Jump to content
Reborn fórum

Staré časy - aneb první­ hra v Ragnaroku


Daisuke

Recommended Posts

Si taky zavzpomí­nám :) Kamarádce jsem koukal přes rameno, jak hraje RO, pak jsem si založil postavu, dostal reference "zabí­jej poringy", tak jsem na jednoho Äel a v pří­Ätí­m okamžiku jsem ležel a pak teprv jsem poznal, že Poring není­ Poporing :)

 

A tuhle na CzRO (jeÄtÄ před regem na Reborn) jsem narazil na pozůstatek po jedné lamce - Cotton Shirts s Pupa kartou :) - prodával to nějakej merch, by mÄ zají­malo, jestli to nÄkdo koupil - evidentnÄ noobí­kovi padla pupa, tak to radostnÄ vrazil do cotton shirts :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

juu .)

to sem si pocetl :)) a ja si myslel, jaka sem lamka, kdyz sem pred 2-ma lety poprvy spusti RO a dal sem svymu magovi asi 40 str, kopec lucku (nekdo mi radil, ze to zveda drop :) ) a ze mam davat int sem se dozvedel az jako wizna na lv 50 :DD ani si nepamatuu, jak sem expil.. ale bylo to opravdu zabavny :) zacinam sem na czechru :) a byl tam uzasnej bug - kdyz ste dali napr. FB na moba a nekdo z party toho moba mezitim zabil (nez ste stacili vycastit FB), tak ste dmg z FB dostali vy :)))) vdycky takhle nakej mag umrel a vzdycky se cekalo, az se vrati.. taky si pamatuju prvni GW :) proste silenost :)

 

ale sem rad, ze sem o RO dozvedel.. stalo se to na FF chatu na doupeti a.. uz to hraju 2 roky, za ktery sem poznal par skvelych lidi :)

Link to comment
Share on other sites

Taky se priznam, ze kdyz sem zacinal, tak sem si udelal postavu budouciho priesta :) nic jinyho nehraju xD a jal sem se jako akolyta davat str, agi, int, dex, luk :) proste, abych mel od vseho neco :) Pak sem zacal chodit na raydric archer a kdyz sem to tam spamoval HL za 300 dmg a videl tam jinyho priesta, co dava za 700 dmg, tak se ptam:

"jakej mas level?", odpovedel asi 75. Ja v tu dobu byl asi 70, si rikam, co je? proc davam tak malo, tak my vysvetlil, co je to build a co chci teda jet. No a nova postava zacala jeste ten den xD

Strasna socka :) az se nastvu, tak udelam agi,luk priesta a budu empo bijec xD

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Když jsem zaÄí­nal tak jsem zaÄí­nal na czechru a udÄlal jsem si zlodÄje koukal jsem jak malé dí­tÄ na ten velkej

svÄt a na Payon jsem koukal jak na blázinec tolik lidí­ co tam bylo a co tam je a kámoÄka řikala to jsou jenom

samí­ prodavaÄí­ pak jsem si zvikl a je to bezva hra :thumsup4:

Link to comment
Share on other sites

Firewall bez IW zabil Mayu nebo Osirise do 20 vteřin, jeden aby neproÄli a pak tak 20 jim pod nohy aby moc netrpÄli. (Erwinova a Inkognitova oblí­bená technika)

Nebo zazdí­t Baphometa v Hiddden templu milionama FW a poÄkat až se usmaží­ sám? :thumsup4:)

Link to comment
Share on other sites

No ja se k RO dostal taky pres kamosa.Hravali sme spolu na Morii{UO},a desne se mi zhorsila lajna{3-5x do hodiny pad netu}.V RO jde jen o smrt a 1%.. tam clovek prisel o vse co mel v tele a na sobe.U RO padani moc nevadilo..jel sem tchifa jako vsude jinde kde je a a pac tu neni PvP-coz je moje bolest-tak tu s vama nakej cas budu :mml:

