Jump to content
Reborn fórum

Sage - buildy


Gildor

Recommended Posts

tak kam chces nacpat prebyvajici body ked ne do sence? o.O

A deluge lvl5 is a must have. WB effect, veci prostor, Hp+15%

 

+Co je to za pristup, ze ked chce wizz killit bose at si da sence? dyt to

je od toho, abys moh pomoct kamaradum v boji omg.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Jen tak z hlavy me napada build, mozna bych ho po delsi uvaze zmenil(kapku).

 

Ale jel bych neco jako:

 

AGI 70+-

STR 60+-

LUK 30+-

INT 40+-

DEX 20+-

 

Nevim jak to vyleze, ale s linkou by to mohlo byt fajn, AGI kvuli aspd, STR aby daval nejakou tu dmg a nespolihal na bolty, LUK prave na ty bolty, INT aby mely bolty nejakou silu(mozna bych ubral AGI a pridal INT, nebo pocital s INT equipem) DEX aby neco taky trefil.. :D

 

EDIT: Za maga to bude s DEX 20 obtiznejsi, ale kdo vydrzi docka se :)

EDIT2: Skilly klasika battle sage, bolty asi 10lv, deluge, magnetic(GW), to uz nejak dohromady das :)

Link to comment
Share on other sites

AGI 70+-

STR 60+-

LUK 30+-

INT 40+-

DEX 20+-

Ja mam int kolem 70, STR kolem 9 (jasne, ze zacatku jsem jel INT70+-, DEX40+-, pak AGI a na STR ponekud pozapomel, ted jsem lvl63) a i tak mi pripadaji bolty z Hindsight docela slabe proti meele damage, IMHO 40 je pro autocastera docela hodne malo.

 

Odhadem (mam to doma, opravim/doplnim)

STR 70+-

AGI 70+- (flee bez equipu kolem 200)

INT70 +-

DEX 56+-

 

Presny build napisu z domova, skillove jedu:

 

Mage:

Napalm4 -> Soul Strike 10

Firebolt 10

Cold bolt 5 -> Frost diver 10 (mozna CB10 by byl lepsi, ale kdo to ma expit...)

Ligntning bolt 9

Stone Curse 1 (prerekvizita)

 

Sage:

Study 5

Cast Cancel 1

Free Cast 4

Hind Sight 10

Endowy 2, Volcano+Whirlwind 3, Deluge 5 (nutnost), Magnetic 5, zbyva 5 bodiku ktere chci rozhazet az si to poradne osaham co potrebuju a co ne.

 

Build je to takovy radobyuniverzalni hybrid PvM battle sage s par podpurnymi vecmi pro expeni (Deluge + Endowy), mozna trochu support MvP (magnetic) ale hlavne na mlaceni strednich potvor se zajimavym dropem :D a pro zabavu

 

Na GW nemam ambice, poucil jsem se v tomhle topicu ze smysl ma FS.

 

Jinak LUK neovlivnuje bolty...

 

Zatim mi to pripada docela pouzitelne, chce to Whispera, urcite to chce Vitatu (healing clip), knizky mam zatim 4 elementy co jsem nepluskoval (neni ori... a nechci do vedlejsich postav moc investovat), ted me chybi primarne STR a pak AGI

Link to comment
Share on other sites

Ja mam int kolem 70, STR kolem 9 (jasne, ze zacatku jsem jel INT70+-, DEX40+-, pak AGI a na STR ponekud pozapomel, ted jsem lvl63) a i tak mi pripadaji bolty z Hindsight docela slabe proti meele damage, IMHO 40 je pro autocastera docela hodne malo.

 

Odhadem (mam to doma, opravim/doplnim)

STR 70+-

AGI 70+- (flee bez equipu kolem 200)

INT70 +-

DEX 56+-

 

Presny build napisu z domova, skillove jedu:

 

Mage:

Napalm4 -> Soul Strike 10

Firebolt 10

Cold bolt 5 -> Frost diver 10 (mozna CB10 by byl lepsi, ale kdo to ma expit...)

Ligntning bolt 9

Stone Curse 1 (prerekvizita)

 

Sage:

Study 5

Cast Cancel 1

Free Cast 4

Hind Sight 10

Endowy 2, Volcano+Whirlwind 3, Deluge 5 (nutnost), Magnetic 5, zbyva 5 bodiku ktere chci rozhazet az si to poradne osaham co potrebuju a co ne.

