Jump to content
Reborn fórum

Mining a Forging:)


Guest Baalberith

Recommended Posts

Hmmm na co psat nejake vÄci dří­v než se to otestuje.

Ja to třeba vidí­m tak je blbost aby lidi dÄlaly mining když nemaji v G nebo tak forgera jelikož i když mining budou dÄlat tak ten forger bude chtit hodnÄ za to že to uková(to je jisté). A na co si budu zabirat Kafru neprodejným materiálem už tak ji mam pořad plnou. Když už má nÄkdo forgera tak je nesmyslné aby 7 íşspÄÄných ukovaní­ nepřidalo ani 0,1% a pak dvakrát ano a pak zase 5x ne :-( myslí­m si že by to mÄlo být jak u klasického kováni kde zí­skám 10 bodu za ukováni u zbranÄ lvl 3 pokaždé (samozřejmÄ v tÄch forgerských %).Aspoř tÄch poÄáteÄní­ch 30% a dále podle nějakého vzorce třeba co 5 ukování­. Náhodné rozdÄlování­ se mi zdá docela neférové jelikož nÄkdo může dostat dá se ří­ct bod pokaždé a druhý se může snažit a nedostane třeba nic. Ale co je to v testovací­ fázi tak snad můj názor nějak pomůže ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm na co psat nejake vÄci dří­v než se to otestuje.

Ja to třeba vidí­m tak je blbost aby lidi dÄlaly mining když nemaji v G nebo tak forgera jelikož i když mining budou dÄlat tak ten forger bude chtit hodnÄ za to že to uková(to je jisté). A na co si budu zabirat Kafru neprodejným materiálem už tak ji mam pořad plnou. Když už má nÄkdo forgera tak je nesmyslné aby 7 íşspÄÄných ukovaní­ nepřidalo ani 0,1% a pak dvakrát ano a pak zase 5x ne :-( myslí­m si že by to mÄlo být jak u klasického kováni kde zí­skám 10 bodu za ukováni u zbranÄ lvl 3 pokaždé (samozřejmÄ v tÄch forgerských %).Aspoř tÄch poÄáteÄní­ch 30% a dále podle nějakého vzorce třeba co 5 ukování­. Náhodné rozdÄlování­ se mi zdá docela neférové jelikož nÄkdo může dostat dá se ří­ct bod pokaždé a druhý se může snažit a nedostane třeba nic. Ale co je to v testovací­ fázi tak snad můj názor nějak pomůže ;)

ZkouÄels nÄkdy rybařit nebo kopat poklady ? ... nebo jinak .. stejnÄ tak bys mohl ří­ct že je nespravedlivej drop itemů z mobů, že nějaká vÄc co padá na 10% nÄkomu nemusí­ padnout ani po zabití­ stovky mobů a jinýmu padne pokaždý a že chceš aby ten item padnul přesnÄ z každýho desátýho moba.

A že bys nemohl nají­t nikoho na kovaní­ .. no pokud to bude jako u luÄtÄní­ map, tak budou lidi naopak rádi, aby zí­skali vÄtÄí­ skill.

Link to comment
Share on other sites

Když už má nÄkdo forgera tak je nesmyslné aby 7 íşspÄÄných ukovaní­ nepřidalo ani 0,1% a pak dvakrát ano a pak zase 5x ne :-(

...

Náhodné rozdÄlování­ se mi zdá docela neférové jelikož nÄkdo může dostat dá se ří­ct bod pokaždé a druhý se může snažit a nedostane třeba nic. Ale co je to v testovací­ fázi tak snad můj názor nějak pomůže ;)

No ale o tom je matematicka statistika, ze 7x nedostanes gain a pak 5x ano je celkem pravdepodobne, se zapoctenim LEE i docela skoro jiste ;-)

Ale to, ze dlouhodobe bude vuci tobe gain nefer, to je tak nepravdepodobne, ze odhaduju kdyby existoval Reborn po dobu trvani Vesmiru a trvale 100 hracu delalo jen mining a forging, tak by za dobu 0->100% nejakou divnou vec zaznamenal maximalne jeden clovek.

 

(konkretni cisla si muze kazdy spocitat za domaci ukol, stejne cely prazdniny jen flakate skolu...) ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na druhou stranu kdyz uz to je forging tak i accesorka a zbrane...