Link to comment
Share on other sites

Tak si to tak vesele Ätu a zjiÄÂťuji, že už si nepamatuju jak jsem se k tomu RO vlastnÄ dostal. Možná jsem na to narazil na internetu :D Nebo přes UO, kterou jsem nějaký pátek hrával. Ale jinak jsem zaÄí­nal na Czechro, když jeÄtÄ byly 50ky raty, to jsem si udÄlal máguse. Než jsem zaÄal, tak jsem přeÄetl snad vÄechny manuály a mÄl sluÄnou představu. Potom byl první­ wipe, dalÄí­ mákus, první­ guilda, potom druhý wipe, zase mák, druhá guilda, dalÄí­... Až na toho poslední­ho jsem Äel vždycky z jobu 40, s mágem... :) Toho mám nostalgicky pořád a pak jsem skončil. No a teÄ se zase po letech vrací­m pro zmÄnu na Reborn. A snad se prokouÄu k tomu high wizardovi ;)

 

P.S. Mohl by mi nÄkdo vysvÄtlit proÄ se W I P E nahrazuje tí­m přitroublým [ /omg ]e?

 

edit: HW už mám, a už mne to moc nebaví­ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Já jsem zaÄal před půl rokem :) tenkrát mÄ na to dostaly Lentilka s Leontýnkou :P a dí­ky nim a Popelce sm tu zůstal :) nehrát Ro tag nevim co bych v dneÄní­ch dnech o přestávkách ve Äkole a po Äkole dÄlal :) První­ udivila novice zóna :) co to tam skáže za morÄata, housenky a nějakej pudinky s očima či co to je :P (poring) :D mno a jelikož se mi to nějak zaÄalo lí­bit tag sem na tom zůstal :) moje první­ postaviÄka byl swordman ze kterýho je dneska knechtí­k za kterýho už nehraju :)

Link to comment
Share on other sites

k RO mÄ přivedlo DoupÄ DVD...dvÄ hry - Anarchy Online a Ragnarok...udÄlal jsem ententýky a vyÄlo mi RO...zaÄí­nal jsem na FinalRO jako mage...samozřejmÄ zamÄřený na STR...kouzla - od každého něco..nebo jsem možná jel kombinaci fire a earth vÄtve...jenže...na levelu 20 jsem se prostě seknul...s inteligencí­ zhruba 10 a dexteritou podobnou to prostě dál neÄlo...naÄtval jsem se a zkusil...sworda :) teÄ už se zamÄření­ na str ukázalo býti správnÄjÄí­m...dotáh jsem to až na crusadera...expil jsem tí­m způsobem, že s kámoÄem mágem jsme chodili krajinou a snažili se přeží­t...co je to dungeon? kdo to má vědět? :) ...co je to build jsem zaÄal chápat až tak po mÄsí­ci...co je to element...relativnÄ nedávno :P...a od té doby hraju jen swordy (knechty či cruse...) nebo mage (wizzny)...

 

s tí­m první­m mágem jsem uhuntil pupa card...stoupnul jsem si na tržiÄtÄ s cedulí­ "prodám pupa card za 100 z"...a najednou přiÄel dobrodinec...už neví­m nick...a zaÄal se se mnou bavit, že mi za ní­ dá 100k...mimochodem můj první­ guildmaster...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mna to ucil brat, ktoremu to dal najlepsi kamos a ten ako vacsina ludi od nas v meste, to mal od Caspera. Na czechre som mala dancerku ktorej nick si uz ani nepamatam ale viem ze som si na nete pozrela odporucany build takze trapasy sa nekonali. Na reborne som povodne nechcela hrat lebo to zabijalo cas hrat pre nejaku schopnu guildu aktivne aj na gw ale vdaka guilde Free Rangers sa zo mna stal maniak diky diky :D.

Link to comment
Share on other sites

Ja abych se priznal,jsem s RO nezacal,nybrz moje pritelkyne a proto female postava s muzskym jmenem :) Bylo to v dobe kdyz vysel Ragnarok ve Score jako freegame,uz presne nevim kdy to bylo,a vnutil nam ho Josifek.Ja se samozrejme branil protoze tyhle " japonsky " :D hry nehraju a zoufale kritizuju.Moje dosavadni zkusenosti s online hrama byli na bode nula (a stale jsou :) ),takze jsem tomu nevenoval pozornost,az jednou na me krici pritelkyne ze ji zabila "nejaka" houba,tak se jdu podivat a rikam ji "no jo vzdyt nemas zadnou STR" (to bylo jediny cemu jsem rozumel STR=sila),rikam "pujc to sem" no a tim to nejak vse zacalo,zacal jsem kvalitni wiznu se STR a sehnal jsem ji i dost peknou kudlu :) Na 28lv jsem potkal Hawkiho,ktery me do toho zasvetil,a sel jsem se smazat a zacal znova ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

