Jump to content
Reborn fórum

Vzducholod


k3dT

Recommended Posts

Dneska jsem zavedl vzducholni dopravu. Umozni vam dostat ze do mist do kterych neportuje kapra.

 

Jak to funguje:

Na ruznych mistech po celem Midgargu muzete najit letusky (viz nize). Ty vam umozni nastoupit do vzducholodi. Ale to jde jen tehdy, kdyz je ve meste vzducholod. To poznate podle letoveho planu, ktery vam letuska ochotne sdeli. Kdyz uz budete na palube vzducholodi, tak cekejte, dokud vzducholod nevzleti (To oznami pilot, bude dostupne az po restartu). Let trva vzdy 2 minuty, po te je oznameno kde vzducholod prave pristala a kde bude dalsi zastavka. V kazdem miste vzducholod ceka 3 minuty.

 

Seznam mist kam se lze vzducholodi dostat a kde muzete najit Letusku:

 

Airport

prt_fild08

pay_fild08

mjolnir_12

pay_fild03

gef_fild00

moc_fild10

glast_01

Umbala

Comodo

Amatsu

Niflheim

Lutie

Louyang

Gonryun

Yuno

moc_fild04

Jawaii

gef_fild10

mjolnir_02

Geffenia

Ayothaya

Lighthalzen

Juperos

 

Sluzba je prozatim zdarma, po otestovani se zaveda nejaky maly poplatek. Piste svoje navrhy a pripadne pripominky.

Link to comment
Share on other sites

Bylo by mozne umistit ceduli s letovym planem na pronterske namesti? Vic lidi se tak dozvi, ze lita vzducholod a zaroven nebude nutne neustale odbihat za nejakou z letusek pro informace (zapamatovat si letovy plan je celkem nerealne).

Link to comment
Share on other sites

Podle me vzducholod zadarmo se umozni dostat do mist (Amatsu) na ktera se dostane clovek jen za cenu napr. 10k zenu (a pak warp). Ceny vzducholdi by tudiz mely s sebou stlacit i cenu lodni prepravy (nebo zvednout cenu vzducholode).

 

Edit: mate pravdu, nizsi cena a delsi doba letu = vyssi cena + minimalni doba cestovani lodi

Link to comment
Share on other sites

Bylo by mozne umistit ceduli s letovym planem na pronterske namesti? Vic lidi se tak dozvi, ze lita vzducholod a zaroven nebude nutne neustale odbihat za nejakou z letusek pro informace (zapamatovat si letovy plan je celkem nerealne).

6504[/snapback]

 

Jo to neni problem. Po restartu se objevi. Pridam do vzducholodi i kafru (bez moznosti ulozeni pozice).

 

Podle me vzducholod zadarmo se umozni dostat do mist (Amatsu) na ktera se dostane clovek jen za cenu napr. 10k zenu (a pak warp). Ceny vzducholdi by tudiz mely s sebou stlacit i cenu lodni prepravy (nebo zvednout cenu vzducholode).

6506[/snapback]

 

S tim nepocitam..zkus se schvalne dostat vzducholodi do amatsu.. bude ti to trvat 7minut nebo az 2 hodiny (pri nejhorsim). A mnoho lidi kvuli tomu da radeji prednost lodi nez vzducholodi :)

Link to comment
Share on other sites

Podle me vzducholod zadarmo se umozni dostat do mist (Amatsu) na ktera se dostane clovek jen za cenu napr. 10k zenu (a pak warp). Ceny vzducholdi by tudiz mely s sebou stlacit i cenu lodni prepravy (nebo zvednout cenu vzducholode).

6506[/snapback]

 

No, ja dnes letel do Ayothaye hodinu :) To uz se pak fakt vyplati tech 10k zeny, pokud by byla vzducholod nejak vyrazne draha, tak vzhledem k prepravnimu casu by byla nepouzitelna.

 

Edit: tedy cesta trvala o dost dyl, pred tim jsem asi jeste pul hodky nahanel vzducholod, abych se do ni vubec dostal :)

Link to comment
Share on other sites

Tady taky vlastne lita pravidelne, co jsem pochopil z letoveho planu. Jen si to chce cestu predem naplanovat a zjistit si, kde a v kolik bude nejlepsi nastoupit, pak se na spoustu mist vzducholod vyplati (do niffu, Umbala, Louyang, Geffenie....)