Tak konkretne accessorka budou jinym podobnym "questskillem", konkretne tinkeringem (dratenicina), na trochu podobnem principu, a to tak ze snad jeste letos (betu na samotny primarni skill bych odhadoval jeste dneska, ale nic z toho nebude zajimaveho padat a dalsi zpracovani se taky jeste musi dodelat a doladit).

 

O co jde? Mejme zlodeje (a tedy skill Stealing, at uz "primo" nebo pres kartu/autocast, to je fuk, na levelu skillu ani na statech v tomto pripade nezalezi -> nemusi byt nutne thief class).

Zlodej prijde k potvore, a za pomoci zlodejskeho naradicka (kudlicka, klesticky, ..., zakladni pujde sehnat za smesnou cenu u NPC) zkusi z te potvory nenapadne neco usmiknout. Ze slabsich potvor to bude nejaky nesmysl, maximalne tak kus supiny kus chlupu apod. ze ktereho se maximalne smota nejaky nesmysl na prodej NPC za par supu (ale na kterem se clovicek nauci dratenicit), jak bude sikovnejsi kradar, tak zvladne o neco osockovat i lepsi potvory a z tech mu obcas padne i neco lepsiho, takovi bossikove uz maji na sobe veci z drahych kovu a co teprve takovi MvP .... ;)

 

(ano, s vercajkem i MvP jde "okradat", kdyz to nejde kvuli schopnostem, tak se zpracovani vraci do puvodniho skillu ktery samozrejme na boss-flagu failne). Taky je sance pri neuspesnem pokusu ze potvoru "vykradete" a uz okradat nepujde.

 

Technicky:

Jsou 3 sub-skilly, od 0 do 100% (po desetinkach), ten prvni, hotovy je tink_steal, kterym se snazite z potvor neco vysockovat. To jde kdyz vas skill + bonusy je vyssi nez (level potvory (+10 * boss_flag + 30 * MvP flag)). Kdyz je rozdil nula, mate nejvetsi sanci na gain (na skillu 50 cca 20%, na skillu 90 cca 12%) pri povedenem okradeni, ale sance na okradeni je nula, pricemz s rostoucim rozdilem klesa sance na gain (pri rozdilu 40 je gain 0), pri rozdilu 60 a vic je sance na okradeni 100% a mezitim je to linearni.

Co padne zalezi na elementu potvory, pricemz se s jejim rostoucim levelem pridavaji dalsi moznosti na lepsi veci.

 

druhy sub-skill (ToDo) je tink_basic, kterym se ucite ruzne zdratovavat accesorka - ten vam leze zpracovavanim matrose ktery neni vylozene rozbity. Obcas se podari veci jako Skull Ring nebo jine "pro radost/na prodej NPC" ;) ale zadna vetsi cennost.

 

a posledni treti sub-skill tink_jewelry je urceny k tomu, abyste se krome sockaitemu naucili delat i kvalitni broze. Na jeho nacvik budete uz potrebovat drahe suroviny, podle "receptu" (bude k sehnani u NPC) si zvolite cvicnou vec a/nebo skutecnou cennost, v pripade skutecne cennosti pri uspechu skill trosku klesne, pri cvicne naopak vzroste.

Tady budou s odpovidajici slozitosti a naroky na material i draha accessorka...

 

Az hodim na server samotne okradani potvor, dam vedet v Novinkach, nepredpokladam ze by bylo nutne gain snizovat (pokud ano, existujici prepocitam...), zbytek postupne vcetne popisu apod. jak bude cas.

Link to comment
Share on other sites

Diky za objasneni ze acc nebude delat bs... Jinak ke zbranim v kovani - no nvm ale osobne sem cekal ze tam budou ty spatne ziskatelne / neziskatelne veci - ele sword, holy dagger, weeder knife, gelerdria apod.

