Jump to content
Reborn fórum

Uspořádání­ tržiště


TheERay

Recommended Posts

Bylo by to moc hezky,ale nastane boj o to " mit lepsi mistecko " neboli bejt nejblize k mistu kam se priwarpnou lidi :D Leda by se tam lidi warpovali nahodne :D

EDIT: Nicmene hlasoval sem pro :D

Edited by Tracy
Link to comment
Share on other sites

Jsem pro stavění­ merchů (alespoň v Pronteře na tržnici) organizovaně svisle do sloupců a s nějakejma danejma rozestupama .. třeba čtyři polí­čka, ať se nepřekrejvaj názvy .. s tí­m, že by si mohl každej stoupnout kam chce, ale musel by dodržet "grid" (výchozí­ pozici by určovalo třeba nějaký npc a ostatní­ se stavěli podle něj). Když by to takhle bylo chvilku a větší­ množství­ lidí­ by se tí­m ří­dilo, snad by si časem zvykli všichni.

 

edit: asi takhle, když by se všichni zorganizovali podobně, vypadalo by to hned lí­p.

Edited by MichalPelc
Link to comment
Share on other sites

inteligent zvládá chaos, ale když hledáÄ svůj obchod asi půl hodiny a pak zjistí­Ä že nějaký "inteligent" si stoupl na tvojeho mercha a ten tam stál kdoví­ jak dlouho zbyteÄnÄ, tak to troÄku vadí­ :)

Link to comment
Share on other sites

Jednou uz tu neco takoveho bylo, ale napad byl zamitnut jako volovina. Kazdopadne by to realizovatelne bylo. Myslim, ze by nebyl problem upravit textury zeme na Pronterskem trzisti a vytvorit nejake znacky, podle kterych by si merchove stoupali. Zaroven by nebylo spatne dat tam nejake upozornujici NPC, ktere by hrace informovalo o teto zmene.

Link to comment
Share on other sites

Jednou uz tu neco takoveho bylo, ale napad byl zamitnut jako volovina. Kazdopadne by to realizovatelne bylo. Myslim, ze by nebyl problem upravit textury zeme na Pronterskem trzisti a vytvorit nejake znacky, podle kterych by si merchove stoupali. Zaroven by nebylo spatne dat tam nejake upozornujici NPC, ktere by hrace informovalo o teto zmene.

NÄco takového mÄ taky napadlo, udÄlat vyhrazená mí­sta - něco jako takové "stánky"...Jak je to s možností­ íşpravy textur neví­m, technická stránka RO je pro mÄ ÄpanÄlskou vesnicí­ po nájezdu býků...A Baalův nápad povolit obchody jen v určitých řadách zní­ dobře.

Link to comment
Share on other sites

jeÄtÄ bych poprosil ty, co chtÄjí­ něco zmÄnit... mohou zaÄí­t sami u sebe a už teÄ se pokouÄet vytvářet řady :) a jí­t pří­kladem :P

no a až bude hlasovat aspoř tak 80 lidí­, tak myslí­m že už to bude mí­t i nějakou vypoví­dací­ hodnotu a snad se to roznese i do vyÄÄí­ch pater naÄí­ samosprávy :)

Link to comment
Share on other sites

TP: Zajimave casy: "Proslulý filosof Lin-Tin O'Wevidle tvrdí­, že kdo hledá řád, najde předevÄí­m hojnost chaosu. Chaos vždy ví­tÄzí­ nad řádem, protože je lépe organizován. "

 

Ja hlasoval pro ne, protoze si myslim, ze staci to ,ze jsou vyhosteni jen na jedno misto.

 

Ps: Poradek je pro ..... :):)

Link to comment
Share on other sites

Málokedy pí­Äem na fórum, ale teraz zareagujem.

Nemám rád rady, nemám rád ÄkatuÂľky, nemám rád vojenské zoskupenia, hlasoval som proti. Myslí­m, že kto chce stáÂť v rade, nech stojí­, ale nariaÄovaÂť mne, ako mám stáÂť, je nekorektné.

