Jump to content
Reborn fórum

Připojení­ a poskytovatelé internetu


Ivik30

Recommended Posts

Omlouvam se predem zda-li nejaky podobny topic uz tu nekde je,ale po peclivem hledani jsem zadny nenasel.

 

Mam problem s pripojenim a uz si nevim rady,proto bych rad touto cestou ziskal nejake rady a zkusenosti.

 

Poridil jsem si wi-fi pripojeni od MYWEB ZOOMplus 1200 a od te doby mam problemy.Zpravidla ve vecernich hodinach mi rapidne klesa rychlost pripojeni az na minimum (cca 30kb/s) a stava se tak hrani RO pro me nocni murou,ping az na par vyjimek neni nejak vysoky.

Jiz 2x jsem si stezoval a bylo mi provedeno mereni,ale bez vysledku,vzdy byla odpoved ze u nich je vse v poradku a paklize budu chtit technika tak at se ozvu.Myslim ze technika nepotrebuju,protoze rikam pres den je rychlost v poradku,problemy jsou zhruba od 19,00-22,00 hod,v tu hodinu mi technik neprijede a pres ten den tam nic nezjisti a akorat bych ho musel zaplatit (coz me by bylo proti gustu a asi bych ho nakopal....).

No a tady nastava ten problem,nevite jak bych mel postupovat a resit danou situaci ? Bohuzel nemam s tim zadne zkusenosti (mel jsem donedavna UPC) a jine moznosti pripojeni v dane lokalite nejsou dostupne.Jedina moznost je linka,kterou mam momentalne odpojenou.

 

Dekuji za jakekoliv rady a informace.

 

Kuba

Link to comment
Share on other sites

Jsem koukal ze tam maj psany "Linka s rychlostí­ až 1,2MBit/s". Tu rychlost budes mit jen v pripade ze tam budes sam. Rekl bych ze tvuj problem bude zpusobeny tim ze po vecerech je spoustu lidi na netu a je to tedy dost vytizeny. Navic pokud dobre ctu tak je to nejakej akcni balicek takze bych se nedivil kdyby ta linka byla preplnena k prasknuti. Postupovat asi jedine tak ze to u nich zrusit a vratit se k UPC. Nebo mozna jeste objednat si od nich drazsi sluzbu.

 

Edit: jj taky mame doma UPC a neni to spatne

 

ashi :confused1:

Edited by krabice
Link to comment
Share on other sites

Jsem koukal ze tam maj psany "Linka s rychlostí­ až 1,2MBit/s". Tu rychlost budes mit jen v pripade ze tam budes sam. Rekl bych ze tvuj problem bude zpusobeny tim ze po vecerech je spoustu lidi na netu a je to tedy dost vytizeny. Navic pokud dobre ctu tak je to nejakej akcni balicek takze bych se nedivil kdyby ta linka byla preplnena k prasknuti. Postupovat asi jedine tak ze to u nich zrusit a vratit se k UPC.

 

ashi :wacko:

btw UPC net muzu doporucit, mame ho uz dlouho a nebyl zadny vetsi problem :confused1:

Link to comment
Share on other sites

Mám taky wifinu a nemůžu si stÄžovat. Nejspí­Ä záleží­ na poskytovateli a rychlosti připojení­, ale už dlouho mi neklesla rychlost pod 300KB/sec. Pokud se něco po*ere tak do 24 hodin přijede nadÄený pán (a to i o ví­kendech a svátcí­ch!). A ani poÄasí­ rychlost připojení­ pří­liÄ neovlivní­, kromÄ straÄlivých lijáků je to v pohodÄ:confused1:

Link to comment
Share on other sites

Souhlas s Marwelem, sice jsem bez toho expresniho technika, ale za 290 Kc mesicne toho clovek nemuze tolik chtit, rychlost bezne pres 300KB/s coz je 2,5Mbit. A lidi co sou ve stejny siti bliz k brane do netu a maj lepsi signal, tak jedou pres 10mbit.

Edited by betr
Link to comment
Share on other sites

No bohuzel ac tu UPC mam tak pouze TV bez netu,takze proto jsem volil wi-fi. Nechci delat reklamu ale na UPC si take nemuzu stezovat,rekl bych ze nema konkurenci.