to byl casy..jako prvni postava byl thief...(budouci rogue) si pamatuju za 14 dní­ udelala 30. lvl xD a nakonec mi kamos rekl zemam zkazenou postavu, a ze ji mam udela tznova a ja byla furt smutna zemi to dlao takovou dlouhou rpaci nez sem mela ten 30.lvl....jinac me o ROcku infornoval kamos kterej hraje uz od startu Czera a ten to nasel brouzdanim po netu....nakonec sem se na reborn dostala jent ak jako ze sme si cetla o najemnim systemu a to me nadchlo tak sem si rekla ze bdu furt hrat na czechru jenom ze si na rebornu vyexpim hunter anoveho abych si vydelala na ten baracek...sel cas a nakonec sem si uvedomila ze czechro me vuebc nebavilo naproti rebornu....a nakonec sme tu zustala.....hrjau uz pul roku a ten barak sem si este nekoupila xD prece zato nebud vyhazovat....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No s Ragnarokama mi pomohl můj velký bráÄka. Ro hrál už hodnÄ dlouho a já mu vždycky jenom nakukovala přez rameno co to tam bÄhá za panÄuláÄky

:) nakonec jsem se rozhodla zaÄí­t s tí­m taky, protože nad tí­m prosedÄl den a noc.

NáÄ rozhovor znÄl asi takhle(tedy když jsem zaÄí­nala):

*NauÄ mÄ to*

*tady máÄ postavu a hraj*→Aco←

* a co tam mám jako dÄlat?*

Prostá odpovÄÄ znÄla*prostě bÄhej a ptej se* Tí­m to zakončil a Äel hrát svoje. Pomalu jsem se protloukávala svÄtem. ZaÄí­nala jsem na CzechRu... nikdo se mÄ neujal, nikdo nechtÄl mí­t nic spoleÄného s Newbie :) Byla jsem tenkrát hodnÄ zklamaná, když mi nÄkdo řekl, že mám ní­zký lvl, že mám radči přestat hrát, dnes mi to pří­jde, že ten dotyÄný byl vlastnÄ vÄtÄí­ s prominutí­m LamiÄka nežli jsem bývala já. VždyÂť Ragnarok Online je ÄásteÄnÄ(ohlednÄ lvlu)o zlepÄování­ se nebo snad ne ?:)

Kdo hrál hodnÄ dávno na Czechru tak pozná Kaliho. Byl to Swordman a mÄl gildu, která se jmenovala Alianci of heroes :) byla jsem tam s mou maliÄkou acolitkou a právÄ s nimi jsem prožila moje první­ GW, ale byli zároveř íşžasné. SkvÄlí­ lidi, kteří­ mÄ poexpili, pomohli a poradili no a Ne každému se povede hned u první­ch Gw Spatřit Emperium :) Kali tehdy už byl knechtik a hodnÄ se mÄ zastával, teÄ už si na nick malé a dávné acolitky ani nevzpomene :) ví­dala jsem ho jen s vyÄÄí­mi lvly a zdálo se mi, že se zmÄnil :) Tak se rozpadl celý můj sen, že zůstaneme navždy spolu a má jedineÄná Acolitka se stane High priestkou.... bohužel skončila na 58 lvlu, kdy mÄ okradli :)

Ale velice ráda na tuhle dobu vzpomí­nám a vždycky se usmÄju (teÄ už na Rebornu) při pohledu na starý payon a pár malých acolitek co prosí­ o pomoc :) ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak i ja neco prispeju...Dozvedel sem se to od kamarada ktery se to dozvedel od dalsiho kamarada a ten od dalsiho a tak dale...Zacatky byly nadherny...udelal sem si malou acolitku z ktere se asi za 2 mesice stal monk neco se 78 lvlem...Jenze ten build...jeste ted tu postavu mam...Podle toho buildu to vypada na Combo/Critikal asura monka :P

pac to melo nakych 50 agi...