Každý deř chodí­m si prehliadníşÂť trh niekoÂľko krát denne a nikdy som nemal problém s prehliadaní­m trhu, práve teraz mám problém, lebo tak, ako stojí­ v tomto okamžiku rada merchov na tržiÄti, neviem naklikníşÂť na stredných, nech obraciam s obrazom doprava, či doÂľava, hore, či dole. Mali by ste stáÂť ob ÄtvorÄek, nech sa im názvy obchodov neprekrývajíş.

Link to comment
Share on other sites

Nápad je to hezký a pomohl by orientaci, ale zase by vzal svobodu, která je hezká. MÄ se lí­bí­, když stojí­ merchant na nějakém charakteristickém mí­stÄ a má shopí­k třebas U SUDU. To by se mi skoro ví­c lí­bilo, kdyby se daly pronají­mat krámeÄky --> takové ty malé pultí­ky se stří­Äkou aby si každý kdo chce mohl zarezervovat své mí­sto. Ideální­ by byla i rezervace názvů obchodů. Takže jsem pro chaos :)

Link to comment
Share on other sites

Jsem také proti, znáte to: pořádek je pro blbce, inteligent zvládne zmatek :-)

Různých naří­zení­ a pravidel je myslí­m už dost, naÄ přidávat dalÄí­? Mohlo by se Äasem stát, že při vytiÄtÄní­ vÄech pravidel vznikne bible podobná třeba obÄanskému zákoní­ku..

Link to comment
Share on other sites

nevim proč v tom pořád vidí­te vojnu..a yellow to že je neumí­š nakliknout...to je asi chyba mezi židlí­a monitorem protože mě to jde íşplně poho...

i na ofiku normálně vidí­š jak merchové sedí­ na obrubní­ku hezky vyrovnaně a lí­p se tto pak prochází­..

 

nevidim problém v tom pojmenocat si krámek u sudu když mi to mí­sto někdo nezabere teda:P

Edited by TheERay
Link to comment
Share on other sites

Ja hlasoval ano, ale pokud by s tim melo hodne lidi problem, tak bych trznici rozdelil na 2 casti.

Jednu cast kde se stoji v radach a druhou cast hned vedle (nebo klidne uplne jinde) kde si kazdej muze zaparkovat mecha jak se mu zlibi.

Link to comment
Share on other sites

NE

 

ne diktatuře, ne drilu, ne přehánÄní­ nařizování­ kdo má kolikrát Äkytnout a kolikrát se ...

 

ano, systematiÄnost by rozhodnÄ vÄci prospÄla, ale ne tí­mto způsobem, ne tak, aby včichni Äekali na restart aby si urvali co nejlepÄí­ mí­sto, jako kdysi homuni v Maze, ne tak, aby ten kdo u toho nebude, bude mí­t prostě smůlu a nepostaví­ se kam potřebuje a kde jsou na nÄj zákazní­ci zvyklí­ --> dalÄí­ bordelismus

 

použí­vám na jednom kompu hodnÄ malé rozliÄení­ a názvy obchodů se mi tak překrývají­ --> nulová přehlednost

 

pokud chcete nějak systematizovat tržnici, možná by nebylo zcela od vÄci zavést k ní­ přehled nabí­dek ve webovém rozhraní­ o kterém jsme nedávno mluvili s Baalbem, ale nesnažte se jí­t cestou zbyteÄného teroru hráÄů.. je to hra tak proÄ se za každopu cenu nervit kvůli takovejm pitominám

Link to comment
Share on other sites

Ono by stacilo udelat dve trziste,jedno pro bohate a jedno pro chude,napr. v jednom pouze castky nad 1M a v druhem samozrejme pod 1M. A hlavne mi netvrdte ze mate malo merchu na to :) Hlasoval jsem kazdopadne pro,protoze je mam rad poradek a hlavne kdyz vlezu na trh a vidim tam tu bandu tak jdu zase pryc,protoze nemam naladu prolezat tim chaosem a hlavne prohlizet nektere obchody i nekolikrat.

 

Edit. + pro Constu jedno specialni trziste s urovni nad 10M :)

Edited by Ivik30
Link to comment
Share on other sites

NE

 

ne diktatuře, ne drilu, ne přehánění­ nařizování­ kdo má kolikrát škytnout a kolikrát se ...