Problem je,ze me neco stal modem,takze se mi samozrejme hned nechce odejit,navic jak rikam jsem v tomto ohledu naprosty novacek a s timto tipem pripojeni naprosto nulove zkusenosti.Takze nevim zda-li je to bezne ci ne.

Co me na tom nejvice zarazi je to,ze jakmile jsem si stezoval a delali mi ten "monitoring" tak to slo realitevne v pohode i v nocni hodinach,tak nevim jestli jen nahoda nebo jsou to hajzlove a skrti to.

Existuje neco prukaznyho,krome screenshotu, co bych jim mohl omlatit o hlavu a dokazat tak ze ta rychlost naprosto znemoznuje pouzivani internetu a vse kolem toho a zadat tak o slevu ci jinou nahradu ?

Link to comment
Share on other sites

Mam firmu kde poskytujeme internet pres Wifi (5Ghz, 10 Ghz pater) ceny mame od 99 kc mesicne + internet uplne zdarma a myslim si ze nic lepsiho (cena/rychlost/stabilita) neni :) Pingy ve spicce i na tech nejzasich koncich site nepresahnou 30 msec a to nemame zadnej fup ani agregaci. Spokojenech zakazniku je pres 1500, vysoce ziskovy podnikani :)

Link to comment
Share on other sites

...

No po mych zkusenostech s jinym poskytovatelem (zlute svine) doporucuju omlatit jim smlouvu o hlavu. Nic jineho nepomaha. Bohuzel. Rekl bych ze jedou podle sablony: "dokud platis tak si klidne stezuj ale stejne ti to nepomuze".

 

ashi

Edited by krabice
Link to comment
Share on other sites

btw UPC net muzu doporucit, mame ho uz dlouho a nebyl zadny vetsi problem :)

 

tak s tí­m absolutnÄ nemůžu souhlasit... mÄli sme UPC 10 mÄsí­ců v praze... výpadky, občas sux rychlost, shit limity a zákaznická podpora nulová.

 

doma sme mÄli karneval (občas výpadky, lepÄí­ zákaznická podpora - zdarma, rychlost stálá), pak to koupil UPC a vÄe Älo dopí­Äí­ viz výÄe.. a nejví­c to korunovali tí­m, když nám jenom tak ze dne na den bez nějakýho upozornÄní­ odstřihli jednu IP.. mÄli sme smlouvu na 2 IP a voni prostě ploÄnÄ vÄem dali 1 IP takže sme si museli koupit router... naví­c tu prej byla nějaká ženská od UPC a matce řikala "no teÄ si MUSíTE koupit tenhle settop box na digitTV jinak vám nepude TV" .. samozřejmÄ kecala.. takže UPC rozhodnÄ nedoporuÄuju, bohužel maj monopol a sou to mrdky :/

Link to comment
Share on other sites

 

tak s tí­m absolutnÄ nemůžu souhlasit... mÄli sme UPC 10 mÄsí­ců v praze... výpadky, občas sux rychlost, shit limity a zákaznická podpora nulová.

 

doma sme mÄli karneval (občas výpadky, lepÄí­ zákaznická podpora - zdarma, rychlost stálá), pak to koupil UPC a vÄe Älo dopí­Äí­ viz výÄe.. a nejví­c to korunovali tí­m, když nám jenom tak ze dne na den bez nějakýho upozornÄní­ odstřihli jednu IP.. mÄli sme smlouvu na 2 IP a voni prostě ploÄnÄ vÄem dali 1 IP takže sme si museli koupit router... naví­c tu prej byla nějaká ženská od UPC a matce řikala "no teÄ si MUSíTE koupit tenhle settop box na digitTV jinak vám nepude TV" .. samozřejmÄ kecala.. takže UPC rozhodnÄ nedoporuÄuju, bohužel maj monopol a sou to mrdky :/

No ja s upc nemel nikdy zadnej problem (: hlavne za 450 a neomezenej limit + akce typu kupte si na pul roku upc telefon a mate ze 2mb 8mb (: a kdyz je problem tak na lince sou i o vikendu, a vetsinou vam dokazou pomoc.

