Jump to content
Reborn fórum

RO Wiki


k3dT

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Po dlouhe dobe jsem zavital na wiki a zda se mi, ze zmena, ktera probehla u shopnosti charakteru nebyla k lepsimu ... Je hezke, ze se da dostat ke kazdemu skillu z "prehledu skillu", ale na druhou stranu, kdyz chce nekdo videt vsechny skilly jednoho charakteru musi si kvuli tomu otevrit spoustu. Starsi system byl podle me prehlednejsi. Nevim jak pro vas, ale pro me je jedodussi rollovat po strance dolu nez prepinat mezi 5 - 22 okny skillu. :)

 

PS: jinak mooc pekny :)

Link to comment
Share on other sites

Nikdy nemůžeÄ mí­t vÄechno... Tenhle systém podporuje, když se chceš dostat ke konkrétní­ informaci z nÄkolika mí­st a na to je moc hezky udÄlaný. Taky se mnohem lépe udržuje a upravuje. Jenom nemůžeÄ vidÄt vÄechno najednou, což je troÄku Äkoda. Ale vadí­ to jen íşplným nováÄkům, ti zkuÄenÄjÄí­ mají­ celkem přehled, který skill co dÄlá. řeÄení­m by bylo nějaké includnutí­, ale pochybuju, že to wiki umí­. Přes tenhle drobný nedostatek si myslí­m, že Ren a ostatní­ udÄlali spoustu íşžasné práce a smekám před nimi.

Link to comment
Share on other sites

Mne zas na druhou stranu prislo neprehledny scrollovat a vyhledavat mezi 20ti skilly ten spravny, co zrovna chci videt.... ale pokud si vic lidi mysli, ze prehlednejsi je vsechny naskladane za sebou, je tu takovy kompromis viz.: http://wiki.reborn.cz/doku.php/wiki:swordman_schopnosti

Toto by se dalo udelat u kazdeho povolani, ale musela bych videt, ze je o to zajem, jinak bych to nechala pri rozklikavani.

Vyhoda tohoto noveho usporadani, jak uz zminil Jammore, je hlavne v tom, ze pokud bude zmena v nejakem skillu, jednodue se u jednoho zaznamena a zmeni se u vsech povolani, kde byla zminena. Navic se da nyni volne odkazovat na jednotlive skilly. Je to pruznejsi a pomohlo to vytvorit popisy vsech skillu a vsech postav, coz predtim na wiki nebylo. 1. nikomu se do toho nechtelo, 2. hodne skillu se opakuje u ruznych povolani, setrilo to praci.

 

No nechavam tam onen kompromis, ktery bude slozitejsi na udrzbu, ale pokud to uzivatele budou chtit, tak... ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Wiki podle meho nazoru usla velky kus cesty a v mnoha ohledech se zaplnila informacemi (skoda, ze ji jeste stale nevyuziva tolik lidi a radeji se budou ptat na main chatu, na kterem je stejne poslou na wiki :-) ). Chtela bych tu predevsim podekovat Freesie, ktera se ukazala jako velikanska pomoc pri doplnovani clanku na wiki a i diky ni jsme ted tam kde jsme. Nemame uz temer co na tu wiki psat ;-) (az na par drobnosti), ale jedna vec by stale potrebovala doplnit, alespon castecne. Proto se obracim na zkusene hrace classu, ktere tu zminim, jestli by nebyli tak laskavi a nesesmolili par radku o vybaveni ci buildech jednotlivych povolani. Opravdu by nam to velice pomohlo. Nemusite to vyplnovat primo na wiki, pokud se nechcete registrovat nebo si myslite, ze s ni neumite zachazet. Staci mi to poslat na ICQ nebo na mail.

 

Vypis povolani, kde by bylo treba pomoci zkusenejsich hracu (tohoto povolani samozrejme):

 

Buildy

* Wizard

* Rogue

* Lord Knight

* High Priest

* Sniper

* High Wizard

* Paladin

*Champion

* Professor

* Stalker

* Ninja

* Star Gladiator

 

Vybaveni

* Wizard

*Champion

* Assassin

* Rogue

* Sniper

* High Wizard

* Assassin Cross

* Professor

* Stalker

* Ninja

* Taekwon

* Soul Linker

 

Sami vidite, ze je toho jeste dost a neni v nasich silach vyznat se v kazdem povolani. Ja i vsichni novacci by avm byli velice vdecni ;-).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tak jsem dokoncil opravu cepic - presneji prepsal vsechny jpeg na jpg a gif na png + to tak nak sjednotil, byla to desna nuda, ale snad to melo vetsi vyznam nez se nudit na gw :laughing1: takze uz by se meli zobrazovat vsechny obrazky spravne.