Link to comment
Share on other sites

Tak sem se svez konecne vzducholodi, a pocity krasny, jenom bych tam dal jeste ke kafre treba obchody s potikama, nebo nejakym ovocem. Proste to co by se hodilo tem, kteri budou vzducholodi cestovat za expikama+ treba jeste neco, co by cestujicim zkratilo jejich dlouhej let, treba NPC s quizem:

1. Jaká je Loonyho nejneoblí­benÄjÄí­ vÄta?

a) Heal ***, Boost ***

B) jak se můžu stát GM?

c) ProÄ sem dostal ban?

d) vÄechny odpovÄdí­ jsou správnÄ

no prostě něco v tomto stylu, určitě by to mnoho lidí­ uví­talo...

Link to comment
Share on other sites

Ten zoznam miest, kde ma byt letuska, sa mi zda byt nejaky divny, napr. v pay_fild08 som to vobec nenasla...

 

Upozornenie: ak nie je updatovany RAG aj SAK, moze sa vam stat, ze sa na vzducholodi zaseknete na schodoch do podpalubia. Ja som tam tak uviazla a dostal ma stadial uz jedine k3 (/thx), po instalacii 0802+aktualne updaty rag aj sak to uz funguje ako ma.

 

Vzhladom na dobu prepravy si myslim, ze ak bude cena za vzducholod vacsia ako 100z, nikto s nou realne cestovat nebude. Mozno este keby sa z nej dalo skocit, ale neda sa :P

 

Edit: ok tak v pay_fild08 uz viem kde to je.

Ale v letovom plane je iba 12 miest, a niektore z nich sa po odlete objavia na konci, takze clovek moze ziskat dojem, ze to lieta stale dokola iba cez tych 12 miest. Nebolo by mozne dat ten plan cely? Alebo sa nova destinacia vybera nahodne? :rolleyes:

 

A este by to mozno chcelo zmenit vyzor "letusky", lebo hento je jasny chlap - cakala som ze to bude vyzerat ako nieco na sposob Kapry.

Link to comment
Share on other sites

jj, cesta vzduchlodi je sice pomala, ale jak už tu nÄkdo výÄe ří­kal, dostaneÄ se s ní­ i na mí­sta, kam se normálnÄ nedostaneÄ, a nebo pÄÄmo, což mnohdy trvá daleko dýl. Pří­klad třeba Nifelheim. Jenom musí­Ä bejt na mí­stÄ, odkud tam ta vzducholoÄ neletí­ moc dlouho.

BTW: Možná by bylo lepÄí­ přesunout nÄkteré letuÄky. Kupří­kladu v IzuldÄ je vzducholodní­ letiÄtÄ, takže u nÄj logicky hledam i letuÄku, ale ta tam neni a v Alberte zase staví­ uprostřed fildu vedle Alberty, i když jsou tam mnohem lepÄí­ mí­sta. A v ProntÄ sem tu letuÄku taky nikde nenaÄel. Monžná když je Pronta hlavní­ mÄsto tak by se LetuÄka hodila nÄkam na námÄstí­, nebo blí­zko námÄstí­, aby byla na oÄí­ch a ne nÄkde v nějakym rohu, kam pří­de nÄkdo jednou za den. Můžu napsat pozice, kde by její­ umí­stÄní­ bylo lepÄí­.

EDIT: MÄ to taky přijde jako chlap, možná by se ví­c hodil třeba tento spirit

4_f_twgirl.gif

Link to comment
Share on other sites

VzducholoÄ je prima... pozice letuÄek bych nechal tak - zatí­m neví­m, kde vÄechny jsou, tak aspoř mám co hledat^^

 

Ale zaletÄl jsem se podí­vat na Jawaii, páÄ jsem tam jeÄtÄ nikdy nebyl... no a chtÄlo by to nějakou možnost návratu odtud kromÄ resetu nebo opÄtovného Äekání­ na vzducholoÄ^^ Aspoř nějaká jiná NPC kromÄ té letuÄky... jeÄtÄ, že jsem se na cestu vybavil a vzali s sebou Butterfly wingy^^

Link to comment
Share on other sites

BTW: Možná by bylo lepÄí­ přesunout nÄkteré letuÄky. Kupří­kladu v IzuldÄ je vzducholodní­ letiÄtÄ, takže u nÄj logicky hledam i letuÄku, ale ta tam neni a v Alberte zase staví­ uprostřed fildu vedle Alberty, i když jsou tam mnohem lepÄí­ mí­sta. A v ProntÄ sem tu letuÄku taky nikde nenaÄel. Monžná když je Pronta hlavní­ mÄsto tak by se LetuÄka hodila nÄkam na námÄstí­, nebo blí­zko námÄstí­, aby byla na oÄí­ch a ne nÄkde v nějakym rohu, kam pří­de nÄkdo jednou za den. Můžu napsat pozice, kde by její­ umí­stÄní­ bylo lepÄí­.

