Jump to content
Reborn fórum

Mining a Forging:)


Guest Baalberith

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

to ste vazne zaviedli funkciu, ze nemusim ani pohnut prstom a ruda sa mi sama nakope? ak ano, tak cumim jak puk. :-) aky je potom problem zaviest autoloot? argument, ze mining nici klavesnicu neberiem, pretoze lootovanie zas nici mys. (a aj z toho peta to treba vybrat a pozbierat rucne)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

to ste vazne zaviedli funkciu, ze nemusim ani pohnut prstom a ruda sa mi sama nakope? ak ano, tak cumim jak puk. :-) aky je potom problem zaviest autoloot? argument, ze mining nici klavesnicu neberiem, pretoze lootovanie zas nici mys. (a aj z toho peta to treba vybrat a pozbierat rucne)

A skusala si ju?:)

Link to comment
Share on other sites

neskusala, nebolo kedy. zatial len sledujem novinky a chytam sa za hlavu alebo kafrem na forku. :-) casom snad aj vyskusam. teraz ma tak napadlo, ako to je vyriesene s teleportom pri autominingu? bude treba najprv vypnut am?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baalberith

neskusala, nebolo kedy. zatial len sledujem novinky a chytam sa za hlavu alebo kafrem na forku. :-) casom snad aj vyskusam. teraz ma tak napadlo, ako to je vyriesene s teleportom pri autominingu? bude treba najprv vypnut am?

J vsetko je na uzivatelovi a na jeho zodpovednost:) Ako som uz niekde pisal, ked ti spadne net a ty pol minuty rozbijas krumpace o prontersku kanalizaciu, tak tvoja smola:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Když je tu ta možnost navrhnout co by se do Forgingu mohlo přidat tak bych nějaký návrh měl

1. Gunslinger a Ninja tam snad nema nic nějaky equip pro all class ale weapon ani jednu

2. Novic urcite bych pridal i nejaky equip pro tento class a dodal bych i tento pekny Nozik pro SN a N Angelic Wing Dagger[2] at je nejaka sance ho ziskat (na kompletek Angelic setu :-P )

3. Urcite bych dodal i nejake weaponky a equipy z hradnich dungu a Bia jako napr.: Elemental Sword[3] , Trackers Dagger[3] , Krishna[2] , Red Bow[2] atd nebudu zde vypisovat vše co najdu v DB.

Edited by Mergi
Link to comment
Share on other sites

Když je tu ta možnost navrhnout co by se do Forgingu mohlo přidat tak bych nějaký návrh měl

1. Gunslinger a Ninja tam snad nema nic nějaky equip pro all class ale weapon ani jednu

2. Novic urcite bych pridal i nejaky equip pro tento class a dodal bych i tento pekny Nozik pro SN a N Angelic Wing Dagger[2] at je nejaka sance ho ziskat (na kompletek Angelic setu :-P )

3. Urcite bych dodal i nejake weaponky a equipy z hradnich dungu a Bia jako napr.: Elemental Sword[3] , Trackers Dagger[3] , Krishna[2] , Red Bow[2] atd nebudu zde vypisovat vše co najdu v DB.

3. elemental jde huntit, dagger tez ... zbytek je kartovy drop a mohlo by to tak i zustat, imho jsou vicemene nnaic proti vecem co uz v miningu jsou

Link to comment
Share on other sites

Proč dávat věci z gild dungeonů / labu? Jsou to omezené lokace, které si člověk musí zasloužit / zvládnout. Elemental sword bych tam viděl nerad, proti ostatním uvedeným toho až tak moc nemám, ale nechápu, proč by mělo být přes mining & forging získatelné téměř vše? Je to sice rozsáhlá investice do postav i materiálu, ale to i víc questů (a v neposlední řadě rankerů), které jsou méně výnosné. Přece nechceme, aby se RO změnilo v kopání rudy na kování všeho, nač si člověk vzpomene.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Přece nechceme, aby se RO změnilo v kopání rudy na kování všeho, nač si člověk vzpomene.

zajimavy ale myslim si ze ted diky aktualnimu miningu kdy Vidarky z 3M az 4M jen diky kopani a kovani padly na 800K je docela blbost rikat ze to tak neni.

Nikdo nerikal ze tyto veci musi byt nakovane z Nekvalitu ci Zeleza jen bylo receno ze by mohla byt taky ta moznost.

Co se tyka vyhunteni si Elementaru tak se klidne necham nabrat a pujdu si ho vyhuntit ale i tak jsem jeden a myslim si ze takove veci chce vic lidi nez mektere jine predmety co ve Forgingu jsou

Link to comment
Share on other sites

zajimavy ale myslim si ze ted diky aktualnimu miningu kdy Vidarky z 3M az 4M jen diky kopani a kovani padly na 800K je docela blbost rikat ze to tak neni.

