalují po skonÄení / berou %, což mÄ od nich odradilo

 

edit: RK vs RG

RK má skill na vyšší hit - concentration, single target LR skill s daleko vÄtším dmg - spiral, never-miss plošřák, jehož jedinou nevýhodou a zároveř výhodou je fire element - dragon breath

RG musí mít dostatek HIT a ještÄ se přiblížit pro pořádný dmg ...

v dmg-->

RK >> RG

Edited by Dweep
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste bych dodal, ze az se opravi ATK (a snad i spiral), tak byl mel byt banishing point lepsi, spiral maximalne na mirne zvyseni dmg u hundred spear a objevi se vic knightu s ignition break/BB. V tuto chvili bych si ani v jednom pripade finalni build nechystal. Lepsi bude pockat az to Baalberith, pripadne nekdo tady http://rathena.org/b...ewal-atk/page-2 nebo tady http://rathena.org/b...hysical-damage/ opravi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Jeste bych dodal, ze az se opravi ATK (a snad i spiral), tak byl mel byt banishing point lepsi, spiral maximalne na mirne zvyseni dmg u hundred spear a objevi se vic knightu s ignition break/BB. V tuto chvili bych si ani v jednom pripade finalni build nechystal. Lepsi bude pockat az to Baalberith, pripadne nekdo tady http://rathena.org/b...ewal-atk/page-2 nebo tady http://rathena.org/b...hysical-damage/ opravi.

Cez vikend by to mohlo byt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdarec, je tento skill build úplný nesmysl? Dá se s tím něco zabít nějaý příšerky + lehké MvP, případně tankovat, případně na nějakých pseudo GW držet někoho na šňůře?

http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/rgd.html?10JkFNcFkFuEbxGS5GCbnaSaFdskDak1

 

Nebo se vyplatí jet větev na inspiration skill? Nebo je to totální fail? Nebo co jedete vy?

 

Staty jen tak orientačně od všeho trochu 100 VIT 100 STR 90 DEX 90 AGI zbytek podělit LUK/STR případně Dex podle toho jak by vycházel HIT.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nazdar. Aký paladinský build je najvhodnejší na royal guarda? Hrám solo a mam celkom dobre skúsenosti s grand cros healujúcim crusom.

 

Momentálne mám high sworda na job 40, tak rozmýšľam, či ostanem pri vyskúšanom builde, alebo sa preorientujem na shield build (hoci som čítal, že sa na solo príliš nehodí). Nateraz mám základne staty str-10, vit-38, dex-36, ostatne na 1 a 110 bodov na rozdelenie. Viem, že vit musím na max, ale rozmýšľam, či nedám niečo aj do int, aby som vedel viac používať bash a pod...

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že grand cross a heal je už pase s tímto nastavením. Já jsem zvolil cestu doufám největší zábavy a to hlavně ze skillem overbrand :P

Staty ještě nemám dopilovaný, ale psal jsem je přibližně o post výše.

Jediné dilema mám stále s Inspiration větví, respektive skillem, jestli se vyplatí nebo nevyplatí jet. Zatím mi to přijde spíš nevyužitelný.

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že grand cross a heal je už pase s tímto nastavením. Já jsem zvolil cestu doufám největší zábavy a to hlavně ze skillem overbrand :P

 

Prečo? Aj Crusa som išiel podobne, len dex som mal o niečo vyšší. Alebo mylíš, že by bolo lepšie ísť na shield? Je tam pár dosť slabo využiteľných skillov ...

Link to comment
Share on other sites

No ze dvou důvodů,: 1) cast GC je o dost pomalejší a dmg o dost slabší + nefungují Issily.

2) Self heal, zkus se na testu healnout s full int, tipuju že se healneš tak za 1500 maximálně čili když už bys chtěl jet to GC tak určitě vynechat heal větev a prostě potovat white potiony, není to zas tak drahé....

Nicméně pokud si takhle vyexpil crusadera přes GC a nedělalo ti to problémy, tak jsem asi moc zhýčkaný a zvyklý na prerenewalowské GC.

Na druhou stranu GC na royal guardovi mi přijde opravdu zbytečně komplikované a neefektivní. Zkus si na testu naklikat podobné staty jak jsem uváděl, vzít do ruky hunting spear a natáhnout vlak a hodit jeden over brand... se základním equipem dáš dmg kolem 15k kterou můžeš opakovat cca 1 za vteřinu, no neber to.

 

Edit: Se štítovíma skillama nemám žádnou zkušenost takže v tom ti neporadím, nicméně paladina jsem jel a expil pomocí spearu, naklikat jsem agi/str/dex/vit a zabíjel bashem/holy crossem po jednom. Na 97 mě to přestalo bavit a tahal jsem se přes duál na MvPčkách, nicméně by se to dalo na těch edenech dotáhnout.

