Jump to content
Reborn fórum

GW 15.9.2007


tyrex

Recommended Posts

Parada, dobry video, ocenuju pouziti H.264, hnedka to vypada lip :whistling: Akorat kdyz z Frapsu leze half-size, uz to neni ono. Ale i tak je to lepsi nez v Xvidu. Jen teda zvuk by zaslouzil neco lepsiho nez 24kHz, 56 kb/s :)

 

Ale jinak parada, prvotridni pasteni, je jich tam az do nevidim :)

Link to comment
Share on other sites

Parada, dobry video, ocenuju pouziti H.264, hnedka to vypada lip :whistling: Akorat kdyz z Frapsu leze half-size, uz to neni ono. Ale i tak je to lepsi nez v Xvidu. Jen teda zvuk by zaslouzil neco lepsiho nez 24kHz, 56 kb/s :)

 

Ale jinak parada, prvotridni pasteni, je jich tam az do nevidim :)

Mne stroj nezvlada full size a fraps to automaticky hodi na half. Najvescie rozlisenie co mi z frapsu vyslo full bolo 800x600 ale tam su tak strasne velke okna ze fuj.

Ten zvuk je vysledkom toho ze to nemam vychytane, bud to ignorovalo moje nastavenie alebo som to nejak prehliadol. V kazdom pripade som to zistil az potom co som to uz uploadol a mam tu strasne pomaly upload, trvalo to 4 hodiny hodit na jahyho ftp...Ale aj tak su tie mp3 v orig 96kbit len.

 

Lentilka: jj presne preto, mal som nahravanie vyple a spomenul som si az v momente od kedy zacina video.

Link to comment
Share on other sites

Mne stroj nezvlada full size a fraps to automaticky hodi na half. Najvescie rozlisenie co mi z frapsu vyslo full bolo 800x600 ale tam su tak strasne velke okna ze fuj.

Ten zvuk je vysledkom toho ze to nemam vychytane, bud to ignorovalo moje nastavenie alebo som to nejak prehliadol. V kazdom pripade som to zistil az potom co som to uz uploadol a mam tu strasne pomaly upload, trvalo to 4 hodiny hodit na jahyho ftp...Ale aj tak su tie mp3 v orig 96kbit len.

Jasny, no problemo, ja nepotrebuju precist pismenka, me staci kdyz vidim co se deje :whistling:

 

jo a ten zvuk... Vegas standartne nic lepsiho neumi, musi se to vychytat tak, ze doinstalujes potrebny knihovny... kdyztak kdybys chtel, tak mrkni sem, tady je popsany jak na to: http://wiki.reborn.cz/doku.php/wiki:zacatek_instalace ...akorat to ma jedinou vadu na krase, a to tu, ze pak ve vyberu zvukovych kodeku je dvakrat MPEG Layer-3 a pak jeste Lame MP3 (to je ten ten kterej chcem), ale jinak zadny vedlejsi ucinky znamy nejsou :)

 

Tak jen kdybys chtel vylepsit zvuk, tak at vis jak na to :) Osobne jsem rad za kazdy video ktery tu kdo udela, rad na ne koukam a doufam, ze jich bude pribyvat :)

 

edit: Lentilka: no nechci nic rikat, ono se muze zdat, ze to je (jak tu nekdo okomentoval moje videa) "mirne propagacni", ale opravdu nema smysl davat do videa useky, kde toho kameraman vidi malo, nebo je vetsinu casu ve meste. Pak se na to blbe kouka. Me taky lidi vycitaj, ze ve videich nejsou useky, kdy dostavame na prdel. Nejsou tam proto, ze nikoho nezajima, jak beru z kafry poty a bezim do hradu, kde umru po par sekundach akce a jdu znova :) Takze ikdyby tyrex nahraval co bylo predtim, tak me nevadi ze to ve videu neni, protoze vim jaky to je.

A to plati obecne pro vsecky rejpaly... zkuste si nekdy udelat video, uvidite :) Po technicky strance to takova prace neni, jako po strance "umelecky" :) Nikoho, kdo by tu moh nahravat "nestranne", vzdy cele akce, bez omezeni danych guildou a prubehem GW (a tim padem nekoho s GM pravy, schovanyho, pobihajiciho hradem a sledujiciho akci, a pritom nahravajiciho) tu nemame, tak musime bejt radi za to, co nam tu hraci poskytnou :) Ja osobne bych si to rad vyzkousel, ale pochybuju, ze mi to bude umozneno. Nehlede na to, ze bych byl neustale obvinovan ze spehovani pro svou staj a dopad bych jak McLaren :)

Edited by KingKoca
Link to comment
Share on other sites

jo a ten zvuk... Vegas standartne nic lepsiho neumi, musi se to vychytat tak, ze doinstalujes potrebny knihovny... kdyztak kdybys chtel, tak mrkni sem, tady je popsany jak na to: http://wiki.reborn.cz/doku.php/wiki:zacatek_instalace ...akorat to ma jedinou vadu na krase, a to tu, ze pak ve vyberu zvukovych kodeku je dvakrat MPEG Layer-3 a pak jeste Lame MP3 (to je ten ten kterej chcem), ale jinak zadny vedlejsi ucinky znamy nejsou :whistling:

Jo tak uz viem cim to bolo. Samozrejme som pred nahravanim presiel vsetky tvoje navody, ale chybka bola, ze som mp3 nainstaloval ked uz bol vegas spusteny. On mi sice potom ponukol aj vecsi bitrate nez 56kbps (az do 300) a ja som vybral 96, no aj tak to zkomprimoval len do 56. Navyse som nemal v ponuke Lame. Teraz ked ho spustim tam je vsetko ako ma byt a asi to uz bude fungovat.

 

Jo Koca mohol by si do wiki pridat tvoje nastavenie H.264, ako pre high quality tak pre low?

Link to comment
Share on other sites

Jo tak uz viem cim to bolo. Samozrejme som pred nahravanim presiel vsetky tvoje navody, ale chybka bola, ze som mp3 nainstaloval ked uz bol vegas spusteny. On mi sice potom ponukol aj vecsi bitrate nez 56kbps (az do 300) a ja som vybral 96, no aj tak to zkomprimoval len do 56. Navyse som nemal v ponuke Lame. Teraz ked ho spustim tam je vsetko ako ma byt a asi to uz bude fungovat.

 

Jo Koca mohol by si do wiki pridat tvoje nastavenie H.264, ako pre high quality tak pre low?

Ja bohuzel ve vegasu pouzivam MainConcept AVC/AAC (mp4), kterej moznosti nastaveni nenabizi (jako treba x264 - kterej asi nejspis mas, kdyz pouzivas avi kontejner). Jen bitrate, konstantni, variabilni, a dvoupruchod... a ja pouzivam dvoupruchod variabilni, kolem 4Mbps...a ten deblocking filter mam zaskrtlej. Vim ze s x264 bych si nejspis pomoh, ale zatim se mi to nechtelo nejak koumat, treba se k tomu dostanu :whistling: Nebo pokud nekdo ma zkusenosti, muze to tam dopsat. Spoustu veci je na http://forum.doom9.org/ Edited by KingKoca
Link to comment
Share on other sites

Ja bohuzel ve vegasu pouzivam MainConcept AVC/AAC (mp4), kterej moznosti nastaveni nenabizi (jako treba x264 - kterej asi nejspis mas, kdyz pouzivas avi kontejner). Jen bitrate, konstantni, variabilni, a dvoupruchod...

priamo H.264 mi to nezhltlo, ale zobralo to ffdshow kde som nastavil H.264

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...