Jump to content
Reborn fórum

Terry Pratchett


Draxlith

Recommended Posts

Za dobu co hraju an Rebornu mi nemohlo ujit, ze nejen ja jsem fanouskem tohoto Anglickeho spisovatele. A tak bych chtel zjistit kolik nas tu je :whistling: a jaka je vase nejoblibenej knizka / postava.

 

 

Knizku bych tezko vybiral ja je zeru vsechny (jedina, ktera mi shazi je Soudne Sestry, coz v nejblizsi dobe napravim :whistling: )

Jako postava u me jednoznacne vitezi SmrÂť a jeho vnucka Zuzanka.

 

PS" klidne napiste nejakeho zajimaveho autora at mam co cist :whistling:

Edited by Draxlith
Link to comment
Share on other sites

Elanius a Babi Zlopocasna . Mam skoro vse ... nektere jeho knihy jsem kupoval nekolikrat . (Zapominam komu jsem je pujcil. ) A nejvic se mi libi - Nohy z jilu . ("Slova v srdci , nemohou byt vzata ... ")

 

No a dalsi zajimavi autori : China Mieville - Nadrazi Perdido , Jizva ; Steven Erikson - Cyklus Malazske knihy mrtvych (Mesicni zahrady , dum mrtvych atd.)

Link to comment
Share on other sites

mne se libi Vetinari :whistling:

nekomu muze pripadat jako ne zrovna kladna postava, ale bez nej by nebyl ani prosperujici ankh-morpork jak ho zname :whistling:

a jini autori... co treba Orson Scott Card? a nemyslim Endera, to zna kazdy, ale cyklus "Alvin Maker", nebo sbirky povidek...

nebo "Otherland" od Tada Williamse (ale nic jineho od nej, jinak pise desne brakovou fantasy :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tiez precitane vsetky knizky zo zemeplochy(okrem posledneho hrdinu, co ani tak nieje knizka :whistling:)

naj postava.. asi vzoromil vysmesek a smrt :whistling:, ono sa tazko vybera pretoze tie prve som cital uz velmi davno(nacase si ich znova precitat :whistling:) a v poslednej dobe co som cital tie novsie tam uz nikto z povodnych postav nebol

a najlepsie knizka.. to je tazke.. vsetky su dobre.. :thumsup4:

Link to comment
Share on other sites

Osobne si myslim, ze ziadna z postav v knihach od pana Pratcheta uz nedosiahne komedialnej velkosti jedineho nedobrovolneho hrdinu - Mrakoplasa. :whistling: Inak co sa tyka inych kniziek.. Kto cital Douglasa Adamsa a jeho Stoparovho sprievodcu galaxiou? NIe je to sice fantasy ale jeho knihy patria k tym vtipnejsim (imho ani pratchet na neho nema) :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Moji nejoblibenejsi knizkou jsou asi Zajimave casy...Barbar Cohen a jeho Stribrna horda nemaji chybu... :whistling: ...Jinak nevim, jaka postava je moji nejoblibenejsi...Je jich asi vic...Smrt, Elanius a jeho hlidka, Smrda Rum...Je jich vic... :whistling:

 

btw. Stoparuv pruvodce a navazujici dily jsou super... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ano, Adams psal vyborne, nejen Pruvodce, i pribehy Dirka Gentlyho, nebo i obycejny cestopis dokazal napsat vtipne.

A dalsi dobra a vtipna knizka mi napadla - Neil Gaiman: Americti Bohove :whistling:

Jo, a nesmime zapmenout na Cerveneho Trpaslika - od obou autoru :whistling:

Edited by Ifka
Link to comment
Share on other sites

Len škoda, že to Slovensko nie je schopné :sadbye: si zaplatiť slovenský preklad na tieto super knižky.

No včera som našla dve knižky v obchode, ktoré boli preložené do slovenčiny .. asi sa stal zázrak :)

 

A ak ste boli na Comics Salóne, ktorý bol v Blave asi tak pred týždňom... tak to tam bola fakt paráda :)

Len ten Ragnarok mi tam najviac chýbal :( Ale najviac sa mi páčili tie živé postavičky z hier .. videla som tam naprí­klad swordmana (tak ten bol fak íşžasný!!) .. myslí­m, že tam bol aj wiz... keby bol taký salón len pre RO .. to by bola pecka :blink::jump:

Edited by Tweety7771
Link to comment
Share on other sites

Len Äkoda, že to Slovensko nie je schopné :sadbye: si zaplatiÂť slovenský preklad na tieto super knižky.

No vÄera som naÄla dve knižky v obchode, ktoré boli preložené do slovenčiny .. asi sa stal zázrak :(

Slovenský preklad sucks ;) (VetroplaÄ WTF???) VÄetky fantasy si radÄej preÄí­tam v ÄeÄtine, prí­padne v originál jazyku, než v slovenčine :) (Až na Harryho Pottera <_< ten je v ÄeÄtine na 2 veci :blink: )

 

No a najlepčie postavy v Pretchettovi :( Äí­tal som ich dosÂť, no nie íşplne vÄetky :) Najviac mi asi prirástli k srdcu MrakoplaÄ&Zavazadlo, Elánius a jeho Äata (vypoÄí­tavanie pravdepodobnosti "keÄ má nieÄo pravdepodobnosÂť 1 k milónu, stane sa to 9 krát z 10." rofl :) ) a SmrÂť ("KTO BY TO BOL ÄAKAL.") :D

KeÄ som si preÄí­tal prvý prí­spevok v tomto topicu hneÄ ma napadlo že ako Äalčiu knižku odporuÄí­m Stopárovho Sprievodcu po Galaxii, no už ma tu pár Âľudí­ predbehlo :):jump:

Link to comment
Share on other sites

Nejoblí­benější­ postava? To bude těžký, je jich hodně a každá má něco do sebe. Vetinari, Elánius, Mrakoplaš, Smrť, Zavazadlo, Odkragli, Noby, bratr Poch' č' iho nebo jak se to.... Neoblí­benější­? se budete divit, ale asi Zatracený Hlupák Johnson (Bloody Fool Johnson nebo tak nějak).

