Jump to content

Photo

Knihy

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Sameth

Sameth

Deviling

• Hráči
  • PipPipPipPipPip
  • 336 posts

Posted 17 July 2009 - 02:44 PM

Tak som prave docital jednu peknu seriu a snad ma neukamenujete ked vam vyhodim odkazy na tieto knizky v Cestine (prijde mi to vhodnejsie ako v Slovencine, bo sa castokrat stretavam s prekladanim mien a to mi prijde barbarske). Sice je ten dej celkom jednoduchy, ale sposob napisania je lahodka.

Eragon: http://www.wattpad.com/114311 (kto by chcel, ale len tuto jednu, mozem poslat mailom v celkom dobrej kvalite vo formate .doc)
Eldest: http://www.wattpad.com/114312
Brisingr: http://www.wattpad.com/118728

(uz sa neviem dockat na poslednu :) )
  • 0
Sameth - neposlusny creator co velmi nerad rozhadzuje svoje drahocenne dema, potom to tak na tych gw aj vyzera xD
Prubir - hunter, ktory je taky lenivy, ze uz pol roka nic nezostrelil :)
Brom the Dragon Rider - taka lamka wizna, ktora rada hunti flasky
Lily Rushova - poctiva detektivka, vyziva sa v zabijani vrahov (TU pristka :D)

#2 presi

presi

sucessful troll

• Hráči
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1,128 posts

Posted 20 July 2009 - 09:31 PM

hehe, tak já přihodím, v poslední době jsem nazaril na něco co sem četl dávno, ale kupodivu si to velmi dobře pamatuju (tj zázrak u mě :blum: ) jistě znáte Stanislawa Lema (filozofické scifi Solaris například)... tento pán, dost dobře vzdělaný v přírodních vědách a velmi šikovný jako spisovatel sepsal skoro dokonalé knihy pohádek - Bajky robotů a Kyberiáda, jsou to prostě pohádky ze světa robotů, zpracovává tak skvělé nápady, nově, neotřele, originálně a je to tak skvěle napsané, až se divím že něco takového není v podvědomí většiny lidí :P

edit: uploadnuto :P Bajky robotů a Kyberiáda

Edited by presi, 20 July 2009 - 09:52 PM.

• 0
"trolling is a art"
First Lady - priest

H̷͓͕͔̤ͨ̚͟E̷̲̻̮̖͈͓͋̍ͣͤ͠ͅ ̨̠̟̙̞ͮͥ́̌H̡̤̔̈́̐̓̒̍̆́͝Ā̧̠̦̭̥̜͉͒͋ͅS̶̰͚̹̣̭͍̠͕̃̐ͭ ̥͉̭̞͔͓̉̒̅͞R̸͍̰̺͔͐͆ͤ̍ͪ́E̷̳̯̲͓̊ͤ͛̎͑͘ͅͅT̷̬̖͖̦̮̻̘͛ͨ̈́̽̋U̥̳͇̮̲̾͗̒́ͨR̪͓͓͔̯̼̹̓ͬ̾͂N̴̡͓̯ͣ̆͐̏͝E̛̺̮̫̲͈̱͇̙̘͋͛̔Ḋ̾͂͏͎̖͙͕͕͓͇͡

#3 Gell

Gell

retired

• Supporters
  • 1,838 posts

Posted 20 July 2009 - 10:44 PM

Solaris jako ten film s Clooneym? To se mi líbilo, konečně scifi, kde nebylo jen vraždění cizáků a lítání někde někam, ale hezky oldschool jak vesmírná odysea :blum:

Co si pamatuju tak trochu dozadu .. četl jsem Clancyho Net Force a Operační centrum, on to má všechno tak trochu podobný, nejvíc se mi asi kdysi líbila Rudá bouře.
Něco s kontinentem od Pratchetta - strašná blbost, nebavilo mě to a nebavilo, až sem se na to vykašlal.
Pak Thomas Wheeler - Arcanum (to se mi líbilo), Jan Jícha - Prevít na studiích (spousta jazykovejch hříček v texu, místama hodně dobrý a krutý vtipy), Viewegh - Povídky o manželství a sexu (nic moc, tak jednou prolítnout, říct si, jaký je prase, a nikdy se k tomu nevrátit).
Dále Paolo Coelho - Veronika se rozhodla zemřít, U řeky Piedra usedla a plakala, Ďáběl a slečna Chantal - všechny předchozí jsou o krátkém období plném zvratů v jinak obyčejném životě lidí a mají lehký náboženský podtext; Alchymista (strašně nudný).
A na závěr H.P.Lovecraft - 48 Books and Short Stories v originále, je toho na 650 stran v pdf, zdaleka nejsem u konce. Tak trochu se to námětově opakuje, ale je to místama zajímavý. A hlavně ta angličtina ze začátku 20. století, rozvitý věty, složitější stavba, neobvyklý výrazy, je to hned úplně o něčem jiným.
  • 0
"The purpose of life is to end."