 

ano, systematičnost by rozhodně věci prospěla, ale ne tí­mto způsobem, ne tak, aby všichni čekali na restart aby si urvali co nejlepší­ mí­sto, jako kdysi homuni v Maze, ne tak, aby ten kdo u toho nebude, bude mí­t prostě smůlu a nepostaví­ se kam potřebuje a kde jsou na něj zákazní­ci zvyklí­ --> další­ bordelismus

 

použí­vám na jednom kompu hodně malé rozlišení­ a názvy obchodů se mi tak překrývají­ --> nulová přehlednost

 

pokud chcete nějak systematizovat tržnici, možná by nebylo zcela od věci zavést k ní­ přehled nabí­dek ve webovém rozhraní­ o kterém jsme nedávno mluvili s Baalbem, ale nesnažte se jí­t cestou zbytečného teroru hráčů.. je to hra tak proč se za každopu cenu nervit kvůli takovejm pitominám

 

nechápu proč tu mluví­te o nějaký podělaný dikatuře... na ofiku je taky každej zvyklej posadit mercha na obrubní­k a BEZ KECŮ ... jako vy to berete jak kdyby se vám mělo nařizovat že můžete expit jen bez MS .. nehledě na to že toto je pouze anketa která nevzešla z iniciativy GM ale hráčů tudí­ž je to jenom projev zájmu...

a s tou diktaturou to opravdu přehání­te to je doslova blbost.. a s těma nejlepší­ma mí­stama taky... čeká teď každej na restart snad aby zabral lepší­ mí­sto ? ne tak proč by to tak mělo bejt ? :X panebože jáááj :X :)

 

teď moje argumenty: v současné situaci se řada názvu překrývá, člověk si prostě musí­ pamatovat přesně co kde prohlí­žel a když si náhodou vzpomene na něco tak to musí­ hledat dost často v několika krámech opět.. naproti tomu system kdy si zapamatuju 3. řada 4. merch ... a jedu jenom po řadách nemusí­m vůbec přemejšlet nad tí­m co sem prohlýd a co ne...plus jestli bude pokračovat nárůst hráčů na serveru a stejně tak merchů na tržnici, tak se v tom chaosu brzo ztratí­ už každej a nebude na trh chodit snad radši nikdo

Edited by TheERay
Link to comment
Share on other sites

Äeká teÄ každej na restart snad aby zabral lepÄí­ mí­sto ? ne tak proÄ by to tak mÄlo bejt ? :X panebože jáááj :X :)

protože teÄ si přece může stoupnout naprosto kamkoliv chce a je jenom na nÄm, jestli se bude cpát do chumlu nebo si stoune nÄkam kde je volnÄjc, ale když udÄláÄ znaÄky, tak už si prostě budou muset mí­sto hlí­dat aby jim tam nevzlez nÄkdo před nima, neví­m co na tom nechápeÄ, naví­c ten fakt s přehledností­ trvalých obchodů neokecáÄ, když budeÄ chodit pro nějaké vÄci ke konkrétní­mu krámu a pokaždé ho najdeÄ na stejném mí­stÄ, tak tÄ také nepotÄÄí­, když dí­ky nějakému pravidlu o znaÄkách bude tenhle obchod pokaždé jinde a ty ho budeÄ muset sáhodlouze hledat, ve spojení­ s tí­m překrývání­m-se jmen na menÄí­m rozliÄení­ je vylepÄení­ skuteÄnÄ diskutabilní­ - samořjemÄ se vyjadřuji z pohledu hráÄe který na tržnici jak prodává, tak nakupuje

 

edit: prospÄÄnÄjÄí­ by bylo vymezení­ vÄtÄí­ho volného prostoru pro tržnici s teleportem do tržnice na náhodné mí­sto na ní­, aby nikdo nemohl ří­ci že je nějaké mí­sto lepÄí­ než jiné, pak by mohlo být klidnÄ zavedeno i přehledné rozmisÂťování­ na distanÄní­ mří­žce, hlavní­m problémem souÄasné tržnice je minimální­ prostor a teleport na okraj tohoto prostoru, kde se logicky nakupuje co nejví­ce obchodní­ků "aby byli na ránÄ"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...