Jump to content
Reborn fórum

Zaují­mavé RO Servery


Thror

Recommended Posts

NaÄli ste niekde na nete RO server, ktorý vás niečím zaujal? Myslí­m že by nebolo zlé keby sa tu Âľudia mohli podeliÂť o svoje "nálezy" a "íşlovky" :) HneÄ na zahájenie sem vhodí­m info o jednom serveri, ktorý vyrbil jeden z halvných eAthena core developerov, a myslí­m že je to veÂľmi heroický počin :) EÄte než sa do toho pustí­te...sí­ce je to celé napí­sané v prvej osobe, ale berte to tak že to hovorí­ Skotlex, keby som to musel celé prevádzaÂť, bolo by s tým eÄte viac práce :) (voÂľný preklad textu z eAthena fór)

 

Priemerná Populácia: ní­zka

Raty: Base 10x, Job 1000x (Max za prí­Äeru je 30%), Logarithmic Drops (min 1%),

Max Lv: Base 150, Job 2x (100 pre 1st a 2nd classy, 140 pre Advanced, 200 pre S. Novica)

Pripojenie: NáÄ Hoster by mal byÂť funkÄný 24/7, okrem updatov (ktoré síş veÂľmi rýchle, pretože vÄetky zmeny sa najprv testujíş na inom stroji).

 

Popis Serveru: Highly customized server, na ktorom som pracoval už viac ako pred 2 rokmi, mal by byÂť zaují­mavý, inovatí­vny, a plný výziev. ÂŽiadne custom questy, 100% orientovaný na mimoriadne zážitky zo síşbojov, a prispí´sobený aby združovanie sa do párt bolo viac než žiadané :)

 

Website: Momentálne žiadna, tak ako zaÄaÂť?

InÄtalácia: programy ktoré potrebujete síş:

-adata.grf (obsahuje iba farby a sprity, skoro nikdy netreba updatovaÂť alternatí­vny mirror)

-bdata.grf (anglický preklad, custom aura, sclientinfo, updatuje sa pravidelne)

-hexnutého clienta podporujíşceho adata/bdata a ktorý je aktuálny. (poníşkam nejaké na stiahnutie)

-registrácia nového íşÄtu je robená obvyklým _M/_F spí´sobom (pozor, v logine a passworde tiež záleží­ na veÂľkosti pí­sma)

 

Podpora: Neverí­m na GM, skoro každý server kde som kedy hral bol zatvorený práve kí´li NIM, takže...tu niesíş GM ví´bec. Kedže ja sám rád hrám RO, upravil som server tak, že by hráči nemali potrebovaÂť GM. Ak by sa náhodou niekto niekde zasekol tak, že potrebuje aby sa mu niekto o jeho postavu postaral, nechajte mi odkaz (pozn. prekladateÂľa: v hlavnom meste je complaint NPC, ktorému sa dajíş pí­saÂť sÂťažnosti/žiadosti o pomoc).

 

Takže pre zvedavcov, Äo to vlastne znamená maÂť "highly customized" server, ak nemá žiadne custom NPC/questy/itemy a tak podobne? (toto je len krátke zhrnutie, May Lee, NPC v hlavnom meste má u seba veÂľmi podrobný výpis vÄetkých dí´ležitých zmien [pozn. prekladateÂľa: vysoko odporíşÄam, May Lee vám dokáže zachrániÂť krk XP a ak nie to, tak apoř uÄetrí­ cash za reset statov], alebo si mí´žete preÄí­taÂť CHANGELOG pre prehÂľad o Äpecifických zmenách)

 

Rozdielny Bojový Systém:

-ASPD klesá s vysokou STR, stíşpa s AGI a DEX.

-Cast Time sa skracuje s DEX, INT ho naopak predlžuje.

