Jump to content
Reborn fórum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Maul

Lord Knight - Buildy

Recommended Posts

cast time - ten zelenej radek co se ti objevi nad hlavou, redukovanej dex
after cast delay - doba po pouziti skillu kdy nemuzes nic delat, jde snizit jen stringama od barda

Uvaľuju o LK s aspd 190 a mám dvě moľnosti:

1) vysokĂĄ agi + 2h quicken + muramasa + berserk pot dajĂ­ cca aspd 185 (vit 54+11)

2) minimĂĄlnĂ­ agi + 2h quicken + muramasa + berserk pot + berserk skill dajĂ­ aspd 190 (vit 89+11)

Otázka zní, která varianta je lepąí a v případě varianty druhé jestli je moľnost expit jen s berserkem (kolečko berserk - mlátím moby - doplňuju)

Děkuji za odpověď.

No ja mam v planu mit s LK ASPD 190 porad - agi 99,barsek pot,muramasa,agi equip + agijidlo malyho lvlu /gg

Ale realne na GW se to asi moc nehodi,tak max na empo,ale s tam malou vit bude zazrak kdyz se k nemu dostanes.Ono s muramasou stejne nikoho nezabijes :)

65 vit není aľ tak málo, kdyby se to trochu upravilo tak na 70-74-80 vit a "vysoká agi - 99?" sníľila na něco kolem 80, můľe z toho bejt dobrej hybrid (samozřejmě s kopím, ne s 2h mečem) :)

Kdyľ kopí mě nějak nejedou :)

Ohledně té druhé varianty, která se na gw hodí, myslíte, ľe se teda dá expit neustále v berserkeru?

Equip: Helm s grand peco, fin helm, iron cain, full plate s peco peco, manteau s whisperem, greaves s matyrem, 2x ring s mantisama, muramasa.

Varianta 1 --- Varianta 2

str 97+23 --- 97+23
agi 68+9 --- 2+9
vit 54+11 --- 89+11
int 11+2 --- 3+2
dex 41+9 --- 39+9
luk 7+3 --- 24+3

hp 19743 --- 23932
sp 432 --- 402
hit 149 --- 147
flee 196 --- 130
crit 34 --- 39
aspd zĂĄkladnĂ­ 167 --- 154
(185 bez berserkeru) --- (179 bez berserkeru)

Jelikoľ nemám skoro co dělat ^^, tak jsem si trochu hrál a vyplodil tohle:

knight:
str 93+27
agi 67+15
vit 60+10
int 8+10
dex 34+16
luk 6+4
1 stat point left-over, 14918 hp, 170 aspd s kopĂ­m

LK:
str 86+34 (imo při 130 str se víc ztratí neľ získá)
agi 71+21
vit 72+8
int 12+12
dex 31+19
luk 7+3
1 stat point left-over :) , 19740 hp, aspd 172

equip u obou: uąi +1 str, 2x ring s mantisem +8 str, matyr +1 agi

Spíą neľ nějakej mastodont, kterej ustojí asuru od kohokoli, by to byl dmg dealer. Skilly klasicky pro spear a nebo jako omnimastery knight s 2hq, popřípadě i bowling bash nebo parry.

edit: S full adrenaline rush aspd s kopím 175+, s dýkou/mečem a 1h quicken asi 183 s knightem, 185 s LK :wall:

[quote name='MichalPelc' date='16.5 2006, 12:14'][/quote]

Co máą přesně za equip, ľe máą tak vysoké bonusy? Já mám mnohem menąí, viz výąe.

Edit: aha, tak to jo, já to počítám vľdy bez toho, protoľe priest není vľdy k dispozici.

Co říkáą na ty dva buildy výąe uvedené?

[quote name='Raukoras' date='16.5 2006, 12:26']Co máą přesně za equip, ľe máą tak vysoké bonusy? Já mám mnohem menąí, viz výąe.
[right][snapback]29446[/snapback][/right]
[/quote]
agi up a bless :) jinek jen to, co jsem psal, tedy evil/angel wing ears/deviruchi v brejlĂ­ch/whatever, 2x ring s mantisem, matyr

[quote name='Raukoras' date='16.5 2006, 10:59']greaves s matyrem
[right][snapback]29442[/snapback][/right]
[/quote]Hodně ątěsti při poráľení Thanatose a Lord Knighta Seyrena :)

Jinak ten equip je na GW ? Jestli, tak si nejsem jistý tím Whisperem, Flee je jak známo redukované, a hlavně - pokud tě někdo bude chtít trefit, udělá to... Taky bych moľná přidal nějaky MDEF, to se vľdycky hodí...

