Jump to content
Reborn fórum

28.04.2007


Koca

Recommended Posts

Dobry den divaci :confused1:

 

Po delsi odmlce jsem se vratil na GW a s tim souvisi i video. Protoze jsem mel spoustu casu, dozvedel jsem se dalsi veci ohledne videi, a proto probehla dalsi zmena, bohuzel ne pro vsechny k lepsimu.

Jako video kodek jsem pouzil MPEG-4 AVC neboli H264. Je to nejpokrocilejsi video kodek soucasnosti, ale vyzaduje velky vykon. Na druhou stranu je jeho komprese natolik vyspela, ze oproti Xvidu, DivXu nebo

WMV9 mohou byt videa o mnoho mensi (Posudte sami podle videi, oproti predeslym Xvid maji polovicni bitrate, ale kvalita je stejna, ne-li lepsi). Zvuk je ve formatu MPEG-4 AAC, ktery je opet modernejsi a lepsi nez mp3, je to standartni format MPEG-4.

Jako kontejner (soubor, do ktereho se to vsecko uklada) je pouzit MPEG-4 Standard s koncovkou mp4. Oproti avi je to standartni format definovany podle MPEG, tudiz je presne definovany a nehrozi, ze by prehravac jeden mp4 soubor prehral, ale jiny mp4 uz neprehral. Ma vyspelejsi metody ukladani objektu, oproti avi muze obsahovat menu, titulky, vice stop, nebo 3D objekty.

 

Nejspise budete potrebovat prehravac, ktery podporuje mp4 kontejner a kodek, ktery si poradi s H264. Ne vsechny softwarove prehravace podporuji mp4. Mohu jedine doporucit Media Player Classic, ktery vypada jako stary Windows Media Player 6.4, ale umi toho mnohem vic, a ma vyborny filtr na titulky, ktery podporuje snad veskere formaty titulku. Media Player Classic si taky poradi s naprostou vetsinou audio/video formatu.

Jako kodek doporucuju ffdshow. Je to jediny kodek, ktery si ovsem poradi se vsemi formaty videa a ma siroke moznosti nastaveni a vylepseni obrazu. Ze zmineneho odkazu si stahnete verzi, ktera nejlepe vyhovuje vasemu procesoru. Pokud mate novejsi procesor, tak jiste stahujte SSE verzi, ktera ma optimalizace pro novejsi procesory.

Jak ffdshow, tak i Media Player Classic, jsou obsazeny v Combined Community Codec Packu, jedinem pouzitelnem codec packu.

 

 

 

A ted pristupme k samotnym videim. Upozorniji vsak, ze narocnost kodeku na vykon procesoru je vysoka, takze pokud si nejste jisti, stahujte video v nizsi kvalite. Na Pentium 4 Prescott, 3.0 GHz, nechodi video ve vysoke kvalite tak, jak by melo. Oproti tomu novejsi Intel Core 2 Duo T5600, 1.83 GHz, si s timto videem hrave poradi.

 

Prvni video je klasicky prubeh GW. Je dlouhe 15 minut a 24 sekund.

 

Vysoka kvalita - H264; 1152x768; 30 FPS; ~2Mbps - 234 MB

http://jirkan.cz/ro/mirror/koca/2007-04-28.High.mp4

 

Nizka kvalita - H264; 576x384; 30 FPS; ~1Mbps - 124 MB

http://jirkan.cz/ro/mirror/koca/2007-04-28.Low.mp4

 

 

Druhe video je specialne pro Consta - Hollywood Edition :) Sestrihany, zpomaleny, na momenty zamereny klip, dlouhy 3:37. Konkretne "Charge Attack hradem", Emproom a Miyoko v Geffu :P Az na Miyoko v Geffu je vsecko i v prvnim videu.