-% naloženia ovlivřujíş rýchlosÂť regenerácie (choÄ na Âľahko a uží­vaj si rýchle regen raty :) )

-Vysoké naloženie ovlivřuje rýchlosÂť chí´dze (nos toho so sebou veÂľa a budeÄ chodiÂť ako slimák)

-Vysoká AGI zvyÄuje rýchlosÂť chí´dze.

-Lucky Dodge a Critical sa navzájom znevýhodřujíş. (+50 cirical znamená -50 lucky dodge, a vice versa)

-Základný attack je ovlivnený skoro vÄetkými statmi v rozdielnych mierach, taktiež stíşpa s levelom.

-Atk zbrane vylepÄuje tvoj base atk, namiesto priÄí­tania sa k nemu (50atk zbrař v skutoÄnosti pridá +50%atk)

-Zrýchlenia aspd/cast timu ovlivřujíş aj tvoj base attack/matk (buÄ pomalÄí­, a silnejÄí­, alebo rýchly a slabÄí­)

-Maximálna Def/Mdef je 50, každý bod naviac sa mení­ na vit/int def.

-Aj po smrti sa ti stále obnovuje hp/sp, a keÄ sa ti hp obnoví­ na max, automaticky ožijeÄ (naneÄÂťastie nie s plným hp, takže sa priprav že ak si obkolesený prí­Äerami, zachví­Âľu Âťa zase zložia)

-Skilly s krátkym cast timom/delayom nepreruÄujíş autoamtické íştoÄenie, hneÄ ako vyprÄí­ delay, postava íştoÄí­ Äalej.

-VÄetci podliehajíş rovnakým pravidlám. Moby/Peti majíş sp, prirodzeníş regeneráciu, a ich atk je vypoÄí­tany rovnako ako hráÄsky. Jediný dí´vod preÄo síş hráči silnejÄí­ ako prí­Äery je že obvykle použí­vajíş oveÂľa íşčinnejčie zbrane, Äo je zase vyrovnané vysokými statmi na strane prí­Äer.

 

"Äahký" job systém

-Maximálny job level je dvojnásobok bežného.

-Job bonusy sa pridávajíş až do íşplne posledného job levelu (takže na maximálnom job lvli maÄ dvojnásobné job bonusy)

-Novic je vynechaný, hneÄ na začiatku si volí­Ä svoj 1st class.

-Zmena na advanced class vyžaduje job level 100, potom sa mení­Ä priamo na 1st advanced class, a base level sa ti neresetuje.

-Quest skilly sa rátajíş ako obyÄajné skilly, plus Rogue dostáva Arrow crafting, a Super Novice má quest skilly vÄetkých 1st classov.

-Rí´zne zmeny v skilloch, kí´li udržaniu rovnováhy.

-TK/SG/SL síş prí­stupný ako alternatí­vne advanced classy, ale niesíş v ponuke u job changera, ale u Äpeciálneho job swapper npc, ktoré vám umožnuje zmeniÂť sa z akéhokoÂľvek advanced classu na jeden z TK classov (za prí­sluÄný finanÄný obnos :) )

-GS/NJ budíş implementovaní­ neskí´r, keÄ na nich budíş dokonÄeníş íşprav (preÄo sa gravity nemí´že držaÂť klasického job-tree systému a musia robiÂť takéto hovadiny?)

 

Modifikované Itemy

-VÄetok equip/zbrane majíş +1 slot (čiže niektoré zbrane majíş 5 slotov, armory obvykle 1-2)

-Upgrade zbrane a zbroje ju vylepÄuje percentuálne, a to o 20% za každý refine level, maximálny Refine Rate je +15 (pozn. prekladateÂľa: netreba sa vzruÄovaÂť, eÄte nikdy som nevidel niekoho komu by sa podarilo spraviÂť ÄokoÂľvek +15)

-Upgrade zbroje/zbrane tiež zvyÄuje jej MDEF, nielen normálnu def.

-VÄetok loot (a podobný Ärot) Äo predtým vážil 1, váži 0,1.