Nikdo nerikal ze tyto veci musi byt nakovane z Nekvalitu ci Zeleza jen bylo receno ze by mohla byt taky ta moznost.

Co se tyka vyhunteni si Elementaru tak se klidne necham nabrat a pujdu si ho vyhuntit ale i tak jsem jeden a myslim si ze takove veci chce vic lidi nez mektere jine predmety co ve Forgingu jsou

nechas nabrat? co to meles?

 

edit: aby to neznezlo tak divne: do SE gdungu se nedostanes pres guildu, ale tiketem, viz novinky

Edited by Dweep
Link to comment
Share on other sites

A tím, že do forgingu narveš další itemy tu situaci určitě spravíš... Ještě jednou si prosím projdi, o co usiluješ a jak argumentuješ.

1) Chceš přidat itemy do forgingu.

2) Protiargument - forging je dostatečně přeboostěnej, není vhodné ho dále rozšiřovat na kvalitní itemy, protože by se to zvrhlo ve větší kopání a kování rudy a už málokdo by do takových lokací chodil.

3) Tvůj další argument - ale ono se to v to kopání už i tak zvrhlo.

- to mi přijde spíš jako konstatování, že mining & forging je i tak dost silný nástroj a vynaložené úsilí je přinejmenším víc než velkoryse oceněno

 

Pokud ten item lidi chtějí - ať nejsou liní a běží ho huntit. Promiň, ale posilovat něco, co už samo o sobě dostatečně silné na to, že to dokáže kompletně překopat ceny některých itemů... to není úplně nejprozíravější tah. Aspoň existuje ještě něco, co nejde ukovat a je o to zájem!

 

 

Všechno to samozřejmě nakonec stejně záleží na GM, ale měl jsem z tohoto questu zpočátku pocit, že by se tím měly převážně získávat itemy "běžné a spotřební" a až na nejvyšších levlech některé ultimátní (itemy z bossů). Ty běžné mi přijdou vcelku v pohodě (kterému smolařovi by se chtělo huntit 20 odinů, protože z předchozích 30 nedal ani jeden na +7), některé ultimátní bych ztížil - respektive část překlasifikoval do vyšších (dokud je čas a moc jich nebylo vykováno), ale s tímto názorem jsem v menšině, tak nic moc nenadělám. Každopádně ještě něco posilovat... to by se mohlo ještě ošklivě vymstít.

Edited by Sir De Bill
Link to comment
Share on other sites

Kvalitni Itemy jsem dodal jako posledni bod a to treti prvni dva body se tykaly Gunslinger, Ninja a Novic(Super Novic) takze jsem to bral podle toho jak to normalne byva od podstatneho k nepodstatnemu. Veci a vybava zbrane pro tyto tri klasy by mohly byt taky ve Forgingu at tyto classy nejsou osizeny vuci jinym jak uz tu byylo nekde receno pomyslna spravedlnost. Co se tyka bodu tri tak jsem to dal jako navrh nikoly jako pozadavek coz jsem aji psal v puvodnim topicu. Souhlasim s tim ze pridavat veci by se nemely ale jelikoz jsem dneska toto tema cele prosel a uz tam tento navrh byl a nikde jsem nevidel odezvu tak jsem ho tam dodal. Neposledne nevedel jsem ze muzu do toho dungu pres tiket tak to se pak omlouvam a pak si tam skocim jen musim na BG kde se mi nejak nechce uz jsem to v novinkach nasel

Edited by Mergi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zdravím všechny příznivce i odpůrce forgingu.

 

MÄl bych dotaz. Šlo by rozšířit forging o Platinum shield? Nechci aby byl zase tak lehce sehnatelný, proto bych navrhoval kování z 8 platinum ingotu + 20 human skull. Nelíbí se mi over-powering nÄkterých kovatelných vÄcí mnohem vyšších hodnot, ale pro LAD HP by tento štít byl perfektním doplřkem. řeknÄme si na rovinu - s LAD na swormastery nevytáhnu, takže je pro mÄ nulová šance si ho vyhuntit. Lebky z Namelesu vymlátit nebude úplnÄ "piece of cake", ale je to mnohem reálnÄjší bez velké huntící party..

 

Myslím, že požadavky na vykování nejsou příliš nízké, proto by třeba nemusela nastat situace Vidarek/SoRek atd..