 

Build je to takovy radobyuniverzalni hybrid PvM battle sage s par podpurnymi vecmi pro expeni (Deluge + Endowy), mozna trochu support MvP (magnetic) ale hlavne na mlaceni strednich potvor se zajimavym dropem :D a pro zabavu

 

Na GW nemam ambice, poucil jsem se v tomhle topicu ze smysl ma FS.

 

Jinak LUK neovlivnuje bolty...

 

Zatim mi to pripada docela pouzitelne, chce to Whispera, urcite to chce Vitatu (healing clip), knizky mam zatim 4 elementy co jsem nepluskoval (neni ori... a nechci do vedlejsich postav moc investovat), ted me chybi primarne STR a pak AGI

ME je akorát na level 3, 5 je zbyteÄnÄ velké a nikdy tu velikost nevyužujeÄ

freecast na 10 u battle. Pokud budeÄ kouzlit (myslí­m normální­ cast, ne autocast) tak ti to snižuje ASPD, při freecastu 10 není­ žádný postih na ASPD

Ke statům: určitě INT>STR a to dost markantnÄ. INT to chce alespoř 105 s bonusama. STR bych nechal tak kolem 50 s bonusama. DáÄ ví­c DMG s boltama než s melee

Soulstrike 10 ani omylem, naprosto nepoužitelný skill. Je sice rychlý, ale má velký delay a DMG stojí­ zaprd. Jen ztráta bodů. Spí­Ä bych uÄetřil body a dal je do SW

Takže by z toho vylezlo něco takového, za mága sice tÄžko expitelné, ale ne nemožné a pozdÄji na tom jen vydÄláÄ

Link to comment
Share on other sites

Z CzRO fora:

str: 32+5+10(bless)+2(firelock)+1 (angel ears)

agi: 85+5+12(agi up)+2 ninetail karta+6 (2x brooch s kukre kartou, lze ozelet jedno acc na ukor vit a vzit si trabas hiding clip, ja to nemel jako GW/PvP build, tak sem tu agi hodne maxoval.

int: 82+8+10(bless)

vit 27+3

 

este zbyva asi 58 bodu, ktery dou pouzit podle vybavy, popripade dodelat nakou vit

 

skilly:

Firebolt 10

Cold bolt 10

Safety wall 22 (10+pre)

Stone curse 10

Sight 1

Free cast 10

Hindsight 10

Endow blaze 5

Endow tsunami 5

Endow Tornado 3

Study 5

Magic rod 1

Spell Breaker 3

Dispel 1

 

Bolty mam na 10 kvuli lince, pokud by to nekdo chtel videt, jak vypada battle sage s dagger of counter a linkou, tak i kdyz sem vetsinu vybavy prodal, klidne ukazu.

 

Expil sem na dual (teda trial, kvuli lince), ale lze expit i bez priesta s aktivnim SL, na rebornu sem to buhozel dotahl jen na 79, protoze sem to mel jen jako vedlejsi postavu, ale rychlost expeni se da srovnavat napriklad s lukovym roguem.

 

Samozrejme ze bez linky musi mit battle sage vic str, protoze atk dykou/knihou dela vic nez 1/2 danyho dmg, ale kdyz autocasti bolty vyssich lvl dava prevaznou cast dmg kouzlama...

 

!!tento build pocita s linkou, bez linky je nepouzitelny, stejne jako battle sage bez linky je jen takovy lepsi thief!!

Link to comment
Share on other sites

Já bych s linkou na pvm jel určitě pure 99/99, int equip, undershirt "kombo", flee 235+, barehand aspd asi 184 nebo kolik. Bolty 3x 10 (soulstrike na prd), firewall není­ třeba, jedničkovej fireball nebo thunderstorm na rozmrazování­, takže za mága 40 job, za sage hindsight a freecast na max, dragonology (na 5. lvlu +3 int), rod, breaker, zbydou dva skilly, já jsem je dal do fire a water endow. FD, SC ani landy nemám.

 

Když je dostupná linka, nemá vůbec smysl dávat str, protože fyzická dmg je naprosto zanedbatelná. Bez linky to je něco jinýho, ale takovej sage je fakt jen trochu lepší­ thief. (Možná dát str na bonus od sage's diary, pokud by ho někdo měl, ale nejsem si jistej, jestli by se to vzhledem k dmg/sec vyplatilo - nižší­ aspd než barehand, +20% matk.)