#4 Vertol

Vertol

Repair'N'Run

• Hráči
  • 1,167 posts

Posted 21 July 2009 - 09:01 AM

Se sci-fi tematikou jsem od něj četl snad všechno co bylo přeložené, má fakt nápaditou hlavu :) Největší úspěch od něj ale měly povídky s Tichým, ty jsou prostě úžásné :) A četl jsem od něj i něco z jeho ne-sci-fi tvorby, to jsou asi nejstarší díla (Pánův hlas, atd...).

Nebudu tu psát všechno co jsem četl, to si nejspíš ani nevzpomenu na názvy, ale nejoblíbenější autoři: Sapkowski, Lem, Frank Herbert (a pak i jeho syn), Pratchet a Kulhánek :)
  • 0
Marwel...WS RNR
Harbinger...HP
Mannon...sinX
Denuo Convena...paladin
Korgen...champion (je jen můj! :P )

"Double the gun, double the fun!" Serious Sam :)

K/P/V

#5 joechip

joechip

Deviruchi

• Supporters
  • 171 posts
  • Interests:EMA

Posted 21 July 2009 - 03:00 PM

Ted jsem docetl -

Chuck Palahniuk - Strasidla
Ian R. Macleod - Dum Bouri (new weird)

ted mam rozecteny - China Mieville - Mesto a Mesto (new weird)

• 0
iro 99'

#6 presi

presi

sucessful troll

• Hráči
  • 1,128 posts

Posted 17 October 2009 - 02:29 PM

Kdyby někdo chtěl něco nového, originálního, neotřelého a přitom kvalitního, poučného a něco, co vás nadchne a vezme, tak doporučuju komiks Maus od Arta Spiegelmana. Syn člověka co přežil holocaust vypráví příběh svého otce (jeho život tehdy v kontrastu s jeho současným životem) velmi originální formou. imho 10/10
  • 0
"trolling is a art"
First Lady - priest

H̷͓͕͔̤ͨ̚͟E̷̲̻̮̖͈͓͋̍ͣͤ͠ͅ ̨̠̟̙̞ͮͥ́̌H̡̤̔̈́̐̓̒̍̆́͝Ā̧̠̦̭̥̜͉͒͋ͅS̶̰͚̹̣̭͍̠͕̃̐ͭ ̥͉̭̞͔͓̉̒̅͞R̸͍̰̺͔͐͆ͤ̍ͪ́E̷̳̯̲͓̊ͤ͛̎͑͘ͅͅT̷̬̖͖̦̮̻̘͛ͨ̈́̽̋U̥̳͇̮̲̾͗̒́ͨR̪͓͓͔̯̼̹̓ͬ̾͂N̴̡͓̯ͣ̆͐̏͝E̛̺̮̫̲͈̱͇̙̘͋͛̔Ḋ̾͂͏͎̖͙͕͕͓͇͡

#7 Odry

Odry

Poring

• Hráči
  • Pip
  • 11 posts
  • Interests:...

Posted 18 October 2009 - 12:31 AM

Nedavno jsem docetla " Kameny osudu " - Flavia Bujorová ( autorka to napsala ve svých 13cti letech ) :)
Je to pro lidi co maj radi fantasy ...
Pak " Jako kus masa " - Josef Strauss
Toho Strausse nedoporucuju cist :) jako je to napinavy,ale ne pro slaby povahy > moc krvavy,sexualne nechutne drasticky a tak ... :)
A mam rozecteny knizky ze Stmivani (Novy mesic,Rozbresk ... ) asi kazdy znate :)
  • 0

~ Odry ~ ~ Nefrita ~ ~ Amri ~
and more ... 

