Jump to content
Reborn fórum

RO Wiki


k3dT

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

OsobnÄ nejsem pří­znivcem podrobného vypisování­ návodů na questy - redukuje se tí­m zábava z luÄtÄní­ na prosté obí­hání­ a donáÄení­, ale když to hráči preferují­, je to jejich vÄc.

 

Jen bych chtÄla poprosit, abyste, když pí­Äete návod na nějaký quest/event, nepsali nepodložené blbosti, protože to zredukuje veÄkerou zábavu na 0.

 

Smazala jsem ve wiki vÄtčinu návodu na Kontrolóra provozu (Coloured Ribbons), protože byl, bohužel, ÄpatnÄ. Obsahoval nejen Äpatný návod řeÄení­, ale naví­c jeÄtÄ jednu doteÄnou zavádÄjí­cí­ informaci.

 

Ocení­m, pokud se na wiki neobjeví­ ani srávný návod a než se quest zruÄí­, tak si jej budou moci zahrát i ostatní­. Původní­ íşmysl byl jen krátkodobý event, který se protáhl, ale není­ to koneÄná verze žádného Äepicového questu, jakmile bude sestaven alternativní­ quest, bude Kontrolór uložen k vÄÄnému spánku ;)

Link to comment
Share on other sites

Dle mého názoru nejsou podrobné návody Äpatné. To je jako u poÄí­taÄových her - buÄ se hraje otrocky podle návodu a vÄtčina zábavy se vytratí­ a nebo člověk hraje sám a do návodu se podí­vá teprve, když už neví­ kudy kam. Je na každém jakou cestu zvolí­.

 

Co se týÄe návodů na wiki, tak nÄkteré už úplně nekorespondují­ se souÄasnou situací­, ale myslí­m si, že na vinÄ jsou updaty ragnaroku, které to či ono zmÄní­ - sám jsem už pár vÄcí­ opravoval. Autor(ka) návodů určitě nemůže po každé nové svn vÄechny questy projí­ždÄt, to už je na komunitÄ hráÄů, kteří­ questy právÄ plní­.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobne jsem zastancem navodu, kdyz uz ho dotycny chce pouzit, tak at ma moznost a zbytecne se netrapi. Pokud si to chce uzit se vsim vsudy, tak navod nevyuzije, nicmene tu prilezitost bych mu dal.

Mimoto kdyz uz nenajde navod tady, tak ho bude hledat jinde a je lepsi, kdyz lidi budou pouzivat rebornackou wiki nez jiny zdroje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ano, ale pokud je návod od prvopoÄátku ÄpatnÄ nebo dokonce podává zavádÄjí­cí­ informace, tak by tam být nemÄl. No a pokud to onomu questu spí­Äe Äkodí­ a ubí­rá mu na zábavnosti... tak také ne. (NemluvÄ o přání­ autora)

Link to comment
Share on other sites

No ja bych spis nez doslovny navod ocenil treba udany zacatek questu, ev. hruby narys a popis o co se v tom questu da ziskat.

Tohle bych také jako hráÄ velmi uví­tala - soupis poÄáteÄní­ch indicií­. Trochu mne mrzí­, že dí­ky podrobným návodům není­ možnost využí­t takovéhoto seznamu a zároveř se vyhnout podrobnému řeÄení­. .... Ale ono by možná stačilo, kdyby byl zájem, oddÄlit to "vnoření­m" návodu. Tedy mí­t v seznamu questů jen obecný popis s první­m íşkolem a možnou odmÄnou a odkaz na návod na dalÄí­ stránce.

 

SamozřejmÄ u questí­ků, které jsou založeny na luÄtÄní­ hádanek je návod spí­Ä na Äkodu ;) Když ho nemáte, tak se prostě musí­te nutit myslet a když to vymyslí­te, tak máte ten dobrý pocit - JO! PřiÄel jsem na to! - když ho máte, tak prostě podlehnete a podí­váte se ;) , tohle je na návodech mrzuté. Naopak u spousty vÄcí­ jsou návody velmi užiteÄné - uÄetří­ vás zeÄí­lení­ z marného klikání­ po dvaceti mapách.

