Jump to content
Reborn fórum

Stalker - buildy


Gildor

Recommended Posts

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

No nez sezenes rudru tak bohate postaci gakk/arbalest s 2x ziper bo andre..dobrej zaklad...matt33gh bych rekl ,ze nemyslel na archdama...ja bych tipl Byoque c.(muj maly sen)

Jinak s GC se da super poexpit..vlastne stalkera sem expil skoro celou dobu prez GC...at uz niff nebo guild dung(geff)

Na ostatni kouzla je zaklad bazerald a redukcni stit...tim vlastne vyvazujes build...rudra i bazik davaj +5int..je to peknej sen mit oboji(aspon je proc hrat :cray: )

 

At se zase vratim k tematu coz bylo jaky staty atd..tzn build a ne co pouzivat za kouzla a jakej equip tak podle me je pomerne dobre vyvazenej build 90,60,90...pekny miry ne? :air_kiss:

90 dex podle me staci jak na cast kouzel tak na strelbu z luku pokud neni prioritni..na cast mas stringy..na strelbu mas hodne sp takze te moc netrapi ze das o DSko vic..navic DSkem stejne neexpis..je to na hunt

 

60 vit je tak akorat abys mel kolem 11k HP..s valkyrou se da tomu stunu pomerne vyhnout a netrva tak priserne dlouho..zivot te to ,ale stat muze...co je blby tak AD na GW...rekl bych ze vit kolem 40-80 je vubec nejhorsi...kdyz mas min tak to jde a kdyz vic tak to nazenes HPckama..na PvM je to kolem tech 60 uplne dostacujici..ja bych min VIT nedaval protoze stalker ma nadhernej HP potencial a je skoda ho nevyuzit...leda uplne vypustit a nahradit druhym defenzivnim statem..Agi(ale to uz je ciste pro PvM build)

 

90 int podle me je akorat..dostanes se v pohode na 120int s equipem coz je vlatne jako klasicka wizna.. na moby ti to krasne staci...na slaby moby pouzivas treba ice a fire mece a ty ostatni kravinky...ted nam pribylo vyrabeni svitku za coz GM tymu dekujeme :air_kiss:

 

Jelikoz ted hodne lidi expi prez TU ,jak zminil RODIX ,tak na to mas jak rychlej cast tak slusnou INT

Link to comment
Share on other sites

Mal som skor na mysli angelinga ako byorgue, ale byorgue je tiez pekny(a tiez velky sen :D). Aj ked momentalne, ak este nepada z OCA, ma skor skatulu "nezohnatelny". Kazdopadne int/dex stalker je velmi pekny char a moznosti je viac nez dost. Ja som zase na exp s Athox najviac pouzival TU a BB (isis alebo sting, velmi lahko s minimalnym equipom padaju oboje na jednu ranu, s priestom a dobrym lukom ide s BB expit naozaj vsade). Najrychlejsie expy su ale samozrejme s TU, kde to este ulahcuje snatch a stalk. A potom klasicke wiz expy ako magma su viac nez dobre (zase s priestom..) Naopak ME sa mi neosvedcil ani so 120 INT. Aj ked mozno spiritual + clip combo by to mohol vylepsit. A este k rudre. Oproti bazeraldu ma tu nevthodu, ze nedava 10% matk a ak niekto nejde DS/intimidate build (tj bez full divestu) asi nema ziadny valny vyznam :P

Link to comment
Share on other sites

A este k rudre. Oproti bazeraldu ma tu nevthodu, ze nedava 15% matk a ak niekto nejde DS/intimidate build (tj bez full divestu) asi nema ziadny valny vyznam :D

Rudra je na GC lepÄí­ než bazerald (který dává jen 10% MATK, ne 15)

Nesmí­Ä zapomí­nat na to, že GC má 2 složky - z MATK a z ATK

Vysoká ATK z rudry překoná tÄch 10%MATK z bazeraldu

 

 

 

edit: ale na druhou stranu tu je volba mí­t či nemí­t Ätí­t

Link to comment
Share on other sites

No je to asi tak, ze si musis vybrat 2 z 3 skillov. DS, Intimidate, Full Strip. Ak neplanujes GW, imo sa oplati ist DS + intimidate. Predsalen mat 2 pouzitelne skilly v pvm je velmi uzitocne (napriklad s BB sa dost zle davaju rangen prisery, lebo kym k nim dobehnes mas 3-4 position lagy). Na GW je full strip skoro nutnost a preto musis vyberat medzi DS a intimidatom. Vyhoda Intimidatu je jasna, malou nevyhodou je, ze s DEX buildom a intimidatom sa oplati ist aj relativne vysoku int (80-90), aby si mohol pouzivat aj wizard buildy. Potom ti ale nevyjdu body do AGI (kedze pri GW builde pojdes asi zvysne body do VIT), preto je DS nakopirovany intimidatom s dost nizkym aspd a dlho stojis v pasciach :). Preto sa da ist aj Full Divest + DS, kde ti staci relativne nizka INT , DS je univerzalne pouzitelny pvm skill a vyjde ti aj nejaka ta AGI na aspd a flee + aspon nejaka moznost emp breaku s icepickom (porovnavam s intimidate stalkerom tak ma nekamenujte :)). Na GW ti to navyse prinesie moznost dat si skill remove trap, ktory je velmi uzitocny :).