 

edit: No freecast je něco jinýho než hindsight:

Freecast dovoluje při tahání­ kouzla ještě i chodit nebo íştočit, je to pasivní­ skill, jeho lvl ovlivňuje rychlost chůze / íştoku (s lvlem roste až na 75% walk / 100% aspd na lvlu 10), u tohodle typu sage použitelný jen na castění­ při chůzi nebo mlácení­ + castění­ (třeba i s phenem), protože někdy trvá dost dlouho - třeba i 30 íştoků -, než se spustí­ bolt od hindsightu.

Hindsight je aktivní­ skill, nahodí­ buff, který trvá 6 minut a umožňuje při íştočení­ nablí­zko (tedy ne že by sage mohl íştočit na dálku <.<) tak nějak poloautomaticky spustit bolt. Element boltu se vybí­rá při nahazování­ buffu, v nabí­dce jsou fire bolt, cold bolt, lightning bolt, frost driver (nepoužitelný), soul strike (velmi velmi slabý). Lvlem hindsightu je ovlivněn lvl použitého boltu a šance, že se bolt spustí­. Hindsightem nelze sesí­lat kouzla (popří­padě vyšší­ lvly kouzel), které nemáte skutečně naučené ve skilltree. Overall šance na spuštění­ hindsightu je 25% při každém íştoku; když se podaří­, na 50% se castne lvl 1 bolt, na 35% lvl 2, na 15% lvl 3. A teď ta lepší­ stránka: Když máte linku (spirit of sage) a nahodí­te hindsight, sesí­lané bolty mají­ +7 lvlů, tedy lvly 8, 9 a 10 (šance zůstávají­). To, jestli máte linku, se kontroluje při nahození­ hindsightu, pak jako normální­ buff trvá dál a funguje, i když linka mezití­m už vyprší­.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

chci sage 99 do tejdne... co za skilly ? hindsight ? neni to pozdějš pomalý když to mlátim jenom po 1 .. thunderstorm na sea otter bya 4apod? - neni to moc pomalý celkově už od začátku?

a jak staty zhruba kdybych jel hindsight? ví­c agi nebo ví­c int? (něco málo do sí­ly abych unes poty popř třeba gemy na SC do nebezpečnejch lokací­ či loot abych expil co nejdýl v kuse

Link to comment
Share on other sites

chci sage 99 do tejdne... co za skilly ? hindsight ? neni to pozdÄjÄ pomalý když to mlátim jenom po 1 .. thunderstorm na sea otter bya 4apod? - neni to moc pomalý celkovÄ už od zaÄátku?

a jak staty zhruba kdybych jel hindsight? ví­c agi nebo ví­c int? (něco málo do sí­ly abych unes poty popř třeba gemy na SC do nebezpeÄnejch lokací­ či loot abych expil co nejdýl v kuse

U nas dal Liborek 99ku sage za tejden (+-) stim ze ho expila guilda prevazne v Juperosu - natah se vlacek a on to zabil HDckem ze stringu - tankoval vetsinou HPriest/LK nebo MS Monk.

 

O buildu toho moc nevim, ale tipuju INT/DEX.

 

Pokud chces expit solo, tak pochybuju ze to das do tejdne, ale jestli to chces zkusit, tak STR na loot bych rozhodne nedaval, pac sbirani lootu = zdrzeni(pokud ti jde o co nejrychlejsi expeni)

Link to comment
Share on other sites

U nas dal Liborek 99ku sage za tejden (+-) stim ze ho expila guilda prevazne v Juperosu - natah se vlacek a on to zabil HDckem ze stringu - tankoval vetsinou HPriest/LK nebo MS Monk.

 

O buildu toho moc nevim, ale tipuju INT/DEX.

 

Pokud chces expit solo, tak pochybuju ze to das do tejdne, ale jestli to chces zkusit, tak STR na loot bych rozhodne nedaval, pac sbirani lootu = zdrzeni(pokud ti jde o co nejrychlejsi expeni)

no nějakou dobrou lokaci a sbí­rat jenom 1 nejdražÄí­ vÄc .. samozřejmÄ individuální­ pří­stup.. no tj fuk ale ten juperos byl asi dobře HC teda... a jeÄtÄ ví­c pak ty expy z toho asi ... no dobře tak asi takhle

99 agi cca 120?

99+equip int tučim že se dá dát rozumnÄ 125

 

neni blbost?

Link to comment
Share on other sites

Pokud chceš ságe 99 do tejdne asi bys měl jí­t na nejakej High Rate server, není­ možný dát 99 sage za týden.

 

Moon musí­ vždy ukázat, že o tom něco ví­, ale neví­ nic.

Se podí­vej v jupu 15k expu za 30k HP mrchu..

Jsou lepší­ lokace.