#8 presi

presi

sucessful troll

• Hráči
  • 1,128 posts

Posted 04 November 2009 - 10:44 PM

nemá někdo tip na nějakou space operu alá trilogie o zmarech anebo úsvit noci? :rolleyes:
  • 0
"trolling is a art"
First Lady - priest

#9 joechip

joechip

Deviruchi

• Supporters
  • 171 posts

Posted 05 November 2009 - 02:31 PM

nemá někdo tip na nějakou space operu alá trilogie o zmarech anebo úsvit noci? :rolleyes:

ti zmari maj tak 8 knih ne? - Odhalený vesmír,Kaldera,Archa,Údolí vykoupení vse po 2 knihach

Co treba Hyperion / Endimion (dan simons)?

No ted jsem dal od sergeje lukjanenka Hvezdy ty studene hracky & Svet stinu, docela to slo..

Jinak bych take nejaky tip na toto tema zakous:)
  • 0
iro 99'

#10 Arek Daemonheart

Arek Daemonheart

Deviruchi

• Hráči
  • PipPipPipPip
  • 195 posts

Posted 05 November 2009 - 05:52 PM

Pokud se někomu líbily Lemovy Deníky a nevadí vám trošku zmatenější příběh a trošku drsnější humor, tak můžu doporučit Nic pro hrdiny a Bernhard Dobyvatel od Sama J. Lundwalla. Sci-fi blázinec vyprávějící příběh člověka, který se octl ve špatnou dobu na špatném místě.
  • 0
Arek Daemonheart, Hans Osol & Tempest
ex R.N.R.
Posted Image
Na GW občas znásilňován Saravokem

BEAUTIFUL
INTELIGENT
TALENTED
CREATIVE
HONEST

vy jste zde, já už však ne

#11 presi

presi

sucessful troll

• Hráči
  • 1,128 posts

Posted 05 November 2009 - 08:37 PM

nad hyperionem uvažuju... a Kaldera nějak příběhem do děje přímo nezapadá bych řekl (popravdě sem ji nečetl, ale zbytek mám doma a kamarádi říkali že tam nepatří, tak jen tupě interpretuju jejich názor)
  • 0
"trolling is a art"
First Lady - priest

#12 joechip

joechip

Deviruchi

• Supporters
  • 171 posts

Posted 06 November 2009 - 06:09 PM

Ten Hyperion opravdu doporucuji:)
Tedka jedu pribehy o detektivovy John Taylor od Simona R. Greena, docela zabava.
  • 0
iro 99'

#13 Lyss

Lyss

Poring

• Newbies
  • Pip
  • 3 posts

Posted 08 November 2009 - 07:30 PM

Um, já v poslední době propadla knížkám od Haruki Murakamiho, zvlášť Kafka na pobřeží je super, kdo má už trošku načteno, tak se určitě nezklame.
Taky Orhan Pamuk se mi moc líbí, toho asi znáte, před nedávnem dostal nobelovku :rolleyes:
Ale největší slabost mám pro knížky, který sou dobře vyřešený po výtvarný stránce... například takový od Františka Skály, Petra Síse a Petra Nikla, Marjane Satrapi ...
a pak klasiky od Wilda, Poeho... nebo třeba Sapkowski ... nebó .. D. Adams...
ach ty knížky, kolik já u nich strávila času:)
  • 0
come on and let it show

#14 Geoffrey

Geoffrey

Poring

• Hráči
  • Pip
  • 14 posts

Posted 12 August 2012 - 04:34 PM

včera jsem dočelt 1984 a stále mi to neuvěřitelně šrotuje v hlavě
  • 0

#15 Cindyyy

Cindyyy

Chonchon

• Hráči
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 21 August 2012 - 01:03 PM

Mymi oblibenci jsou pani Pratchett a Brown, ovsem nejoblibenejsi trilogii jsou Strazci Casu od Marianne Curleyove :) Mezi oblibence patri i kniha Epic od Conora Kosticka, ktera mi dost pripomina Ragnarok ;) Ovsem nevyhybam se temer nicemu (ackoli povinnou cetbu prilis nemusim, uz jen kvuli tomu, ze je povinna)
  • 0
Blind Mag ~ Gypsy, aneb konecne jsem si udelala ADV :)

#16 Hermit

Hermit

Poring

• Newbies
  • Pip
  • 7 posts

Posted 28 August 2012 - 09:22 AM

heh, knih jsem moc neprecetl, pokud nepocitam Kacera donalda a knihy jemu podobne, ale koupil jsem si Derrena Browna a musim rict, ze to stalo za to :)
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users