 

edit: SamozřejmÄ je jasné, že nikdo nemá Äas prolejzat staré návody, jestli se na nich něco nezmÄnilo dí­ky SVN. Od toho je tam také datum poslední­ íşpravy. Špatné je, když je datum íşpravy aktuální­ a informace jsou zcestné až nesmyslné. To naopak neprospí­vá niÄemu :)

Link to comment
Share on other sites

To je rozhodnÄ dobrý nápad, buÄ na zaÄátku návodu napsat jen o Äem zhruba quest je a kde zaÄí­ná a nebo jeÄtÄ lépe vlastní­ podrobný návod vnořit.

 

Myslí­m, že nejhorÄí­ je odpoví­dání­ na otázky npc psaní­m textu. Pokud je quest přeložen do ÄeÄtiny (slovenÄtiny) tak odpovÄÄ je nÄkdy anglicky (tuÄí­m např. Eye of Helion Quest) a nebo nÄkteré logické přesmyÄky nebo nedej bože básnÄ v angliÄtinÄ, to je pocuc :-) NemluvÄ o různých znakových sadách či speciální­ch znací­ch.

 

Jeden odstraÄují­cí­ pří­klad: vzpomí­nám si, jak jsem dÄlal quest pro vstup do laborky, hned jak se zavedl. íplnÄ na konci se u stroje zadávalo slovo, po kterém průkaz vypadl. Logické výrazy jako pass nebo passport to nebralo, až mi nějaká dobrá duÄe poradila, že se musí­ zadat keycard, hrůza.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vzhledem k tomu, ze se na wiki nikdo nevyjadril uz tak tyden, zkusim to jeste tady, snad se mi tu dostane nejake odezvy :-)

 

' Zajimal by me vas nazor na jednu drobnost tykajici se wiki. Chteli byste nejak sjednotit upravu jednotlivych clanku? Spolecnymi silami by se mohly vytvorit urcite sablony, podle kterych by se mohly clanky ridit. Trochu by to mozna urychlilo a zjednodusilo prispivani na wiki pro vicero lidi. Nevyhodou toho by bylo, ze by muselo vic lidi ony sablony vytvorit a dohodnout se na konecne verzi a pote vsechny stavajici clanky upravit. Tim by se zpomalila uz znacne pomala prace na wiki ;-), ale mozna by tim nase reborn wiki dosla na vyssi uroven :-). Je vsak mozne, ze vam soucasny stav naprosto vyhovuje a radeji byste uvitali vetsi zaplneni informacemi namisto zbytecnych uprav a vymysleni zbytecnosti. Prosila bych o nejakou odezvu ;-), dekuji. '

Link to comment
Share on other sites

Nápad jeto hezký, ale kdo to udÄlá? (Já nepochybuji, že ty bys na tom udÄlala nejví­ce, ale stejnÄ) A spousta lidí­ neumí­ udÄlat ani odřádkování­, tak jak je chceš donutit použí­vat nějaké Äablony? NemluvÄ o pravopisu :)

Link to comment
Share on other sites

Prave i o to jde. Na wiki sem zacinala s nulovymi znalostmi, jak se na ni tvori.. precetla sem si pravidla od kennyho a zjistila, ze pravidlem je zacinat stranku s H1 nadpisem :-))) (to podotykam dodnes dost lidi jeste nepochytilo ;-) ) tim sem se ridila a postupne zjistila, co je dobre na co. Ted uz se mi styl, kterym sem zacinala kdysi nelibi a prijde mi neprehledny. Upravit clanky do jednotne upravy neni podle mne az takovy rozdil. Myslela sem, ze by se seslo a domluvilo nekolik nejcastejsich prispevacu na wiki a pokusili se dat dohromady takovy mensi navod v podobe nekolika stranek, jak by mely vypadat. Nerikam, ze by se mi libilo mit vsechno jako pres kopirak, ale v urcitych vecech by se to mozna hodilo. Take nerikam, ze by se mely udavat pravidla, ze pokud neumite pravopis, prispivat nesmite, to se nastesti da snadno opravit. Ani si nemyslim, ze by se melo lpet na diakritice, prestoze je to ceska wiki. Ja osobne sice svedu psat i s diakritikou, ale dosti mne to zpomaluje. Navic si myslim, ze vetsina lidi uz diakritiku vypousti.