 

Vysoka kvalita - H264; 1152x768; 30 FPS; ~2Mbps - 55 MB

http://jirkan.cz/ro/mirror/koca/2007-04-28.HollyHigh.mp4

 

Nizka kvalita - H264; 576x384; 30 FPS; ~1Mbps - 29 MB

http://jirkan.cz/ro/mirror/koca/2007-04-28.HollyLow.mp4

Link to comment
Share on other sites

já bych jenom doplnil přehrávače, na které sem sám narazil (pro .mp4) -

mplayer .. velice jednoduchý, nic moc nastavení­ ale svůj íşčel plní­;

VLC media player .. velmi široké využití­, spí­š si někde přečtěte recenzi tohoto programu, podle mě nebude mí­t problémy s žádným kodekem;

 

kdysi sem měl problém přehrát (když už to šlo tak to bylo "divný") .mp4 ..nechtěl semse vzdávat svých stálých přehrávačů a tak sem hledal a hledal kodeky/kodek packy a slušně řečeno spí­š mě to odradilo .. později sem našel tyhle dva přehrávače a teď si nejsem íşplně jist (od tý doby sem nějakej ten kodek instaloval) ale mě by mí­t svoje vlastní­ kodeky/ffdshow takže sou dost samostatný.. vlc media player spustí­ vše po sí­ti, je výborný pro stream media, a pomocí­ něho můžete i publikovat video na LAN atd atd :confused1: snad to neni spam bye

 

a zapomněl bych nejdůležitější­ - VLC najdete snad pro všechny OS takže mí­t ho s sebou na flash disku v různých verzí­ch mohu doporučit

Edited by TheERay
Link to comment
Share on other sites

nechapu jak nekdo muze byt tak suvereni a nahrat na video jak buguje (s klidem muzu rict ze by to s prehledem bylo i na 3 permbany najednou) skillem o kterem moc dobre vi, ze nema pri gw v hrade teleportovat. neni to tim ze pomaha SG a RNR? :thumsup4:

edit typo

Edited by Whitetail
Link to comment
Share on other sites

nechapu jak nekdo muze byt tak suvereni a nahrat na video jak buguje (s klidem muzu rict ze by to s prehledem bylo i na 3 permbany najednou) skillem o kterem moc dobre vi, ze nema pri gw v hrade teleportovat. neni to tim ze pomaha SG a RNR? :)

edit typo

 

To jsem nejak nepochopil ?! :thumsup4:

 

 

Jinak pekny video Kocoure,ale hanba ten utok :) ,LW branili pekne ale na to kolik jich bylo to melo padnout hned :mml:

Link to comment
Share on other sites

On na ofiku ten Charge Attack nefunguje. Jen to za 40 SP zalechta na dalku, s cast timem spiral :thumsup4: Ale nikam neskoci, takze tam nejde takhle preskakovat pasti. Takze je to fakt "Platinum Skill" kterej je uplne na prd. Ja vedel ze ti to Loony udela radost :mml:

 

Edit: ber to jako Assu v hradu. Feature rebornu, na ofiku bug...

Edited by KingKoca
Link to comment
Share on other sites

vÄak hide na CP umí­ taky jenom koÄa :thumsup4: a přeskakovat pasti i bez charge umÄl i RODIX nebo Thorondor :mml: a tÄch vÄcí­ je hodnÄ a hodnÄ :)

Hide na CP byl jen position lag. A to preskakovani pasti nas Faklaf ucil vsechny :)

Link to comment
Share on other sites

Anebo pasti atd atd :) Nevim ze se sem vubec nekdo troufne tahat ofik :thumsup4: A jestli je to loony tak ten zrovna :mml:

vis Jakubicku, tenhle skill je uplne postavenej na hlavu a kenny moc dobre vi ze to nema presouvat, stejne jako sem mu x mesicu rikal ze high jump nema v hrade jit, jenze on na to kaslal a i vy ste na to parkrat doplatili snizenim investu