Tak tak, po zakoupeni noveho PC jsem potreboval nastavit net, zakaznicka linka zdarma a vsecno v poradku vyresili...limit zadny, vypadky snad 2x za mesic pulminuty - modem za korunu kvalitni motorola

ale tak uz to chodi ze ne vsude je stejna uroven sluzeb :)

Link to comment
Share on other sites

Tak ja se musim taky pridat... UPC uz mam asi 3 roky a sem naprosto spokojenej.. takze nevim, co to mel max13 za shitku :) ) jinak asi stejny veci jako v 2 postech prede mnou :) jediny co nekdy nastve je zakaznicka linka.. (cekani a demence nekterych zamestnancu :) )

 

řikám v praze i v mostÄ to samý, a zákaznickou linku určitě nemaj zdarma :) jenom tu kde si můžeÄ objednat připojení­..tarify bez limitů taky nejsou tak starý.. a když matka jednou volala na zákaznickou podporu tak to zvedla nějaká holka, co to Äetla z manuálu a i tak to přeÄetla blbÄ, a řekla jí­ íşplnou hovadinu..nemluvÄ o tom že matka Äekala 45minut než se dostala na řadu, a takhle to tam je skoro pořád když sem se zkouÄel dovolat já.. Äekejte 45 minut na lince, když platí­te každou minutu /no1

Link to comment
Share on other sites

řikám v praze i v mostě to samý, a zákaznickou linku určitě nemaj zdarma :) jenom tu kde si můžeš objednat připojení­..tarify bez limitů taky nejsou tak starý.. a když matka jednou volala na zákaznickou podporu tak to zvedla nějaká holka, co to četla z manuálu a i tak to přečetla blbě, a řekla jí­ íşplnou hovadinu..nemluvě o tom že matka čekala 45minut než se dostala na řadu, a takhle to tam je skoro pořád když sem se zkoušel dovolat já.. čekejte 45 minut na lince, když platí­te každou minutu /no1

No..s tim ze je to neplaceny prisel kozel.. ja kdyz tam volal kazdej mesic kvuli nedoplatku, tak to na uctu za mobil bylo celkem znat.. nj..ja jednou volal 3x nez mi konecne dali nekoho, kdo mi dokazal poradit.. tim myslim prepojit na techniky.. :)

 

btw. koukam ze sme se trosku vzdalili od puvodniho tematu :)

Edited by Moonfighter
Link to comment
Share on other sites

No..s tim ze je to neplaceny prisel kozel.. ja kdyz tam volal kazdej mesic kvuli nedoplatku, tak to na uctu za mobil bylo celkem znat.. nj..ja jednou volal 3x nez mi konecne dali nekoho, kdo mi dokazal poradit.. tim myslim prepojit na techniky.. :)

 

btw. koukam ze sme se trosku vzdalili od puvodniho tematu :)

ale notak žorži

nikde sem nenasel ze je to neplaceny, takze to byla asi jen moje domnenka :)

/gg youwineverybodymasturbate

Edited by kozel
Link to comment
Share on other sites

Podle me podstatu problemu nejlip vystihl kenny. Ja jsem loni na prelomu leta a podzimu resil u wifiny problemy ani ne tak s rychlosti, jako spis se ztratovosti paketu - byly tam vykyvy, obcas i 17 %. Monitoring taky nic moc nevyresil, nakonec jsem presel z 2,4 GHz na 5 a od te doby naprosto bez problemu. Patrne to rusilo neco v okoli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kubo presne tenhle net od O2 mam ted po prestehovani..nebyla tu pevna..tak sem to musel vsechno zridit a na rychlejsi uz nezbyli prasule...2M ti bohate staci..blbej je ten upload pokud neco stahujes...proste 512+ je lepsi:)

Jinak k veci...v pohode s tim das 5 oken v RO bez lagu a pokud mas net limiter tak muzes i stahovat u toho...nastavis tam upload na torent 5k a vesele paris...nemam s tim zadny problemy..zadny vypadky..a kdyz joo tak zavolam..servu je ze sem chcipl a ze to 1% budu ted delat hodinu a at me neserou a je to co by dup ok :bruce_h4h:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Tak uz mi dosla trpelivost a rozhodl jsem se poridit si novy pripojeni,proto se na Vas obracim se zadosti o pomoc vybrat co nejlepsi zpusob a kvalitu.

