Jump to content
Reborn fórum

Jak pomoci serveru


Saki

Recommended Posts

Guest Ashitaka

Naopak .. ja bych rekl, ze je spousta hracu, kteri ctou Level a score vubec... , jako treba ja .. :D (nic proti score, ale 1 casak za mesic mi staci :D)

No prave tak proc by ctenar Levelu nemohl poslat do casopisu stranku o Rebornu? :D

 

Edit: Pokud chcete novy hrace tak mate moznost je sem dostat jen nekdo musi udelat tak kvalitni stranku aby se dostala do Levelu :D

Edited by Ashitaka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jsem pro kazdou spatnost... jen to chce lidi ktery _neco_ udelaj sami ze svy dobry vule... ono je snadny si na neco/nekoho neustale stezovat a pritom nijak nepodporovat server (nemyslim jen penize ale treba napsat nejakej hezkej obrazkovej tutorial pro uplny zacatecniky, rozsirovat wiki, radit novackum ve hre a na foru, napsat nejakej quest nebo npc, sam si vsimnout preklepu v prelozenych npc pozadat o puvodni verzi a udelat revizi celyho npc nebo prelozit nejaky npc ci napr. udelat novej web nebo naprogramovat databazi... to jsou veci ktery se hrozne ceni. Hlavne si (alespon ja) cenim prace vsech byvalych i soucasnych GM).

 

Jinak moderatora klidne udelam z kazdyho komu se da aspon trosku verit. Odpadne mi zase kousek prace a budu mit vic casu na neco jinyho.

Link to comment
Share on other sites

Jeste maly doplneni i kdyz tohle nerad rikam (nikdy jsem tyhle kecy nemel rad):

 

Ale hrani na serveru byste nemeli brat jako samozrejmost a cekat po GMkach ze pro vas udelaji prvni posledni, budou se plazit po kolenou a prosit vas jen proto abyste se tu uracili zustat. Ono je dobry si uvedomit ze gmka jsou lidi jako vy a vsecko co pro ostatni delaji je jen z dobry vule (jedina odmena je podekovani a i to se vyskytuje velmi zridka :/) at delaji co delaji i kdyz se vam to nelibi nebo udelaji chybu. Prece jen vsichni co tu hrajeme jsme komunita a pokud chceme aby to tak zustalo tak pro to neco musime udelat ne si jen stezovat nebo nedelat nic.

 

Mozna jsem vybral blbej priklad (no spis urcite)... ale kdyz treba bydlite s rodici ktery vas zivi a kupujou vam to co chcete/potrebujete pripada vam vsecko jako samozrejmost (potrebujete novy obleceni - mate ho, potrebujete penize - mate je). Naopak kdyz se najednou postavite na vlastni nohy tak najednou zjistite ze nic neni samozrejmost a vazite si stejny veci mnohem vic nez driv.

 

Jen sem tim chtel rict ze nekteri z vas ocekavaji od toho co vas nic nestoji (=server + gmka) prilis. Myslim si ze kdyz byste se stali na mesic gmkem a pak zpet hracem vazili byste si sebemensi blbosti ktera vam ted prijde jako samozrejmost.

 

Shrnuti: Zkuste pro server neco udelat, oceni se jakakoliv vec. Treba to zmeni vas pohled na server, hrani a praci lidi kteri se tu pro vas neco snazi delat.

Link to comment
Share on other sites

...

Ja bych treba moc rad psal cokoliv do Wiki, ale neumim to (edit : neumim to poradne - neumim takovy ty slozitejsi veci jak pridavat linky a pod nebo tak - edit2 : aha tak ted sem to nejak zazracne rozjel :D asi sem si to s necim splet *blush*)...jinak prelozit NPC muzu umim a rad udelam protoze na to mam cas a bavi me to...neco jako obrazkovy tutorial bych taky moh spliskat ale na to moc sikovnej nejsem...a newbiekum radim kdyz muzu a chteji poradit :D takze staci rict :D

Jinak diky ze si to presunul /thx

Gildor > /no1

Edited by kozel
Link to comment
Share on other sites

Protoze mam tenhle server rad, a povazuju ho za technicky dokonalej server, kde GM odvedli obrovskej kus prace, a byla by skoda, aby prisla vnivec, tak se vyjadrim...