Link to comment
Share on other sites

vis Jakubicku, tenhle skill je uplne postavenej na hlavu a kenny moc dobre vi ze to nema presouvat, stejne jako sem mu x mesicu rikal ze high jump nema v hrade jit, jenze on na to kaslal a i vy ste na to parkrat doplatili snizenim investu

 

Charge attack je oproti snapu slabej odvar. Ma mensi dosah, potrebuje nepritele jako cil, zere 40 sp. To bychom se mohli dostat kamkoliv, kdybysme probirali skilly postaveny na hlavu :thumsup4: Kenny vi jak to funguje na ofiku a kdyby to fakt chtel zrusit i tady, bylo by to zruseny. Chci tim rict, ze pokud Kenny vi o tom jak to je "oficialne", a presto je to tu jinak, neberu to jako bug. A doufam ze on taky ne :mml:

Link to comment
Share on other sites

Charge attack je oproti snapu slabej odvar. Ma mensi dosah, potrebuje nepritele jako cil, zere 40 sp. To bychom se mohli dostat kamkoliv, kdybysme probirali skilly postaveny na hlavu :thumsup4: Kenny vi jak to funguje na ofiku a kdyby to fakt chtel zrusit i tady, bylo by to zruseny. Chci tim rict, ze pokud Kenny vi o tom jak to je "oficialne", a presto je to tu jinak, neberu to jako bug. A doufam ze on taky ne :mml:

jenze snap monk ma na snapu postavenej komplet celej build vcetne skillu, charge jen pomocnej skill. btw a reportoval si ten bug, ze charge na GW premistuje?

Link to comment
Share on other sites

jenze snap monk ma na snapu postavenej komplet celej build vcetne skillu, charge jen pomocnej skill. btw a reportoval si ten bug, ze charge na GW premistuje?

Ja ne, ale minimalne Elessi nekolikrat psal na IRC + posilal odkazy. Divil bych se, kdyby to Kenny nevedel. Ja se o tom dozvedel taky od Elessiho na IRC. Kdyby to tam nerek, dodnes bych nevedel, ze to je na ofiku jinak.
Link to comment
Share on other sites

Takze je to fakt "Platinum Skill" kterej je uplne na prd.
Takovejch je ví­c ..

vÄak hide na CP umí­ taky jenom koÄa :thumsup4:

Myslí­m že to bylo předminulou středu (18.), kdy hidnul nějakej priest v aldebaranu v precastu, na classicalu. Stál v pasti a ta chybÄjí­cí­ past byla jasnÄ uprostřed CP.
Link to comment
Share on other sites

vis Jakubicku, tenhle skill je uplne postavenej na hlavu a kenny moc dobre vi ze to nema presouvat, stejne jako sem mu x mesicu rikal ze high jump nema v hrade jit, jenze on na to kaslal a i vy ste na to parkrat doplatili snizenim investu

 

Hele ja treba vubec nevim jak to ma fungovat a jak ne,jen spis nechapu ze tu Kocu napadate jak buguje,co si pamatuju tak tento skill pouziva drtiva vetsina LK vcetne tech vasich a ohanet se tu jak co funguje na ofiku my fakt prijde jako troufalost kdyz kazdy vi ze je tu hafo dalsich jinych vecich ktery asi taky nejsou koser.Me je to fakt sumak,jestlize ten skill zustane naucte hunty nosit smokiho nebo aby tak tupe nestali za pastma popr. premluvte k3 at to opravi a vrati LKackum skill body.