Kdo to udela? Mne to nedela problemy, ja si na to cas vysetrim klidne, kdyz o to bude ale zajem ;-). Jen bych byla rada, kdybych mela nekoho na zpetnou vazbu, kdo by mi rekl, tohle je zbytecne, tohle by to jeste chtelo a s timhle kapanek prehanis. Nechci, aby se ze mne stal wikidiktator :-P. Timto chci tedy pobidnout trochu aktivni lidi, aby se se mnou v pripade zajmu spojili na icq (250688875) a spolecnymi silami bychom nejake ty sablonky a upravu wiki mohli sesmolit :).

Link to comment
Share on other sites

Heled REN,necu ti do toho nejak kecat nebo tak neco,ale i uzasny lidi musej obcas spat ,)

http://wiki.reborn.cz/doku.php/?do=recent

 

PS:je to kompliment,kdyby to nekdo nechapal

 

Snad jen ze " Mí­ra zpomalení­ íştoku závisí­ na sesilatelově DEX a ne STR "

http://wiki.reborn.cz/doku.php/wiki:slow_grace

 

Nechci ti do toho hrabat,tak to oprav sama.

Link to comment
Share on other sites

noooo... ja to sice moc nekontroluju, kdyz prepisuju skilly, co uz tam predtim byly... ale slow grace popisek v db a http://www.ragnainfo.net/wiki/index.php/Slow_Grace zde rika o STR, tak nevim :-)

 

a ja spim :-)) nemej obavy ;-)

 

ps. klidne tam veci opravujte upravujte napravujte :-)) - i vytvarejte.... (podle sablony :-)) ) nejsem vubec proti, ba naopak ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na RI Wiki jsou často mylné nebo neíşplné informace. NejlepÄí­ je to vždy ovÄřit pří­mo ve hře.

Např. u Stone Curse je tam psáno "The target's level, LUK, and MDEF affects the Stone Curse status's duration. ", ale to není­ pravda. JeÄtÄ před 2 týdny tam bylo napsáno že trvání­ ovlivřuje baselevel

Trvání­ je vždy 5 sekund první­ fáze a 15 sekund druhá fáze a není­ to ovlivnÄné ani LUK, ani MDEF, ani levelem. (SamozřejmÄ na eAthene to nějak ovlivnÄné být může, tady jsem to netestoval)

 

edit:

KILLER BEAN: uvádÄl jsem to jen jako pří­klad nepravdivých nebo neíşplných informací­ na RI.

Jinak tÄch 5+15 sekund je oficiální­ nastavení­, hold na eAthenÄ se to mÄní­ s každou SVN, tu si niÄí­m nemůžeÄ být jistý :-)

Link to comment
Share on other sites

Na RI Wiki jsou často mylné nebo neíşplné informace. NejlepÄí­ je to vždy ovÄřit pří­mo ve hře.

Např. u Stone Curse je tam psáno "The target's level, LUK, and MDEF affects the Stone Curse status's duration. ", ale to není­ pravda. JeÄtÄ před 2 týdny tam bylo napsáno že trvání­ ovlivřuje baselevel

Trvání­ je vždy 5 sekund první­ fáze a 15 sekund druhá fáze a není­ to ovlivnÄné ani LUK, ani MDEF, ani levelem. (SamozřejmÄ na eAthene to nějak ovlivnÄné být může, tady jsem to netestoval)

prva faza urcite neni 5 sekund...byvalo to tak ale zmenilo sa to na 1-2 max. tych 5 sekund ale bolo urcite lepsie ^^

Link to comment
Share on other sites

prva faza urcite neni 5 sekund...byvalo to tak ale zmenilo sa to na 1-2 max. tych 5 sekund ale bolo urcite lepsie ^^

zalezi na tom aky stone curse :).. od status armoru nema prva faza skoro ani 1s.. ale normalny sc tam tych 5s tusim ma

Link to comment
Share on other sites

zalezi na tom aky stone curse :).. od status armoru nema prva faza skoro ani 1s.. ale normalny sc tam tych 5s tusim ma

SC z autocastu (aÂť už ze zbranÄ z íştoku nebo z armoru z obrany) nemá mí­t první­ fázi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...