Jump to content

Photo

ragnarok online v linuxu

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 niCe

niCe

Poring

• Newbies
  • Pip
  • 8 posts

Posted 10 December 2009 - 07:07 PM

Mě právě děsí...

EDIT:

Ale Ubuntu instalátor je určen pro laiky a má snadnou instalaci/odinstalaci přímo z windows co si o tom myslíte ?

Edited by niCe, 11 December 2009 - 05:11 PM.

• 0

#22 TomulkaBambulka

TomulkaBambulka

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 278 posts

Posted 19 February 2010 - 02:06 PM

Ahoj Všem,
když jsem si četl návod na instalaci RO v linuxu, tak je tam jedna hláška, která mě znepokojuje. ,, Nebýt uplný začátečník v Linxu ,,
Bohužel mám v práci Ubuntu a co se tohoto systému týká, tak jsem s ním prvně v kontaktu. Mám cenu se tedy vůbec pouštět do instalace?
Na wiki je návod kde je cca každé 3. slovo pro mne nepochopitelné.

Tak se chci zeptat, jestli někdo nemá nějaký návod na instalaci RO v Ubuntu pro ,,blbečky,, Díky předem a přeji Všem hezký den.
  • 0
PvM - TomulkaBambulka
GW - Sentiment + Knowya + Maya the Bee

#23 Zereges

Zereges

Baphomet

• Supporters
  • 1,236 posts

Posted 19 February 2010 - 06:44 PM

Teď sem to četl a tam jde hlavně o to že musíš umět pracovat pod Linuxem, jestli ho vidíš poprvé a už chceš instalovat ragnarok, no nwm nwm
  • 0
Once and forever: emblem_pf.png Phoenix Fury, emblem_eki.png Pestilence & emblem_new_eki.pngEkirei Guilds.
Sometimes trolling on Classic Reborn #1 with Siglavi.

Zereges 99/70 FS High Priest, Ydienn 99/50 GW Soul Linker
Stuclinka 99/70 FS PVM Gypsy & Zachumlanek 99/70 FS PVM Clown
Celenitte 99/50 Mobber Soul Linker, Zerexie 99/70 PVM/MVP Sniper, Katami 98/69 Mobber LK
Hashika 97/64 DPS Creator, Ikamono 97/67 MATK Stalker, Feiru 92/58 FA Sniper - Rest in Peace, SEs are gone.
Sometimes occupying Elleshar's chars (Kanashimi 99/67 MVP Champion, Hanayaka 99/70 FS Professor, Falka 99/70 Lab Snatcher)
Mine+Elleshar's Endless Tower video

World of Warcraft (TwinStar): Zereges, Elemental Shaman, <Immortal Outlaws>, Horde (3.1-4.0)
World of Warcraft (Drak'Thul/Burning Blade): Zere, Shadow Priest, <Ekirei>, Horde (5.4-7.0 raider in Ekirei/Ladies First, 7.0-7.3 casual in Panta Rheî, 8.0+ inactive), Zerê, Shadow Priest, <Cerna Ruka>, Alliance(8.0 casual)
Diablo III: Zereges#2618, S15 Inactive, S14 Barbarian, S13 Necromancer (#262 EU), S12 Monk, S11 Wizard, S10 Demon Hunter, S4 Monk, Legacy Monk

My "up to Reborn" story, My Anime List, StackExchange.
Teakwon Class Lover & Expert (Kessha, Asari, Victorique, ...)
WSko je na plusování, kování zbraní a prodávání na trhu. A nikdo mě nepřesvědčí o opaku. (edit 2012: Nyní i na kování armorů) OK, brazilci mě přesvědčili, ale není to na žádnou formu competitive PvP.

#24 Cendik

Cendik

Chonchon

• Hráči
  • PipPip
  • 20 posts

Posted 15 March 2010 - 03:51 PM

Mam takovy problem ve windowsech mi funguje, ze kdyz je ro na pozadi tak pc tolik nepracuje. Jenze v ubuntu mi neustale topi ikdyz je okno na pozadi... nevi nekdo jak to vyresit ?
  • 0
Cendik - 9x/50 - budouci bombic :)
Shaniqua - 8x/50 - Taekwon Girl
Vinnie - 9x/6x - Lord Knight
Haylee - 9x/6x - High Priestka
+ neco z minulych let...

