Jump to content
Reborn fórum

Vareni


TheERay

Recommended Posts

1. cast (quest na samotnyho kuchare):

 

- Nejdriv nasadit chef hat (lutie levo hore) - vzdy kdyz chcete mluvit s chefem, jinak s vama nemluvi. Potom prontera castle (hrad nahore). Po warpu doleva dalsi warpik nejdriv pokecat s tim dole potom s chefem. Rekne vam at mu prinesete naky veci (jsou to ingredience na jedno z jidel lvl 1) - vzdy ruzne. V nakem z receptu jsou i suroviny co se musi koupit ..

 

Ted zrovna nemam Cookbook lvl1, ale az budu tak to sem mozna hodim jinak zatim:

 

- Cooking oil - Yuno (u kapry)

- Grain - Ayothaya (u kafry)

- Carrot, potato, banana - Amatsu (levnejsi varianty si najdete sami :) ja je vim ale nepovim =)

 

U ostatnich surovin by nemel byt problem..

 

Dalsi food selleri co si ted vzpominam (meli by byt vsichni venku):

 

Alberta - u lodi

Morroc - od kapry doleva chvili u cesty

Payon - od kapry doprava je tam i cook friend (soucast 2. casti)

Aldebaran - ten prostredni ostrov pravo dole (nabizi to samy co v pronte)

Comodo - od kapry doprava trochu

Geffen - pravo u kapry (opet to samy co pronta)

Umbala - od kafry doleva

Amatsu - tak to teda hledejte :D .. ja to musel obejit 2x takze nepowim =)

 

Na tuhle prvni cast stejne nepotrebujete jiny NPC nez ayo,yuno..

takze dal .. veci mate, jdete zpet do hradu:

promluvte s Chefem a ten vam da vase prvni jidlo.

 

! NEJIST !

 

Pokecat s tim NPC pod Chefem .. da vam lvl1 cookbook. Pokecejte s nim opet mozna 2x (uz nevim) a porad ho premlouvejte at si veme vase jidlo.. Rekne vam ze az budete mit vsech 6 jidel (6 statu pro nechapave =)) tak je ochutna, takze ted jenom sehnat suroviny a vyhuntit .. a pamatujte pri hunteni: 50% uspesnost pri vareni (v realu zatim lvl1 33%, lvl5 25%) mno takze mate 6 jidel .. jdete za NPC pod chefem ..

 

2. cast (na moznost vymeny knizek az do lvl5):

(mozna ted neco bude nepresne) odkaze vas na svyho pritele - payon viz vyse - a da vam predmet ktery mu donesete.. vratite se, pokecate (mozna i s chefem, fak si nepamatuju) a mate splneno.. odted vam Chef nabizi vymenou za knizku v inventari jine knizky lvl1-5 a vzdycky mu musite prinest nejake veci (viz dole). NPC pod Chefem vam prodava Outdoor Cooker(500z), Home Cooking Set(1000z). tj vse .. pry by zatim nemeli jit varit veci lvl3+ .. me se z lvl5 povedlo zatim jidlo +5 STR =) sami zjistete jaky to je =) (kupodivu to jednoduchy na sehnani ..) dalsi nejdou nebo nemam jeste suroviny.

 

Vymena knizek: (zrejme (doufam) to bude porad stejny)

 

lvl1 - 10 pumpkins

lvl2 - 5 well baked cookies

lvl3 - 5 sushi

lvl4 - 5 dumplings

lvl5 - 10 shoots

Casem pridam dalsi veci snad... mejte se a dik k3nnymu za pomoc pri hledani =)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Vydrzi 20 minut (1 200 000 v databazi = 1 200 sec = 20 min). Ted netusim kde vznikla ta dezinformace ze funguji jen 5 minut :D

 

Dale funguje scitani bonusu vice jidel (jen ktere pridavaji ruzne staty). Netusim jestli to tak ma byt nebo ne. Tak s tim moc nepocitejte.

Link to comment
Share on other sites

Vydrzi 20 minut (1 200 000 v databazi = 1 200 sec = 20 min). Ted netusim kde vznikla ta dezinformace ze funguji jen 5 minut :D

 

Dale funguje scitani bonusu vice jidel (jen ktere pridavaji ruzne staty). Netusim jestli to tak ma byt nebo ne. Tak s tim moc nepocitejte.

12524[/snapback]

ta dezinformace byla od tebe :) rikal si to nekomu tusim ze na main chatu :)

Link to comment
Share on other sites

Skoda je že vareni je jen pro high lvl jelikož Chef HAT a ta se sklada z veci ktere paji z docela dost silnych priser (o:o(

12841[/snapback]

Nic ti nebrani si ty veci, nebo rovnou Chief Hat koupit, nebo pozadat kamarady/cleny guildy aby ti je sehnali.

Link to comment
Share on other sites

Skoda je že vareni je jen pro high lvl jelikož Chef HAT a ta se sklada z veci ktere paji z docela dost silnych priser (o:o(

12841[/snapback]

 

Myslim, ze nejvetsi problem jsou dragon scale ze Sky Petitu, ale i ty zvladnes uz okolo 70 lvl (to neni nijak high lvl), ale zrovna dragon scale se daji sem tam koupit i na trhu.