 

K jejich cenam - nema to byt nastavene aby to sehnali i obyc lidi sic tezsi dejme tomu ale aspon sehnali? napr takova bloody axe - sry ale shanet 10 bloody edge, ktere padaj z valky ci executionera na mizivou sanci to to lidi radci pujdou huntit, fortune sword za fourleaf clovery v takovem mnozstvi je opravdu moc kdyz se da sehnat za cca 500k na trhu :D ceny by chtelo trochu vice promyslet podle stavajici ekonomiky a vyvoje na trhu :)

Link to comment
Share on other sites

Posted 01 January 2012 - 12:18 PM

Fairytail, on 01 January 2012 - 11:41 AM, said:

Ahojte ja bych se chtel zeptat jestli do toho kovani muzete dat i chello(3) diky

 

 

Co vse jde kovat najdes TADY

 

 

 

aano ale ja sem se ptal GM a ti rekli at jim to pripomenu takze to neznamena ze to tam jeste nepridaj

Edited by Fairytail
Link to comment
Share on other sites

No hlavnÄ.. možná už to tady nÄkdo psal, ale podle mÄ, když už se pro hráÄe vymyslela taková pÄkná činnost, tak by bylo i dobré ji dotáhnout do konce. Mezi surovinami na kování­ nÄkterých vÄcí­ jsou obrovské rozdí­ly. Např. Book of the dead za 5 mithrilovych ingotu + 10 nepodstatných bloody page v celkové hodnotÄ řekl bych tak 5m ? oproti tomu např. Violet Fear za 6 mithrilovych ingotu + 5 metal fragment s celkovou cenou asi 40x vyÄÄí­... to samé kdo by vyrábÄl Luna Kaleet za 10 ingotu když za to muže mí­t třeba dia mantak nebo 2 veteran swordy ? Chválí­m nápad questu, ale na druhou stranu se podle mÄ ve finále bude vyrábÄt tak Ätvrtina vÄcí­ které tam jsou ... což je Äkoda

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

No hlavnÄ.. možná už to tady nÄkdo psal, ale podle mÄ, když už se pro hráÄe vymyslela taková pÄkná činnost, tak by bylo i dobré ji dotáhnout do konce. Mezi surovinami na kování­ nÄkterých vÄcí­ jsou obrovské rozdí­ly. Např. Book of the dead za 5 mithrilovych ingotu + 10 nepodstatných bloody page v celkové hodnotÄ řekl bych tak 5m ? oproti tomu např. Violet Fear za 6 mithrilovych ingotu + 5 metal fragment s celkovou cenou asi 40x vyÄÄí­... to samé kdo by vyrábÄl Luna Kaleet za 10 ingotu když za to muže mí­t třeba dia mantak nebo 2 veteran swordy ? Chválí­m nápad questu, ale na druhou stranu se podle mÄ ve finále bude vyrábÄt tak Ätvrtina vÄcí­ které tam jsou ... což je Äkoda

Upravujeme odmeny casom, ked mas pochybnost o vyvazenosti, napis to sem, mozme sa o tom pobavit :)

Ku Book of Dead vs. Violet Fear - kniha ide ziskat z MVP, Violet Fear doteraz ziskat nesiel :)

A s tym, ktore veci sa z toho budu vyrabat sa ratalo od zaciatku... holt niektore veci su pre hracov pritazlivejsie ako ostatne, co ale neznamena, ze si niekto nebude chciet vyrobit specialny equip pre svoj build a postavu ... prave preto je ten vyber taky velky:)

Link to comment
Share on other sites

Violet Fear doteraz ziskat nesiel :)

A s tym, ktore veci sa z toho budu vyrabat sa ratalo od zaciatku... holt niektore veci su pre hracov pritazlivejsie ako ostatne, co ale neznamena, ze si niekto nebude chciet vyrobit specialny equip pre svoj build a postavu ... prave preto je ten vyber taky velky:)

endless tower

 

Slo by pekne prosim aby ten delay nehazel stun? Protoze napriklad pri delani huntu se sice kope dobre, ale ty stuny proste znemoznuji aby clovek delal cokoliv krom kopani ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

endless tower

 

Slo by pekne prosim aby ten delay nehazel stun? Protoze napriklad pri delani huntu se sice kope dobre, ale ty stuny proste znemoznuji aby clovek delal cokoliv krom kopani ...

Hmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhm, OK, nejak ten delay prerobim :)

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan

Hmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhmhm, OK, nejak ten delay prerobim :)

Staci kdyz tam misto stunu prihodime z advai ten no-port, coz by nemuselo byt nijak tezky... :) proberem zitra na irc.