-HP recovery itemy síş 5x efektí­vnejčie, SP recovery 2x efektí­vnejčie.

-Rí´zne íşpravy kariet pre udržanie rovnováhy. (pozn. prekladateÂľa: neodporíşÄam golden thief buga XD)

-VÄetok bežný equip, íşplne vÄetky headgeary, a íşplne vÄetky karty síş dostupné v NPC obchodoch v hlavnom meste, za viac-menej rozumné ceny /gg

 

Vylepšený Mob Systém

-VylepÄené Staty (+20%)

-VyÄči level (+50%)

-VyÄčia aspd (o 50% menčie doby medzi íştokmi)

-Viac hp (+50%)

-Ich matk a basic atk sa ráta rovnako ako hráÄsky, Namiesto atk-u zbrane sa u prí­Äer berie ich level, kedže žiadne nemajíş.

-VÄetky moby sa navzájom podporujíş. (ak nejaká z prí­Äer na ktoré íştoÄí­te použije emotikon /hlp, vÄetky neagresí­vne potvory na okolo jej prí­du na pomoc :) )

-Na každej mape síş generované random moby, ktorých level (ovlivniteÂľný prí­kazom @difficulty) závisí­ od priemerného levelu hráÄov na mape, takže žiadny dungeon nieje nezaují­mavý.

-Prí­Äery ktoré sa na mape nachádzaju prirodzene tiež zí­skavajíş levely v závislosti od prí­kazu @difficulty (viete si predstaviÂť level 100 poringov? :angel_not: )

-Randomne spawnuté prí­Äery na mapách síş vždy podobného elementu/rasy ako prí­Äery ktoré sa na nej vyskytujíş prirodzene (v GH sa spawnujíş high lvl undeadi, v baylane zase water...).

-Mobom sa generujíş random skilly, ktoré sa im každých 12 hodí­n menia, s vyÄÄí­m levelom prí­Äery použí­vajíş aj vyÄčie stupne skillov. (pozn. prekladateÂľa: poringovia s asurami, familiari s Lord of Vermillion, zombie s ADÄkami :P to len aby ste neboli prekvapení­)

-Moby dropujíş náhodné healing itemy, ktoré udržujíş partu jakž-takž pri živote :)

-Moby tiež mí´žu dropníşÂť akýkoÂľvek randomný item, čiže sa treba maÂť vždy na pozore. (Äanca je fakt ní­zka, ale randomným itemom sa myslí­ fakt vÄetko...od godlike equipu po jellopy)

 

VylepÄení­ Peti

-Dostávajíş lvly (level peta je vždy 90% levelu jeho majiteÂľa)

-Mí´žu dostaÂť rí´zne negatí­vne statusy.

-Majíş HP/SP, prirodzeníş regeneráciu, a prí­Äery ich mí´žu zraniÂť.

-Ak síş mřtvi, len behajíş okolo a niÄ nerobia (na petovi je naprí­klad napí­sané že má -70%hp), kým sa im neobnoví­ hp a sami sa neoživia.

-VÄetci peti majíş supportí­vne a offenzí­vne skilly.

-Dajíş sa okamžite healníşÂť/ressurectníşÂť nakřmení­m.

 

Vylepšený Party Systém

-Rozsah na Exp Share: 30 levelov

-Item Amulet vás warpne vždy k leaderovi party (ak je nažive)

-Lacné Yggdrassil Leaves udržujíş partu na žive, každá postava tiež má skill Ressurect a Potion Pitcher (ktoré síş upravené tak aby priest/alchymista neboli znevýhodnení­)

-Each Take tiež rozdeÂľuje expy medzi Älenov party, aj keÄ v oveÂľa menÄom rozsahu.

-Bonus expov pri Exp Share je 100% za každého Älena party.

-Share funguje len pre Älenov party ktorí­ síş na dohÂľad, aby sa parta držala pohromade.