jak uz tu bylo hodnekrat....mel sem asi 40 Luk protoze sem si myslel ze budu mit veci stesti...a dex sem nemel zadnou protoze...se mi to zdalo na nic :)

Pak mi kdosi rekl ze to mam naprd...ja se na stval a sel na jiny server...pak sem se ale vratil a udelal si crusadera...Muj kamarad ktery mi ho doporucil mel nejaky 85 lvl...ale jel sem gc cruse...a mel malo int a hoodne moc str...tak sem se na to vykaslal....pak sem si ale spomnel ze se mi monkove libi....tak sem si udelal monka...tehdy sem mel bles na 1 doted toho lituju :)

A nyni je z toho champ a sem na to pysny :clap:

Link to comment
Share on other sites

Ségra mi v podstatÄ vnutila instalaÄku (já tvrdila, že nemám Äas, což byla jen tak mimochodem pravda a stále je :wub: ), rozkecala merchu a pomohla zlamit staty první­ archerky :D Jo, to byl můj lamiÄkoidní­ pravÄk :D^_^

Link to comment
Share on other sites

ja som sa k RO dostala pred par rokmi vdaka RO anime, lebo som si chcela spravit taku coolovu priestku ako bola tam :D

no tak som vhupla na czechro a spravila acolytku. musim povedat, ze som nemala absolutne ziadne vedomosti co a ako. zo vsetkych map som poznala len payon a payon cave. kazdy tam furt mlel nieco o pneume, tak som si ju dala a netusila ako sa pouziva...proste lama nad lamy. build som tiez pekne zmrsila, mala som body vo vsetkych statoch :-D a o skilloch ani nehovorim, ale po case ma objavil jeden knecht a vysvetlil co a ako. ukazal mi mapu s HO, :wub: kde ma trpezlivo expil a vysvetlil, ze co to je ta pneuma ^_^ a jedneho dna sa zo mna stala priestka.

potom som presla este asi 3 serveri, nez som sa plna skusenosti dostala sem :D

 

edit:

este som si spomenula na taky zazitok, ako mi v zaciatkoch padli nejake karty a ja si rikala, co to je za blbost? nac to je? tak som ich predala npc za 10zen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Malej Herber

Moje první­ zážitky z Ragnaroku :-D To už je dávno, pamatuju si že jsem to zapl Äel jsem na výcvik a do tábora. Kvůli geniální­ ovladatelnosti jsem tam hned vÄechno vyvraždil a Äel jsem na Mage, zaÄí­nal jsem v geffenu nalevo na mostÄ, Äasem jsem přeÄel z tama dolů a na poporingy a ambernity. Payon cave jsem v tu dobu jeÄtÄ neznal :-D .. Potom jsem Äel na Metalingy, následovnÄ na Gea a tam jsem udÄlal LvL 70 Wiznu, Job LvL si nepamatuju..Moje první­ a jediná gilda... Legion of Apocalypse...GiM se nám tam ženil .) Potom jsem přeÄel na jiné MMORPG a to na Flyff zají­mavá hra, ale ty postavy nic moc teda.. Global MU Online - Pro milovní­ky Diabla jako stvořené, kvalitou obrazu i postavama :) No, a poslední­ 2Moons, To hraju doteÄ ale...Reborn je stejnÄ lepÄí­...

Link to comment
Share on other sites

Moje první­ zážitky z Ragnaroku :-D To už je dávno, pamatuju si že jsem to zapl Äel jsem na výcvik a do tábora. Kvůli geniální­ ovladatelnosti jsem tam hned vÄechno vyvraždil a Äel jsem na Mage, zaÄí­nal jsem v geffenu nalevo na mostÄ, Äasem jsem přeÄel z tama dolů a na poporingy a ambernity. Payon cave jsem v tu dobu jeÄtÄ neznal :-D .. Potom jsem Äel na Metalingy, následovnÄ na Gea a tam jsem udÄlal LvL 70 Wiznu, Job LvL si nepamatuju..Moje první­ a jediná gilda... Legion of Apocalypse...GiM se nám tam ženil .) Potom jsem přeÄel na jiné MMORPG a to na Flyff zají­mavá hra, ale ty postavy nic moc teda.. Global MU Online - Pro milovní­ky Diabla jako stvořené, kvalitou obrazu i postavama :) No, a poslední­ 2Moons, To hraju doteÄ ale...Reborn je stejnÄ lepÄí­...