 

 

Díky za konstruktivní a slušné reakce :)

Link to comment
Share on other sites

Human skull je jeden z těch itemů, kterých není problém sehnat obrovské množství na počkání (a to pro značnou část populace Rebornu, která má přístup k forgerovi). Vyplývá to z toho, že abbey3 je jedna z nejlepších expících lokací vůbec. Když si vezmeš, z čeho všeho ten item padá, tak je zřejmé, že situace Vidar / SoR by se bez potíží mohla zopakovat - prostě by lidi ty lebky začali sbírat. Navíc tím, že se tam expí pořád, by jich jen přibývalo a platinum shield by šel do kytek.

Sice platinum ruda je jedna z těch "vyšších", ale jakmile ji jednou můžeš sbírat a máš forgera na kování... pak už ani to není vůbec žádný problém (nevim jaký lvl musí mít ti mobové, aby z nich dropovala, ale určitě to nebude problém vychytat tak, aby se na lokaci s těma mobama i dobře expilo / něco zajímavého huntilo).

 

-> platinum shield bych při případném zavedení určitě nedal za Human skull.

 

Na LAD HP (imho fail, který by se měl zrušit) máš vždy možnosti vzít konkrétní redukční kartu a nebo hodremlina (15% redukce na všechny size - i small a ještě to můžeš narvat, do čeho chceš, přicházíš jen o redukci 10% na undeady - což je imho dobře, protože na ně je dost cenná redukční karta a aspoň si svou cenu vcelku drží).

 

 

EDIT: A jen tak btw - platinum shield se dá získat i jinak, než přes zabíjení sword guardianů. Non advanced GW - truhla 1330, drop 5% -> tj. 40% šance, že ti padne alespoň jeden, když udržíš hrad na konci, nebo ho budeš mít nejdelší dobu. 64%, když se podaří oboje. Rozepsal bych se víc, ale to už by bylo hodně OT :-)

Edited by Sir De Bill
Link to comment
Share on other sites

Sice platinum ruda je jedna z těch "vyšších", ale jakmile ji jednou můžeš sbírat a máš forgera na kování... pak už ani to není vůbec žádný problém (nevim jaký lvl musí mít ti mobové, aby z nich dropovala, ale určitě to nebude problém vychytat tak, aby se na lokaci s těma mobama i dobře expilo / něco zajímavého huntilo).

 

Platina pada z mobu kolem lvlu 80, cili je hooodne lokaci, kde se da pomerne slusne farmit.

Link to comment
Share on other sites

Bylo by hezké, mít Platinum Shield ve forgingu... s rudou minimálně na úrovni diamantů, ze kterých se dají kovat lepší věci... Pokud jde o přídavný item a měl-li by být z namelessu, nabízí se Broken Crown... aspoň k něčemu bude a možná i někdo udělá quest do namelessu a vynechá vzducholoď

Btw.. lebky klidně taky... třeba 40 na každý štít :)

Link to comment
Share on other sites

No právě proto jsem tuto možnost navrhl - aby se našlo řešení (pokud existuje) na těžký způsob vykování. Když je human skull jednoduché získat, tak určitě existují věci, které se nesehnají tak lehce. Human skull jsem volil kvůli tématice, destroyed armor z guardianů mi přišlo až moc jednoduchý získat.. Pokud existuje něco složitějšího, tak prosím. Problém je, že všechno se dá nahuntit pokud to nepadá např z MvP na karetní drop.. :)

 

 

S GW, guardianama, LAD atd máš asi pravdu, GW bohužel nehraju, LAD existuje a redukce do Niffu jsou dobrá věc. Platiňák jsem navrhl protože si myslím, že kdyby se našlo řešení pro jeho složení, tak by to nemusel být takovej průšvih jako jiné věci.. Pravda je, že to je asi i o pohodlnosti, ale co na forgingu není o pohodlnosti, když se dají vykovat dia věci..

 

Nekamenujte mě, jenom se snažím nalézt případné řešení :)

Link to comment
Share on other sites

Pravda je, že to je asi i o pohodlnosti, ale co na forgingu není o pohodlnosti, když se dají vykovat dia věci..

 

Nekamenujte mě, jenom se snažím nalézt případné řešení :)

 

Pohodlnost neni vykopad ty kvanta rud, ktere potrebujes na vytazeni forgera na lvl potrebny ke kovani zajimavych veci. Jen pro predstavu, na skill, ktery ma Fara jsme potrebovali kolem 2k diamantovych ingotu, ktere jsou z mobu nad lvl 90... Adamantium pada z mobu nad lvl 100 (aspon dle meho postrehu) a sance ukovat neco z nej je momentalne 30%, cili zadny zazrak.