Jen nevim co budu delat dal ...

Link to comment
Share on other sites

Co se tyka tech kRO patchu, tak uvedu zdroj, ze kteryho muzete cerpat: http://forums.irowiki.org/forumdisplay.php?f=40

Pokud se do toho nekomu chce, muze to prekladat

 

Akorat je nekdy skoda koukat na to, jak jim tam pribejvaj novy cepice (jejichz obrazky jsou vetsinou nekde dal v topicu), 3rd classy a co maj za zmeny, kdyz se to nas moc netyka. Mozna tak ty cepice - u tech je ale problem ze neni schopnej pisatel skriptu, kterej by na to mel cas.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Zdravím, jen dávám vědět, že zase trochu pomáhám s wiki. Přidal jsem například stránku s Emotikony ze hry ;-) Ještě je, ale třeba to doplnit...

 

A nyní se začínám trochu přehrabovat v Questech, aby to mělo lepší formu a taky originál obrázky pro každé NPC se kterým se v questu dostane postava do kontaktu. Vytvářím je přímo ze screenu ze hry a mapy z databáze rebornu. Snad se to bude líbit :giggle:

 

Ukázka několika NPC, které už jsem zpracoval. Jméno každého NPC je podle pojmenování viditelného ve hře:

wiki:npc_culvert_guardian.jpgwiki:npc_father_christmas.jpgwiki:npc_howie_the_clown.jpgwiki:npc_juicer_marx_hansen.jpg

 

 

Každopádně přidal jsem na wiki i jeden z nejstarších questů v Ragnaroku, který tam přesto chyběl. Pochybuji, že ho většina vůbec kdy absolvovala (edit: pokud nebyli bardi :)). Jedná se o Snowman quest v Lutii(edit: je přístupný všem nejen archerům jdoucím na bardy. A ten příběh sněhuláka je poměrně zajímavý).

 

 

Na něm uvidíte jakou formu hodlám questům postupně dát. Zatím touto proměnou prošly dva další, ale již notoricky známé questy:

Juice Quest

Prontera Culverts Quest

 

Konec hlášení :):sadbye:

Link to comment
Share on other sites

součást přestupového questu na barda...

To je podobné jako u alchy, tam taky děláš Mixing Quest a Yuno Research Quest, ale oba questy můžeš taky udělat samostatně.

 

Tu stránku s emotikony sem ti s dovolením trošku upravil, teď to vypadá přehledněji a zároveň sem jednoho přidal do tabulky (možná to vypadá trochu neohrbaně tak s tím něco udělejte :sadbye:). Ale vím že něktré emotikony (např. ten s vyplazujícím jazykem tam máš jako /e4, ale já ho používám jako /meh.

A pak záleží kde si ty smajly našel, možná to jsou nějaké custom.

 

Aha, tak těch /eX smajlů je více (1-19), ale nejsou to žádní noví, možná by bylo dobré nechat tam buď jenom /eX nebo /yyyy. Jsem pro /yyyy :giggle:

Link to comment
Share on other sites

To je podobné jako u alchy, tam taky děláš Mixing Quest a Yuno Research Quest, ale oba questy můžeš taky udělat samostatně.

 

 

Tu stránku s emotikony sem ti s dovolením trošku upravil, teď to vypadá přehledněji a zároveň sem jednoho přidal do tabulky (možná to vypadá trochu neohrbaně tak s tím něco udělejte :sadbye:). Ale vím že něktré emotikony (např. ten s vyplazujícím jazykem tam máš jako /e4, ale já ho používám jako /meh.

A pak záleží kde si ty smajly našel, možná to jsou nějaké custom.

 

Aha, tak těch /eX smajlů je více (1-19), ale nejsou to žádní noví, možná by bylo dobré nechat tam buď jenom /eX nebo /yyyy. Jsem pro /yyyy :giggle:

 

 

Těch emotikonů je více než e1-e19 jde to až přes e30, jen na Rebornu proto není podpora. A všechny co jsem uvedl jsou oficiální a jeden jsem ještě vynechal e20, ten taky na Rebornu není podporovaný v základních příkazech. Mnohé z nich mají i dva i více možností zápisů a měly by tam být postupně doplněny všechny zápisy jak ten emotikon zobrazit. Jen je třeba to vše přímo ověřit ve hře, že to Reborn podporuje.