 

Davno? Jeden mesic? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Já jsem se o RO dozvěděla od spolužáka co to hrával na CzechRO nÄkdy v dubnu 2006. Ten mi vysvÄtlil, že je tu 6 povolání­, na co se vÄtví­ a jaké staty si zhruba dávají­. Nejví­c mÄ zaujal assassin. Zapla jsem hru, dostala se do newbie zóny kde jsem se za žádnou cenu nemohla dostat od toho warpu protože jsem nevěděla jak se otáÄí­ pohled. ;) Pak se mi to náhodou povedlo a já zaÄala zabí­jet. Než jsem udÄlala 10.job padly mi nějaké karty a jak jsem vidÄla nápis cenný předmÄt tak mi bylo jasné, že něco takového si prostě musí­m nechat. ;) Při testu mi vyÄlo, že se nejví­c hodí­m na acolytu ale já chtÄla být thief. Nakonec jsem v morrocu bloudila asi půl hodiny a nemohla jsem nají­t nikoho kdo by mÄ na toho thiefa zmÄnil. NaÄtÄstí­ jsem ale objevila kafru a kapru a pochopila jak fungují­ a kamarád mÄ pak nasmÄroval do thief guildy. NejhorÄí­ zaÄáteÄnický okamžik pro mÄ byl když mi z poporinga padl cenný předmÄt apple a já se straÄnÄ lekla, že jsem celou dobu jedla něco cenného. ;) Naexpila jsem asi 70.lvl a stále jsem tu nikoho neznala, protože spolužák přestal hrát a pak jsem jednoho dne potkala Cerí­ska ;) , který se stal důvodem proÄ jsem tu zůstala :bye: , dovedl mÄ do první­ guildy, kde jsem poznala lidičky ze své druhé guildy a svého manžela a teÄ jsem u kačiÄek, spokojená a ÄÂťastná ;) . Jinak moje původní­ postava byla smazána, udÄlána znova, dotažená na assassina a znovu smazána a teÄ mám mončici se stejným jménem ale moje hlavní­ postava je stalkerka.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja kdyz poprvy hral na Czro v novic zone mi padla pupa c. tak kdyz sem si precetl +700hp tak sem tomu ani neveril nebo myslel ze je to az od hoodne vysokyho lvlu pak sem sel na maga, asi na 40lvlu sem se od nejakyho typka dozvedel (pro me profik ale byl to normalni hrac) ze mam spatne staty (taky ja mel hodne bodu ve str) tak sem byl zklamanej ze sem chara na tak vysokym lvlu musel smazat :harhar: mno tak sem si udelal dalsiho maga a s tim sem huntil celkem dlouho mantle (dozvedel sem se ze pupa muze bejt v mantle i od prvnich lvlu) a nejak me prestal bavit tak sem mel i swordmana a acolytu ale na Czro s zadnou postavou sem nemel ani 2nd class ^_^ hold reborn je asi lepci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

K hraní­ sem mÄ dotáhla moje milovaná sestřiÄka..předtí­m jsem nic nehrál.O:) ZaÄal jsem jako Archer(což jsem ostatnÄ chtÄl), skilly jsem si vybí­ral, jaké se mi lí­bily(což dÄlám doteÄ), o nějakém buildu vůbec není­ řeÄ, jen jsem hodnÄ rval do AGI a DEX..;) U mÄ teda žádný extrémnÄ nevýhodný prodeje nebyly, spí­Ä jsem v Kafře hromadil upe vÄechno, co jsem sebral a nevěděl jsem, k Äemu je..mno, jsem tu už rok a pořád jsem taková ta lamka..nikdo mÄ nezná, nejsem v guildÄ, nechodí­m na GW..pomáhám lidem, co jen to jde..mno jo, baví­ mÄ to. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...