Link to comment
Share on other sites

Pohodlnost neni vykopad ty kvanta rud, ktere potrebujes na vytazeni forgera na lvl potrebny ke kovani zajimavych veci. Jen pro predstavu, na skill, ktery ma Fara jsme potrebovali kolem 2k diamantovych ingotu, ktere jsou z mobu nad lvl 90... Adamantium pada z mobu nad lvl 100 (aspon dle meho postrehu) a sance ukovat neco z nej je momentalne 30%, cili zadny zazrak.

 

V tomhle máš pravdu. Naštěstí není tak lehké (zatím) sehnat adamantium a úspěšně z něj něco vykovat, ale vytáhnout minera na dostatečný level není s dostatkem krumpáčů zase takový problém.. Stojí to peníze a případně čas celé guildy než se forger někam vytáhne. Potom ale nastává okamžik té pohodlnosti. V okamžiku kdy první forgeři dosáhli na měděnou rudu, začali kovat SoRky - +10SoR, Xkrát +9SoR atd na trhu budiž tomu důkazem. Kdyby lidé tyto vykované věci používali jen pro vlastní potřebu, bylo by to fajn. Bohužel se na dobrém úmyslu forgingu začali přiživovat všichni, kteří chtějí vydělat.. Osobně si myslím, že časem tu nebude problém případná nízká cena platiňáku, ale nízká cena Valky, Dia věcí a časem i IP, Combatu atd..

 

Proto si myslím, že Platiňák (dobře nastavenej) nemusí dělat víc škody než užitku.

Link to comment
Share on other sites

To ze cena nekterejch ultimatnich veci jde hodne dolu je hlavne kvuli novejsim hracum, aby pro ne melo smysl hrat a za rozumnou dobu se vyrovnat stavajicim mazakum ...

Verim tomu ze az bude cena tohoto equipu prilis nizka, objevi se nove lepsi obtizne sehnatelne veci ktere proste nahradi soucasny top equip, tak jak tomu byl jiz mnohokrat.

At uz LI, nebo 3rd class equip upraveny pro 2nd.

Link to comment
Share on other sites

betr: problém s lepšími a lepšími věcmi je, že bez renewal mechaniky (kterou určitě nechci) není moc prostoru pro zlepšení, aby to příliš neškodilo hře samotné a totálně nerozhodilo stávající itemy. Větší redukce dát nemůžeš, protože se ti sčítají - mít například 75 nebo 85% redukci na long range je strašlivej rozdíl. Větší def? Stejný problém. Čím blíž jsi hodnotě 100, tím víc poznáš každou další. Staty? Dex dělá bordel kvůli castu, který původně určitě nebyl zamýšlený jako instantní pro kohokoli, kdo by ho chtěl dosáhnout (zvlášť u wizzardů to je cítit), navýšit int u clowna zas způsobí redukci delaye téměř všeho na minimální delay serveru (0,2 s), větší navýšení vitality odstaví stun / silence... Zlepšování equipu prostě strop má, byť do určitých oblastí se ještě šáhnout dá.

 

Každopádně představa, že na srovnání s těmi nejlepšími na Rebornu potřebuješ nejlepší equip... to je naprosto zcestné. Hráčské kvality můžeš equipem pouze zvýraznit, nikoli navýšit.

 

Vraťme se k platinum shieldu - tento equip je na samotné expení poměrně nepříjemný v autocastu magic mirroru (lehký delay může způsobit smrt - pokud někdo portí pouze teleportem a nemá wingy). Tím, že není pro non advanced nehrozí, že by někdo přes něj šikanoval wizny na GW. Nicméně redukci na undeady a zároveň další moby, kteří nejsou small, bych nebral na lehkou váhu a pokud bych měl být zařazen, tak bych opravdu doporučil s ním spojit nějaké náročnější předměty (třeba drahé šutry? - phologpite, rose quartz a biotite ještě nejsou v tomto questu uplatněné... + třeba transparent plate /* i když to je asi zbytečné s tím, jak se chodí do jupu... zas kdyby toho bylo potřeba dost, tak proč ne */).

Link to comment
Share on other sites

... (lehký delay může způsobit smrt - pokud nÄkdo portí pouze teleportem a nemá wingy).

...

 

sice možná malý OT, ale kdo expí s LAD bez wingů je buÄ blázen (brzy zjistí, že je potřebuje), sebevrah (dobře mu tak, když umře) nebo tahá malý vlaky (expit bude hodnÄ dlouho) :)

Když vezmu v potaz můj původní nápad jako doplnÄk pro LAD HP, tak nějaký ten menší delay už navíc k GC z LAD nevytrhne (pokud nebude spínat příliš často - v tom případÄ by byl nepoužitelný a jeho úÄel pro LAD by ztrácel smysl) ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...