Link to comment
Share on other sites

Upravujeme odmeny casom, ked mas pochybnost o vyvazenosti, napis to sem, mozme sa o tom pobavit :)

Ku Book of Dead vs. Violet Fear - kniha ide ziskat z MVP, Violet Fear doteraz ziskat nesiel :)

A s tym, ktore veci sa z toho budu vyrabat sa ratalo od zaciatku... holt niektore veci su pre hracov pritazlivejsie ako ostatne, co ale neznamena, ze si niekto nebude chciet vyrobit specialny equip pre svoj build a postavu ... prave preto je ten vyber taky velky:)

 

JasnÄ ale tak logicky .. radÄji ty ingoty investuju do vÄci která má nÄkolikrát vÄtÄí­ cenu a můžu ji eventuálnÄ potom i prodat. Narážel jsem na to, že by bylo dobré vyvážit ty suroviny potřebné na výrobu podle toho jak jsou ty vÄci např. dostupné nebo využitelné ..

Link to comment
Share on other sites

uvažuje se o implementaci již dří­ve zmí­nÄných vÄcí­ - holy dagger, gelerdria, weeders knife, elemental sword, mailbraker, swordbreaker,...?

 

Doufám, že excalibur apod. nebudete přidávat... JeÄtÄ poznámka k violet fear - než ho dát složený radÄji tam kopnÄte oba meÄe a hoÄte nÄkam npc na asembling... když už aÂť se lidi snaží­...

Link to comment
Share on other sites

ví­Âťo kdo endless bude chtí­t jí­t a pobavit se v nÄm tak pujde... kdo si bude chtí­t jí­t nahuntit vÄci na meÄ tak aÂť si je nahuntí­ ne každý má chary a skill na projití­ až do konce... jen mi přijde blbost ho dávat už složený...

 

P.S. osobnÄ si tam rád vždy zajdu zablbnout, protože ví­m, že projí­t ho není­ ani zas tak tÄžké :)

Link to comment
Share on other sites

Jinak jeÄtÄ bych se chtÄl vyjádřit k tomu samotnému systému kopání­.. Zrovna jsem to zkouÄel a asi bÄhem půl hodiny jsem dokázal zvednout svůj skill kopání­ z 0 cca na 130 tí­m stylem že jsem vylezl nad lighthalzen, nezabil jsem ani moba a co polí­Äko jsem vytÄžil 2-4 kousky rudy? pouhým klikání­m na nabindovaný krumpáÄ ... Nechci to celé nějak straÄnÄ kritizovat, ale když už mohlo by se pro to tÄžení­ vymyslet pár kritérií­.. Např. na mapách vytvořit náhodné zóny něco jako ží­ly, které by člověk musel hledat a které by se daly i vytÄžit, aby to donutilo jí­t dál, troÄku se snažit.. a taky by nebylo Äpatné přidat pár dalÄí­ch efektů ... Např. Když se zlomí­ krumpáÄ - něco jako když se zlomí­ zbrař při plusování­ a při ůspÄÄném vykopání­ by se mohl vynechat ten stun, 0.5 sekundový delay pro dalÄí­ kopání­ by zůstal ale dalo by se normálnÄ pohybovat .. to odradí­ hráÄe kopat pořád na tom samém mí­stÄ (kdo by chtÄl hní­t pořad ve stunu :-P) To jsou takové moje první­ postřehy z miningu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest jirkan

to odradí­ hráÄe kopat pořád na tom samém mí­stÄ (kdo by chtÄl hní­t pořad ve stunu :-P) To jsou takové moje první­ postřehy z miningu :)

Stun byl zavedeny proti kopani z powarpovky, ale bude (jakmile se k tomu dokopu to napsat and/or me k tomu dokope Baalbe) nahrazeny po nejaky cas po kopnuti nemoznosti odportit.

Link to comment
Share on other sites

Stun byl zavedeny proti kopani z powarpovky

 

Pokud byl zaveden kvuli kopaní­ z powarpovky, tak je to bud rozbitý, nebo mám vadnou postavu, poprí­pade jsem to spatne pochopila. Pokud projdu warpem, nehnu se z policka, tak stihnu kopnout tak 3x nez si me vsimnou moby, po portu totéž.

Link to comment
Share on other sites

Pokud byl zaveden kvuli kopaní­ z powarpovky, tak je to bud rozbitý, nebo mám vadnou postavu, poprí­pade jsem to spatne pochopila. Pokud projdu warpem, nehnu se z policka, tak stihnu kopnout tak 3x nez si me vsimnou moby, po portu totéž.

tak powarpovka je 5 sec ne? spí­Ä předtí­m to bylo bez delaye, natož stunu takže člověk po portu klikl i 10* že..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...