 

1. Wipe by podle me pritahl nejvetsi pocet hracu z ostatnich serveru.

2. Reklama

3. Aby novacci prisli, musel by se zasadne zmenit pristup k nim.

 

ad1 Wipe je obrovsky risk, muze vicemene pohrbit cely server a muselo by se fakt zvazit, jestli hraci co tu jeste hrajou (i kdyz kdo skutecne hraje a kdo jen sedi v prontere...) zustanou, hraci kteri odesli jinam se vrati...Rozhodne by mohl pritahnout spoustu novacku asi prevazne z czra...

 

ad2 Reklama na internetu by mohla byt docela ucinna, myslim ze reklama v casopisu je silene draha, spis by stala za zkousku ta stranka v levelu. Klient se na DvD ani umistovat nemusi, sme prece v dobe vysokorychlostniho internetu :D

 

ad3 Tim nemyslim nakou "financni" vypomoc do zacatku, ale spis pristup zkusenejsich hracu k nim. Brat je do paret, do guild, proste pomahat. Jo rozhodne bych vratil drop karet na puvodni uroven. Prece jen pupa/roda pomuze do zacatku hodne a huntit ji s dropem 0,02 je peklo...

 

Na zaver Vam a hlavne GM tymu preji mnoho stesti a diky za ryby

 

edit: uz tri pravopisny chyby, budu editovat dale :D

Edited by Gildor
Link to comment
Share on other sites

Reklamu urcite,jenze se bojim ze v Cechach uz to moc nepomuze.Co zkusit oslovit lidi na Slovensku?Pripadne byh sel dal,Madarsko,Bulharsko..... proste zeme kde nejsou free servery moc rozsireny.Jedinej problem je v tom ze tu vetsina veci je v cestine :D Takye leda ze by se dal vyrobit specialni patcher/klient/cojavim kterej by temto lidem zobrazoval texty neprelozeny,jen se bojim ze to asi nende.

edit:ty zeme sem placnul,netusim jestli trebas tam nemaj RO na kazdym kroku :D

Link to comment
Share on other sites

No to kazdopadne,ja myslel jestli by se nedalo udelat ze by lidem s timhle necim neslo zobrazovat jiny texty.Proste ze by jejich klient vedel-aha,tohle je prelozeny NPC,tak to ja ti neukazu text ze serveru s ID:123456 ale ukazu ti text s ID:123456II :D Ale asi to vidim moc ruzove :D

Link to comment
Share on other sites

Mno podle me bychom se meli drzet na "Česko-Slovenskem" internetu. Je pekny, ze si tu vsichni tak pekne rozumime :D. V Evrope sou velky mezinarodni servery kde hraje 1000+ mimo spicku a ty natahnou cizince spis. Lokalni server je pritazlivej hlavne proto, ze je lokalni :D

Edited by Gildor
Link to comment
Share on other sites

Z wipem bez nekam.

 

Podle me by situace jak ty tu rikas po wipu vypadala asi tak:

 

Ti co maji plnou hubu kecu, ze prijdou az po wipu, sice mozna prijdou, ale jelikoz jim zase vsichni utecou tak odejdou.

Odejdou vcetne tech, kteri na tom stravili rok a vic prace, nehrozi.

 

Takze vysledek? Dopadne to jeste hur nez ted.

A proc? Protoze kdyby sem ti lidi jit chteli, tak sem jdou a expi.

Nenadavaj, ze je tu plno adv postav, ze je nedozenou.

Ja sem taky zacal a bylo tu 5 99 advanced postav. A co?