[quote name='Nanaki' date='16.5 2006, 14:17']
[/quote]

njn :-) Alternativní výbava jsou boots a chainmail, na gw samozřejmě marc a raydric. Spíą si ten build připravuju dopředu, aľ zase povolám knechta z důchodu :)

Pouľití jako tank při huntění i na gw. Jen se nemůľu rozhodnout mezi těma variantama.

Jednička je samostatná při expení, má solidní flee a lecčemu se vyhne, má vysoké aspd i bez berserkeru, ovąem na gw je to slabąí díky vit. Dvojka přesně naopak a na berserkeru je přímo závislá.

[quote name='Raukoras' date='16.5 2006, 12:26']Co řĂ­kĂĄš na ty dva buildy vĂ˝še uvedenĂŠ?
[right][snapback]29446[/snapback][/right]
[/quote]
Co na to JÁ řĂ­kĂĄm? :wall: JĂĄ jsem lama, na mě nesmĂ­š dĂĄt :)
Ale jestli to fakt chceš vědět, tak ten prvnĂ­ se lehce blĂ­žĂ­ tomu, co jsem psal jĂĄ. MožnĂĄ stačĂ­ mĂ­ň dex, jĂĄ jsem bral v Ăşvahu concentrate (spear dynamo) s +50 hit, ve vĂ˝sledku teda 199 hit, 219 piercem, 249 bashem. Bash trefĂ­ na GW prakticky cokoli, pierce missne maximĂĄlně jednou ze čtyř ran. Int 11+2 upravit na 24 s blessem, 12 bez blessu nebo tak nějak podobně, nejspĂ­š přidat vit, 65 je imo na hranici.
No a u druhĂ˝ho buildu se mi vůbec nelĂ­bĂ­ 100 vit :) JĂĄ vim, že se opakuju, psal jsem to už u priesta, cruse a kdo vĂ­ kde ještě, ale fakt bych nedĂĄval nad 90, ideĂĄlně nějakou z hodnot 76-80-84. Z toho druhĂ˝ho by teda byl nějakej SVD (třeba s:87+33, v: 82+8, d:71+19, i:12+12 nebo s: 97+33, v: 72+8, d:71+19, i:6+12), u kterĂ˝ho nemĂĄ smysl brĂĄt do ruky meč (jedině v berserku), protože kopĂ­ vyjde na dmg/sp a dmg/čas lĂ­p.

ExpenĂ­ knighta je celkem pohoda, silnějšĂ­ large potvory po jednĂ˝ piercem, hejna slabšĂ­ch stĂĄhnout dohromady a brandish. S dobrou vĂ˝bavou, redukčnĂ­m štĂ­tem a kartovanou / element zbranĂ­ si to dĂĄvĂĄš nĂĄdherně, když sedĂ­š, jedině na sp, protože dojdou dřĂ­v než hp. ExpenĂ­ s mečem je trochu něco jinĂ˝ho, žĂĄdnĂ˝ knight nemĂĄ flee na to, aby ho potvory trefily jen občas, takže dmg budeš dostĂĄvat často a bez štĂ­tu to bude bolet, navĂ­c mlĂĄcenĂ­ bez aktivnĂ­ho skillu dĂĄvĂĄ mĂĄlo a když bashuješ, dojdou ti sp velmi rychle. VlĂĄčkovat na bowling bash snad ani nemĂĄ moc smysl, nejspĂ­š by tě většĂ­ vlĂĄček ukousal.
No a zĂĄvěrem expenĂ­ v berserku: Z toho, co sem pochopil od mitara, stačĂ­ "jen" mĂ­t zbraň, kterĂĄ při zabitĂ­ rasy přidĂĄ sp. NahodĂ­š quicken, berserk, dostaneš full hp, mlĂĄtĂ­š, když mĂĄš mĂĄlo hp, relogneš, tĂ­m se shodĂ­ berserk, dĂ­ky vysĂĄtĂ˝m sp bys měl mĂ­t dost na nahozenĂ­ dalšĂ­ho, čĂ­mž si opět doplnĂ­š hp na max a jedeš dĂĄl.

edit: uteklo mi jedno čĂ­slĂ­čko - 97+33 str, ne 97+3 :)