Edited by smash
Link to comment
Share on other sites

Se štítovíma skillama nemám žádnou zkušenost takže v tom ti neporadím, nicméně paladina jsem jel a expil pomocí spearu, naklikat jsem agi/str/dex/vit a zabíjel bashem/holy crossem po jednom. Na 97 mě to přestalo bavit a tahal jsem se přes duál na MvPčkách, nicméně by se to dalo na těch edenech dotáhnout.

 

To je pravda, že po novom sa účinnosť healu dosť znížlia (asi na 3/4 pôvodneho) a aj s GC boli spočiatku problémy, kým to baal neskorigoval (bralo to priveľa hp).

 

Každopádne by mi bez GC chýbal plošný skill až kým by som neprestúpil na RG a nedal overbrand.

 

Keď tak nad tým rozmýšľam tak východiskové paladinovské skilly by mohli vyzerať takto - ak by som išiel na spear a bez GC:

 

Faith (10)

Spear mastery (10) - pojdem bez peca, lebo je to strata bodov vzhľadom na gryfa ...

spear quicken (1) - beztak funguje iba na obojručné ... a na overbrand a spol by to malo stačiť

pressure (5) - diaľkový útok bodne

auto guard (5) - dávať vyššie by bola strata bodov

smith (5) - lacnejší než bash a otvorí mi možnosť na shield press

 

... a ostane 33 bodov s ktorými by som mohol ísť trebárs sacri build a lebo by som to vrhol do heal + rapid smith buildu. (avšak s rapid smith a pressure budem mať už dva diaľkové útoky ... jeden by stačil ...)

 

Ak však vezme do úvahy RG skilly, tak sa možno neoplatí investovať do sacri buildu a vrhnúť sa radšej na Ray of Genesis. V takom prípade by som zavrhol aj rapid smith build (aj tak by to bol problém, ak by som mal obojručný spear) a body presunul na GC :) - hoci som sa na začiatku tejto úvahy dušoval, že pôjdem bez neho :P -> potom ale budem mať spolu s overbrandom zasa dva plošné skilly. Ach jaj.

 

Ďalšia otázka je ako ideálne rozdeliť staty, aby sa mi solo dobre hralo. Tak či tak ma to láka na heal (hoci iba na 8) :)

Edited by Palantir
Link to comment
Share on other sites

Takže dovolím si Tě vyvést z omylů:

1) Peco ride + cavalier mastery ovlivňuje aspd i když budeš mít gryphona, gryphon se prostě chová jako převlečenej peco...

2) Spear quicken ovlivňuje aspd i jednoručních spearů, ne tak mocně jako obouručních spearů, ale to je spíš způsobeno postihem za štít než, že by dával míň do aspd.

 

K skillům máš určité povinné skilly které je třeba mít, dle mého názoru jsou to Peco + calier mastery, faith 10, Spear mastery + spear quicken 20, guard 5, smite 3, shield bomerang 3, shield reflect 5 = 52 skillů, dále radím kompletně vynechat Healovací větev (zkrátka to za to nestojí, navíc za RG by byl hřích jezdit třeba 90 int).

 

Nyní co se zbytkem, za prvé se musíš rozhodnout jestli budeš investovat body do skillu Insipiration za RGčko( já jsem jí původně chtěl jet, ale nakonec jsem od toho skillu upustil)

Za druhé se musíš rozhodnout jestli pojedeš skill Prestige ( do něj se podle mého vyplatí investovat) to by znamenalo dalších 5 skillů za paladina do defending aury.

No a pak máš jednoduché 2-3 možnosti : 1) kompletně vynechat GC, holy cros a sacri a jet pouze Gospel + třeba pressure/ nebo namaxovat štítové skilly

2) Vynechat pouze sacri a "namaxovat" GC, které vyjde na 6.tý lvl

3) Dát zbejvající body do sacri, sacri lvl 2 vyjde ( tak to mám já, aspoň něco)

No a nebo zvolíš uplně jiný build za RG a budeš chtít jet čistě staromódní GC/Genesis Ray, ale tam už nevím jak to přesně funguje tuším že genesis ray můžeš jenom z bandingu nebo z inspirationu a expit za RG přes GC to už by bylo fakt na palici vzhedem k overbrand, který je asi tak milionkrát lepší.

 

No ze statama ti moc neporadím problémem RGček je HIT čili určitě 90 DEX a spočítat si jestli ti vystačí HIT na některé MvP popř. monstra.