Kdyz ti lidi chtit budou tak je nejakej wip zajimat nebude.

 

Edit: Nugatu, tys asi nikdy na CzechRu nehral, ze?

Jakoby na CzechRu bylo kde sehnat partu - nevidel sem, nezazil jsem.

Hunter solo s priestem na stingach...

Takze to nebude ten duvod.

Link to comment
Share on other sites

Este jednu vec, nez vyrazim do prace:

 

Nemyslim si, ze ubytek hracu na serveru je zapricinen tim ze je tu hromada adv. classu, ale spis tim ze tu neni s kym expit. Bavil sem se nedavno s clovickem na czro, ktery zkousel hrat i tady acolytu a proste nemohl sehnat partu...

 

Reborn diky nastaveni party expu ma obrovsky potencial nahnat hrace, ale kdyz se tady neda sehnat parta tak je to k nicemu :D

 

Spousta lidi co odesla v posledni dobe, odesla z tohoto duvodu.

 

To Tulpik: ja hraju na czro ted, neustale tam nekdo hleda partu, neustale se party tvori, nevim kde si to vzal. Akorat to nejsou party 10+ lidi, ale particky dvou, tri, ctyr lidi, na czro neni bonus za partu.

Edited by Gildor
Link to comment
Share on other sites

Tak to nevim kde hrajes, asi jinde jako ja.

 

Edit: Cezi, jj, hola pravda.

 

Jen sem to nechtel psat, protoze jsem cekal odpoved typu "Ale ty vole!! MMORPG je o partach!!!"

Takze asi tak :)

 

A tomu zadnej wipe nepomuze, spis uskodi, ale ti co ho prosazujou ho budou prosazovat porad.

To ze ses High Priest je zasluha imho dosti jinyh lidi, kteri te tahali na dual. To jen tak BTW.

Link to comment
Share on other sites

Nechci se do toho nijak vmnesovat, ale HP si najde partu vzdycky, staci mu wizna nebo hunt nebo sin nebo cokoli, co neco zabije a kdyz nic neni, tak jde healovat nejaky potvory. ALe to ze prosedi 2 hodiny v prontere je za 0% expu. To by me pravda taky nebavilo.

Link to comment
Share on other sites

Nechci se do toho nijak vmnesovat, ale HP si najde partu vzdycky, staci mu wizna nebo hunt nebo sin nebo cokoli, co neco zabije a kdyz nic neni, tak jde healovat nejaky potvory. ALe to ze prosedi 2 hodiny v prontere je za 0% expu. To by me pravda taky nebavilo.

 

Mno ja mel sacri paliho a nesehnal sem partu wizz+priest(ci neco jinyho) na expi, to radsi sedi lidi v prontere za 0 expu

Link to comment
Share on other sites

Reklamu urcite,jenze se bojim ze v Cechach uz to moc nepomuze.Co zkusit oslovit lidi na Slovensku?Pripadne byh sel dal,Madarsko,Bulharsko..... proste zeme kde nejsou free servery moc rozsireny.Jedinej problem je v tom ze tu vetsina veci je v cestine :) Takye leda ze by se dal vyrobit specialni patcher/klient/cojavim kterej by temto lidem zobrazoval texty neprelozeny,jen se bojim ze to asi nende.

edit:ty zeme sem placnul,netusim jestli trebas tam nemaj RO na kazdym kroku :)

Neni problem v tom ze jsou hlasku v cestine (je, ale se spoustou prace se s tim da neco udelat, ale IMHO moc prace pro malo), ale vubec v reci. Lidi z jinych zemi muzou zvysit stav online, ale nastaly by obrovske problemy v komunikaci.

(Ja vim, dost lidi umi anglicky, jenze vem kolik lidi co se vyjadruje stylem "mi bisme sly do tanatosu" je schopna se domluvit, pripadne z tech co anglictinu aspon trochu znaji, kolik z nich se chce anglicky bavit - hraju na ceskym serveru a ne na oficialu nebo necem zahranicnim proto, ze si tu muzu pokecat cesky (slovensky)).