#25 akki

akki

Smokie

• Hráči
  • PipPipPip
  • 62 posts

Posted 04 September 2010 - 05:19 PM

Zdravím...chtěl bych se zeptat, jak je to teď s instalací linuxu...poslední verze sak a rag jsou nějak z roku 2005...tak jsem si stahl reborn balík...nainstaloval přes wine...k tomu jsem nainstaloval i Mono, ale když se o to pokusím ho přes wife zapnout skočí mi hláška install the Windows version of Mono to run .NET executables

Nějaké rady? dík
  • 0
Reborn:
I T P...clown
Akki...HP
Orkenzo...Crushik
Frigg...linka
CzechRO:
A k k i...HP Verny clen Plysaku
-I-T-P-...Clown GuM Oshikuru

#26 k3dT

k3dT

Admin

• Admin
  • 5,305 posts

Posted 04 September 2010 - 08:12 PM

z vlastni zkusenosti doporucuju radsi nainstalovat windows xp do virtualu (vmware nic jinyho... ostatni jsou hrozne narocny a snizujou grafickej vykon, pripadne nepodporujou directx)
  • 0

#27 Vren

Vren

Poring

• Hráči
  • Pip
  • 12 posts

Posted 16 November 2011 - 08:39 AM

well....
tu na forku moc vyčerpávající informace nejsou, návod na wiki očividně trochu neaktuální....tzv. ze tří odkazů nefunguje ani jeden...co s tim? nechce se mi zbytečně stahovat normální instalátor a pak zjistit že mi je na nic....
Ubuntu 10.04.3 LTS

děkuji za brzké odpovědi.....
PS. když to nebude fungovat tak si to s Morri vyřiďte sami :devil2:
  • 0
Kami no Sensei :)

Stříbrní Uni-kukuřice :)

#28 Milenian

Milenian

Poring

• Newbies
  • Pip
  • 1 posts

Posted 22 November 2012 - 10:03 PM

Tak nějak mi doma chybí rychlý připojení a čas nám o něco pokročil, takže místo stahování Ragnaroku a Sakray jsem stahnnul Reborn balík a zkusil se poprat s instalací. A úspěšně rozchodil.

Na PC mi běží Ubuntu 12.04 32bit s nesvobodným ovladačem od nVidia (má grafická karta má čip GeForce GT 240). K instalaci jsem použil prográmek PlayonLinux verze 4.1.8 ze stránek http://www.playonlinux.com/en/ . Výhodou je, že dokáže držet programy na až 5ti různých virtuálních discích, pro které můžete nastavit jinou verzi wine, a každé wine pak ještě nastavit na emulaci jinýho windows, no ale zpátky.

Verzi Wine jsem použil 1.4.1 a pro jistotu jsem doinstaloval i zde zmíněné Mono (nevím, jestli je nezbytné, ale v PlayonLinux naleznete pod velkým tlačítkem nastavit, pod záložkou nainstalovat balíky, mono28 a i další verze). Zástupci Opatchuj Renewal a Opatchuj Sakray mi šly bez problémů spustit a po čase mi patchly hru. Opatchovat Reborn mi bohužel už nešlo. V návodu se zmiňují o nutnosti stahnout aktuální reexe.exe a Reborn.grf z archivu, jehož stránky už neexistují. Nevadí. Stačí nám i soubory z windows verze o pár řádků výš na odkaze https://ssl.jirkan.c...eborn/current/. Reborn.grf se mi stahnul jako Reborn.bin. Nejsem programátor a asi by mi programátor ustřelil hlavu, ale velikost odpovídala (cca 89 MiB), tak jsem ten soubor prostě přejmenoval na Reborn.grf a zkopíroval i se zmíněným reexe.exe do složky s hrou. Po tomto jsem spustil reexe.exe, přihlásil se a expil svýho starýho agiknighta.

Snad někomu moje poznámky pomohou. Ubuntu je suprovej systém a už ho používám čtvrtým rokem.

Edited by Milenian, 22 November 2012 - 10:05 PM.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users