Zbytek jsem u svého buildu snažil rozdělit jak jsem uznal za vhodné no čili já mám třeba v plánu něco jako 104 STR, 106 VIT, 90 DEX, 90 AGI, 41 INT, 34 LUK

Link to comment
Share on other sites

K skillům máš určité povinné skilly které je třeba mít, dle mého názoru jsou to Peco + calier mastery, faith 10, Spear mastery + spear quicken 20, guard 5, smite 3, shield bomerang 3, shield reflect 5 = 52 skillů, dále radím kompletně vynechat Healovací větev (zkrátka to za to nestojí, navíc za RG by byl hřích jezdit třeba 90 int).

 

Nyní co se zbytkem, za prvé se musíš rozhodnout jestli budeš investovat body do skillu Insipiration za RGčko( já jsem jí původně chtěl jet, ale nakonec jsem od toho skillu upustil)

Za druhé se musíš rozhodnout jestli pojedeš skill Prestige ( do něj se podle mého vyplatí investovat) to by znamenalo dalších 5 skillů za paladina do defending aury.

No a pak máš jednoduché 2-3 možnosti : 1) kompletně vynechat GC, holy cros a sacri a jet pouze Gospel + třeba pressure/ nebo namaxovat štítové skilly

2) Vynechat pouze sacri a "namaxovat" GC, které vyjde na 6.tý lvl

3) Dát zbejvající body do sacri, sacri lvl 2 vyjde ( tak to mám já, aspoň něco)

No a nebo zvolíš uplně jiný build za RG a budeš chtít jet čistě staromódní GC/Genesis Ray, ale tam už nevím jak to přesně funguje tuším že genesis ray můžeš jenom z bandingu nebo z inspirationu a expit za RG přes GC to už by bylo fakt na palici vzhedem k overbrand, který je asi tak milionkrát lepší.

 

No ze statama ti moc neporadím problémem RGček je HIT čili určitě 90 DEX a spočítat si jestli ti vystačí HIT na některé MvP popř. monstra.

Zbytek jsem u svého buildu snažil rozdělit jak jsem uznal za vhodné no čili já mám třeba v plánu něco jako 104 STR, 106 VIT, 90 DEX, 90 AGI, 41 INT, 34 LUK

 

Za týchto okolností healovacia vetva skutočne odpadá, lebo tie body treba inam ... (nie som navyknutý potovať, ale nejak to zvládnem...)

 

Ak dám Faith + peco + cav-mast + spear + q-sp + autoguard (5)= 41 -> ostáva 28 bodov

 

Možnosti vidím takéto:

1.- ak investujem 16 bodov do GC-10, tak sa mi otvorí možnosť na Genesis Ray a ostane 12 bodov

2.- ak investujem 9 bodov do refl-shield-3, tak sa mi otvorí cesta k Reflect Damage, čo je údajne najlepší skill pre solo hráčov a budem mať možnosť aj na Shield Press a ostane mi 19 bodov

 

3.- ak skombinujem 1 a 2 a rozdelím zvyšné 3 body do štítov, alebo na pressure(3) môžem ísť na komplet build Inspiration ktorý by mi ako RG zobral 30-32 bodov a ostane 17-19 bodov, čo by ešte malo stačiť na Overbrand build (ale radsej 19 aby som vytiahol Banishing point na max - bol by to asi môj jediný diaľkový útok)

 

4.- ak po kombinácii 1 a 2 nepôjdem na cele inspiration a zoberiem z toho iba 15 bodov na GR, RD a SP, ďalších 8 na Prestige, tak mi ostane 24 bodov na rozdelenie do Overbrand buildu .... (v tomto prípade musím dať vystávajúce 3 body paladina do def aury + dokonca prihodiť ďalšie 2 od RG na úkor OB buidu)

 

 

Chcel by som ešte vedieť, či Gospel dáva bonusy aj vyvolávateľovi - resp aký má vôbec dopad na solo hru, lebo potom by som možno pustil k vode GC a presunul body inam s tým, že by som neskôr nemohol mať GR a teda ani Inspiration build.

 

EDIT: K tomu hitu ma napadla taká vec - budem mať za sworda ešte 7 bodov - ak provoke nechám na 5 a endure zvýšim na 10, tak mi ostanú nejaké body na magnum break a vytiahnem ho na 4, čo je + 40 HIT (keby som vedel, že nakoniec pôjdem na spear, tak dropnem sword mastery a dám MB na 10 :( )

 

 

 

Edited by Palantir
Link to comment
Share on other sites

Jo přesně takhle to nějak je a musíš se rozhodnout co bude pro Tebe nejlepší, ale furt tam vidím nesrovnalosti.:

1) Banishing point není dálkový útok - je to meele single target spear skill

2) Přidaný HIT z magnum breaku je jenom po dobu "cástění" toho skillu, čili ten bonus v hitu dále nepřetrvává, respektive přetrvává asi 10 sec po skillu a pouze na 20% fire část co dostaneš navíc z magnum breaku => prostě HIT nepřidává

3) Gospel opravdu bonus vyvolatelovi nedává, naopak vyvolatel dostane full dispell, sakra chlape jak dlouho si za toho paladina hrál ? - využitelnost v PvM najde, i když ne už tak velikou jako dříve, kdy bonusy z gospelu se počítali do dmg asury ( to je tuším teďka nějak zrušený nevím přesně), nicméně používalo se to a používá asi furt v endlessua nebo jako duálový char , který sis hodil k priestce a když jsi si došel pro boosty tak si měl šanci na zvýšení statů, HP/SP, atd... třeba na Gloomovi to bodlo...