Link to comment
Share on other sites

hm a neskusal ho nikto ist na str 61+9 agi 89+11 dex 68+12 vit 52+4 a ist ho s gladiusom s 3 savagebebe kartami a s intimidate a naucit sa combo od monka ? s berserk flaskou a incres agi a s dalsim supportom to spravi atkspd skoro 185 mozno i viac a ked to zacne supovat komba + DA a stuny tak to potesi :D

Link to comment
Share on other sites

ehm myslim si ze kazdy effect funguje samostatne. to znamena ze mas velku sancu dat nieco z toho teda 40% DA ci kolko + je tam samostatna sanca na kombo 20% a este 3% sanca ci kolko na kazdy stun teda ak sa chapeme nevim jak si to myslel :D ale je uz len nahoda ktora z vlastnosti sa pri attacku aktivuje :P

Link to comment
Share on other sites

To samozrejme ide, ale ten build by bol slaby (resp. da sa to vymakat aj lepsie :D) Trifecta sa hodi k dagger buildu, ale ten by som siel nejak

90+ str

trochu dex na HIT

mrte agi :P

a nejaka ta vitalka.

S bonusom z chase walku das v pohode 150 str, plus vysoka agi je kombinacia za vsetky drobne :P

A co som videl, ludia si na takomto builde kopiruju trifectu, BB, shield chain. Tzn ten tvoj build ma strasne malo str, a trosku privela dex a agi. Skus sa pohrat s kalkulackou a optimalizovat dmg/sec. Ak ti pri agi ide o flee, stalker da okolo 240 flee (dostacujuca na 90% potvor) uz pri relativne nizkej agi (okolo 60). Kazdopadne daggera som nikdy nehral tak ak sa najde niekto ochotny, mohol by ti dat asi aj lepsie rady a build si urcite este premysli :)

Link to comment
Share on other sites

ehm myslim si ze kazdy effect funguje samostatne. to znamena ze mas velku sancu dat nieco z toho teda 40% DA ci kolko + je tam samostatna sanca na kombo 20% a este 3% sanca ci kolko na kazdy stun teda ak sa chapeme nevim jak si to myslel :D ale je uz len nahoda ktora z vlastnosti sa pri attacku aktivuje :P
Myslel sem to tak, že když se spustí­ doubleattack, tak nedÄláÄ žádný íştok naví­c, který by mohl dát stun kartama ve zbrani, ale dÄláÄ dohromady jen jeden íştok, u kterého se ti akorát zdvojnásobí­ dmg. Jeden doubleattack má teda stejnou Äanci na spuÄtÄní­ statusu jako jedna obyÄejná rána. A skoro bych řek, že to tak bude i u trifecty.

Ale určitě se najde nÄkdo, kdo to bude vědět stoprocentnÄ (kde je Jahy? :))

Link to comment
Share on other sites

DA i trifecta dávají­ vždy jen 1 ránu, pouze je animací­ rozdÄlená na 2(DA) nebo 3(trifecta), takže žádná vÄtÄí­ Äance na statusy...

 

 

 

DA i trifecta jsou pasivní­ skilly a na jejich aktivaci je Äance při normální­ ránÄ, proto nikdy nepůjde dát DA i trifecta zároveř

 

 

 

DA nefunguje tak, že dá normální­ ránu a k ní­ pokud vyjde 50% Äance ránu za 200%, ale Äance na DA se vypoÄí­tá jeÄtÄ před samotným provedení­m íştoku a pokud vyjde, tak tu obyÄejnou ránu nahradí­. Naví­c, pokud vyjde DA, je tento íştok (i přesto že nebyl použitý žádný aktivní­ skill) poÄí­tán jako íştok skillem - z toho plynou dalÄí­ omezení­, jako např. nemožnost dát critikal při DA.