Mnohem větší­ zaží­tek je čí­st Pratchetta v angličtině, sice bez slovní­ku nepochopí­te polovinu vtipů a ta druhá půlka je nepřeložitelná. Ono ostatně Kantůrkovy poznámky překladatele jsou občas i lepší­ než samotnej vtip. Teď mam u sebe anglickej Going Postal, nemá chybu, ale the Best of all je podle mě Hrr na ně!

A jaká jiná kniha? Coelho je prý slušný autor, osobně nedam dopustit na Ch. Paoliniho (Eragon), ale zkuste si někdo přečí­st Balzaca, pak před váma osobně smeknu ten klobouk kterej nemam :sadbye:

Edited by Leninjezpet
Link to comment
Share on other sites

no ja by som to skor nazval katastrofa xD

No ani nie.. Len sa nevim zbavit pocitu ze dotycny prekladatel to prekladal z cestiny a nie z originalu :jump: btw. NIekto tu spominal Balzaca.. Ked uz mam ja odporucit nieco z beletrie skuste si niekto precitat nieco od Thomasa Pynchona. To je moj oblubeny :blink::sadbye:

Link to comment
Share on other sites

Slovenský preklad sucks ;) (VetroplaÄ WTF???) VÄetky fantasy si radÄej preÄí­tam v ÄeÄtine, prí­padne v originál jazyku, než v slovenčine :D (Až na Harryho Pottera <_< ten je v ÄeÄtine na 2 veci :angel_not: )

 

Tak to máÄ íşplníş pravdu s tým "skvelým" :( prekladom, ale aj tak by som to radÄej Äí­tala po slovensky

No najnovčie Äí­tam knižku od Patricka Carmana - Elyonova krajina (Kniha 1 - Za hradbami)

Je to také fajn na Äí­tanie a ide to pekne do tej fantasi literatíşr.. :thumsup4:

Link to comment
Share on other sites

a co tak si kupit WARHAMMER 40 k :( dost pekna RPG stolowa hra .... odporucam kazdemu kto ma trosku : free time "

 

PiXi - za Hordu ziwot polozim :D "

 

 

No pekná hra... ale neviem, či by som mala na řu nervy :thumsup4: ... ale inak sa pokloní­m tomu, kto ju bude maÂť doma celíş komplet postavené aj bossov a armádu :angel_not:

Link to comment
Share on other sites

cestina je na fantasy proste lepe uzpusobena...

kdo cetl "originalni" slovenskou fantasy, mi jiste da za pravdu :angel_not:

Tak pozor, poznám pár dobrých slovenských fantasy autorov :D Problém je skí´r v neochote slovenských vydavaÂťelstiev, ví¤Äčina dobrej fantasy zostváva tak maximálne v pc-Äku autora a dostane sa len medzi íşzky okruh "kamoÄov"...každopádne mí´žme si za to sami, málokto na slovensku kupuje knižky, a ak už sa má nieÄo nového na slovensku vydaÂť, musí­ z toho byÂť zaruÄený istý zisk...a ten bohužiaÂľ mnohokrát zaruÄený nieje x_X ...hm, o Äom som to vlastne hovoril? Ah, že o originál slovenskej fantasy sa radÄej moc nevyjadruj ak ju naozaj nepoznáÄ :thumsup4:

 

Plus ma napadá že aj Eragon je v slovenčine pekne preložený...aj keÄ tie ostatné preklady fakt stoja za staríş belu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pratchet a Kanturek k sobe partri jako Luis de Funes a F Filipovsky.Kanturek je proste prekladatelska velicina.Oblibene,tezko rici,asi Babi Zlopocasna,nicmene postavy sou vykreslene skvele.Trebas des Nobloch-od nehoz se distancuje cela zivocisna rise a vetsina tech ostatnich :)

Autori

Dick Frencis

O.S.Gart-Enderuv cyklus

Zelazny-nejen saga Amberu

Sapkovsky-ze ho nik nevzpomel

Je jich mnoho dalsich..ale ja su odmala ctenarskej fanatik.

Z nouze sem jako kluk cetl i Domaciho doktora-a ne jen tu cast pojednavajici o rozmnozovacim ustroji :)

Link to comment
Share on other sites

O.S.Gart-Enderuv cyklus

Zelazny-nejen saga Amberu

Sapkovsky-ze ho nik nevzpomel

Je jich mnoho dalsich..

 

GART? Groupement des Autorités Responsables de Transports?

 

Sapkac pise dobre... jen kdyz jsem ho poznal osobne, asi 2 roky jsem se pak odmital dotknout jakekoli jeho knizky. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...