[quote name='MichalPelc' post='29453' date='16.5 2006, 14:19']
No a zĂĄvěrem expenĂ­ v berserku: Z toho, co sem pochopil od mitara, stačĂ­ "jen" mĂ­t zbraň, kterĂĄ při zabitĂ­ rasy přidĂĄ sp. NahodĂ­š quicken, berserk, dostaneš full hp, mlĂĄtĂ­š, když mĂĄš mĂĄlo hp, relogneš, tĂ­m se shodĂ­ berserk, dĂ­ky vysĂĄtĂ˝m sp bys měl mĂ­t dost na nahozenĂ­ dalšĂ­ho, čĂ­mž si opět doplnĂ­š hp na max a jedeš dĂĄl.
[/quote]

nebo jeste earth deletera, pak muzes mit jakoukoliv zbran + endow a to je uz potom solidni dmg

jinak u nekteryho buildu bylo 31 dex, to je moooooc malo, rozhodne vic. Concentration snizuje def, takze to imo neni fajn mit na sobe porad.

edit:sky -> earth, sem se vcera blbe dival xD

sem se chtěl zeptat esli u l.knechta (se specializacĂ­ na 1/2hq a meče celkově...co nejvĂ­c bez použitĂ­ spearu) mĂĄ smysl crit 18 .. vim že je to mĂĄlo ale už je to aspoň něco.. a když nĂĄhodou člověk třeba zrovna bude na kempu a dostane glo tak už je to crit 27 a to jde :sorcerer:

a taky esli trauma blow (300% atk, 50% šance na bleed) je dobrej či ne - jako bleed je prej docela dobrej a nedĂĄ se schodit ničim (?) a jako třeba spamm ze stringů je docela pěknĂ˝ přivĂ­tĂĄnĂ­ hned na warpu..

a jestli se vyplatĂ­ dĂĄvat do int _vĂ­c_ jak např. 6+12 nebo je regen oprafdu mizernej a je to fuk..

mno a zatim poslednĂ­ otĂĄzka esli s aspd 178 se vyplatĂ­ spam bashem (SP hrajou 10% "vĂĄhy" hodnocenĂ­) nebo jinym skillem (non spear type prosim :) ) ?:air_kiss:
vim že beru idĂŠĂĄlnĂ­ přĂ­pady apod ale neřešte jenom odpovězte prosĂ­m ...esli se vĂĄm chce :) :flirt:

Mno trosku sem si hral s kalkulackou a vyletlo ze me asi tohle. :)

96+34 str
64+21 agi
61+19 dex
11+13 int
42+8 vit
1+3 luk

S evil druidem/marcem to ma 16,5k hipiikuuu,184 aspd s THS.
AD naklada pres assu bez gw redukci cca 7k coz se da prezit.
Melo by to fungovat na bashovani a bowling bashovani.Expi se to pekne treba na HO..(204 flee s whisperem).

[quote name='Midorikawa' post='40440' date='24.12 2006, 12:21']
....[/quote]
Sel bych na 140 STR(+7 jidlo s The Sign, Tarou+Cramp, Angel/Devil wing ears, Firelock), 70 VIT(rozhodne bych nesel pod 60 VIT, pak si te poda kazdy WS), snizil AGI a DEX bych asi nechal.

Ubral bych INT na minimum, pokud to planujes jako GW build - STR na poty mas hafo.

De nejak dosahnout s SVD LKcka 130 str a 100 vit bez firelocka? :mml:

[quote name='Pavlik' post='43263' date='2.3 2007, 22:14']De nejak dosahnout s SVD LKcka 130 str a 100 vit bez firelocka? :mml:
[/quote]jasan, bud budes mit vysokou base str a pak to pujde bez jidla, a nebo s jidlem a muzes mit min base str a treba vic dex...

[quote name='Pavlik' post='43263' date='2.3 2007, 22:14']
De nejak dosahnout s SVD LKcka 130 str a 100 vit bez firelocka? :)
[/quote]
no pokud chces byt blazen jako ja :) tak jde z te potvurky vytahnout i 150str

99base + 15job bonus +10 bless +10str jidlo +10str = kombo {+1str alice doll(cramp card) +4str ring(mantis card)+3str ring(tarou card)}+ 2 str skeleton manteau +2str boots(firelock) +1str evil wing earsy +1str valkiria armor(marc card nebo evil druid card) == a tohle vsechno ti da dohromady 99+51 str:D
....doufam ze sem se nekde nesek docela mi to dalo zabrat:))

akurat je tam ten firelock no bez toho to nepujde:(( ale jinak se da pekne huntit takze neni problem:))

Guest RODIX
[quote name='Erasto' post='43750' date='15.3 2007, 14:31']
no pokud chces byt blazen jako ja :P tak jde z te potvurky vytahnout i 150str

+10str = kombo {+1str alice doll(cramp card) +4str ring(mantis card)+3str ring(tarou card)}
[/quote]
to mas 11 a ne 10...4+3 za ringy +3 za crampa +1 z alicky ;)

