Jump to content
Reborn fórum

Problémy s klientem


Recommended Posts

Guest Baalberith

a ja mam taky problem, trosku podobny, kdyz hraju ve fulls screenu, tak se mi po nejake chvili(10-15minut) znicehonic restartuje pc, kdyz hraju v okne tak se mi to nestava, to ho muzu mit zaply i 12 hodin a nic se nestane. Radsi hraju ve fullscreenu, tak jestli mate nejakou radu, tak prosim poradte.

j takychto problemov som riesil uz viac a viem ze existuje dost verzii Nvidia ovladacov pre graficku kartu, ktore sposobuju pri hrani RO BSOD(modru obrazovku)->pad pocitaca, skus stiahnut novsie, trosku starsie a pod.

Edited by Baalberith
Link to comment
Share on other sites

doporuÄuju stáhnout od nvidie 6x.xx (mám 61.31 asi a dalÄí­ na disku dyÄta), pak 7x.xx, 8x.xx a nakonec nejnovÄjÄí­ .. zaÄni od nejstarÄí­ch a pro jistotu úplně odinstaluj ovladaÄe grafiky (nemusí­Ä se bát - když si je windows po restartu nenajdou, tak by mÄla grafika bÄžet přes procesor a to vydrží­Ä chvilku, než tam dáÄ ovladaÄe :) )

Link to comment
Share on other sites

Zdraví­m,jsem tu dnes nový.Mám problem se spuÄtÄní­m hry.VÄechno jsem udÄlal podle návodu,instalace v pohodÄ,registrace v pohodÄ ale když spouÄtí­m hru tak mÄ po vložení­ Jmena a hesla zamrzne spuÄtÄní­ a už nereaguje.Neví­te Äí­m by to mohlo být,dí­k za odpovÄdi.

Link to comment
Share on other sites

Zdraví­m,jsem tu dnes nový.Mám problem se spuštění­m hry.Všechno jsem udělal podle návodu,instalace v pohodě,registrace v pohodě ale když spouští­m hru tak mě po vložení­ Jmena a hesla zamrzne spuštění­ a už nereaguje.Neví­te čí­m by to mohlo být,dí­k za odpovědi.

 

Vitej. Zamrzne znamena co? zatuhne ti cele pc nebo jen hra?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

Zdraví­m,jsem tu dnes nový.Mám problem se spuÄtÄní­m hry.VÄechno jsem udÄlal podle návodu,instalace v pohodÄ,registrace v pohodÄ ale když spouÄtí­m hru tak mÄ po vložení­ Jmena a hesla zamrzne spuÄtÄní­ a už nereaguje.Neví­te Äí­m by to mohlo být,dí­k za odpovÄdi.

Moznosti je samozrejme vela, skus najprv spustit Setup.exe, nastavit spravny ovladac grafickej karty a znova spustit, inak vacsina tychto problemov suvisi s ovladacmi grafickej karty + DirectX

Link to comment
Share on other sites

Zdraví­m,jsem tu dnes nový.Mám problem se spuštění­m hry.Všechno jsem udělal podle návodu,instalace v pohodě,registrace v pohodě ale když spouští­m hru tak mě po vložení­ Jmena a hesla zamrzne spuštění­ a už nereaguje.Neví­te čí­m by to mohlo být,dí­k za odpovědi.

 

No v setup.exe si nastav spouštění­ v okně, jestli nemáš (aspoň budeš moci rovnou napsat, co se vlastně děje). Napiš sem konfiguraci, aspoň přibližnou, tvýho počí­tače. Zkus si stáhnout nový ovladače od GPU (nemělo by to mí­t vliv, jelikož RO je hodně stará hra, takže by neměla mí­t problémy na žádný grafice). Jo a vlastně zkus stáhnout i Direct X (9.0c na XP; 10 je jen pro Visty a na těch by ti nejspí­š RO nešlo ani spustit)

 

Další­ možnost je, že esli bydlí­š v praze, tak to někomu přines :sorcerer: nebo v Brně :sorcerer:))

 

Jestliže se ti krom "zamrznutí­" objeví­ i něco jinýho, tak napiš sem, ale lepší­ bude na IRC, to budeš mí­t možná rychlejší­ odezvu.

Edited by TheERay
Link to comment
Share on other sites

S nejvetsi pravdepodobnosti je to firewallem. Dela jich to bohuzel vetsina. Zablokuje to aplikaci aby nic nemohla delat a pak ti vyhodi hlasku jestli net povolis nebo ne. Bohuzel na tu hlasku na pozadi se ale pak nejde nijak dostat a vypada to zamrzle. Takze spustit v okne - pak net muzes povolit a nebo si povolit net pro Reborn predem ve firewallu.

Link to comment
Share on other sites

kdyby to bylo firewallem, tak se ti jen ukáže chyba připojení­ k serveru..neznám firewall, co by, jak ty řikáš, pozastavil aplikaci. A ani nevim, proč by se na to okno "v pozadí­" nešlo přepnout. ctrl shift esc, ctrl alt del, shift alt tab, alt tab, win key, win L (rychlé přepí­nání­ íşčtů - občas při seknutí­ aplikace to blokuje výše uvedené, ale RO to určitě nedělá; nebo taky uzamykání­ počí­tače), pak taky občas stačí­ zmáčknout enter hned po zamrznutí­ (chybová hláška vyskočí­, ale hra ještě není­ ukončena, tudí­ž aktivní­ okno máte přepnuto "ve win", ale vidí­te pořád jen hru; po enteru se hra ukončí­).