6628[/snapback]

 

Jak uz tu bylo receno, vzducholod leta do mist, kam se nedostanes Kaprou. Proto nemuze byt Letuska umistena primo v Prontere nebo Alberte, ale jsou umisteny na fieldech okolo techto mest. Tusim, ze jedinou vyjimkou je Yuno, ale dejme tomu, ze je to mesto, kde je stredisko letecke dopravy. Vzducholod nema slouzit ke stejnemu ucelu jako Kapra, proto se mi zda umisteni Letusek v poradku. (Ruzyn mas taky v podstate kousek od mesta a ne primo v centru Prahy :rolleyes: ).

 

Btw. co se tyce Izlude, tak ta ma "stanici" spolecnou s Pronterou (na fieldu, ktery tyto mesta spojuje :P ).

Link to comment
Share on other sites

njn, ale zrovna v Pronte byva nejvice lidi, a proto by tam melo jit nastupovat pohodlne, a ne nekde uprostred fildu. A taky ucelem vzducholodi neni spojit jen mista, kam neportuje kapra, ale mista s velkym poctem hracu a mista ne moc dobre pristupna. Proto pront_fild8 neni zase tak uzasne misto na letiste.

BTW: kdyz uz je to takhle uprostred fildu, tak by tam moh byt nejakej port, bud free, nebo za malej poplatek, treba 50z. Do Ruzyni taky jezdi MHD, ne? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

podla mna je umiestnenie dobre, akurat malo spropagovane - napr. by sa mohla na niektore namestie dat informacna tabula o tom kde je najblizsie "letisko"

 

co sa tyka ceny, rozhodne by som to nespoplatnovala, ono je uz dostatocne "vzruso" :rolleyes: najst letusku a cakat na spoj a potom cakat kym to doleti

 

co sa tyka "bugov", tak za znacnu dobu (niekolko hodin) sa mi nepodarilo pristat v Louyang a ani ho vidiet v letovom plane, aj ked mozno som to len prehliadla

Link to comment
Share on other sites

Treba nastupovat na fieldu pod Aldebaranem je docela brutus... spechal jsem na spoj (vedel jsem, kde letuska je) a po ceste se na me nalepilo docela dost stemwormu a keriku, se kteryma jsem nemel cas se zabyvat... no, aspon bylo nejake dobrodruzstvi a nakonec jsem to stihl xD

 

Vzducholod bych nezpoplatnoval nebo aspon ne nijak moc... ona uz de facto zpoplatnena je, kdyz se musim kaprou portnout do mesta odkud mi to leti (pokud nemam kapru zadarmo, jakoze jeste fakt nemam a nejakou dobu mit nebudu xD). Sice se s ni da dostat do jinak tezko pristupnych mist a treba usetrit 10k za lod (Ayothaya, Louyang...), ale zase musim byt vcas na miste a jsou s tim starosti - hlidat si jizdni rad a tak...

Link to comment
Share on other sites

Postřehy z plavby:

 

VzducholoÄ pluje v mrací­ch:

screenreborn0042zb.th.jpg

 

VzducholoÄ je nÄkolikapatrová, je celkem velká. Nalevo vidí­te pilota. Zají­malo by mÄ, kde má kormidlo :)

screenreborn0059xp.th.jpg

 

Můžete se zde nají­st, napí­t:

screenreborn0066ls.th.jpg

 

Je tu i mí­sto na zábavu, třeba na ruletu:

screenreborn0076ix.th.jpg

 

nebo můžete zkusit výherní­ automaty:

screenreborn0083wq.th.jpg

 

A když už budete unavení­, můžete si jí­t zdří­mnout:

screenreborn0090xe.th.jpg

 

VzducholoÄ je dobře bránÄna, nikdy neví­te kdy se objeví­ piráti :)

screenreborn0151ij.th.jpg

 

Sice mi to chví­li trvalo, ale nakonec jsem ty karty složil :) Nalevo je malá zásoba koulí­ do dÄl :)

screenreborn0117ko.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dufam, ze to tu uz niekde nie je a ze nedostanem vynadane :D .