 

Trifecta funguje stejným způsobem - nahradí­ tu obyÄejnou ránu a Äance na trifectu je, stejnÄ jako u DA, pouze u normální­ho íştoku, tzn. že se navzájem vyluÄují­. Pokud dá DA už nepůjde dát trifecta, takže ve skuteÄnosti nebude mí­t trifecta 20% Äanci na aktivování­, ale pouze 10% (20% ze zbývají­cí­ch 50)

 

Ale jak přesnÄ se to chová ve skuteÄnosti si jistý nejsem (zvláÄtÄ tí­m, zdali se bude jako první­ poÄí­tat Äance na DA a teprve pak trifecta nebo naopak), tohle je spí­Ä jen taková logická íşvaha

Link to comment
Share on other sites

ked uz k teme gc :D vzdy som rozmyslala:

rudra vs plus 7 gakkung 2 krat zipper bear (o dost dostupnejsie)

dalsia otazka:

int equip slot tiarka, lifka s elder willow/ isilla, 2 krat earring vs dex equip ramenka a 2 krat nimble glove

nekamaratim sa s kalkulackou na to som prilis leniva :)

 

ine vyuzitie rudry ako gc nevidim na wizzardovske skilly ma nevyhodu voci bazeraldu a na lukove su lepsie kartovane alebo elementarne.

PS: ma ju vobec niekto? just asking :P

Link to comment
Share on other sites

 

 

Dex equip ber jenom na nějaký dex break- 120 dex/ 130 dex, do GC se poÄí­tá atk a rozdí­l 5dex na cast timu tak nebude rozhodovat. Takže zbytek equipu na int equip.

 

Kouknul jsem do kalkulaÄky za tebe :D

 

Na Loli Ruri:

 

+7 double diligent gakk

105 int

120 dex

 

Minimum Damage 18636(6212X3hit)

Average Damage 22974(7658X3hit)

Maximum Damage 27252(9084X3hit)

 

+4 rundra

110 int

120 dex

 

Minimum Damage 19560(6520X3hit)

Average Damage 24336(8112X3hit)

Maximum Damage 29058(9686X3hit)

 

+4 bazik (1 + 36 str)

110 int

120 dex

 

Minimum Damage 8436(2812X3hit)

Average Damage 13332(4444X3hit)

Maximum Damage 18162(6054X3hit)

 

 

PS: divil bych se, kdyby pár rundra bowů na rebu nebylo. NevÄří­m, že bude tolik combat knifů z 4lvl weapon questu :P

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

myslela som samozrejme 130 dex/ 105 int vs 115 int/ 120 dex s blessom mala som sa vyjadrit presnejsie

viem ako sa pocita dex ale dik :D

 

edit: build pocitany na max 130 dex a max 120 int tu bez baziku alebo rudry :) s tym ze ti vyjde aj nejaka ta vitalka :P

Link to comment
Share on other sites

Osobne si myslim ,ze rudru jeste nikdo nema..ja osobne delam ten Q uz pomerne dlouho a zatim padli jen berseky :D

Sniperku ve 2vou coz je nas obvykly pocet...nedame..ale k tematu

 

Hlavni vyhodou rudry je 50% resistu na silence a lvl 1 heal v zakladu...a krasna dmg nejen na GC

Link to comment
Share on other sites

dex 97+12, 11 z equipu plus bless (nepocitane na ramen pretoze este nebol a valkyria armor/ rockera aby sme mali 130 aj mimo gw cize dalo by sa dat este o 2 menej)

int 93+3, 14 z equipu, plus bless (earringy, tiarka s isillou, bazerald, valkyria armor s ed, alebo morpheus kombo)

vit co zvysilo 43+4

str 3+9

 

ako som uz pisala s dexovym equipom je to 130dex/ 105 int

alebo druha varianta je 120 int/ 119 dex co sa ale da lahko doplnit spominanym rockerom, valkyria armorom alebo 1dex jedlom :)

 

toto je na pvm na gw je to jedno lebo stalker aj tak nie je damagemaker tak skor ten redukcny equip

 

nevyhoda je len jedna: ziadna aspd inak som velmi spokojna :) ale clovek zas nemoze mat vsetko

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pokud uz postava nejaky skill umi, nelze ho zkopirovat pres intimidate, nezavisle na tom, jaky lvl je nauceny skill a jaky lvl ma skill, ktery by se teoreticky mela naucit. Jednoduse receno, jeden skill muzes umet jenom jednou.

Link to comment
Share on other sites

Pokud uz postava nejaky skill umi, nelze ho zkopirovat pres intimidate, nezavisle na tom, jaky lvl je nauceny skill a jaky lvl ma skill, ktery by se teoreticky mela naucit. Jednoduse receno, jeden skill muzes umet jenom jednou.

 

ano preto sa to pytam lebo sa mi naskytla moznost roztuknut si ds na 1 ale tym padom by som stratila moznost si ho nakopirovat cez intimidate keby som ho potrebovala co je dost velka nevyhoda kedze ho casto pouzivam tak si randsej pockam lebo kym naexpim 10 jobov tak prejde este vela casu :unknw:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...