Edited by TheERay
Link to comment
Share on other sites

Muzes se mnou nesouhlasit ale to nic nemeni na tom ze je to jak rikam ja:) Psal sem o firewallech bakalarku a dost podrobne se tim zabyval. Delaji to napr. Zonealarm, Jetico, SensiceGuard a dalsi. Napr. Kerio je uplne v pohode. Mozna ze nejnovejsi verze uz ten problem nemaji ale jeste asi pred rokem meli. On ma mozna jiny problem ale podle toho jak to popisuje tak se presne choval napriklad ZA. Chyba connection by se objevila az pokud bys to spojeni zamitnul...dokud to visi na hlasce tak se nic neukaze a ten process je tak nevhodne zastavenej ze se nejde prepnout nikam.

 

EDIT: jen priklad ze ten problem je davno znamej-prvni vec co sem o tom vygooglil- http://www.freeorion.org/index.php/FAQ

 

On WinXP with the ZoneAlarm firewall, when I start a fullscreen game, the program hangs my computer. What's going on?

A: This is related to the above internet access firewall issue, and ZoneAlarm's popups to allow or block net access. When the FO client attempts to communicate with the server, ZoneAlarm halts it to ask the user if it should be allowed. If FO is halted while in fullscreen mode, the popup may not be able to be displayed over the client window, leading to the appearance of a halted system. To avoid this, run FO in windowed mode the first time you start a single player game, and again for your first multiplayer game, or prempttively set ZoneAlarm to allow FO to access the internet and trusted zone. Alternatively, use another firewall, or disable ZoneAlarm while running FO.

Edited by Kurtz
Link to comment
Share on other sites

teda nic proti, ale zonealarm sem mÄl párkrát kdysi a už bych se k nÄmu nevracel..řikám firewally, co znám, to nedÄlaj a tim myslim hlavnÄ kerio, kterej je podle mÄ obecnÄ nejlepÄí­ výbÄr pro lidi, co s fw zaÄí­naj ...

 

no a jelikož kerio proces nepozastavuje, tak se ti rovnou ukáže "chyba připojení­ k serveru" .. stejnÄ tak symantec napří­klad, panda, bitdefender, avg, f-secure... jetico a senseguard sem nikdy nevidÄl a to Ätu o testech bezpeÄnostní­ch balí­ků asi každej půlrok, takže zřejmÄ nebudou moc dobrý .. i když poslední­ dobou stejnÄ nemám žádnej antivir ani fw a pohoda :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mel bych problem...dnes rano jsem bezproblemu RO spustil...ale ted v tento cas mam problem:

Okno patcheru mi zamrzne pri hlasce

Stahovani patchu dokonceno, instaluji ...[1/1 - popisky.grf]

 

zkousel sem spoustet nekolikrat ale nic nepomaha...pomuze mi nekdo ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ve skole kde mam asi zakazany zapis do registru kdyz chci spustit RO at uz prez reborn.exe nebo reeexe.exe tak na me vyskoci setup ja nastavim rozliseni etc.. a vyskoci to na me znovu po stisknuti OK(protoze se to neulozi do registru protoze mam nizky prava??) , da se to nak obejit abych to nemusel nastavovat? :devil2:

Link to comment
Share on other sites

je pár nástrojů, co ti zjistí­/přepí­Äou heslo k íşÄtu pod win XP, takže pak by ses moh lognout na ten admin acc spustit nastavit, nastavit BM.. a pak hrát normálnÄ pod non admin acc.. nÄkde se tu psali ty cesty v registrech a tak

Link to comment
Share on other sites

jo supr uz to funguje ze se dostanu do logovacicho okna ale ocividne nemam verejnou IP adresu tak se muzu jit klouzat (akoze napisu login a heslo a pak "chyba pripojeni k serveru" ) :devil2: , mno nic pohraju si ete pristi patek ve skole ted uz nenadelam nic.. jinak diky moc k3dT za ten patch :D

Edited by frostsilenec
Link to comment
Share on other sites

při spuÄtÄní­ hry mi to zahlásí­: Error, Audio system init failed

 

hru spustim jen když v setupu nastavim No sound, zkouÄel jsem opatchovat a nic, do vÄerejÄka mi to normálnÄ Älapalo. Neví­te nÄkdo co s tim? Dí­ky

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Chtel bych se zeptat, protoze mam jeden problem a nevim co s nim.

 

Zapnu RO a hodi mi to nabidku setup, ktera ale nejde vubec zrusit a porad se zobrazuje znova, takze nevim co s tim :baby:

 

Ja vim, moc daleko se nedostanu, ale mohl by mi nekdo prosim poradit co s tim ?

 

Budu moc rad za kterou koliv radu. :bye: dekuji

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...