 

 

Ale spíše mě zajímalo, zda se vyplatí dát si práci s těmi questy a vytvářením originálních Rebornských obrázků, pro jednotlivá NPC. Podle mě by text questu měl být o questu o příběhu a nejen o tom dojdi sem, klikni sem, vem, odnes, přines. Většina jich má i vlastní příběh a ne všechny jsou přeložené, tak aspoň na wiki by lidi mohli zjistit o co v tom questu vlastně šlo a nejen to, že za to něco dastali a je jedno proč. Hm a obrázky jak tak koukám, ty asi nestojí ani za řeč, když k nim nikdo nic nepoznamenal...

Link to comment
Share on other sites

.. Mnohé z nich mají­ i dva i ví­ce možností­ zápisů a mÄly by tam být postupnÄ doplnÄny vÄechny zápisy jak ten emotikon zobrazit.

ChtÄl jsem se vyjádřit ve smyslu, že jsem pro uvedení­ "vÄech" zápisů, u spousty taky použí­vám éÄkový zápis. Ale už se na tom pracuje, tak mlÄí­m :)

 

Ale spí­Äe mÄ zají­malo, zda se vyplatí­ dát si práci s tÄmi questy a vytváření­m originální­ch Rebornských obrázků, pro jednotlivá NPC. Podle mÄ by text questu mÄl být o questu o pří­bÄhu a nejen o tom dojdi sem, klikni sem, vem, odnes, přines. VÄtčina jich má i vlastní­ pří­bÄh a ne vÄechny jsou přeložené, tak aspoř na wiki by lidi mohli zjistit o co v tom questu vlastnÄ Älo a nejen to, že za to něco dastali a je jedno proÄ. Hm a obrázky jak tak koukám, ty asi nestojí­ ani za řeÄ, když k nim nikdo nic nepoznamenal...

 

MáÄ mojí­ morální­ podporu. Obrázky jsou íşžasný, a je fakt, že mnohde chybÄly, byly nepřesný nebo nevypoví­dají­cí­. A pří­bÄh questu je jednoznaÄnÄ důležitá vÄc, bohužel je skuteÄnost, že hodnÄ lidí­ si vezme návod a hrají­ stylem "jdi sem, přines tohle a tohle a tady odklikej spoustu dialogů, jsou nepodstatný, a tady dostaneÄ odmÄnu." BudeÄ mí­t můj (témÄř) bezmezný obdiv. :)

Link to comment
Share on other sites

hodnÄ lidí­ si vezme návod a hrají­ stylem "jdi sem, přines tohle a tohle a tady odklikej spoustu dialogů, jsou nepodstatný, a tady dostaneÄ odmÄnu." BudeÄ mí­t můj (témÄř) bezmezný obdiv. :megalol:

Tak to bohužel, je. Naví­c i v návodu je napsaný "pokecejte Yx s NPC"

Link to comment
Share on other sites

Tak to bohužel, je. Naví­c i v návodu je napsaný "pokecejte Yx s NPC"

Pokud neni quest prelozeny a nekdo neumi anglicky, tak mu ani nic jinyho nezbejva ...

taky jde o to jak kdo hraje - jsou lidi co jedou na max. vykon, ty nic nectou jen odklikavaj aby to bylo co nejrychlejc, kdyz potrebujou nakej quest tak nalogujou 10 postav a mezi npc se premistujou warpama, hrajou kompletne bez efektu a kdyby to nebylo slozity tak veskery textury vymazou a nechaj jen bilou a cernou barvu - kam se da postavit a kam ne, misto mobu a postavicek by behali jen tabulky s poctem hp a dalsim info ...

A pak jsou lidi, kteri v tom svetu v podstate zijou - obdivuji krasy jednotlivych headgearu, hopsajici poringy, pomahaji npc - plni "nesmyslne" questy, .. :megalol:

Link to comment
Share on other sites

Pridal som tabulku Base Expov. Este by som niekoho poprosil aby to rozdelil na 2 tabulky (Normal a Transcendent) a dal to vedla seba lebo na to uz som nemal nervy xD Neskor pridam aj tabulku job expov.

Jen takovy dotaz, proc ta prace s tim kdyz vsechno je to tady? :)http://server.reborn.cz/db/rodb.cgi?exp=list

Spis by to chtelo, aby se novacci naucili pouzivat db :P Je tam spousta veci, na ktery se zacatecnici porad dokola ptaji.

Link to comment
Share on other sites

Lol db pouzivam kazdy den ale toto som si tam vobec nevsimol :) No co uz aspon som sa na pol hodku zamestnal :P Chcelo by to mozno nejako vypisat vsetky funkcie db na jej homepage alebo nieco podobne :)

Muzes na wiki vytvorit stranku "Reborn db" a tam ty vsechny funkce vypsat. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...