Jump to content
Reborn fórum

ragnarok online v linuxu


Recommended Posts

  • 1 year later...

well....

tu na forku moc vyÄerpávají­cí­ informace nejsou, návod na wiki očividnÄ trochu neaktuální­....tzv. ze tří­ odkazů nefunguje ani jeden...co s tim? nechce se mi zbyteÄnÄ stahovat normální­ instalátor a pak zjistit že mi je na nic....

Ubuntu 10.04.3 LTS

 

dÄkuji za brzké odpovÄdi.....

PS. když to nebude fungovat tak si to s Morri vyřiÄte sami :devil2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tak nějak mi doma chybí rychlý připojení a Äas nám o něco pokročil, takže místo stahování Ragnaroku a Sakray jsem stahnnul Reborn balík a zkusil se poprat s instalací. A úspÄšnÄ rozchodil.

 

Na PC mi bÄží Ubuntu 12.04 32bit s nesvobodným ovladaÄem od nVidia (má grafická karta má čip GeForce GT 240). K instalaci jsem použil prográmek PlayonLinux verze 4.1.8 ze stránek http://www.playonlinux.com/en/ . Výhodou je, že dokáže držet programy na až 5ti různých virtuálních discích, pro které můžete nastavit jinou verzi wine, a každé wine pak ještÄ nastavit na emulaci jinýho windows, no ale zpátky.

 

Verzi Wine jsem použil 1.4.1 a pro jistotu jsem doinstaloval i zde zmínÄné Mono (nevím, jestli je nezbytné, ale v PlayonLinux naleznete pod velkým tlaÄítkem nastavit, pod záložkou nainstalovat balíky, mono28 a i další verze). Zástupci Opatchuj Renewal a Opatchuj Sakray mi šly bez problémů spustit a po Äase mi patchly hru. Opatchovat Reborn mi bohužel už nešlo. V návodu se zmiřují o nutnosti stahnout aktuální reexe.exe a Reborn.grf z archivu, jehož stránky už neexistují. Nevadí. StaÄí nám i soubory z windows verze o pár řádků výš na odkaze https://ssl.jirkan.cz/jirkan.cz/ro/mirror/reborn/current/. Reborn.grf se mi stahnul jako Reborn.bin. Nejsem programátor a asi by mi programátor ustřelil hlavu, ale velikost odpovídala (cca 89 MiB), tak jsem ten soubor prostě přejmenoval na Reborn.grf a zkopíroval i se zmínÄným reexe.exe do složky s hrou. Po tomto jsem spustil reexe.exe, přihlásil se a expil svýho starýho agiknighta.

 

Snad nÄkomu moje poznámky pomohou. Ubuntu je suprovej systém a už ho používám Ätvrtým rokem.

Edited by Milenian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...