 

****(toÂť vÄe)

 

EÄte pár slov k tomu, tento server má napí­saníş "ní­zku" populáciu, pretože nikto z hráÄov tu vlastne nehrá "trvale", veÄčinou sa jedná len o zvedavcov z iných serverov, alebo niekoho kto potrebuje odpočinok po dlhom huntení­ nieÄoho :) GW na tomto serveri sí­ce síş, ale kto by sa na nich bil? ;) Aj tak vÄetky postavy na vysokých lvloch síş už takmer neporaziteÂľné (mám to odskíşÄané na niekoÂľkých dueloch 110 creator VS 111 stalker, 6 dualov za sebou a vÄetky nerozhodné =_= ) čiže by som bol nerád ak by to niekto vzal ako priamy íştok na reborn s cieÂľom vysaÂť odtiaÂľto hráÄov :) (Âľudská paranoia nepozná medze) Ak by sa náhodou niekto chcel prí­sÂť pozrieÂť, kotaktujte ma v hre na nickoch Macros, Thror the Forger, Simeon, alebo Robin :) prí­padne PM na reborn fóre, ak vám nejde stiahníşÂť niektorý z fajlov, rád zaÄlem emailom/icq...niÄ z toho sa nebije s rebornom, dá sa maÂť bez problémov nainÄtalované oboje naraz.

Link to comment
Share on other sites

No musim rict ze ty peti nejsou spatne vyreseny :) ....neslo by neco aplikovat i sem? :angel_not:.No ale stale sem a budu vernym zastancem Rebornu :):) .A ty ASPD klesajici se STR a tak...dobrej napad a hlavne realny :) nejako ze sem namakanej silak a k tomu aspod jako :):):) .A ted me umlatte ze chci prevorat Reborn :):):)

 

P.S.:Dobrej napad zalozit takoveto tema :)

Edited by Dante
Link to comment
Share on other sites

jen ten level petu podle tvyho levelu.. staci zmenit 2 pismenka na 3... ostatni mi spis pripomina homunkula. Jinak skotlex je admin ea fora a snad jedinej aktivni core developer takze takovyhle kravinky pro nej nejsou problem naprogramovat.

Link to comment
Share on other sites

Nezustal by nikdo kdo by server aspon zrestartoval. Zblaznil bych se... z vas :)

Server má nastavený tak, že automaticky keÄ je online 0 hráÄov, a nejaké updaty Äakajíş na restart, resetne sa sám :) Aspoř ak som dobre pochopil Changelogy :) Sí­ce fajn nápad, ale je to zrealizovateÂľné len na MouRO kedže 0 hráÄov tam nieje niÄ neobvyklého :) (tu sa také nieÄo myslí­m nestáva nikdy)

 

Me se nej libi

 

"Vylepšený Mob Systém

-VylepÄené Staty (+20%)...

....

..

 

Dokonalost :) Neslo by to zavest?trebas zkusebne na dvou/trech mapach :angel_not:

Si to dojdi pozret skusobne na MouRO :) par ludi z rebornu si tam obcas chodi odskocit :)

 

Skoda ze v tom skotlexovom summary nieje zdaleka vsetko...zmeny v jednotlivych skilloch su celkom podarene, napriklad Heal ma cast time :) A heal co je na stupni 5+ ma splash effect, healuje v oblasti 3x3 :) Bol na serveri totiz problem ze moj creator bol ovela efektivnejsi healer ako akykolvek priest, kedze potion pitcher je isntantny, tak to skotlex takto "Vymyslel" :)

 

BTW, vsimnite si, ako vyriesil taekwon rankerov s TK mission skillom, ak kliknete na changelog a prestudujete si update z 3.10. myslim ze to vobec nieje zly napad.