Prosim berte ohled ze jsem v soucasne dobe financne limitovan (hypo,mrnous apod.).

Nejsem v tomhle smeru odbornik,pred timto poskytovatelem jsem mel UPC a tam nikdy nic jako ztrata a ruseni nebyli.

Nachazim se ted v okresu Praha-Vychod,konkretne Brandys nad Labem / Stara Boleslav,ulice Kralupska.

Uvitam jakekoliv "odborne" rady,jaky druh pripojeni bych mel v dane lokalite volit (nerad bych znovu ucinil spatne rozhodnuti).Jen dodam ze UPC neni mozne.

 

Diky Kuba

 

? wifi ?

 

? ADSL ?

Link to comment
Share on other sites

Tak uz mi dosla trpelivost a rozhodl jsem se poridit si novy pripojeni,proto se na Vas obracim se zadosti o pomoc vybrat co nejlepsi zpusob a kvalitu.

Prosim berte ohled ze jsem v soucasne dobe financne limitovan (hypo,mrnous apod.).

Nejsem v tomhle smeru odbornik,pred timto poskytovatelem jsem mel UPC a tam nikdy nic jako ztrata a ruseni nebyli.

Nachazim se ted v okresu Praha-Vychod,konkretne Brandys nad Labem / Stara Boleslav,ulice Kralupska.

Uvitam jakekoliv "odborne" rady,jaky druh pripojeni bych mel v dane lokalite volit (nerad bych znovu ucinil spatne rozhodnuti).Jen dodam ze UPC neni mozne.

 

Diky Kuba

 

? wifi ?

? ADSL ?

 

No ja bych sel jednoznacne do ADSL kabelovyho modemu. Ale vyzadej si at dostanes modem s ethernetovym ne USB rozhranim.

Wifi - osobne si myslim ze ty bezdratovy pojitka nejsou 2x zdrave, studii o vlivu na cloveka je malo ale psst. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tak uz mi dosla trpelivost a rozhodl jsem se poridit si novy pripojeni,proto se na Vas obracim se zadosti o pomoc vybrat co nejlepsi zpusob a kvalitu.

Prosim berte ohled ze jsem v soucasne dobe financne limitovan (hypo,mrnous apod.).

Nejsem v tomhle smeru odbornik,pred timto poskytovatelem jsem mel UPC a tam nikdy nic jako ztrata a ruseni nebyli.

Nachazim se ted v okresu Praha-Vychod,konkretne Brandys nad Labem / Stara Boleslav,ulice Kralupska.

Uvitam jakekoliv "odborne" rady,jaky druh pripojeni bych mel v dane lokalite volit (nerad bych znovu ucinil spatne rozhodnuti).Jen dodam ze UPC neni mozne.

 

Diky Kuba

 

? wifi ?

 

? ADSL ?

 

Po financni strance je asi lepsi nejaky to wifi, kdyz clovek nepotrebuje nejakou tu extremni rychlost,

ja jedu http://coprosys.idum.cz/cms/kolin-cenik tarif WiFi 1024 1:10

a zatim staci, ma to vyhodu ze pendluji mezi dvema vesnicemi a staci mi se jenom prehlasit na jiny vysilac a nebo se

uplne vypnout a nic neplatit

Link to comment
Share on other sites

Po financni strance je asi lepsi nejaky to wifi, kdyz clovek nepotrebuje nejakou tu extremni rychlost,

ja jedu http://coprosys.idum.cz/cms/kolin-cenik tarif WiFi 1024 1:10

a zatim staci, ma to vyhodu ze pendluji mezi dvema vesnicemi a staci mi se jenom prehlasit na jiny vysilac a nebo se

uplne vypnout a nic neplatit

 

 

No on tam ma signal dost jakoze na H...O;

Byla by jeste alternativa koupit si od O2 opravdu tlustou linku a udelat konkurenci tem smejdum co chudaka kubu tocej tim svym internetem uz rok.

Aneb sam zacit poskytovat internet pres wifi.

(Chce to nejakej starsi komp, 2 trosku drazsi karty, vsesmerovou antenu a lahev rumu na uplaceni kostelnika az budes pridelavat antenu na vez vesnickeho kostela. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...