Link to comment
Share on other sites

 

Persone mam dotaz.... co kdyby meli tady first a second classy vyzsi rate a par lokaci a kde mi mohli at uz solo nebo v parte treba 3x rychlejc expit nez ted, drop by zustal stejnej, jen base a job... Prislo by i tech tvejch 10 kamaradu? Bral by jsi to jako takovou alternativu wipu, opustil bys jinej server?

 

jirkan: no pohoda, meli by stejne asi svoje guildy a kdo by chtel tak by holt musel mluvit tak aby se s nima domluvil .]

Link to comment
Share on other sites

Jo stema partama je to pravda..sedel sem s High priestem v pronte 2 hodiny a v parte sme byli max. dva.. :) tak to bylo den za dnem..a ty gw uz taky na houby :) takze opravdu neni co by me tam drzelo..asi zkusim kdr nebo proste high rate a budu doufat ze se situace na Rebu zlepsi.. :)

Tak proc jste nekam nesli? Idealne je samozrejme 3-4, ale i ve dvou se da jit a rozumne expit, mist jsou desitky, nejen ten niff niff niff ;)

 

Persone mam dotaz.... co kdyby meli tady first a second classy vyzsi rate a par lokaci a kde mi mohli at uz solo nebo v parte treba 3x rychlejc expit nez ted, drop by zustal stejnej, jen base a job... Prislo by i tech tvejch 10 kamaradu? Bral by jsi to jako takovou alternativu wipu, opustil bys jinej server?

Raty jsou dobry... Lidi jsou lini. Ted delam (pomalu...) neco jako databazi expove vyhodnosti mist, rozhodne to nevypada ze neni kde expit, naopak, jen je to v lidech.

Na flame otazku proc jeste kdyz kecam nejsem advanced radsi no-flame odpovidam predem - no misto expeni jedne postavy jsem si chtel vyzkouset spoustu dalsiho (bs,alch,sage,sl,....) a na primarni postavu nebyl cas

 

jirkan: no pohoda, meli by stejne asi svoje guildy a kdo by chtel tak by holt musel mluvit tak aby se s nima domluvil .

Tohle je mimochodem ale presne duvod, proc spousta mych kamosu prestala hrat ultimu na OSI (placenem originalu), proste jim dost nesedly nektere takhle vznikle komunity.

Link to comment
Share on other sites

Persone mam dotaz.... co kdyby meli tady first a second classy vyzsi rate a par lokaci a kde mi mohli at uz solo nebo v parte treba 3x rychlejc expit nez ted, drop by zustal stejnej, jen base a job... Prislo by i tech tvejch 10 kamaradu? Bral by jsi to jako takovou alternativu wipu, opustil bys jinej server?

 

jirkan: no pohoda, meli by stejne asi svoje guildy a kdo by chtel tak by holt musel mluvit tak aby se s nima domluvil .]

 

Xanto ty vtipalku :) Samozrejme ze dosli! Na tyden :)

Link to comment
Share on other sites

Ja furt tvrdim ze je to predevsim o tom "chtit".Predevsim v osobnim pristupu,nestaci si jen sednout s chatroomem ci napsat do mainu "parta niff",ale pouzit i hlavne neobtezujici PM s dotazem zda-li by nesel ten dotycny expit popr. se dat jen do reci a najit si kamose a to je zaklad k uspechu.Kazdy z nas zacinal uplne stejne a nemusi se vzdy tvorit obri party,staci 2-4 lidi a jde to,vzdyt je tu tolik lokaci,jen si vybrat.