Link to comment
Share on other sites

 

Hele ja treba vubec nevim jak to ma fungovat a jak ne,jen spis nechapu ze tu Kocu napadate jak buguje,co si pamatuju tak tento skill pouziva drtiva vetsina LK vcetne tech vasich a ohanet se tu jak co funguje na ofiku my fakt prijde jako troufalost kdyz kazdy vi ze je tu hafo dalsich jinych vecich ktery asi taky nejsou koser.Me je to fakt sumak,jestlize ten skill zustane naucte hunty nosit smokiho nebo aby tak tupe nestali za pastma popr. premluvte k3 at to opravi a vrati LKackum skill body.

teda nic proti ale jediný negativní­ reakce byli ode mně a loonyho .. a můj pří­pad byl vtip takže by někdo musel bejt hodně divnej aby to bral jako nějakej "íştok" na koču ... a to ohledně našich knechtů tak já teda nevim jaký maj u loonyho knechty :mml: teda jako mě je to celkem celý fuk ale jenom sem chtěl ří­ct že jedinej negtivní­ post tu byl od loonyho tak nemusí­š zkoušet se hádat :) a to s těma huntama atd ... ví­s ono nějak ty pasti musej pokládat a u toho sotva budou nosit smokienho .. a pastit systémem "odzadu" je jako zkoušet nechat bí­lek ve vají­čku a žloutek procedit ven ;) prostě to neni blbost huntů co je na tom špatnýho :) a ad skiller teda co sem slyšel tak grat k ceně .. já dostal jenom uhlí­ :P ale čekal sem (skoro doufal) v ban :thumsup4:

Edited by TheERay
Link to comment
Share on other sites

nechapu jak nekdo muze byt tak suvereni a nahrat na video jak buguje (s klidem muzu rict ze by to s prehledem bylo i na 3 permbany najednou) skillem o kterem moc dobre vi, ze nema pri gw v hrade teleportovat. neni to tim ze pomaha SG a RNR? :thumsup4:

edit typo

 

 

vis Jakubicku, tenhle skill je uplne postavenej na hlavu a kenny moc dobre vi ze to nema presouvat, stejne jako sem mu x mesicu rikal ze high jump nema v hrade jit, jenze on na to kaslal a i vy ste na to parkrat doplatili snizenim investu

 

 

Ja o tomhle skillu vim od Koci i od jinejch lidi z IRC. Koca rozhodne nebuguje ani jinej knecht kterej ten skill ma. Tak tu neris falesnej poplach nez se toho chytne nejakej prudic. Prislo mi to zajimavy kdyz to stoji tolik sp, navic je to takhle implementovany v eathene tak to takhle funguje. A rozhodnuti co jo a co ne nech na me. Aspon prozatim tu porad rozhoduju ja.

Link to comment
Share on other sites

Ja o tomhle skillu vim od Koci i od jinejch lidi z IRC. Koca rozhodne nebuguje ani jinej knecht kterej ten skill ma. Tak tu neris falesnej poplach nez se toho chytne nejakej prudic. Prislo mi to zajimavy kdyz to stoji tolik sp, navic je to takhle implementovany v eathene tak to takhle funguje. A rozhodnuti co jo a co ne nech na me. Aspon prozatim tu porad rozhoduju ja.

a jo, sorry, ja si to neuvedomil ... btw takze ted kdyz je neco v eathene spatne tak to bug neni i kdyby to bylo sebevic do oci bijici? a to ze charge nema presouvat psal uz kdysi davno nekdo na foru

Link to comment
Share on other sites

Precti si to jeste jednou.

... toho preklepu sem si vsiml hned napoprve, ale esli ti to udela radost ...

neris ma asi byt nesir, dale chybi dve carky pro odddeleni souveti

 

a jakou to ma spojitost s tim, ze charge je proste zbuglej?

 

ps. cetl sem zase garfielda, tak mam nejak sarkastickou naladu :thumsup4:

Link to comment
Share on other sites

hmm já na svym stařičkym Athlon XP 2400+ (2GHz) s integrovanou GF MX400 a 512 (-64 pro GPU) MB RAM DDR 400 MHz sem to video rozbÄh totálnÄ vpohoddÄ :) tak pánové v intelu co dÄlali P4 prescot 3GHz nÄkde asi udÄlali chybu :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...