Co je lepsi na SVD lord knightovi
96+34 str (bez volnyho accesory)
41+19 dex
nebo 90+30 str (volne accesory)
51+19 dex

troąku jsem si pohrál s kalkulačkou a vypadl mi build který bych chtěl jet po přestupu

STR 96+24
AGI 5+9
VIT 82+8
INT 1+2
DEX 61+9
LUK 2+3

počítáno s equipem bez boostů

Helm s něčím [jeątě jsem se nerozhodl] / na GW redukční čapka
Angel/Evil wing ears
Iron Cain
Full plate s Peco Peco /na GW silka s marcem popř. ED
Manteau s Raydricem
Boots s Matyrem
2x Ring s Mantiskou

refine rate podle nĂĄlady

+10 triple bloody booned pike + cranial mirror shield na GW
sada elementĂĄrnĂ­ch lance na expenĂ­
katana s 4x desert wolfem na empbreak
a moÄžnĂĄ jednou bloody pole axe

a Skilly
H. Sword 50 job

10 Bash
10 HP recovery
10 provoke
1 Sword mastery
10 2h sword mastery
8 endure

Lord Knight

5 2h quicken
6 peco+mastery
10 spear mastery
10 pierce
5 spear stab
5 spear boomerang
5 spiral pierce
10 brandish spear
1 berserk
5 concentration
7 parrying

uvaľoval jsem ľe ořeľu concentration a dotáhnu na max parry vzhledem k tomu ľe bude vysoká dex tak ľe bych sluąně trefoval i bez concentration

tak jsem snad na nic nezapoměl a teď mě ztrhejte ^^

z agi a luk bych to přesunul do int, s blessem 18 int (aspoň něco)
4x desert wolf je tak trochu april :D když už tak 4x orc skel .. ale ani to ne..normĂĄlně klasicky 3+1
pakliže počĂ­tĂĄš s tim že budeš empo mlĂĄtit pokaždĂ˝ s 2h tak to parry je dobrej nĂĄpad proti assuře atd okorĂĄt s nynějšĂ­m nastavenĂ­m ten čas bude znĂĄt o hodně vĂ­c (menšĂ­ dmg od concentration) ... možnĂĄ bych ubral z 2h mastery a dal do endure ale ono je to docela jedno .. ale ten parry když už tak rozhodně 10 a concentration taky na max protože v berserku mĂĄš stejně 0 def :)
a udělal bych to takto: bowling bash 10 na dmg (gw i expenĂ­ vlĂĄčkovĂĄnĂ­m).. brandish 1-3 na statusy na warpu .. všechno co sem řikal na max bych na max měl .. plus prereq a relax..až si seženeš bapho kartu tak vemeš jednu do zbraně a bude se ti hodit 2hq lvl 10 :blink: endure i 2h mastery 10 ... i když nepočĂ­tĂĄm že to takto asi pojedeš ;) taky možnost vynechat parry a měl bych i spiral ;) ale mĂ­sto spiralu "mĂĄm" BB takže potom otĂĄzka ;) na BB nemusĂ­š mĂ­t pole axe což docela usnaďnuje použitĂ­ ale nejsem si teď jistej kolik co dĂĄvĂĄ dmg .

s tou int je to fakt, to jsem si neuvědomil
prĂĄvě že bych tam chtěl mĂ­t spiral i brandish na max...
no, a pokud tak, tak by mě zajĂ­malo kde bych ty tři body navĂ­c vzal bez ořezĂĄnĂ­ concentration, 2hq se mi už snižovat nechce prottože i tak trvĂĄ zatraceně krĂĄtko
empo asi u mě nemĂĄ cenu mlĂĄtit jinak než s berserkrem + potem + 2hq, s tĂ­m počĂ­tam...
jo a ten spiral, i bez pole axe by se imho dal využĂ­t, třeba s fire lance na někoho ve stone cursu (a že takovĂ˝ch lidĂ­ bĂ˝vĂĄ dost :blink: ) tak by to hĂĄdĂĄm mohlo docela bolet

no to nevim kde ty body sebrat :D ale kdybys chtěl na max takhle tak bych asi vynechal to parry a měl bych jak řikám BB i spiral a brandish jenom na staty na warpu :) a ten fire lance do SC ... neni lepąí mít endow s pole axe :blink: ?

[quote name='TheERay' post='45764' date='14.5 2007, 09:38']brandish 1-3 na statusy na warpu[/quote]Lvl 3 brandish na statusy je blbost, protoľe rozsah brandish spearu se zvyąuje s jeho lvlem.

• Create New...