 

No dál si prostě musíš ujasnit co pojedeš za skilly, tomu pak přizbůsobit z větší části paladinské skilly a pak na testu otestovat staty, jelikož si třeba už vůbec nejsem jistej jestli bych jel tolik agi.

 

Link to comment
Share on other sites

sakra chlape jak dlouho si za toho paladina hrál ?

 

No dál si prostě musíš ujasnit co pojedeš za skilly, tomu pak přizbůsobit z větší části paladinské skilly a pak na testu otestovat staty, jelikož si třeba už vůbec nejsem jistej jestli bych jel tolik agi.

 

 

Za paladina som ešte nikdy nehral, hral som heal-GC crusa, takže mam omakané iba 2nd class skilly Holy Cross, Grand Cros a auto guard :) Na paladina 1.x prestúpim až zajtra, alebo pozajtra.

 

Agi a luk oproti tvojmu buildu isto znížim a pridám niečo do int, lebo taký reflect damage vraj žerie 10sp/s. Keď budem mať definitívnu verziu, hodím to sem.

Link to comment
Share on other sites

 

Iste, ale toto má skutočne silný efekt, keby som išiel vyslovene RD build s int cez 100. Ja však zatiaľ plánujem kvôli overbrandovej vetve STR-VIT-DEX build, kde INT bude asi tak 51 - čo by mi dalo podstatne nižší efekt ...

 

Celkovo som trocha na vážkach, či je rozumné dávať popri sebe také rozdielne buildy ako RD-Inspiration a Overbrand ...

Edited by Palantir
Link to comment
Share on other sites

 

Iste, ale toto má skutočne silný efekt, keby som išiel vyslovene RD build s int cez 100. Ja však zatiaľ plánujem kvôli overbrandovej vetve STR-VIT-DEX build, kde INT bude asi tak 51 - čo by mi podstatne nižší efekt ...

 

Celkovo som trocha na vážkach, či je rozumné dávať popri sebe také rozdielne buildy ako RD-Inspiration a Overbrand ...

u moonlight daggery nezalezi na int, pokud das dmg mobovi, dostanes 2sp, staci aby te mlatili dva a dostavas 8 sp (kazdemu dava RD dva hity), u tri mobu jsi uz v plusu, netahej do toho int ...

 

v cem je vlastne dobry inspiration build? existuje situace kde pouziti toho skillu naexpi to % co ujde?

Link to comment
Share on other sites

v cem je vlastne dobry inspiration build? existuje situace kde pouziti toho skillu naexpi to % co ujde?

 

Takže k overbrandingu by bol podľa teba lepší Hesperus build? nad týmto buildom som zatiaľ veľmy nerozmyšlal - nebude pre solo hráča trocha náročný?

 

Link to comment
Share on other sites

http://irowiki.org/~himeyasha/skill4/rgd.html?10JkFNcFkFuFbxGS5GA1bsbs2dak1

víc jsem neřešil. osobně mi přišly zbytečný všechny věci co vyžadovaly víc jak jednoho royala a než expit přes reflect damage, je reálnější overbrandovat

pinpoint attack, moon slasher jsou primárně pvp skilly, na pvm asi nejsou nutné maxované a člověk má prostor na zkoušení něčeho dalšího (ovšem nevím co další má smysl jet)

ad def aura a spear quicken lvl 10 .. je to potřeba na něco.. už nevím, dmg overbrandu a cosi dalšího... build jsem skládal dost dlouho zpět než abych si vybavil a hledat se mi to nechce..

p.s. aspoň quicken http://irowiki.org/wiki/Overbrand : "...

  1. Pierce Damage, up to 7 cells in front of the caster. Affected by Spear Quicken level...."
  2. For every skill point invested for Spear Quicken, Pierce ATK increases by 50%

tudíž není nutné si quicken držet, ale jen ho mít....

Link to comment
Share on other sites

Já jsem třeba původně počítal se shield spelem, ale pákrát jsem to zkoušel na testu a nevím pořádně co to dělá. Respektive tuším, ale ten výsledný efekt nepoznám na bojišti, takže to asi vynechám a jsem tam kde jste vy :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...