 

Pockej az budes shanet kucharky vyssich levelu :unsure: (od lv7 nahoru) a pak jeste ingredience na jidla z techto pokrocilejsich kucharek, tam uz si budes muset pockat na vyssi level urcite :)

Link to comment
Share on other sites

...Pockej az budes shanet kucharky vyssich levelu :unsure: (od lv7 nahoru) a pak jeste ingredience na jidla z techto pokrocilejsich kucharek..

12868[/snapback]

 

 

Uz lvl 6 se blbe schani.. a zatim u tech surovin nejde ani o vysokej lvl ale spis o nizkej drop .. treba 10 Hinnalle na jeden pokus... :)

Link to comment
Share on other sites

Tu jsou suroviny pro jidlo co dava +10 DEX:

 

1 Yggdrasillberry

10 Ice Cubic

10 Bacillus

4 Royal Jelly

3 Concentration Potion

5 Alcohol

2 Thorned Fruit

1 Illusion Flower

Kucharka lvl 10 pada z Maya Purple na 0.1% :)

12954[/snapback]

 

:) No tak to je malo hardcore. :) I kdyz zase tech 10 DEX navic..

Mohl by jsi sem napsat z ceho padaj i ostatni kucharky (lvl 6-9)?

A jak je to teda s tou sanci na uspesne uvareni? A co vsechno uz se da uvarit? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem trochu testoval vyrobu a nejak me zlobi kucharka lvl 2.

Konkretne jidlo "Seasoned Webs". Dle popisku je potreba 20x Sticky Webfoot, 10x Green Herb, 10x Yellow Herb a 1x Plain Sauce. V inventari tyto itemy mam, ale jidlo se nevyrobi. Akorat to sezere 1 ks Outdoor Cooker a to je vse.

Jestli to jeste neni implementovano, berte muj post za bezpredmetny.

 

Diky...

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem trochu testoval vyrobu a nejak me zlobi kucharka lvl 2.

Konkretne jidlo "Seasoned Webs". ...

 

Diky...

12972[/snapback]

to Josifek: mno k3nny mluvil o tom ze jidla lvl3+ prej nemaj jit vyrobit .. nicmene neco jde .. mozna u toho lvl2 jidla to taky nak nejde ..

 

 

to Loon: uspesnost neni 100% viz prvni prispevek :) nicmene mi prijde ze cim vic jidel uvaris (nevim jestli to plati jenom pro stejny nebo obecne) tim vetsi uspesnost..

Link to comment
Share on other sites

to Josifek: mno k3nny mluvil o tom ze jidla lvl3+ prej nemaj jit vyrobit .. nicmene neco jde .. mozna u toho lvl2 jidla to taky nak nejde ..

to Loon: uspesnost neni 100% viz prvni prispevek :) nicmene mi prijde ze cim vic jidel uvaris (nevim jestli to plati jenom pro stejny nebo obecne) tim vetsi uspesnost..

12975[/snapback]

ty jidla se pridavaj postupne

 

podle oficialniho popisu maji byt jidla na 100%. a kenny psal ze to je zatim na 50%. asi se vyvojarum neco nezdalo

Link to comment
Share on other sites

BÄhem questu se mi objevila menÄí­ chybiÄka. Nechápu tu první­ Äást, po premlouvani Äéfa, aby snÄdl jí­dlo, mÄ jeho pomocní­k hned poslal do Payonu, po vyří­zení­ bylo hned možné kupovat cooking sety (outdoor, home nejdou) a vymÄnovat knižky. Pak jsem zkusil uvařit 6 lvl 1 jí­del, (jsem smolař 50% to nebylo :) ), ale ani jeden si je nevzal, nevadí­ kuchařky mi vymÄnovat jdou, jí­dla si schovávám u kafry na památku :)

 

Home cooking sety nakupovat nejdou, po jeho vybrání­ se nezobrazí­ výzva tak jako při nákupu outdoor cooking setu. (Äekání­, relogy, přemlouvání­, výhružky mi nepomáhají­)

 

Dobrému jí­dlu, zdar .)

Link to comment
Share on other sites

Hezký přehled www.diviniaro.com/cooking_info.html

 

Cooking sety ovlivřují­ nějak Äanci, že se jí­dlo podaří­, nebo je jedno jestli se použije outdoor nebo legendary cooking set?

 

Poslední­ otázka, v reborndb jsou vÄechna jí­dla lvl1 a nějaká lvl2 atd a jen tři lvl5, znamená to, že se dají­ uvařit jen ta?

13117[/snapback]

 

:) Perfektní­, koneÄnÄ se v tom orientuju.

Jinak dneska jsem uvařil jí­dlo, co přidává +6VIT, takže se dá uvařit ví­c jí­del. Jestli se dají­ uvařit vÄechna...to netuÄí­m :)

Link to comment
Share on other sites

No mne sa tych 50% nezda ... 17 pokusov s outdoor cooker na lvl 1 jedle a mam 3 obedy :confused1:

 

Inak k NPC pomocnikovi co predava cooking sety .. ked som spravil prve jedlo u kuchara a potom s pomocnikom pokecal tak aby po mne chcel vsetkych 6 lvl 1 obedov tak sa neda dostat k moznosti nakupovat cooking sety ... A kedze som ziadne nekupil predtym tak som musel spravit quest s druhou postavou a s nou nakupit outdoor cookers aby som mohol varit. V payone mi nakupovat tiez neslo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...