 

Ale abych se vratil k tematu a tim je "jak pomoci serveru",z meho pohledu bych se spise zameril na urcitou komunitu hracu a tj predevsim na on-line hrace - takze na internet kavarny,veletrhy,on-line souteze a hracske weby popr. jakekoliv diskuzni fora(lopuch atd.).Presvedcovat lidi kteri neznaji ci nikdy nehrali hry podobneho typu je tezky ukol a mluvim sam za sebe,jelikoz kdyz jsem poprve uvidel RO cukal mi prst na "uninstal" :) .

Je tu mezi vama dost sikovnych lidi co umi pracovat s PC (mimo me :) ) a jak uz kdysi navrhl Fejk(nebo to byl Loony?),dobry napad je udelat poradny video,hlavne akci,proste klasickou upoutavku ci reklamu,samozrejme trochu klamajici ale tak uz to ve svete chodi.Muzou se pouzit i starsi videa z GW ja jich par mam a myslim ze od nas jeste Josifek ale verim ze se tu najde dost lidi co maji take nejaka videa,jen to dat do kupy a pak nekomu kdo si s tim umi pohrat.Pak uz je to jen o tom dostat to vsude kam jen to bude mozne a nebal bych se to i postnout na ostatnich forech RO tak jako kdyz tady se propaguje KDR :)

Edited by .Jakubicek.
Link to comment
Share on other sites

Tulpiku a jak ty by jsi sem prilakal vic hracu smim-li se zeptat?

Stejne jako jsem se sem dostal treba ja. Hrali tu kamosi z prace, takze pritahnout kamose. Cimz se vyresi i dalsi problem, ze neni s kym expit.

 

BTW: ke schaneni part - driv bezne fungovalo @parta a @hledampartu, nebyl problem napsat kam chci nebo kde uz jsem, koho schanim, na jak dlouho apod. a vetsinou se do 20 minut nekdo ozval, kdyz to nebylo po pulnoci, fungovalo to na vsech levelech.

Od doby co vsichni jen spamujou main hlaskama "{wizna|priest|bard|tahac*} do {laborky|niffu}" btw: nesel by na tohle dat do klienta filtr? :) je @parta prazdna.

 

Coz neni vubec dobre, treba u me kdyz lognu a mam cas, tak jdu nekam neco mlatit, napsat @parta nemam problem, ale abych ty dve hodiny prosedel v pronte jen proto aby se dala parta dohromady me vubec nebavi kdyz mezitim muzu neco delat, a otravovat kazdych pet minut cely server hlaskou "priest84+ na alarmy" nemam nejak zapotrebi...

Link to comment
Share on other sites

Ale abych se vratil k tematu a tim je "jak pomoci serveru",z meho pohledu bych se spise zameril na urcitou komunitu hracu a tj predevsim na on-line hrace - takze na internet kavarny.....

Kdyz by se udelal nejakej peknej plakat, nebo tak neco, mohl bych ho skoro ucite protlacit do nasi internetovy kavarny, mozna do obou(vic jich v nasem malem meste nemame :)).

 

Udelal bych nejakou prezentaci sam, ale na grafiku sem levej .....

Link to comment
Share on other sites

Kdyz by se udelal nejakej peknej plakat, nebo tak neco, mohl bych ho skoro ucite protlacit do nasi internetovy kavarny, mozna do obou(vic jich v nasem malem meste nemame ;)).

 

Udelal bych nejakou prezentaci sam, ale na grafiku sem levej .....

 

Parada,to je spravny pristup :)

Bohuzel ja jsem taky kopytko a dela mi problem si zavazat i tkanicky :) ,ale ne ted vazne,co udelat nejakou soutez s navrhy na nej.plakat ci video tak jako bylo na malovani nebo banner a samozrejme motivujici odmenu i klidne mega motivujici odmenu(neco jako chystajici se event)

 

To Ren:Ja mam dojem ze to vyhral Moriel a dostal za to Tiger mask,teda jestli se nepletu

To Ren znova : promin jsem trochu mimo,spatne jsem si to precetl :)

Edited by .Jakubicek.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...