 

 

Ale prostě to nedáš, protože to nejde.

A aby to zase někdo nepřekroutil, nedáš to ve 3 lidech, když vás bude 10 online 10/7, možná dáš 95.

 

Jenom pro přesnost:

$ echo "(405234428 / 7) / 10" | bc
5789063

 

Tzn. potřebuješ dát 5.8M expu za hodinu po dobu 10*7 hodin, enjoy!

 

Moon: :angel_not:

Takže už potřebuješ Monka s MS (Na tahaní­ nejlepší­ char :))...

Dál podporu guildy do laborky :)

 

Myslí­m, že psal, že chce ságe 99 do týdne, ne že guilda chce ságe 99 do týdne.

 

Btw: Imho nejlepší­ ságe by byl 99INT/VIT s DLC & DIC..

 

Edit: Medik(czro)

 riivaaja (11:22:09 27/02/2007)
ale netahal to v juperosu, hlavne v gef gd

 

Lháři!

Link to comment
Share on other sites

Moon musí­ vždy ukázat, že o tom něco ví­, ale neví­ nic.

Se podí­vej v jupu 15k expu za 30k HP mrchu..

Odkdy ma Venatu 30k HP? Nejen ze se jich v 1f da navlackovat v pohode 20 nebo i vic(a monk v MS to utankuje naklid), ale taky maj lepsi pomer exp/hp a nejsou tak nebezpecny jako Dimici.

 

Lvl 95 tam das hned a pak hura bio - kdyz mas guildu ktera te je ochotna vyexpit, tak to je hned - a jelikoz je Liborek GM nej guildy na CzRO, tak ty moznosti ma.

 

Moon: :angel_not:

Takže už potřebujeÄ Monka s MS (Na tahaní­ nejlepÄí­ char :))...

Dál podporu guildy do laborky :)

 

Myslí­m, že psal, že chce ságe 99 do týdne, ne že guilda chce ságe 99 do týdne.

Cemu nerozumis na tyhle vete?

U nas dal Liborek 99ku sage za tejden (+-) stim ze ho expila guilda prevazne v Juperosu - natah se vlacek a on to zabil HDckem ze stringu - tankoval vetsinou HPriest/LK nebo MS Monk.

A kdo rek ze tank musi bejt vzdy tahac? Omg, prober se chlape.

 

Taky sem psal ze jestli to chce dat solo, tak pochybuju ze to je mozny - ale ocividne sis to bud neprecet, nebo to jednoduse ignorujes.

 

A to ze ON chce Sage 99 musi nutne znamenat ze to bude expit ON sam? JA chtel taky co nejdriv dat 50.job za high thiefa a presto me pomohla guilda s expenim....

Link to comment
Share on other sites

Edit: Medik(czro)

 riivaaja (11:22:09 27/02/2007)
ale netahal to v juperosu, hlavne v gef gd

 

Lháři!

Lolek, ty me budes nazyvat lharem? :P

 

Co reknes na tohle?

pokud mas solidni int a splasis nekde hp (podle me to nejsou az tak spatny expy i pro toho prista takze by to mohlo jit) tak suverene siroko daleko nejlepsi expy jsou v jupe (pokud jeste hodite nejaky stringy na follow (klidne bych nejaky vyexpil pokud nemate rozhodne se to vyplati a je to prace na par hodin) tak je to uplna balada

Btw, opet klasika - dosly argumenty, vyhrabeme na nej(tedy na me) nejakou spinu :P

Link to comment
Share on other sites

tak dí­k vÄem zůÄastnÄným :P ten tejden sem řek schválnÄ protože sem Äekal že se nÄkdo prokecne třeba o nějakym super mí­stÄ :P) to já to odhaduju tak na 2 roky jelikož chci expit asi 7 postav :P

 

No právÄ proto sem se můnovy tak smál... :P

Link to comment
Share on other sites

No právÄ proto sem se můnovy tak smál... :P

Nemas blbe quote? :P

 

Za prve ses mi zezacatku vubec nesmal, jen si mi napsal ze o tom vim uplny kulovy i kdyz ty o tom vis jeste min(pac ani nehrajes na CzRO, ja sem v tom Jupu expil v dobe kdy tam expil Libor a jeho particka, jinak bych o tom vubec nevedel) - coz byla jasna provokace(ale moc se ti to nepovedlo, pac ses netrefil do spravnyho patra Jupu :P)

 

Za druhy sem napsal "tyden (+-)" a ty ses hned zacal ohanet presne sedmi dny - dalsi provokace? :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...