Takze suradnice Letusiakov, co sa nazyvaju Letuskami:

 

Geffen (gef_fild00) 51,364 Geffen na pravo a popri mure uplne hore

Jawaii (the Honeymoon Island) 248,175

Nifflheim (niflheim) 132,241

Geffenia F1 (gefenia01) 98,21 inak aj geffenia ruins

Sograt Desert (moc_fild10) 163, 172 Marocc na pravo

Lutie (xmas) 232,308 uplne hore na pravo na malinkom ostrovceku

Geffen Field10 (gef_fild10) 158,95 Orc Willage

Umbala (umbala) 187,98

Prontera Field8 (prt_fild08) 206,280

Comodo (comodo) 203,76 v strede a uplne najjuznejsi cip mostikov

Payon Forest3 (pay_fild03) 194,182 je tam hned aj Alberta o mapu vedla

Juperos Core (jupe_core) 145,76

Sograt Desert4 (moc_fild04) 209,326 je to Ant Hell a Letusiak je hned pri vchode do dungeonu

Airship (airplane) 105,72 Glast Heim skryte za budovou

 

 

-priebezne mozno budem doplnat

-letovy plan som moc nepochopila, mesta su nahodile a nie je v tom poriadok, skusim zajtra presne o takomto case, ci bude rovnaky.

Potesilo ma, ze mi Letuska vravela Slecna :). Je mile ked NPC rozozna ci je ona a ci on :).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mozná vypadám jako ulnej magor ale je mi to cely nějaky podezřely... Zkousel jsem se na tu vzducholoÄ dostat už třikrát a nic. :P Jak se na ni vůbec dostanu (nenasel jsem nikde nabidku nastoupit nebo aspoř neco podobnyho).:hypocrite: A že by v mistÄ cekala 3 minuty tak to se mi taky nezda. ProÄl jsem cely forum a nic o tom jak se na ni dostat jsem nenaÄel. Tak prosí­m nÄkoho kdy by byl tak ochotnej a vysvÄtlil mi to. :) DÄkuji za ochotu.

Link to comment
Share on other sites

Mozná vypadám jako ulnej magor ale je mi to cely nějaky podezřely... Zkousel jsem se na tu vzducholoÄ dostat už třikrát a nic. ;)  Jak se na ni vůbec dostanu (nenasel jsem nikde nabidku nastoupit nebo aspoř neco podobnyho).:hypocrite:  A že by v mistÄ cekala 3 minuty tak to se mi taky nezda. ProÄl jsem cely forum a nic o tom jak se na ni dostat jsem nenaÄel. Tak prosí­m nÄkoho kdy by byl tak ochotnej a vysvÄtlil mi to.  :) DÄkuji za ochotu.

15366[/snapback]

 

Trochu vypadas... zda se mi totiz, ze to tu je dost jasne napsano... ale opakovani je matka moudrosti, ze :P

1. musis najit letusku s letovym planem nebo se podivat na letovy plan v Prontere na namesti (je pod kovarnou, tedy od Kapry dolu trochu vpravo) a tak zjistis, kde se zrovna vzducholod nachazi a kde bude pristavat v nasledujici hodine

2. Najdes letusku u ktere zrovna vzducholod parkuje, vzducholod je u ni vzdy 3 minuty, casy zjistis z letoveho planu

3. pokusis se nastoupit, pokud jsi vzducholod zastihl ve spravny cas na spravnem miste, tak se te letuska zepta, jestli nechces na palubu... pokud jsi prisel pozde, tak ti jen nabidne letovy plan

4. pokud jsi se dostal na palubu, tak uz staci jen vystoupit tam kde chces... ale upozornuju, ze na nektera mista muzes letet i nekolik hodin ;)

 

letusky nejsou vzdy ve mestech, ktera jsou napsana v letovem planu, ale na mapach kolem mest... viz o dva posty vyse

 

Doufam, ze jsem nic nezapomnel...

Link to comment
Share on other sites

Trochu vypadas... zda se mi totiz, ze to tu je dost jasne napsano... ale opakovani je matka moudrosti, ze  ;)

1. musis najit letusku s letovym planem nebo se podivat na letovy plan v Prontere na namesti (je pod kovarnou, tedy od Kapry dolu trochu vpravo) a tak zjistis, kde se zrovna vzducholod nachazi a kde bude pristavat v nasledujici hodine

2. Najdes letusku u ktere zrovna vzducholod parkuje, vzducholod je u ni vzdy 3 minuty, casy zjistis z letoveho planu

3. pokusis se nastoupit, pokud jsi vzducholod zastihl ve spravny cas na spravnem miste, tak se te letuska zepta, jestli nechces na palubu... pokud jsi prisel pozde, tak ti jen nabidne letovy plan

4. pokud jsi se dostal na palubu, tak uz staci jen vystoupit tam kde chces... ale upozornuju, ze na nektera mista muzes letet i nekolik hodin  :(

 

letusky nejsou vzdy ve mestech, ktera jsou napsana v letovem planu, ale na mapach kolem mest... viz o dva posty vyse

 

Doufam, ze jsem nic nezapomnel...

15372[/snapback]

Moc dekuju uz jsem to pochopil. :);)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...