Link to comment
Share on other sites

Bol na serveri totiz problem ze moj creator bol ovela efektivnejsi healer ako akykolvek priest, kedze potion pitcher je isntantny, tak to skotlex takto "Vymyslel" :)

OT:

Ale alch/creator _má_ být efektivnÄjÄí­ healer :)

Stojí­ ho to sice poty, ale házet může mnohem rychleji než priest a vit chary léÄí­ mnohem ví­c než obyÄ heal

priest není­ o healování­, ale o boostech, heal má jen aby se neřeklo :angel_not:

Link to comment
Share on other sites

Ah, zabudol som dodaÂť, že ten server sa vlastne volá MouRO :angel_not: a tiež som si všimol že skotlex nikde nespomí­na, že max damage/heal je 9999 :))) , to by ste už na reborn nechceli Äo XP (moj AD creator aj tak ownz XD)

 

Btw načiel som tu jeden pekný screen :) (dolu v chate síş vidieÂť lvly hráÄov :) ) EÄte nikto na serveri sa endostal na max lvl :)

screenmouro038uz7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

OT:

Ale alch/creator _má_ být efektivnÄjÄí­ healer :)

Stojí­ ho to sice poty, ale házet může mnohem rychleji než priest a vit chary léÄí­ mnohem ví­c než obyÄ heal

priest není­ o healování­, ale o boostech, heal má jen aby se neřeklo :angel_not:

 

Nejsem si jist, zda bylo řeÄeno že heal tady závisí­ od MATK, a tedy stejnÄ jako kouzla kouzelnická, Äí­m rychlejÄí­ cast, tí­m slabÄí­. Tedy aco na 30 lvlu může mí­t klidnÄ heal za 9999 ale bude se to vyvolávat _hooodnÄ_ dlouho, ergo je to nepoužitelné.

Alcha stejnÄ je silnÄjÄí­ healer, protože priestův heal se roztrousí­ mezi vÄechny postavy <a pety> na tom poli 3x3. ALE! Když je priest mocnej, vyplatí­ se to, protože kdyby healoval jen jednu postavu healne ji za 9999 i kdyby mÄl dost MATK aby ji healnul třeba za 15k. Když stejný priest bude takto healovat dvÄ postavy obÄ je healne za 7,5k a nic "nepropadne". Ale bude se to pravdÄpodobnÄ vyvolávat dost dlouho.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mobom sa generujíş random skilly, ktoré sa im každých 12 hodí­n menia, s vyÄÄí­m levelom prí­Äery použí­vajíş aj vyÄčie stupne skillov. (pozn. prekladateÂľa: poringovia s asurami, familiari s Lord of Vermillion, zombie s ADÄkami tongue.gif to len aby ste neboli prekvapení­)

 

Toto vyzera dost desivo :thumsup4: ... buchnes do poringa a jeb ho asura :)

Link to comment
Share on other sites

Toto vyzera dost desivo :thumsup4: ... buchnes do poringa a jeb ho asura ;)

 

Ono to zas tak desivý není­ :) Je třeba si uvÄdomit že průmÄrný poring je blbý, a má proto málo spÄek. -> První­ Asra která opravdu počimrá ;)

 

I když... pak když má něco podobnÄ hezkého nějaká mocná potvora tak to bolí­. <podobnÄ hloupý jsou třeba tarotky... Poringove s tarotkou = instant kill nejdenoho zaÄí­nají­cí­ho dobrodruha> :)

Link to comment
Share on other sites

Ah, zabudol som dodaÂť, že ten server sa vlastne volá MouRO :( a tiež som si všimol že skotlex nikde nespomí­na, že max damage/heal je 9999 :))) , to by ste už na reborn nechceli Äo XP (moj AD creator aj tak ownz XD)

 

Btw načiel som tu jeden pekný screen :) (dolu v chate síş vidieÂť lvly hráÄov :) ) EÄte nikto na serveri sa endostal na max lvl :(

screenmouro038uz7.th.jpg

 

me se libi ten screen :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...